Jump to content

Tehnika sviranja gitare


Dushan S

Recommended Posts

ja recimo trzalicu brzo, ali brzo, prebacim na mali prst i onako savijenim malim prstom je prihvatim, jer mi on nece trebaci u razlaganju... ali to mora brzo da se odradi, uzmi i vezbaj!

ja trzalicu nezno dobacim najlepsoj devojci u publici, razlazem tako emotivno da ona svrshava dok gleda takav stejdz divajn i kada zavrsim razlaganje - uzmem drugu trzalicu sa stalka koji mi stoji kod mikrofona. da, ja sam dzo satriani! icon_mrgreen.gificon_mrgreen.gificon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja trzalicu nezno dobacim najlepsoj devojci u publici, razlazem tako emotivno da ona svrshava dok gleda takav stejdz divajn i kada zavrsim razlaganje - uzmem drugu trzalicu sa stalka koji mi stoji kod mikrofona. da, ja sam dzo satriani! icon_mrgreen.gificon_mrgreen.gificon_mrgreen.gif

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif taj rad!

 

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

 

p.s. svaciji mali prst je smotan! icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jednoj tablaturi sam video da se ovako hvata akord:

 

 

19

19

20

21

21

19

 

Da li je ovo uopste moguce uhvatiti? icon_mad.gif

aaaa.. jebote sviraj oktavu nize.....ili taj akord mozes da sviras i na prvoj oktavi..... samo ga protumaci i sklopi.....

 

gledas tabove... koji ce ti to k***c.. u zivotu...

 

vezbaj sluh.. mozak... i prste... i kroz odredjeni period sve ce ti biti lakse u zivotu.. icon_smile.gificon_smile.gificon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je ipak greska,pogotovo sto se radi o pesmi "Dirlija" od Crvene Jabuke(guitar pro tablatura).Sve je jednostavno za odsvirati,kad ono naidjem na taj hvat...ne mozes ga uhvatiti nikako.Mada u jednoj knjizi kaze da je moguce hvatati akorde na kraju vrata.Cini mi se da to dzezeri koriste.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je ipak greska,pogotovo sto se radi o pesmi "Dirlija" od Crvene Jabuke(guitar pro tablatura).Sve je jednostavno za odsvirati,kad ono naidjem na taj hvat...ne mozes ga uhvatiti nikako.Mada u jednoj knjizi kaze da je moguce hvatati akorde na kraju vrata.Cini mi se da to dzezeri koriste.

a ti ga samo savataj za oktavu niže i odsviraj kao AH icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

iz sambadi hir alajv.

ajm alajv, bat for douz informejsns ju vil hev tu giv mi blajv.

 

aj juz saund fordz for rikording end esid (sejm menufekcurer) for mix. diz programz ar veri izi tu juz oldou dej mej bi juzd for veri profesnl rikordings. sam pipl juz Kjubejz (ser. Cubase) for rikording end arejndzing mjuzik.

 

sinsirli jorz

L

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro ovaj softwer, a sta je sa jebenim skalama??????
Ne znam kakve su te jebene skale, nikad nisam kitu gurao među note, postoje bolja mesta za to. icon_biggrin.gif

 

A ako si mislio na lestvice, za to što tebe interesuje je potrebno minimum jedno 5-6 časova gitare sa nekim, i više meseci rada da se to apsorbuje. Naravno da nije moguće objasniti na forumu u par rečenica nešto toliko obimno, zato ti niko nije odgovorio.

Potrebno je da prvo naučiš šta je to lestvica, kako se gradi, polustepeni, stepeni, stupnjevi lestvice, zatim kako se grade akordi od jedne lestvice, i sve o tome, koji su pripadajući akordi neke lestvice i od kog stupnja se gradi koji, a tek onda počinje priča kako prepoznati u određenoj pesmi koja je harmonska osnova, pa onda koje sve lestvice i modusi istih mogu da se uklope u harmonsku osnovu...

 

Naravno pentatonika (skoro) uvek pali mhihi.gif

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuu.

Prelazim u pankere icon_mrgreen.gificon_mrgreen.gif

bolje biti pametni panker (i znati sve), nego biti glupi metalac (i ne znati nista, tj. biti svestan svog neznanja)....

 

ocu reci, lakse je kada nista ne znash, nego kada znash mnogo ali ne dovoljno...

 

au.... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

p.s. kako se tripujem kada citam reci na engleskom PoVucene... tj po Vuku napisane... treba mi 5 minuta da procitam jednu recenicu... strasno... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skale su skale, a svaki "obrtај" skale tako da se kreće od drugog stupnja jedne iste lestvice je modus. Znači durska lestvica ima 7 modusa, i da, postoji poklapanje u smislu da je kada se prave modovi od durske lestvice recimo prvi, jonski (Ionian) modus isto što i durska lestvica, jer kreće od prvog stepena, i da je eolski (aeolian) isto što i molska lestvica.

Sa druge strane postoje modovi i drugih lestvica, kao što je harmonski mol, i onda se stvari menjaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

bijes unapred izgubljenu bitku dushane...

 

ko jos to gleda... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif ...sto rece neko...dolazi era blues shredera... mhihi.gif

 

mada je tvoj trud za vanrednu pohvalu... icon_da.gificon_da.gificon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...