Jump to content

Tehnika sviranja gitare


Dushan S

Recommended Posts

Pa,to jedino moze da te pogura da naucis nesto konkretno,ako mene pitas.Mozes i sam da se zajebavas oko toga,ali je bolje da te, taj neko ko zna,"navede" na sviranje i osnovne stvari,prvo.A,pored casova,ti mozes i sa strane malo da prikupljas informacije,sviras sa sto vise ljudi itd. .Ima tu puno stvari i nacina kako moze da se uci,ali,za pocetak,nadji ozbiljnijeg profana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Kako najpravilnije vežbati skale, od prvog do poslednjeg tona redom pa nazad ili prvi, četvrti, drugi, treći, peti, osmi...

Da li je tačno (negde sam pročitao) da se molske skale ne sviraju uzlazno.

 

pozz.

 

Ako do sada nisi vežbao skale najbolje je da cepaš samo gore-dole od prve do poslednje note i da pamtiš pozicije. VEžbaj poziciono u istom tonalitetu i pamti redosled nota. Ako već znaš sve pozicije podjednako i lepo da sviraš (da ne gledaš u vrat dok sviraš) onda možeš da vežbaš i druge kombinacije nota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel može neko da mi preporuči profesora bluz/rok gitare?

 

Vrlo sam zarđao, a i ono što sam nekada znao je izvetrilo od dugogodišnjeg ispiranja mozga. Čini mi se da sam bolje svirao sa 16 nego sada sa 30...

 

Ovih dana naručiću novu džitru, a i spremam neke autorske stvari i bend okupljam, ali sramota je da izađem gore a da ne odsviram pristojan solo. Ne trebaju mi arpeđa, tapinzi, svipinzi, šredinzi i ostale predrkancije, već da aranžiram solo i da odsviram funkcionalno u odnosu na stvar.

 

Konkretno, pentatonika molska proširena i arabika, kroz različite pozicije - fraziranje i improvizacija.

 

U stvari, ni ne treba mi neki poznat i cenjen učitelj, može i neko od vas iskusnih forumaša metalera ko je zasnovan na bluz/hard rok korenima da mi daje časove, što bi isto bilo ok...

Edited by Voyager

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trecim prstom sestu,drugim cetvrtu,malim trecu i kaziprstom prvu(C7 sa G u basu)...a drugi kaziprstom sestu,trecim cetvrtu i srednjim drugu,mada to ti je F dur, mozes i------------1----------2----------3-----------------------1--------da hvatas ili pun bare,a da okidas samo ona 3.U slucaju u kom sam nacrtao,mora old -school da se hvata sesta - palcem.

Trecim prstom sestu,drugim cetvrtu,malim trecu i kaziprstom prvu
Pardon,drugu :opusteno:Izvinjavam se,ali sam usrao sliku drugim postom,pa se prosirilo...-----------1--------2-------3--------------1--------Ne ide... :) Ne mogu ja ove nove tehnologije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...