Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

aj objasnite koje su prednosti u odnosu na winamp, tesko je posle toliko godina da se odreknem winampa :)

 

 

Sam player manje.vise...taj asio plugin je caka-preskace "farbanje" zvuka od strane kartice koja god da je u pitanju. :D

Koriscenje ekvilajzera u tim plejerima je takodje losa stvar,u neku ruku sami vrsimo na taj nacin dodatno produciranje albuma.

Ovako ste blize onome sto je "pisac hteo da kaze" :rolleyes:

E sad pretpostavljate da je sledeca faza cd plejer....haha.

Pozz !

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da, ali ja koristim ekvilajzere cisto iz razloga sto su mi zvucnici na kompu blagi uzas...

Recimo na ovom kucnom 5.1 sistemu ne koristim nikakave ekvilajzere kad slusam cd jer je zvuk solidan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pustio skoro na tubeu ono gde pevaju labrie i dominici zajedno. Dominici izuo labrieja samo tako. :)

 

 

A dobro, zato sto je tu Labriju puko glas... ima negde na tubu isto klip sa tonske probe za taj koncert i boga mi, ne bih rekao da ga je izuo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tog playera, te kompresije, i tih ekvilajzera koji bi ovom albumu doneli vise od 5/10.

 

Kakav bezlican, neinspirativan album, majko. Kakvi presvirani rifovi, prazna svirka, i dosadan hod, neverovatno.

 

EDIT: Ajd, da ne bude da zvucim kao najgori hejter (iako sam od prvog slusanja hteo napisati isto ovo, ali eto, ne pomaze ni nakon vise njih), ima nesto dobrih delova, ali nijedne citave pesme. Atmosfere ni u tragovima, kao da su ovo nabacane pesme sa vise albuma, leftoveri na silu sklopljeni u nesto sto treba da zvuci kao prog metal :(

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ljudi sa svakim albumom DT-a ocekuju sledeci Scenes From A Memory ili Awake pa se na kraju razocaraju sto su albumi samo "dobri"

Meni se isprva nije svideo Octavarium a Systematic... mi je odmah bio prilicno doyayan-onda sam odlucio da poslusam opet Octavarium i dosao do zakljucka da je i on odlican

Ne znam za ovo zadnje,nisam jos stigao da preslusam jer ne slusam toliko prog koliko death metal :mhihi: -ima na bunaltiju da se skine taj novi album,al nesto u komentima pise da je fake,e sada da'l je ili ne,ne znam videcemo soon,pa se javljam uskoro sa utiscima :pivopije:

Evo linka ko nije overio i koga interesuje

 

http://www.bunalti.com/?p=49593

 

Cover je do yaya,I must say :opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ljudi sa svakim albumom DT-a ocekuju sledeci Scenes From A Memory ili Awake pa se na kraju razocaraju sto su albumi samo "dobri"

Ma nije to, prijatelju. Ja se nadam dobrom albumu, nista vise. Ne da ga poredim sa Awake ili Images ili sta znam, normalno je da ce tesko snimiti tako nesto ponovo, a i ne treba ni da pokusavaju.

 

Jednostavno dobar album, koji ima dobrih pesama, i koji trazi da se slusa. Ovaj nista iza sebe pamtljivo ne ostavlja.

 

Ili ako cemo recimo porediti sa Iron Maiden, to bi bilo kao da se kaze da nijedan posle 7th son ne valja, i da se svi naredni porede sa albumima do tog. A onda je izasao Brave New World...

 

A da li ce Dream imati svoj Brave New World, ostaje nada, jer slusati Portnoyeve trenutno omiljene bendove u DT izvedbi nije ni sekunde zanimljivo.

 

EDIT: da, cover je odlican :) Kao i pocetak ove The Count of Tuscany :)

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prvo slusanje mi nije ostavio nikakav utisak...mada posle par dana iskristalisale su mi se neke pesme i utisci.

 

Album nije bas za pljuvanje, nije to TAKO lose,Prve dve su stvarno govno, ali ostatak albuma ima iznenadjujucih trenutaka koji podsecaju na stari DT, dosta je "laksi" od SC-a.

Ali smeta mi sto nema koncepta i neke ideje koja ce da veze pesme u celinu, ovako je nabacano i malo isprazno... Kao da ne "isteraju" ni jednu ideju do kraja?

 

+ veliki za Labrija, konacno se vise ne izivljavaju nad njim!

 

No, problem je sto su izgleda svi ostali ljudi iz benda eliminisani u kreativnim procesima, DT postaje Portnoyev solo projekat :icon_ne:

Edited by Erotomaniac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam player manje.vise...taj asio plugin je caka-preskace "farbanje" zvuka od strane kartice koja god da je u pitanju. :D

 

Netačno. Ne preskače farbanje zvuka od strane kartice već preskače windows-ov mixer i ide direktno na karticu. Ali, najbitnije je da karta ima svoj asio, a ne asio4all jer onda ne može neko poboljšanje da se čuje.

 

Što se tiče foobar-a, ima malo bolji zvuk od winampa po defaultu, a i brži je, winamp je trom sem sa classic skinom. Ja koristim foobar već godinama i radi fenomenalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije to, prijatelju. Ja se nadam dobrom albumu, nista vise. Ne da ga poredim sa Awake ili Images ili sta znam, normalno je da ce tesko snimiti tako nesto ponovo, a i ne treba ni da pokusavaju.

 

Jednostavno dobar album, koji ima dobrih pesama, i koji trazi da se slusa. Ovaj nista iza sebe pamtljivo ne ostavlja.

 

Ili ako cemo recimo porediti sa Iron Maiden, to bi bilo kao da se kaze da nijedan posle 7th son ne valja, i da se svi naredni porede sa albumima do tog. A onda je izasao Brave New World...

 

A da li ce Dream imati svoj Brave New World, ostaje nada, jer slusati Portnoyeve trenutno omiljene bendove u DT izvedbi nije ni sekunde zanimljivo.

 

U potpunosti se slazem sa ovim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lik je napisao jedva dva teksta za album, gde ćeš manji doprinos?

nisu tekstovi u pitanju, vec ceo zvuk i sve, Portnoy im je veliki tata, eventualno Petrucci je jos prisutan, njegova rec je konacna za sve. Rudess, Labrie, Myung nikakav doprinos ne daju, kao sto i sami kazu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...