Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Jam se kupuje samo zbog šminke, a šminka se plaća, i treba oporezovati one koji se lože na to, što da ne, zato je i skup. Ako se radi o tom tonu, kupi se dobar običan RG ili prestige i ugrade se bolji magneti, isti rezultat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

behringer je spoj digitalije,i to najjeftinije,sa plastikom.sto se tice tih jeftinijih papucica empirijski mi je dikazano da to nece da dugo lijepo radi,jer gazis komad plastike.digital delay k'o digital delay,sonicki je nebitno sta i kakav je,nema tu filozofije.problem je u plastici kao plastici,a i generalno behringer ima tendenciju da odjednom,neobjasnjivo,rikne.ako je neces nesto narocito gazit' i izlozavati kisi,vlazi,tumbanju itd probaj,nisu neke pare,ako pak hoces moj savjet ti je boss dd3 polovan,tome nema smrti bez sjekire,imam u svom posjedu 6g tu pedalu koja je inace stara minimum 15 g,nikad ni najmanjeg problema sa njom,kao i sa vecinom bossovih pedala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak cju da ga kupim, pa ako se raspadne, nisu neke pare...

 

@david

Znam ja da je dd3 do jaja pedala, ali se ne proizvodi vishe koliko sam chuo. Chak bi mi i za polovnu odrali kozu s'ledja. A moja razmishljanja su da ako za tako nesto dajem preko 100E, onda cju da uzmem TC electronics nova repeater i da prebrinem brigu za ceo zivot.

 

E i da ljudi, puno hvala na savetima... Javicju utiske.

Edited by Talichni Tom

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja sam konkretno mislio na 6ticu,sa obzirom na 3ku i nije sonicki nesto gora,mada ova moja 3ka ima neki feel specificni,i ne bi je licno mijenjao.ali sam kontao da sam subjektivan i da to ovako objektivno i nema neke pretjerane veze.mislio sam da uzdizu 3ku radi izrade i pouzdanosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

behringer je spoj digitalije,i to najjeftinije,sa plastikom.sto se tice tih jeftinijih papucica empirijski mi je dikazano da to nece da dugo lijepo radi,jer gazis komad plastike.digital delay k'o digital delay,sonicki je nebitno sta i kakav je,nema tu filozofije.problem je u plastici kao plastici

Gledao sam jedan klip na Youtube-u, dje lik bukvalno uništava pedalu (Behringer onaj klasinčni, ala Boss), znači sa visine je ispušta, gazi, udara, i onda je pali i radi kao sat. Ne mogu ga sad naći ali dokazuje da ni ta plastika nije toliko krhka.

 

Ja planiram da uzmem isto Delay behringerov, pa šta bude.

Edited by Andrija Smith

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji ste vi likovi. :)  

 

Dodje covek i pita vas za neku pedalu od 3600 dinara, a vi mu kazete, moj predlog je da uzmes DD3 koji je preko 10 000. :D  pa mislim da ima te pare, sigurno ne bi uzimao behringera. XD

Mi mu zapravo predlazemo jeftiniju varijantu jer jedan od 10000 je manje nego 5 puta 3600:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

krik:

 

ne,ja mu nijesam rekao da uzme dd3 nov,vec polovan,ja sam svoj platio 40 e,doduse na foru,ali nema veze.

 

ne jedemo pedale,ali ako je stvar predvidjena za svirku,a za kuci mi ni za kurac ne treba,valjda mora da moze da izdrzi normalan stejdz abjuz tipa malo vlage,nekad emocionalnije gazenje (napalis se pa je nagaris za solo) sto ovaj moj boss trpi vec ovoliko godina.

 

andrija:

 

naravno da je radila,a jesi se slucajno zapitao koliko pedala,tj elektronika iz pedala su zamijenili tokom snimanja te reklame?ne nasjedaj na njemacke fore,mozda popusis k'o francuzi.

 

svi ostali koji su za behringer:

 

jeste se ikad zapitali sto je to toliko jeftino?znam ja da dosta firmi naplacuje prvo ime pa ostalo,ali jebote bog sta ocekujete od nove pedale za 3000 kinti?

 

ako cete da je svirate kuci,gazite papucama to mozda i potraje ali ako vam svi pricaju evo ovolike godine sta i koje pedale i zasto valjaju,zar se ne zapitate sto nidje,ali nidje behringera nema na tim listama i preporukama.guglujte malo,kaz'ce vam se samo.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@D.D.David

 

Brate, ti si bash imao srecje da nadjesh za 40E dd3. Meni naravno treba za stejdz, za kucju imam gnx2, koji mi radi posao... Mene je samo zanimalo da li konvertori tih dilejeva unistavaju zvuk djitre.

 

Gledacju josh da li neko kojim sluchajem prodaje dd3. Neki iskusniji gitaristi su me savetovali da ne uzimam dd5, dd7 pa cak ni dd20 posto im konvertori nisu odradjeni kako treba i osiromasuju slushno zvuk gitare. Mada sve te tvrdnje su pune buva... Najvise ipak verujem u T.C.Electronics

 

tako da ostaje ili Nova Repeater ili dd3

 

@ranis

 

Matori hvala na savetu zanimalo me je kakav je od nekoga ko je koristio neku od tih pedala. Dakle onaj krmecjak je preterivao, kao sto se od krmecjaka moze i ocekivati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Behringer je ABS plastika, malo smarate sa tim, smršajte malo. :)

 

Što se tiče njihovih pedala, onaj analogni delay VD400 je fenomenalan, carbon copy killer, preko thomanna je samo 26 evra.

 

Imao sam DD-7, ok je radio, al' sam ga prodao jer sam kupio Line 6 DL4. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dd6 vec godinama furam, radi kao sat XD

 

sad samo da nisam urekao pred svirku, necu da se brukam pred madjaricama :haha:

 

takodje, za boss idu sve pohvale jer nisam jedini koji ih gazi, na jednoj svirci mi se neki pijani kipan popeo svom svojom masom na LS-2 pedalu (gazishte + potovi) i nishta joj nije bilo

 

jeste da sam se naljutio, ali pedalja je shljakala, a i dalje shljaka bez probljema

Edited by .Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...