Jump to content

Sunn O)))


Turin

Recommended Posts

baš sam pričao sa danilom.. ona pesma "selma" je najgora tortura koju mogu da zamislim.

budim se sav mokar od onog prozora i ide "selma, selma, putuj selma i ne naginji se kroz prozor"

popizdeo sam

 

sad sam gledao i fotke.

hvala za link. super su

 

(taman da promenim onu dotrajalu u profilu) icon_smile.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma gde probrano... bilo ih je 75 komada... otpalo je u vr' glave desetak sto zbog nakaznosti, sto sbog one magle&mraka na stejdzu u kolicini u kojoj slika izgubi svaki smisao!

 

jel si kliknuo na >>>link<<< ili si samo ove pojedinacne linkove provalio?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba uvesti konvenciju izuvanja i postavljati tepih/itison na sunnO))) koncertima. ili nositi neku prostirku da moze da se zalegne. ne znam da li ste imali tu zelju. ali ja posle 40-45 minuta sam pozeleo da se droniram u corpse poziciji. musik20.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

citala sam danas one utiske sa cmar-net.org. nema ih puno, a i nisu nesto ne znam kako zanimljivi makar ovi pozitivni... icon_spava.gif

sto se tice mojih utisaka: nema ih!

ovakva neka intenzivna iskustva obicno "zaboravim" u smislu da bilo koji pokusaj prisecanja kako je bilo biva smesna i bleda rekonstrukcija dogadjaja...

secam se da je bilo bilo toliko dobro da sam se poslednjih pedeset minuta skucala u nekom cosku i bila u fazonu "ne mogu vise, ali opet hocu jos" icon_uhoh.gif

 

mene su sledece reci naterale da idem u zagreb:

The SUNN0))) mission is to create trance like soundscapes with the ultimate low end/bottom frequencies intended to massage the listeners intenstines into a act of defecation. SUNN 0))) have gathered 2x for live performances, at which they have succesfully made audience members instantly nauseous, or better yet run for the toilet in terror.

 

sve u svemu ispalo je onako kako sam samo mogla da pozelim. pivopije.gif

s metalom (((poprilicno)))) blage veze nemam, medjutim to nije predstavljalo problem jer osim sto sunn0))) muzika predstavlja dekonstrukciju metala (((rekla bih i muzike,mada ne bih isla u teoretisanje da li se radi o antimuzici i sonologiji))) na delu, koncert je bio dekonstrukcija estetike metal zanra, a i same institucije koncerta.

pogotovo ovo poslednje mi je bilo zanimljivo... odredjeni deo publike se nasao zatecen, nije znao kako da se ponasa... zaista je nedostajalo to sto oh_well navodi - prva asocijacija mi je bio ambient sator na sziget-u kao idealni enterijer za koncert. i svi legnemo u taj lesh polozaj, s tim sto je pozeljno tek povremeno pridici se i podsetiti se kako izgledaju te mantije u magli, a i onaj bleker sto meni izgleda kao depresivna trandza koja kad progovori/propeva ja se upiskim u gace laugh.gif (((zato mi je ono sranje sto se sminkaju ovi smehotresni blek artisti u ovom slucaju bilo posebno, izmesteno iz tog konteksta)))

 

" no.gif " zbog ove inovacije - uvodjenja neke vrste frontmena - nije postojao u mom slucaju. meni se bas svidja sto mogu da imam neki fokus tokom 50minutnog drona. u principu mislim da su tu ulogu (((fokus))) do sada imale te mantije&gitare koje balansiraju/zongliraju iznad glave, i da te dve stvari nisu bile cisto prenaduvano pozerisanje kako je otprilike razocaran konstatovao maleni Spiritchaser (((koji je digao ruke od yum-a, vidim ja icon_biggrin.gif )))

 

 

earth mi se jako svideo. doduse, od ranije mi je ok, s tim sto ponekad umeju da zadave [ali tek na momente] monotonijom, bez obrzira na to sto zvuci koje oni proizvode imaju klasicniju formu muzike od sunn0))). nikad ne bih pogodila da su iz sijetla, imaju na milisekund neki t'ga za jug prizvuk, plus ako uzmemo u obzir vizuelnu pojavu gitariste [frontmena, zar ne?]... bubnjarka mi je vr'! toliko je flegmaticna da skoro pozelim da sam tak'a! laugh.gif

 

na oba nastupa me je odusevila upotreba duvackog istrumenta za koji bi moja malenkost koja nije imala bas neko muzicko obrazovanje rekla da je trombon icon_smile.gif znaci nema drona bez trombona! orangelistening.gif

 

volela bih kada bi savremene muzicke tendencije vise tezile ovakvim originalnim, a uprkos tome odlicnim&zanimljivim momentima! ovako je isuvise alternativno da bi se dogodilo u beogradu icon_cry.gif

 

 

_______

ljudi iz sunn))van)a: najzad sam se priucila malo kuckanju htmla, i u slucaju da niste skinuli sve fotke sad mozete da idete na onaj folder ...images/lada/earthsunn0)))/ - konacno postoji index.htm pa moze da se browsuje mhihi.gif

tu ce biti slike zanavek, pa ne morate da zurite, a na onom drugom >>>linku<<< cu uskoro da ih brisem

takodje sam konacno resizovala onu sliku od preko magabajt: odelo i angel.of.desire sa sunn0))) svecom

Edited by femdom

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se vise kenja od Khanate-a.

 

pricali smo o tome mnogo puta ja i buddah pa smo onda jednom blejali kod mene da proverimo i obojica smo morali da odbacimo porodicu Cosby do bazena.

 

ne kenja mi se od Sunn0?))) ali me zaboli bubreg ponekad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene je boleo i cudno se ponasao stomak u kombiju pri povratku, ali mislim da je to zbog rachitja koje sam jela u ZG i od gorespomenutog bijelog dugmeta...

 

 

btw. zaboravila sam nesto bitno da napisem jer sam se previse fokusirala na to da zvucim kvazi-proseravacki. laugh.gif

 

sto se tice onih cepova za usi - pozeljno ih je imati sa sobom.

koncert moze da se otprati bez njih, meni je sad cak malo zao sto sam ih imala veci deo nastupa (((morala sam, imam neku dosadnu hronicnu upalu uva sad.gif )))...

kad se stoji pored zvucnika namagnetisu ti se prvo trepavice, pa onda kosa, a posle i unutrasnji organi. pogotovo kada se usudis prvi put da mu pridjes.

izvadila sam cepove na nekih desetak minuta dok sam stajala u prvim redovima i bilo je mocno, nije mi smetalo, osim soka prilikom prvog kontakta praznog uha i sunca [btw festival u okviru koga je bio i ovaj koncert se zove "zhedno uho" laugh.gif]...

malefic zvuci mnogo drugacije sa cepovima i bez njih... sa njima je cak jos vise spooky jer kao da ima neki *shaputanje*filter*.

u zadnjim redovima nije bilo zgodno vaditi cepove jer postoji skroz pozadi gore neka tonska kabina koja ima par stakala pa onda te vibracije se cuju i dekoncentrisu... ne znam ti ljudi koji su sedeli u njoj kako su smeli - mene bi stvarno bio strah da je izmadju mene i sunca staklo! icon_smile.gif

 

sad sam se setila zgodne analogije: prisustvovanje sunn0))) koncertu je u nekim aspektima slicno jedenju psilocibinskih pecuraka [warning] ali ta dva nikako ne preporucujem u kombinaciji[/warning]

 

i to bi bilo my 50$ za ovu temu... icon_wink.gif

Edited by femdom

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene je boleo i cudno se ponasao stomak u kombiju pri povratku, ali mislim da je to zbog rachitja koje sam jela u ZG i od gorespomenutog bijelog dugmeta...

 

 

e da i mene je boleo stomak u povratku ali nije mi na pamet palo da je to od sunca. hm. icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Isus Bezbozhnik

ala se sve treslo, jeblo je milu majku

 

crko dabogda četnik kondukter što me ne probudi u Bg....moro sam da dajem 100 đunti na lastu iz Ml..

 

lepa akcija sunn o))) i sve ostalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ti si bio u zagrebu?????

 

sad sam odgledao dvd.

 

jeste da sam ja amaterčina za snimanje i to, ali dvd je cool. vidi se sve što treba da se vidi, čak ni zvuk nije toliko loš. nema neki bootleg kvalitet da može na net da se kači i da ljudi skidaju, ali nama koji smo bili na koncertu će biti više nego super uspomena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bilo je vrh!

 

dvd je totalno ok, taman se vidi sve sto treba.

 

stephen o'malley je bas faca, super je intervju dok objasnjava kako su se ponasali oni dziberi na onom koncertu kada je on gledao earth po prvi put u sijetlu '92. biggrin.gif

 

zao mi sto nema nekih boljih slika; ajd ako neko spazi negde na nekom .hr forumu neku bolju fotku, nek prosledi link

 

biggrin.gif )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...