Jump to content

Pokolgép


RNA

Recommended Posts

Pa bilo je, kad to nije bio metal festival. Bilo je tu svega i svačega od muzike, a Mađarima je, koliko sam ih skontao onomad u Subotici, svejedno da li svira bubanj ili harmonika. Bitno im je da im dolaze njihovi sunarodnici iz matične države.

 

Ja ne vidim nista lose u tome, Bolje da ljudi ispostuju nego da budu koncerti otkazani zbog slabe posete i sl.

 

1990'te su bili Ossian i Pokolgep u Kanjizi (Vojvodina)ono je bilo mnogo dobro , stara dobra vremena a i te grupe su bili tada u formi samo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i kazu da je bilo par hiljada ljudi .

 

 

Pa bilo je, kad to nije bio metal festival. Bilo je tu svega i svačega od muzike, a Mađarima je, koliko sam ih skontao onomad u Subotici, svejedno da li svira bubanj ili harmonika. Bitno im je da im dolaze njihovi sunarodnici iz matične države.

 

madjarima sve jedno <_< ... nisu svi isti.. imash to svugde..

sto se festa tice.. ove godine jako malo ljudi bilo, osetno manje nego prosle kada je lila kisa citave nedelje, jedino su petak i subota bili “suvi” a da ne pricam o pretprosloj godini, kolko mase onda bilo..... manji prostor su

zakupili nego prethodnih godina bla bla.. kriza jbg..

Vecina ljudi koja tamo ide je iz vojvodjasnkih sela i vecina je u nekom rock fazonu, nema tamo pederisanja i Ossian i Pokolgep uglavnom vole i oni koji nisu u rock fazonu pa se bas skupila masa ali ne bih znao da procenim kolko je bilo niti sam citao igde o tome..

Sve u svemu festival je sjajan, nema fenseraja skoro uopste.. jos da znate kakve su te curice tamo…juju… nisu ko ove nafurane glupave “gospodje” (cast izuzecima) iz gradova.. Sjajan provod svake godine. Bio sam nazalost samo 3 dana ove godine zbog finansija..Bio sam kupio kartu za sve dane ali sam morao da prodam posto da sam otisao na sve dane ne bih imao krajem nedelje sta da jedem… :no:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel' slusao neko madjarsski Moby Dick ?

meni je to pre deset i kusur ( hm malo deblji kusur, mozda 15 )bio jako dobar trash, medju boljim i cescim izdanjima u kasetofonu starom !

album, ne mogu vise da se setim u originalu kako se zvao, davno bese, ali se secam da mi rekose da u prevodu znaci " vrteska", " ringispil" ili tako nesto. odlicna svirka celog benda, a vokal slicvan cavaleri ( ako se dobro secam ) na madjarskom. navikne se covek vremenom.

Edited by oldbulllee

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel' slusao neko madjarsski Moby Dick ?

meni je to pre deset i kusur ( hm malo deblji kusur, mozda 15 )bio jako dobar trash, medju boljim i cescim izdanjima u kasetofonu starom !

album, ne mogu vise da se setim u originalu kako se zvao, davno bese, ali se secam da mi rekose da u prevodu znaci " vrteska", " ringispil" ili tako nesto. odlicna svirka celog benda, a vokal slicvan cavaleri ( ako se dobro secam ) na madjarskom. navikne se covek vremenom.

 

Da "Korhinta " znaci ringispil to je njihov drugi album . Ja bih pre rekao da vokal vise vuce na Miletov iz Kreator.

 

Meni licno prvi album Ugass kutya (-Laj dzukelo ) je najbolji i to pravi speed thrash osamdesetih.

 

Sada su reizdali taj prvi album sa nekim dvd -jem sve sa starim snimcima.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel' slusao neko madjarsski Moby Dick ?

meni je to pre deset i kusur ( hm malo deblji kusur, mozda 15 )bio jako dobar trash, medju boljim i cescim izdanjima u kasetofonu starom !

album, ne mogu vise da se setim u originalu kako se zvao, davno bese, ali se secam da mi rekose da u prevodu znaci " vrteska", " ringispil" ili tako nesto. odlicna svirka celog benda, a vokal slicvan cavaleri ( ako se dobro secam ) na madjarskom. navikne se covek vremenom.

Odlični su imaš temu o njima na Thrash forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Razlog zašto je Rudan Joe ostavio Pokolgep (Bar ono sto sam ja procitao u zvanicnoj izjavi) kruze se razne price da su se posvadjali ali ne

 

On je nedavno operisan i najverovatnije nikada vise nece moci da peva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

kada si vec kod novog pevaca...

 

 

 

 

pre neki dan mi neki lik iz sente nahvalio bend...

 

rece da zna novog pevaca,kaze on je bog,legenda...

 

a ja iskreno nisam ni cuo za bend dok mi lik nije napricao kakve su legende...

 

izgleda da je taj bend madjarima mejden u malom...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Svaka cast za pesmu, isprva sam se obradovao al' kad sam cuo reci, a ono jebi ga. I oni su upali u trip koji je po novom talasu pokrenula Hungarica(magyarski nacionalisticki nastrojen bend), Ossian u zadnje vreme... Znaci peva o Zemlji svojoj. Ne smeta to meni, nego mnogi koji nerazumeju reci pa ce im neko prevoditi, odmah ce osuditi. Nesto tipa ko kad Corba peva Srbin je lud Srbin je proklet. Jebi ga, ipak vise volim da se u pesmama radi u internacionalnom smislu...

 

De jegyezd meg jol mig a fold kerek, mindig lesznek Rockereeeeeeeeeeeek!!!!:rockdevil::muzicar::rockdevil:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusali smo novi Live Pokolgep veceras, Wendigo i ja i konstatovali da ovaj novi Toth Attila i jeste dobar pevac. Samo ne za Pokolgep. Sve peva, to je u redu al se nesto ne uklapa. Pogotovo kod pesama koje je pevao Rudan. Kalapacs stvari su ok. Mada su mi obojica vrhunski. Vise mu lezi prva era. Pokolgep bolje da se izvine Rudan-u pod hitno i da ga vrate natrag jer ovo nece biti dobro. Ne za live nastupe.

 

Koga zanima najbolja madjarska pesma, himna nek cuje A Zold a Bibor es a Fekete od Pandora's Box. Obradili nas Amok.

Edited by heavyervin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rudan je imao operaciju valjda i ne peva više. Da je gubitak, gubitak je, jer meni Rudanov moćan glas neuporedivo više leži nego Kalapacsev, samim tim i Atilin. Uz to, bojim se da će u kompozitorskom smislu doći do nazadovanja, pošto me ova nova pesma nije oduševila, a poslednja dva albuma su savršena. Live album nisam ni skidao, pošto vidim da iz tog najnovijeg perioda ima samo Minden nap, premalo je to. Umesto da svaki cert otvaraju sa Az én menyasszonyom - em je prva na aktuelnom albumu, em je rokačina idealna za otvaranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...