Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Pa dobro, ja ga gotivim ...

Gotivim svakoga ponaosob u bendu, ne mogu da lazem ...

Zato mi je tesko palo ovakvo srozavanje sa poslednjim CD-om.

Jebi ga, ako nista drugo - vecina pevaca u prog metalu mora da da sve od sebe jer ce u poredjenju sa njim delovati naivno ...

Jebi ga, ako iko zna da peva - to je James LaBrie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebi ga, ako nista drugo - vecina pevaca u prog metalu mora da da sve od sebe jer ce u poredjenju sa njim delovati naivno ...

Jebi ga, ako iko zna da peva - to je James LaBrie.

E, covjece, ala si ga sad pretjerao. Ako si ikad slusao bilo koji live snimak Dream Theater-a mogao si da uocis nevjerovatno lose pjevanje LaBrie-a da je to skandalozno. On je studijski i ok, pogotovo na albumu "Awake".

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja slusala live, i nije kao studijski ali nije skandalozno. bar ne ono sto sam ja cula, mozda je imao momenata tu i tamo.. ali covjek prilicno dobro izvlaci neke stvari (bezobrazluk mhihi.gif ) i glasovne mogucnosti su mu skroz dobre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, covjece, ala si ga sad pretjerao. Ako si ikad slusao bilo koji live snimak Dream Theater-a mogao si da uocis nevjerovatno lose pjevanje LaBrie-a da je to skandalozno. On je studijski i ok, pogotovo na albumu "Awake".

live at the marquee je najbolji zivi album koji sam ja ikad cuo biggrin.gif , i labri tu sabija kako dobro peva. icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabio zesce zna da smara od '92 ali onaj Dominici je tek bio havarija. Ja se navikoh da ignorisem Fabia po potrebi. Ruku na srce, tamo negde izmedju '92 i '97 svi su zvucali traljavo live sem na par gigova. Em male sale, em oni preglasni, em tonci nemaju bas ideju sta i kako. Sad sve to ide mnogo bolje jer imaju svoje ljude ph34r.gif.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...kako ne kapirate da je svaki njihov album muzicki eksperiment

 

Ljudi jednostavno prate trendove...[bump] i sta je tu lose? jednostavno se trude da idu dalje i dalje

Sa prvom konstatacijom se ne bih slozio u potpunosti, bese nekad sad se pripoveda. Sa drugom se slazem, a i usko je povezana uz prvu. Niti mos' celog zivota biti avangarda, niti biti avangardan donosi pare za zivota. Dojadilo je momcima da idu po belom svetu i drze kojekakve klinike i slicne gluposti za male pare. Cool je to kad imas 25-30 godina, pa jos gledas klince kako se pale na tvoje marifetluke po instrumentu. Dosadi...pogotovu ako skontas unosniji metod. A unosniji metod je stati malo na loptu i svirati jebeni RADIOHEAD, MUSE, TOOL, COLDPLAY i slicne baljezgarije. Pogotovu ako jos mos' i neku sintezu da napravis.

 

Anyway, zaboravite na 'stari' DT dok se ne vrati, jednog lepog dana, Kevin Moore. On i samo on je bio taj koji je doprineo ne toliko celokupnom avangardnom zvuku koliko onom smeku koji su imali pocetkom devedesetih. Rudess je nekoliko redova velicine bolji klavijaturista sto ga cini preterano 'usluznim' i 'iskoristivim' u nedostatku bolje terminologije. Servilnim bi mozda bila prava rec. Petrucci btw, sve vise svira i posmatra ziku kroz Rudessove oci (tj usi). Petrucci i Moore su bili antipodi, Moore je sve vreme spontano kocio stvar u domenu virtuoznosti, i dovijao se da kroz kreativnost parira tehnici. Obe je i sam posedovao u vecoj ili manjoj meri, you be the judge.

 

Obzirom da Portnoy, eno ga, svira sa Moore-om nista mi ne bi draze bilo da Rudess malo odmori do jeseni, Petrucci svrne u Phoenix, uzmu nekog basistu pa da vidimo kom opanci kom obojci.

 

P.S. Da me neko pogresno ne shvati, Rudess je keva icon_rockdevil.gif .

 

P.P.S. Slican pristup komponovanju su imali svojevremeno i Queen (slican starom DT-u sa KM) i malo li su avangardne muzike napraviLiLi pivopije.gif

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabio zesce zna da smara od '92 ali onaj Dominici je tek bio havarija. Ja se navikoh da ignorisem Fabia po potrebi. Ruku na srce, tamo negde izmedju '92 i '97 svi su zvucali traljavo live sem na par gigova. Em male sale, em oni preglasni, em tonci nemaju bas ideju sta i kako. Sad sve to ide mnogo bolje jer imaju svoje ljude ph34r.gif.

Mislio si reci James, a ne Fabio icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Licno, ne ocekujem vise nista od DT, bilo sta da urade - culi smo vec, zao mi je ...

Oni ce sledecim pokusati da vrate (nas) stare fanove nekim slihtanjem i uvlacenjem u bulju sa nekim solazama od po 15 minuta. Ne treba nam to vise, niti neko prenemaganje ...

DT vise nije originalan, vise nije lider i to sopstvenom krivicom.

Ne moram to da trpim, sto se mene tice - mogu da se rasformiraju ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dersu Uzala: 95% se slažem sa tvojim post-om, ali ne možeš reći da je Scenes From A Memory album u kojima nema dobrih muzičkih ideja (a pravili su ga sa Rudess-om je li). Naravno, pisao sam već ranije ovde - Octavarium je opšte razočaranje za fanove ''starog'' DT zvuka.

 

A što se tiče snimaka uživo i Labrie-ovog pevanja... Pa šta ja znam, ima on ogromne glasovne mogućnosti, ali činjenica je da nema snage. Ako je neko gledao Live From Budokan, jasno se vidi kako čovek već posle Beyond This Life crkava... Kada pokuša da otpeva neku visoku deonicu, glas mu prelazi skoro u kreštanje. Brzo se umara.

 

Nadam se iskreno da i dalje ima nade za moj omiljeni bend, jer stvari kao što su I Walk Beside You ne bih mogao da oprostim... nema šanse!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dersu Uzala: 95% se slažem sa tvojim post-om, ali ne možeš reći da je Scenes From A Memory album u kojima nema dobrih muzičkih ideja (a pravili su ga sa Rudess-om je li)...

Ne mogu. I ne rekoh no.gif . SFAM i SDIT su sasma ok obzirom ko, kada i kako ih je pravio. Ali IAW and Awake su svima cudo, No 1. Zasto? Zato sto zakivaju od pocetka do kraja. Zasto? Zato sto Kevin Moore icon_rockdevil.gif .

 

Zacini su cudo, a KM je bio Vegeta samo takva icon_da.gif .

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa prvom konstatacijom se ne bih slozio u potpunosti, bese nekad sad se pripoveda. Sa drugom se slazem, a i usko je povezana uz prvu. Niti mos' celog zivota biti avangarda, niti biti avangardan donosi pare za zivota. Dojadilo je momcima da idu po belom svetu i drze kojekakve klinike i slicne gluposti za male pare. Cool je to kad imas 25-30 godina, pa jos gledas klince kako se pale na tvoje marifetluke po instrumentu. Dosadi...pogotovu ako skontas unosniji metod. A unosniji metod je stati malo na loptu i svirati jebeni RADIOHEAD, MUSE, TOOL, COLDPLAY i slicne baljezgarije. Pogotovu ako jos mos' i neku sintezu da napravis.

 

Anyway, zaboravite na 'stari' DT dok se ne vrati, jednog lepog dana, Kevin Moore. On i samo on je bio taj koji je doprineo ne toliko celokupnom avangardnom zvuku koliko onom smeku koji su imali pocetkom devedesetih. Rudess je nekoliko redova velicine bolji klavijaturista sto ga cini preterano 'usluznim' i 'iskoristivim' u nedostatku bolje terminologije. Servilnim bi mozda bila prava rec. Petrucci btw, sve vise svira i posmatra ziku kroz Rudessove oci (tj usi). Petrucci i Moore su bili antipodi, Moore je sve vreme spontano kocio stvar u domenu virtuoznosti, i dovijao se da kroz kreativnost parira tehnici. Obe je i sam posedovao u vecoj ili manjoj meri, you be the judge.

 

Obzirom da Portnoy, eno ga, svira sa Moore-om nista mi ne bi draze bilo da Rudess malo odmori do jeseni, Petrucci svrne u Phoenix, uzmu nekog basistu pa da vidimo kom opanci kom obojci.

 

P.S. Da me neko pogresno ne shvati, Rudess je keva icon_rockdevil.gif .

 

P.P.S. Slican pristup komponovanju su imali svojevremeno i Queen (slican starom DT-u sa KM) i malo li su avangardne muzike napraviLiLi pivopije.gif

SALAZEM SE ZA KEVINA MOORA ON JE GENIJALAC JEBES TEHNIKU AKO NEMAS KVALITETNIH IDEJA

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve pesme spore, kao muzika za meditaciju, vrlo malo gitare, samo na nekim mestima, jednostavne i melodicne teme. zapravo je super, ali nema nikakve veze sa DT.

Pa, to zvuci zanimljivo ...

Kako ja da dodjem do toga ...

On ima, bese, 2 albuma je li tako ...?

Jao ne - pa on ima 4 albuma!

icon_confused.gif

El imas to pa da se changiramo ili tako neka fora ...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Da ...

Dream Theater je objavio trostruki live CD pod nazivom "Score".

20 godina rada i te fore ...

Zanatski, naravno, perfektno kao sto smo i navikli medjutim, smeta mi sto deluje samo kao prilika da se zaradi lova, nista vise.

 

Inace, na albumu se nalaze kompletne "Six Degrees of Inner Turbulence" i "Octavarium" pesme koje su kao i album uradjene u saradnji sa klasicnim orkestrom.

Izbor pesama je ocajan jer od 14 stvari je cak 5 sa poslednjeg CD-a!

To mi se ne dopada a na predhodnim stranama sam i objasnio zasto.

Nista extra, jos jedan DT live album ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

SCORE je mnogo dobar razlog sto su tako birali pesme je bio da se obradi svaki album jednom numerom ali numerom koju nisu tako cesto izvodili tipa AFTERLIFE, UNDER A GLAS MOON, INNOCENCE FADED, RISE THE KNIFE, cak su stigli da odsviraju i MAJESTY, TRAIN OF TOUGHT nisu takli jer su ga na Budokanu odradili.

I ako se pogledaju svi njihovi live snjimci videcete da su 85% svog repertoara odsvirali na njima i ostali su zabelezeni i to je do jaja. E sad sto se mi lozimo na Take the time, Learning to live, Home, Overture1928, Erotomania-u... to je vec nas problem pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, brate ali ovo je "20 Anniversary", presek karijere i te fore a sluzi kao promocija poslednjeg albuma!

DT je bio iskren bend, vise ne osecam tu bliskost sa njihovom muzikom.

Nemam vise onaj trip (kakav verujem da je imala vecina) da je, recimo, "Falling Into Infinity" album koji su napravili kao da su mene pitali sta da sastave, znas ...

To mi fali ...

Jeb' ga ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...