Jump to content

Sentenced


Recommended Posts

Nemam, ali posalji mi mail na pm i poslacu ti je.

 

To je odlicna pesma, grehota je nemati je u svojoj kolekciji

 

evo ga tekst, ako nekoga zanima

 

Ikiroudasta Pohjolan maan

nyrkki rautainen kohoaa

Peto herää taistelemaan

ja saalista raatelemaan

Vastustaja kaatuu lokahankeen sohjoiseen

Kerta kerran jälkeen pisteet jäävät pohjoiseen

 

Verkko soi Kärpistä täyttyy jää

Hornan kattilassa myrskyää

Pedon rinnassa on sydän ikiroutainen

Jyske takorautainen

 

Sisu, veri ja kunniaa

Perämeri ja Pohjanmaa

Moni nimensä kirjoittaa

Raksilassa historiaan

Vastustaja hyytyy kevään loskaan sohjoiseen

Ja poika jäisen pohjoisen tuo pojan pohjoiseen

 

Verkko soi Kärpistä täyttyy jää

Hornan kattilassa myrskyää

Pedon rinnassa on sydän ikiroutainen

Jyske takorautainen

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbt danas citam jedan butcherian vibe iz 2005 i citam o sentenced kako se raspao,sav sam odjednom postao tuzan tokom citanja i da jedan takav bend prestane da bude ono sto bi trebao biti da je nastavio sa radom,mopgu zamisliti onu [ubliku koja je bila na oprostajnom koncertu,ja ne bih izdrzao,odmah bi zaplakao,i na kraju koncerta zavrsava pjesma The end of the road....

mislim sta reci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh da sam ja mogao da budem tamo, a i plakali su svi u publici, i na bini, jako tuzno. Meni je jako dirljiva scena sa kraja koncerta kada lik grli devojku koja place kao kisa, a njemu na ledjima pise citat Erna Pasaline.... jako tuzno, a pogotovo Sami Lopakka koji poslednju trecinu koncerta poriva oci sa kosom, sav se zacrveneo i nije uspeo da sakrije suze.....jako dirljivo i ISKRENO. Raspali su se na vrhuncu slave, nije im guzica zinula za parama i ja to CENIM I POSTUJEM

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma crimson bre da pici ovih dana i da je banja.

 

:pivopije::pivopije::pivopije:

 

Ovo doba je idealno za slusanje takve muzike. Mene jesen asocira na pesmu "Dead leaves", bas idealno pesma docarava jesen i dolazak zime, mraza. A scenografija na Buried Alive mi je jako zanimljiva, golo granje bez lisca, sneg, led i hladnoca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, svaka im cast sto su otisli u stilu. Mogli su da palamude i da vrte jednu istu pricu jos dugo, ali rekli su sta su imali i cao. E sad, sto ih nikad ne videh live, ko me jebe.

 

Pa i nisu baš otišli, s obzirom da su angažovani u drugim projektima i bendovima. Otići znači potpuno se povući iz muzike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sentenced je otisao iz muzike. Mogu clanovi benda sad da dube na glavi, ali Sentenceda vise nema. A glavna dvojica osnivaca su se skroz povukli i ne sviraju nigde, bave se sasvim drugim stvarima.

 

Sad sam taman u kolima slusao Farewell, No one there, Drown Together..............aaaaaaa covece, jesen, zima, golo granje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kursk je u sustini, olicenje tog finskog humora, koji je mnogima tezak za kapiranje, dok se jeli ne naviknes....a obzirom na to da finci imaju sta da kazu o rusima, istorijski gledano, ije ni cudo da postoje takvi tripovi.

sad ce ruotasydan da kaze da sam otkiro toplu vodu ovom izjavom, ali za neupucene valja malo obajasnjenja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...