Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

 

 

andrija:

 

naravno da je radila,a jesi se slucajno zapitao koliko pedala,tj elektronika iz pedala su zamijenili tokom snimanja te reklame?ne nasjedaj na njemacke fore,mozda popusis k'o francuzi.

 

 

Ma ne čovječe, nije ovo nikakva reklama, snimak obični lošom kamerom za youtube. Ne nasjedam ja na to nego samo kažem, možda ima istine u tome.

Nikad nisam ni pomislio na kupovinu behringera, uvijek sam smatrao da je bolje čuvati pare pa kupiti jednom nešto kvalitetno, nego se cimati sa behringerima i ostalim kurcima. Mada eto, samo kažem, možda nisu toliko nekvalitetni kao što se priča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi,koje kablove koristite?I jel koristi ko od vas Proel kablove?

 

mislish na one plave proel... ako mislish na te....odlichni su...znahci moj kabl sam stvarno abjuzovao, zapinjao za njega...krivio ga, uvrtao i radio je bez problema...dok ga neko nije ukrao letos na svirci :D

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne čovječe, nije ovo nikakva reklama, snimak obični lošom kamerom za youtube. Ne nasjedam ja na to nego samo kažem, možda ima istine u tome.

Nikad nisam ni pomislio na kupovinu behringera, uvijek sam smatrao da je bolje čuvati pare pa kupiti jednom nešto kvalitetno, nego se cimati sa behringerima i ostalim kurcima. Mada eto, samo kažem, možda nisu toliko nekvalitetni kao što se priča.

 

behringer kao i svi radi konvertore na neki sadasnji standard,jedina razlika je u izdrzljivosti i opcijama i eventualno ako ima warp ili neke druge modulacije onda ima i sonicke razlike (ovi najjeftiniji to nemaju).eto vuk me pdsjeti i na rv3 to je lijepa pedala sa dosta opcija,tako da ako naidjete na nju jeftino,ne treba je propustiti.

 

 

baal kenja,nema veze sa tim jesmo li krmad plastika je za zene nama treba metal.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislish na one plave proel... ako mislish na te....odlichni su...znahci moj kabl sam stvarno abjuzovao, zapinjao za njega...krivio ga, uvrtao i radio je bez problema...dok ga neko nije ukrao letos na svirci :D

bem li ga dal je plav.

Razgovarao sam s nesto s Cobijem iz mjuzik trejda,oko kablova,posto cujem razliku izmedju jednog starog pletenog kabla(koji furam vec dugo) i ovih kupovnih(ne znam zasto,verovatno kvalitetnije zice i materijal,sta li,ali uz ovaj pleteni mi se gitara za nijansu slabije cuje,ali zato mnogo jasniji zvuk,kao da bolje sprovodi) pa mi rece da vecina ovih kablova koji se prodaju su go kurac,kabl stancuju od istog dobavljaca i samo mu krknu dzekove i reklamu firme i to je to,pa da potrazim neki malo kvalitetniji(tipa vovox,al taj je do 100 evara i vise).

Kaze veliki postotak zvuka zavisi i od dobrog kabla,a ovaj mi je vec dotrajao,pa reko da zamenim al pipmpek,kad na njemu nigde nista ne pise,ne znam koji je,a uz'o bi ga na keca(ove koje imam su kao "professional" kurac palac,a ni blizu ovog starog) Znaci nije mi do izdrzljivosti kabla nego do zvuka.

I onda cujem za taj proel,pa da vidim ako neko ima.Ili da mi preporuci neki kvalitetan(ako ga ima do 30-40 evara).

Share this post


Link to post
Share on other sites

proel najverovatnije nije sastavljan u radnji, zato shto izolacija ide skroz do banane dh100.jpg...

i primeti se nekako finija izrada...

+bio je malo skuplji...i pokazao se i kao mnooogo izdrzljiviji od ostalih kablova koje sam imao..

 

a sad shto se zvuka tiche, ja mislim da je to audiofilska bolest, pretpostavljam, poshto bolujem od iste :mhihi:

marketinshke fore za nas podlozne sugestiji...:smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Razgovarao sam s nesto s Cobijem iz mjuzik trejda,...

 

Mozes li mi reci sta imaju od pojacala tamo okvirno?

Nije mi bas blizu pa posto si bio skoro, ili neko drugi?rolleyes.gif

Interesuju me glave, a na sajtu su neki komboi i to manji, pa poznajuci Srbiju i apdejtovane sajtove...pivopije.gif

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes li mi reci sta imaju od pojacala tamo okvirno?

Nije mi bas blizu pa posto si bio skoro, ili neko drugi?rolleyes.gif

Interesuju me glave, a na sajtu su neki komboi i to manji, pa poznajuci Srbiju i apdejtovane sajtove...pivopije.gif

 

Hvala

 

 

Imaju dva JCM-a 2000 Dual Super Lead(mislim da je taj),ostalo su ovi komboji kom opanci.

Edited by sale 83

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

a sad shto se zvuka tiche, ja mislim da je to audiofilska bolest, pretpostavljam, poshto bolujem od iste :mhihi:

marketinshke fore za nas podlozne sugestiji...:smile:

To uopste nije audiofilsko (posto znam na sta ciljas kad kazes tu rec), vec jednostavno tacno. Kabl cujno utice na kvalitet zvuka. Sam sam se u to uverio vise puta, a ako to nije dovoljno, odgovori onda sam sebi - zasto se u studijima koriste kvalitetni kablovi, i o tome se vodi posebno racuna, a ne neki jeftini (naravno, smrt izuzecima :haha: )?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi, može mala pomoć?

 

treba mi noise gate, bez puno razmišljanja sam se sjetio boss ns2(89e).

boss je boss, kontam da radi posao. ima li šta da dodate?

 

dalje, treba mi booster, za sola.

rocktron nitro booster - 60e,

seymore duncan sfxo1 - 85e,

mxr mc401 - 99e.

još nešto da uzemem u obzir?

 

 

binski štimer, boss TU-2/TU-3?

tu2 je 69 e, tu3 79 e.

 

 

sve cijene su sa tomann.de.

 

zahvaljujem unaprijed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To uopste nije audiofilsko (posto znam na sta ciljas kad kazes tu rec), vec jednostavno tacno. Kabl cujno utice na kvalitet zvuka. Sam sam se u to uverio vise puta, a ako to nije dovoljno, odgovori onda sam sebi - zasto se u studijima koriste kvalitetni kablovi, i o tome se vodi posebno racuna, a ne neki jeftini (naravno, smrt izuzecima :haha: )?

 

audiofilske bolesti se leche novcem :haha:

 

shalim se...na neku kvalitetniju opremu naravno treba da legnu kvalitetni kablovi.. pogotovo ako se o studijima radi, naravno da necesh shtedeti na kablovima ako si ulozio hiljade u opremu...al i tad su u pitanju nijanse koje ne moze da chuje vecina ljudi ako dobro ne opere ushi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa fora je sto i kvalitetni kablovi kostaju dosta, tj. nisu nimalo jeftini, tako da nema bas logike da eto, uzmu dobre kablove jer je oprema skupa.

 

@Belaj Lama: uzimaj taj Boss GE7, a sto se boost-a tice - cepaj Digitech Bad Monkey. Jeftin je, 40ak jevreja, a do jaja je pedala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro...poshtujem...u studiju verovatno ima efekta..shto se gitarskih kablova tiche...imao sam dosta razlichitih kablova..ali nisam primecivao razliku...ako neko nadje neki kabl, da moze da se uzme u srbiji, i da se primeti znachajnija razlika u tonu u odnosu na prosechne kablove...nek javi na forumu, ja ga odmah uzimam :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi, može mala pomoć?

 

treba mi noise gate, bez puno razmišljanja sam se sjetio boss ns2(89e).

boss je boss, kontam da radi posao. ima li šta da dodate?

 

dalje, treba mi booster, za sola.

rocktron nitro booster - 60e,

seymore duncan sfxo1 - 85e,

mxr mc401  - 99e.

još nešto da uzemem u obzir?

 

 

binski štimer, boss TU-2/TU-3?

tu2 je 69 e, tu3 79 e.

 

 

sve cijene su sa tomann.de.

 

zahvaljujem unaprijed.

 

zakk wylde overdrajv za boost,tu3 stimer.jes' skuplje ali si zavrsio sa tim za naredne 2-3 decenije.ako ti dje upadne kakav proco rat sa starim chipom za realne novce jos bolje...mada vuku je neki lik odradio za 60 e kopiju sa sve starim chipom ako sam dobro ukapir'o,posalji mu poruku,sigurno ce moci da ti pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro...poshtujem...u studiju verovatno ima efekta..shto se gitarskih kablova tiche...imao sam dosta razlichitih kablova..ali nisam primecivao razliku...ako neko nadje neki kabl, da moze da se uzme u srbiji, i da se primeti znachajnija razlika u tonu u odnosu na prosechne kablove...nek javi na forumu, ja ga odmah uzimam :da:

Ja sam mislio da generalno mislis na kablove. Sto se gitarskih tice, tj. konteksta u kojem ih ti pominjes - ako ima mnogo elemenata koji sjebavaju ton, onda ti je dzabe da koristis dobar kabl :haha:

Mislim, ako koristis izakana pojacala po domacim studijima za vezbanje, tesko ces da primetis neke razlike, jos u full band mixu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, u zescoj sam nedoumici, po prvi put imam novaca, nakupio da konacno oteram u penziju ibaneza od 150e kojem sam vec osam godina dusu vadio... e sad izmedju ostalih gitara koje sam "pipao" po shopovima jako sam se nameracio na jackson-a dkmgt dinky. Posto, jelte, ne znam kako je to sviriti dobru gitaru a nalozio sam se veoma na ovu interesuje me vredi li da puknem 500e na nju ili imam bolje alternative za te novce? Btw, sviram metalcore/deathcore, i uglavnom sve sto mislim da mi treba od gitare ova ima. E, sad ako neko ima iskustva sa jacksonima voleo bih da cujem vase misljenje...fala unapred!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja rezem vene na jackson, pogotovo na one bez floyda :D

 

ta djitra je odlichna, dobro izradjena, japaner, emg 81 i 85 i lepo su joj spustili cenu

 

pepn'o bih je, ne bi groma chula :haha:

 

chisto da se zna, imao sam DKMG i nervirao se zbog floyda

Edited by .Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja rezem vene na jackson, pogotovo na one bez floyda :D

 

ta djitra je odlichna, dobro izradjena, japaner, emg 81 i 85 i lepo su joj spustili cenu

 

pepn'o bih je, ne bi groma chula :haha:

 

chisto da se zna, imao sam DKMG i nervirao se zbog floyda

onda idem, majku mu, pa da je zaposednem, juce sam je svirkao jedno sat i po vremena dok me prodavac nije poceo cudno gledati, onda rekoh vrnucu se tu put maj mani ver maj maut iz. Hvala, kontam da sam dovoljno visio po netu i da sam spreman da je uzmem k sebi, cim udarim jos jednu sesiju pipanja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...