Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Treba mi pomoc oko dileme.Dakle ovako... :)

 

Razmisljam da prodam Jackson js30 ( http://www.allacoust...on%20js30wr.JPG ) i kupim ltd ex260 ( http://www.mveducati...cts/46975_l.jpg )

 

ILI DA

 

pljasnem EMG na Jackson.E sad jedina stvar je razlika u kvalitetu gore pomenutih gitara koju ja ne znam...

Hvala na pomoci!

 

sa aktivnim emg i metla postaje gitara :D

 

emg hz su sranje, imao sam ih i nisu dobri kao aktivci,

 

nije losh ltd, al realno za jacksona necesh dobiti velike pare kad ga budesh prodavao...tako da mislim da ti je najbolje da nadjesh polovan emg 81 i reshish problem, preporodice ti se zvuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se vishe dopada konstrukcija tog LTD-a, a i boja :D

 

Jackson je od boljeg drveta, ali (kao shto reche Ranis) necesh moci da ga uvaljash za bog zna kakve pare. Bolje ono shto bi doplatio da dash za magnet(e) nego za djitru, a pochni da planirash neku bolju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad vidim ona 22 dechija praga najezim se :mhihi:

shalim se, imam duze prste, pa mi odgovaraju veca polja, a i zategnutije su zice i lakshe za trzanje pod mute-om

plus lakshe je bendovanje tamo posle 12og kad je kompozitni radijus vrata, ne kachish gornje zice tolko...

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sve zavisi od stila svirke,debljina zica i naravno dimenzija tvoje sake.

 

npr meni za h stim neke mudatije svirke koje sad furam najvise lezi 24"75' sa 22 praga,za neki death metal il' nesto brze u h stimu sa vise seckastijih rifova 25"5' sa 24,drop D takodje na 24"75' sa 22...

 

najbolja ideja bi bila skontati koje stimove i otprilike kolika tenzija ti odgovara,pa kupovati zice i ganjati specificnu duzinu vrata.kontam iskustvo ti samo objasni,neko manje iskusan ili pocetnik naravno u vecini slucajeva nece provaliti sta kako dok mu se samo objanjem o glavu ne objasni.zato savjetujem svaku gitaru do koje mozete doci uzeti u ruke i isprobati,ja u studiju imam jako lijepu priliku za to.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesam umart,bio i vazda ostao.

 

pa pazi,meni treba dosta bendinga,pitched harmonic-a zato bi mi sad najidealnija bila LP skala,ali sa 22 praga.24 na tolicnoj mi je apsurdno (jes' da ce sad vuk da me ubije).sto se tice zica boomers zakk wylde mi super radi posao sem G koja je .17 a meni bi idealno bilo oko .24-.28,no jebi ga,nemas odje puno izbora.

 

sad mi je za H neki ltd u opticaju sa 25"5' a do prije 3-4 mj mlatio sam neku kopiju lp-ja sa nakacenim duncanom tako da znam sta i kolika je razlika,tako da sad ganjam neku sa 24"75",string thru,mahogani i to je to.muda opustim,nakacim se na neki full stack i idemo.

 

kad smo vec kod kabineta,ljudi kako mi je vuk oci otvorio sa njegovim randallom,nevjerovatno koliko ogroman kabinet utice pozitivno na zvuk.

 

edit:e da,raspisah se a ne odgovorih ti na pitanje. .60tica sa zakk wylde-a,to je idealno za H.ni tanje ni deblje.ja bi uvjek gledao da prilagodjavam vrat svirci,a ne debljinu zica.kad bi nesto bas brzo svirao vjerovatno bi razmislio o 27" skali,ali stvarno za dzn dzn nema potrebe,bolje je da imas koliko toliko gripa a sustain vadis magnetom i drvetom.

 

 

 

Edited by Ulv Gegner Irminsson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja furam 68icu u A, i jos bi mogao deblju, recimo 70/72-ku. Videcu kad mi ode i ova zadnja 68ica u steku kako to da nabavim.

 

Sto se ovog Ltd-a tice, kojeg spominje Jelenko - ne znam sto coveku preporucujete tu gitaru kada sigurno ne pruza kvalitativni pomak sa njegove gitare, a plus bi samo jos pukao pare za presipanje iz supljeg u prazno. Mozda mu se oblik vise svidja, ali agathis je agathis. Imao sam gitaru od tog drveta, ok je, koriste ga kao zamenu za mahagoni (nesto kao "poor man's mahogany") ali mahagoni je mahagoni.

 

Jelenko, jebiga, stvari stoje tako da teras tu gitaru koju imas, nije losa, i da skupljas za bolje, ili jebiga, cekaj da se zaposlis, a do tada napreduj na instrumentu koji imas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cek,cek zar ti ne furas jackson COW i to sedmozicani za 27" skalom?ako je tako sta ce ti pobogu 68,a kamoli 72?mada dobro,ti sviras death metal u A,ja sludge/southern u H.

 

pravilo je sto kraci vrat to deblje zice da bi se stim spustao.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja furam 68icu u A, i jos bi mogao deblju, recimo 70/72-ku. Videcu kad mi ode i ova zadnja 68ica u steku kako to da nabavim.

 

Sto se ovog Ltd-a tice, kojeg spominje Jelenko - ne znam sto coveku preporucujete tu gitaru kada sigurno ne pruza kvalitativni pomak sa njegove gitare, a plus bi samo jos pukao pare za presipanje iz supljeg u prazno. Mozda mu se oblik vise svidja, ali agathis je agathis. Imao sam gitaru od tog drveta, ok je, koriste ga kao zamenu za mahagoni (nesto kao "poor man's mahogany") ali mahagoni je mahagoni.

 

Jelenko, jebiga, stvari stoje tako da teras tu gitaru koju imas, nije losa, i da skupljas za bolje, ili jebiga, cekaj da se zaposlis, a do tada napreduj na instrumentu koji imas.

 

hm.... ja mislim da smo mu svi rekli da ostane na jacksonu i da upgradeuje magnete :)

 

Gde nalazish 68? Moj gitarista je pocheo da fura 12-68 (na 6 zica) za drop H, ali nabavlja preko. A i meni bre to predebelo, ja hocu da umrem sa 14-64. Chim promenim chivije, vracam se svom Zakk Wyldeu :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a shta te bole djoka, chitao sam neke svoje stare gitarske novine (guitar world iz 1998) i kaze Dino FF da je furao 50 kao SEDMU zicu :D

 

korn 54 ili 56 :)

 

Dino je bog, vozio je i modovan JCM800 u najboljim FF danima :bigblue:

 

 

btw preneo sam glavu iz Pilecevog u nas studio i osim sto cu jednom da investiram u bolji noise gate = prilicno sam zadovoljan :da: nekako je bas tight i lepo i poslusno :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e' date='27 decembar 2009 - 12:10 ' timestamp='1261912254' post='2120069']

COW je 25.5"

 

DZRK, jel to preko neta te 68ice i to? Ja zavisim od Marica i onoga sto trenutno imaju na lageru, pa zavrsim (kao sad) i sa 58icom u A :D

 

ja sam se utripovao da je 7ozicana varijanta 27".

 

 

ima artist uvek zakk-a na lageru,ali kao sto kazem,ubi G sto je .17 da jebe majku.

 

koju glavu koristis?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hoha.

 

kako radi taj engl,tj kakvi su uopste?nisam imao zadovoljstvo da sviram,a necu da zakljucujem preko emulacija.

 

ENGL jako lepo radi u studiju, ali ima problem da "izadje" u live situaciji kad ga uparis sa nekom Marshall-olikom namidlovanom glavom. Kazu da se to jako lepo resi tako sto kupis box sa Vintage30icama :haha:

 

a cini mi se da je Vuk do jaja upoznat sa svacijim arsenalom ovde, redovno odgovara prvi :lol: Vuce jel tvoj Randall cab isti kao od onog cara iz Svartgrena - ono sto stoji kod Mikija u studiju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

cek,cek zar ti ne furas jackson COW i to sedmozicani za 27" skalom?ako je tako sta ce ti pobogu 68,a kamoli 72?mada dobro,ti sviras death metal u A,ja sludge/southern u H.

 

pravilo je sto kraci vrat to deblje zice da bi se stim spustao.

25.5" je skala.

Pa ne znam, ja bih jos vecu tenziju ako moze :)

A kako mislis "sta ce ti"? Mislis da je predebelo? Not in my book :)

 

hm.... ja mislim da smo mu svi rekli da ostane na jacksonu i da upgradeuje magnete :)

 

Gde nalazish 68? Moj gitarista je pocheo da fura 12-68 (na 6 zica) za drop H, ali nabavlja preko. A i meni bre to predebelo, ja hocu da umrem sa 14-64. Chim promenim chivije, vracam se svom Zakk Wyldeu :haha:

Pa ne, vidim da si spominjao konstrukciju tela ili tako nesto, a to nesto ne pomaze u toj kategoriji, pa zato.

 

Pa kod Marica, prakticno sam mu rekao da uzme sa sledecom posiljkom pre par meseci, uzeo sam jedno 5-6 68ica, i kad menjam, uparim sa ovim Beefy Slinky setom .11-.54, mada vidim da EB sad imaju Not even slinky set .12-.56, pa cu pokusati to. Ostala mi je jos jedna 68ica, posle ne znam sta cu ako ovi iz Marica ne mogu da mi nabave :(

 

e' date='27 decembar 2009 - 12:10 ' timestamp='1261912254' post='2120069']

COW je 25.5"

 

DZRK, jel to preko neta te 68ice i to? Ja zavisim od Marica i onoga sto trenutno imaju na lageru, pa zavrsim (kao sad) i sa 58icom u A :D

Isto i ja, pogledaj ^^ :)

 

Mada to nije bio bas kao lager, jer sam ih ja smarao da naruce je ih nista ne kosta. Mada, koliko cujem, doktor je dao otkaz, a on je bas bio gotivan lik, tako da ne znam...

 

Nije znaci net, tako da ne znam sta cu kad ode i ova zadnja rezerva. Ne vraca mi se na 60ice ili jos nize (mislim da je default bila58ica na 7oj zici, ufff! :( )

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...