Jump to content

Possessed


Grobodan

Recommended Posts

Joj, lose si razumeo, tj. ja nisam citirao Thrash-a. Taj post se odnosio na Thrashformersa. :da:

...Thrash, i dalje se ne slazem da su "bili gomila klinaca koja nije znala da svira", cak i u vreme Seven-a...vise ih je produkcija zajebala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...

Pa i to sto kaze covek: PRVI DEATH METAL BEND. Po meni,svi mi slusamo ovu muziku zbog 3 benda: Possessed, Death i Atheist. No, sto se tice benda, uzasno mi je zao sto su tako zavrsili kako jesu, ali uvek ce mi biti toplo oko srca kad cujem njihave stvari, narocito Satan"s Curse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Pa i to sto kaze covek: PRVI DEATH METAL BEND. Po meni,svi mi slusamo ovu muziku zbog 3 benda: Possessed, Death i Atheist. No, sto se tice benda, uzasno mi je zao sto su tako zavrsili kako jesu, ali uvek ce mi biti toplo oko srca kad cujem njihave stvari, narocito Satan"s Curse...

 

 

Da, s tim shto je Chuk drkao na Possessed, tako da...xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, ali napredak (po meni ) je evidentan; isto tako mozes da "pravdas" i to sto npr. Gene Hoglan svira bubnjeve 10 000x bolje od tebe time sto ih ti ne sviras a on svira vec 20 i kusur godina. Naravno da je za napredak potrebno vreme ali ne i samo vreme, vec i rad i trud. Da je Death samo drljao obrade od Slayera i Possesseda ne bi zvucao ovako vec kao kopija; tako ide logika na planeti Zemlji.

 

Neko moje gledanje (cisto analiticki) je da je prvi Death Metal bend prakticno bio Slayer; naravno da nije to po danasnjim standardima. Uostalom, Chuck je na omotu i napisao da mu je Possessed bio velika inspiracija, pogotovo za one vriskove, nije to tajna. Takodje, Morbid Angel se u pocetku lozio na Slayer i Possessed, pa su na kraju pronasli svoj izraz, inspirisuci gomile novih bendova. Possessed je opet, svrsavao na Slayer, i tako u krug. Ali nijedan od ovih navedenih bendova nije bio kopija drugog (jedino Morbidi na prvim demosima iz 84te su dosta podsecali na Slayer) i to je najbitnije u celoj prici.

 

Samo kazem da je glupost pocinjati takve rasprave, jer su Possessed i Death jedni od osnivaca pravca, zajedno su ga stvarali (doduse nesvesno), i glupo je razgradjivati pricu prepucavanjem.

 

Moj neki, rekao bih i objektivni utisak (samo zapazam) je da je prvi Death bio i idejno, i sviracki, a i produkcijski na visem nivou. Takoreci, celo pakovanje je ozbiljnije bilo od Possessed-a. Plus, nasli su se na pravom mestu u pravo vreme a i karijera Deatha je mnogo duze trajala, i zato mislim da dosta vise ljudi gleda Death kao osnivace zanra. Ali sve je to manje bitno. Ljudi uticu na ljude, to je ono sto je najbitnije.

Edited by Vajar

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 9 months later...

ti koji kazu da possessed ne valja - preslusali su albume manje od 3 puta

ti koji kazu da possessed valja - preslusali su diskografiju 100 x n counting

 

possessed je kult, bez obzira na kvalitet muzike, ako ga nisi shvatio do sad, idi radi nesto pametnije nego da pljujes po necemu sto ti i tvoj bend nikada necete postici

 

opet se osecam kao da mi je 15 :rockdevil:

 

http://www.youtube.com/watch?v=sYaAsiNHCRA

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...

The first photo of the new lineup of the reactivated California death metal pioneers POSSESSED can be seen below.

 

POSSESSED 2011 is:

 

* Jeff Becerra - Vocals

* Emilio Marquez (SADISTIC INTENT) - Drums

* Tony Campos (STATIC-X, PRONG, ASESINO) - Bass

* Kelly Mclauchlin (DIABOLIC, UNHOLY GHOST, PESSIMIST) - Guitar

* Daniel Gonzalez (NAILSHITTER, OCCISAS) - Guitar

 

Commented Becerra: "Now we finally have the sound and talent that I always wanted!! It's like a dream come true!"

 

He added, " can't wait to go back out there and give everyone the best shows ever!!

 

"We are now tuning back up to 440 standard E and busy writing some new material."

 

possessed2011.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 11 months later...

Мене занима шта је са тим новим материјалом. Написаше ли га више?

 

И, ако би могао неко да их доведе овде, хвала. :D Имају мини турнеју по европи, шта бих дао бар на један церт да могу да одем.

 

536047_489189487762830_1703984688_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...