Jump to content

GammaRay


Recommended Posts

Jebo vas Iron Maiden.

 

Ali da ga ima ovde, ima ga. Ali doci cu i do toga. Sinoc jedva dochekah da dodjem kuci i da skinem album i posle prva dva slushanja utisci su bili daleko od onoga sto sam ja perhaps ochekivao, ali posle prospavane noci i josh par slushanja, daleko vishe uzivam u albumu, ali ostaje zakljuchak:

 

Gambling With The Devil > Land Of The Free II

 

Mozda i jesam ochekivao dosta, ali. Ali...nazvao ga je Land of The Free. Meni je taj album u rangu sa Keeperima...ergo, ovo gubi poene kod mene na isti nachin kao i Keeper III, ali ne toliko kao taj. Zvuk je nesto izmedju LotF i Somewhere out in space + NWO/Majestic feel tu i tamo...dakle definitivno su izgubili onaj tvrdji zvuk koji su imali na prosla dva albuma, i iskreno u prva dva slushanja mi je bash to falilo, jer sam se vec privikao na taj GR, dodushe, ako vec pravish LOTF dvojku, logichno je i da ima barem malko priblizan zvuk, a recimo da je on ovde...pa "dovoljno" blizu. Ali bre...nema, nema nichega ni sto bi prismrdelo jednoj "All of the damned", klasicima tipa naslovnice, "Man on the mission"..neko rekao "Fairytale"? :mrgreen: a da ne spominjemo grandioznu, nenandjebivu, jednu od najboljih pesama ikad, svrshitachnu, mamojebachku, catch-me-if-you-can emotivnu taslachinu kakva je "Rebellion in Dreamland". ! ! Takodjer, cenim da su imena pesama, malo neoriginalna i monotona, ali tu vec zalazim u bespotrebno kenjanje. A vidim ova gore maiden ekipa spominje tamo neki klervojant i sl...pa u pravu su :) Evo sta mene podsecalo an neke druge stvari dok sam slushao:

 

-"To Mother earth" - predrefren me podseca na predrefren "How Many Tears"a (vokalna melodija)

 

-"When The Village" - jel' sam ja lud il jos nekog start podseca na powerslave albuma..tj. pesma "Flash Of The Blade" ako se ne varam..

 

-"Opportunity" - onaj deo je isti "Clairvoyant" u to nema sumnje

 

-"Insurrection" ima "Halloween intro" flashback u jednom trenutku (ono "tn tn tn tn..."), sto je kul, ali malko nije na mestu, sta znam...mnogo kulje to zvuchi u "Sole Survivor" :)

 

I josh dve stvari koje mi liche na neshto, ali ne mogu da se smislim na shta :)

 

..."Real World" mi ona poppy melodija bre zvuchi kao neki Gary Moore stariji..de znam..a "Leaving Hell" svaki put kad ide u glavi mi je Running Wild! Posebno za refren...

 

 

Mozda ima josh neke stvari..ali nisam uochio...josh uvek.. Elem, nishta josh ne rekoh za album..ali polako, tek se zahuktavam. Ma, fali mi neshto, iskreno...ovo mi je trenutno i najslabiji album koja je ova mocna postava Raysa izbacila. Neke pesme koje se meni lichno izdvajaju:

 

To Mother Earth - osim HMT momenta, prejebachka pesma, bash onako besna powerica, sa mellow ali pamtljivim refrenom...savrshena za otvaranje, plus do jaja ide sa kratkim i efektnim introm...

 

Empress - Jebesh mi sve ako ovo nije najchudnija pesma koju je GR snimio...znachi, nije jedini trenutak na albumu, kada josh malo pa pesma ima neku disco atmosferu...ali ipak dobra pesma, ulazi brzo u uvo as well...lepe solaze, toga kod Raysa nikad nije falilo, a ni na ovom albumu bogme.

 

Into The Storm-Deja vu naslov, ali bre dobra pesma kol'ko volish...efektna, solidni riffi...

 

From The Ashes-Leaving Hell-Real World - Ove tri pesme su mi NAJBOLJI deo albuma! Ubedljivo. From The Ashes najbolja, znachi bash pesma moze da dobije epitet LOTF, i ne znam...sve rechi za nju su mi suvishne. "Leaving Hell" ima malko prosechnu crtu kao i "Rain" npr. (solidna pesma), ali bre paljevinometar mi na ovoj skache na maximum. Ovo mora da padne uzivo! A kad smo vec kod live izvodjenja..."Real World" mora da opale as well! Ovde je paljevinometar pregoreo...znachi josh jedna poppy pesmica, i malko cheesy nego inache, ali bre...Kai!!! Haha...Welcome to the show!!! Mozda i otvore sa ovom, you never know?

 

Insurrection - Na prva dva slushanja mi bila najbolja, sada mi je jedino "From The AShes" bolja od nje... Nije Rebellion, ali je bre dobra pesma.

 

 

I ostale pesme su minimalnog kvaliteta "iznad proseka", "When The World" mi je na granici sa odlichnim, gorak ukus ostavlja jedino taj start koji rekoh da me previshe podseca na maidene... opportunity iz sl. razloga. I nema loshih pesama, nema ni fillera...ali, 9/10, ne moze vishe da dobije

 

Kai, pobedi i tebe Andi Deris jednom :)

 

 

 

ALLL SHALL FEEEEEL THE FIIIIIIIIIIIIREEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

-"When The Village" - jel' sam ja lud il jos nekog start podseca na powerslave albuma..tj. pesma "Flash Of The Blade" ako se ne varam..

 

-"Opportunity" - onaj deo je isti "Clairvoyant" u to nema sumnje

 

za Flash sam ja rekao Kovchi juce, znaci upravo Flash Of The Blade, a deo iz Opportunity, bar meni, vise lici na Rime Of The Ancient Mariner, deo kad se pesma budi, i kad ide: the curse it lives on in their eyes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz

taj deo je kombinacija rime i clairvoyant

 

lepo sam ja na njihovom sajtu glasao da ne prave nastavak lotf, ali nisu 'teli da me slušaju i viš sad belaja :)

 

primetio sam i manowar, al nisam mogao da se setim tačno pesme

Edited by Brainsaladsandar Guuuz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz

ne sijaju baš od kreativnosti u poslednje vreme (na poslednja 2)

 

kakvi su bili prva 3, pa onda i druga 3 albuma, pa no world order!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bas originalan, ali dobar album...Ne moze biti slucajnost da na nekim mestima previse podseca na Accept (Balls to the wall, Princess of the dawn...) Produkcija je odvratna...Vokali zvuce strasno lose...Nadam se da je tako samo na ovom promo izdanju...

Edited by EnKi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek sam skeptican kad neki bend napravi nastavak (part II) nekog svog "legendarnog" albuma, jer to moze biti veliki zajeb, no cini mi se da je Gamma Ray sa novim albumom najvise uspeo, u odnosu na neke druge pokusaje, da se priblizi originalu, kako po kvalitetu tako i po atmosferi. Drugim recima, ovo je jedan od retkih slucaja kada je naziv "Part II" opravdan, bar po mom misljenju. A sto se tice ociglednih slicnosti nekih delova sa Maiden-om (kao i sa Priest-om na No World Order-u) mislim, cak sam i ubedjen, da je to svesno uradjeno, kao neka vrsta postovanja prema starim majstorima, a ne nedostatak ideja.

A sto se tice zadnjeg albuma Helloween-a, ne moze ni da prismrdi novom Gamma Ray-u (i ovo sad govorim kao fan oba benda). Gambling With the Devil je, posle Chameleon-a, verovatno najlosiji album u karijeri Helloween-a.

 

@EnKI

Produkcija je po picki, ocigledno je taj promo slabijeg kvaliteta.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izbegavam rasprave po forumu i tako to,ali ovo ne mogu da precutim,brate ti nisi normalan,Gambling With The Devil je savresenstvo,ide uz Keepers-e i Walls Of Jericho kao najbolji album definitivno.Znaci muka mi je vise od ljudi koji ne gledaju realno na stvari,nego su vec sebi u glavi izgradili "CODE" kako ti matoriji bendovi vise ne mogu napraviti dobar album,a ja bas mislim suprotno:

 

Helloween -Gambling With The Devil 10/10

Iron Maiden -A Matter Of Life And Death 10/10

 

i ne znam kako se slazes sa ovim ali po meni je:

Gamma Ray - Land Of The Free II 10/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi Land Of The Free II sam preslusao i odlican mi je. Ima i melodicnosti i zestine, tacno je da ima stvari koje podsecaju na nesto sto smo vec culi ali opet ni za jedan riff se ne moze reci da je pokraden.

S' obzirom kakvi su obicno nastavci, ovaj ce biti dostojan originala, nadam se da ce biti originala na koncertu za to vredi dati koji dinar.

Edited by KAKTUSCAR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako sam vatreni fan Gamma Ray-a, uvek ih kovao u nebesa i tvrdio da bih voleo i album gde bi svirali narodnjake ovaj album me je razočarao. Pre svega je neubedljiv sa svakog aspekta i nekako mi ne funkcioniše kao celina. Previše neoriginalnosti koja ničim nije zamaskirana i čini mi se čak namerno potencirana. Par odličnih momenata ne može da opravda naziv albuma. Pa valjda i Kai sme da napravi omašku i sebi da dozvoli da bar jednom u karijeri nema inspiraciju i izgubi borbu u meču sa ekipom iz Helloweena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz
Novi Land Of The Free II sam preslusao i odlican mi je. Ima i melodicnosti i zestine, tacno je da ima stvari koje podsecaju na nesto sto smo vec culi ali opet ni za jedan riff se ne moze reci da je pokraden.

 

nego da je pozajmljen???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narode, ne jedite ono shto se ne jede kad je hleb pojeftinio...Album je odlichan u svakom pogledu...Evidentno je da neki rifovi i nisu njihovi...al' nisu uzeli to od nekog benda iz kambodze, vec od maidena...verujem da je to zbog toga sto, kako je jedan fini cikica rekao, odaju respect...prerano je josh da se donese neki zavrshni zakljuchak...sachekajemo final release...po meni, album ima shmeka...iako nema neshto catchy pesme deshava mi se da iz chista mira u busu pevushim melodiju i provalim da je sa ovog albuma...svaka ima dushu za sebe...a kao celina....razbija...istina, mrachan...ne toliko bash, al' za gamma ray vishe nego shto smo navikli...shto mu daje jednu dozu...ne znam chega...=D...u svakom sluchaju...kad sam prvi put slushao bio sam neshto ubedachen...po zavrshetku insurrectiona sam bio drugi chovek...svakim slusanjem se podizhe ocena albuma u mojim ushima...na kraju pochetka....masterpiece...ne bunim se shto nosi naziv pt2 jednog legendarnog albuma...

 

Gamma Ray, lead the way....=D

 

P.S. koliko god se vi shalili za to rivalstvo izmedju helloweena i gamma raya( necu reci Kai-a, jer i ostali chlanovi chine bend)nervira me pomalo...po meni su oba albuma superishka...nije da nije moglo bolje...ali je dobro kako jeste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne kažem da je album loš, samo mi malo smeta cela ta sequel priča, a i to što lapaju teme, pa, stvarno bi bilo bolje da su maznuli od nekog manje poznatog benda, a ne da bude ovako očigledno. Ako su već hteli da prave neku vrstu omaža, moglo je to drugačije. U svakom slučaju, album jeste dobar, ali par trenutaka im stvarno nije trebalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...