Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

vrlo jednostavno,od devedesetih pa naovamo gibson je glavni proizvodjac duboreza,prvo su poceli sa jeftinijim modelima,ali sad i deluxe i ostale jace serije takodje pate od toga(pretezno ovih nekoliko zadnjih godina).furaju pricu da tako olaksavaju gitaru,a ona ne gubi sonicke osobine.kurac moj ne gubi,a i uvaljuju se narazlicitija sranja samo se katuju cvorovi,mrtvo drvo itd.izgooglaj i sam ces vidjeti.niposto ne kupuj najetinije tj "faded" modele koje kao "samo" imaju malo jeftiniji finis,to je uzas.vecina lp studija je korektna,jer je filozofija tog modela da je to ogoljeni lp bez fensi stvari tj. detalja jer jel'te ti treba za studio ne da se kurcis po splavova,tako da tu stede na finisu i detaljima,bajndingu,ali gitara k'o gitara je super,najcesce nije u nicem bitnom obogaljena.

 

takodje,cuvaj se kopija,pogotovo goldtop,znaju da ih urade vizuelno indenticnim,sa sve zigovima,serijskim brojevima,itd,i onda te nakace na neko hi gain pojacalo dje sve manje-vise zvuci isto i ti ne skontas,ali nijesam skoro vidio kopiju studio lp-ja.

 

znaci,neki lp studio iz ranih 90tih,eventualno 80tih bi bio pun pogodak,skoro pa bi mogao na slijepo da ga kupujes.ostalo,otvori cetvero oci' (i 64 usi').

 

ja i dalje ti kazem da probas USA dean,ko uzmognes mahogani seriju:

v_mhg.jpg

 

 

ima je i u drugim oblicima,a nevjerovatne su,i kostaju otprilike izmedju 900 i 1000 glanc nove,zavisi kako dje nadjes,i jedu malu djecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne gotivim Dean gitare,zasto ne znam ali me jednostavno ta marka nikada nije privlacila.

Znam da je moje misljenje totalno neosnovano posto sam samo jednu dean gitaru svirao,neku Michael Schenker Standard,V oblika ali eto...nece me Dean pa nece :smile:

 

Hvala ti sto si mi rekao ono za novije Gibsonke,sad ostaje samo da zadjem po oglasima,posto se u prodavnicama prodaju modeli iz 2004 pretezno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dean usa mgmh ili mghm v jebi ga ako znam napamet,ista fora kao i sa lp studijom,nema fensi finisa,bajndinga,samo odlican lak,dobro drvo solidna elektrika,prava workhorse djitra,s' tim sto meni i ovako nevjerovatno izgleda.sam dizajn je dovoljan,mada moram priznati da sam fan bindinga.

 

zato i nije ultra skupa,oko 800-900 keka,jebemliga ne znam tacno sad,prava value for the money stvar,a ne pecas sta i kako je koreanac uradio i jeli sta previdio.probah skoro jednu,ali ml model ne v i...kraj.

 

jedino bolje moze neka usa varijanta 77mice v sa full tj body-neck-headstock bajndingom,nekom kombinacijom blackout metal u bridge-u levelovan naravno sa pasivom u necku nekom tipa super 59ke ako bi se to moglo sloziti u istoj djitri,nekim aged-crnim finisom i da ti je donese michelle wild,ali iz 2000te g.samo kazes "'fala vi k'o bratu",opicis neki imolejsn,gucnes iz duska cokoladnog mlijeka i odes sa vad-ovom u zadnju sobu ili je povedes da je ozenis,usput napravivsi vise nezavisnih drzava,kao svaki dobar niksicanin.

 

 

 

Ne gotivim Dean gitare,zasto ne znam ali me jednostavno ta marka nikada nije privlacila.

Znam da je moje misljenje totalno neosnovano posto sam samo jednu dean gitaru svirao,neku Michael Schenker Standard,V oblika ali eto...nece me Dean pa nece :smile:

 

Hvala ti sto si mi rekao ono za novije Gibsonke,sad ostaje samo da zadjem po oglasima,posto se u prodavnicama prodaju modeli iz 2004 pretezno.

 

jel' ti se ne svidja dizajn?ok ako je tako,mene su kupili sa v,najljepsi v dizajn,vjerovatno zbog headstocka,ni mene nesto ostali njihovi sem v ne privlace,ali bi ti ipak savjetovao da procesljas sajt,mozda nadjes neki model posto naginju gibsonu.sto se tice kvaliteta,bogami tesko im mogu ovi krupniji americki proizvodjaci mogu prici sa odnosom cijene i kvaliteta.pricam o USA made gitarama.

 

cujem dobre stvari za b.c. rich zadnje vrijeme u tom cjenovnom rangu ali ipak sumnjam da tebe kao lp fana neki njihov dizajn moze privuci.

 

 

sto se tice tog deana kojeg si probao-nikakav,ali nikakav reper ti korea od 200-300 e ne moze biti,ni za jednu firmu.jedini model od 200 e bilo kog proizvodjaca koji je necemu je ovaj:

 

http://www.mixmusic-...hp?isbn=9030041

Edited by Δ.Δ.Δавид

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma volim ja i b.c riche-ve...warlock<3333333....svi ti ekstremni oblici gitara me privlace tipa jebanezov hyphos,jacksonove kelly i warrior stvari,dakle nisam LP fanatik...ali nznm,nekako mi vise ide da sa lp-om sviram i bluz i jazz i pomalo metal i sta sve ne nego sa recimo Ibanez MTM 1,koji je zna se zasta pravljen :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@svi- hvala na infou za pikape i ono za gibsone..

e a koji je to JB model? (malo sam n00b za pickupe..) vuce, moze neki detaljniji opis kako radi?

 

kad sam isprobavao onog epija stajali su tamo i neki gibsoni, mislim da je bio bas taj studio model o kojem ste pricali, nesto za 1050, 1150 evra, i pitam lika da li bi mogao da probam tog lp-a, i rece mi kao nesto bla bla mozes da probas sve gibsone u radnji, ali onda ces sa jednim morati da izadjes iz radnje. ja onak- wtf? pa jebote ako sam ti ozbiljan i zainteresovan kupac, sta me drkas boktemazo, ne da lik da probam gitaru..

mislim, s jedne strane razumem da nije u redu svako da drka po gibsonima od soma evra, ali ako sam ozbiljan kupac pa ne mogu da kupim gitaru a da je ne probam.. bezveze..

 

btw, ako ste slucajno naleteli na ovaj oglas http://www.kupujemprodajem.com/Dean-Razorback-Electric-Guitar--84019-oglas.htm slobodno ga zaobidjite. ovo je neka prevara, kontaktirao sam lika, sve se nesto izmotava kad sam ga pitao neka konkretna pitanja i na kraju mi nije ni odgovorio.

kad sam ga pitao koliko bi kostao razorback, rece mi 220E :D :D :D koji marvan..

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ljudi checkirajte ovo, pa da vas cujem:

 

 

-> Gibson Explorer Pro, 2005., original kofer, 950€ http://www.glazbeni-oglasnik.com/oglasi/slika00203297.JPG

 

http://www.njuskalo.hr/gitare/gibson-lp-studio-burstbucker-oglas-705405

http://www.njuskalo.hr/gitare/prodajem-gibson-explorer-76-reissue-oglas-635007

http://www.njuskalo.hr/gitare/gibson-les-paul-custom-1975-re-oglas-741543

 

za ovaj zadnji.. proverio sam serijski broj na http://www.guitardaterproject.org/gibson.aspx sajtu i kaze:

 

Guitar Info

Your guitar was made at the

Nashville Plant, TN, USA

July 19th, 2005

Production Number: 257

 

e sad, nije mi jasno da li je to original gibson ili neka kopija, tj. replika, kako god, a na headstocku pise da je gibson. jebes mu mater

 

o jebem ti jesam ćorav, lik je napisao da je '75, a ovaj serijski broj kaze 2005, ocito neka muljaza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li postoji magnet(ne fernandes sustainer) ili uredjaj(pedala) koji mi od odsviranog tona izvlaci samo visoki harmonic da dobijes zvuk kao artifical harmonic al da sviras normalno?

 

ne mogu bash lako da zamislim tu situaciju....mozda mnogo EQ-a koji ce da smanje dublje frekvencije...ili neshto sto menja zvuk gitare u prost MIDI zvuk pa onda pitch pedal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...