Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

To je jako bitno za prosperitet Opeth-a :da:

 

 

kad smo cekali Majka da se pojavi posle certa u Ljubljani prvo je izasla predivna preslatka Lei iz Unexpecta i tu kaze jedan lik, Hrvat, ali nije ni bitno, WE'RE SO GONNA DOWNLOAD YOUR ALBUMS FROM THE INTERNET... Mislim, djizas krajst covece :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad smo cekali Majka da se pojavi posle certa u Ljubljani prvo je izasla predivna preslatka Lei iz Unexpecta i tu kaze jedan lik, Hrvat, ali nije ni bitno, WE'RE SO GONNA DOWNLOAD YOUR ALBUMS FROM THE INTERNET... Mislim, djizas krajst covece :mad:

 

Zamisljam da je on to rekao veoma ozbiljno i kao kompliment na racun kvaliteta svirke? :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se vec pominje ABBA kao jedna od omiljenih grupa Mikael Åkerfeldt-a, da li je neko primetio uzasnu slicnost u melodiji pesme the moor sa still life albuma sa pesmom lay all your love on me?

 

Pale touch, writhing in the embers

Damp mud burning in my eyes

All the faces turned away

And all would sneer at my demise

Vidi stvarno lici. Obozavam taj dio.

Nedje davno gledam diskusiju na Opeth forumu za najgoru pjesmu, i ljudi glasaju za Moor masovno. Mislim, koliki retard treba da budes da ti je to lose. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest TužneUši

pjesma opeth-a da ne valja? ima ih kako da ne.. dabome

 

orchid mi se ne svidja i ne slusam ga, ali u sve su pjesme prilicno ujednacenog kvaliteta i ipak je to u to vrijeme bio inovativan album

 

morningrise keva

 

ma mayh ima par

na sl definivno 2-3

na bw park bonusi su njesra a i taj celi album je bledunjava senka prethodnih radova (title track mi je recimo losa stvar)

na deliverance vise od pola albuma je osrednje ima dobrih ideja ali ja taj album posmatram kao promasaj(ne potpun jelte...) kad se gleda u cjelini

na damnation sjecam se da imaju 3 smaracke ali ne da mi se sad da pustam nisam to dugo slusao (ali super je taj album osim njihovih najboljih ranijih radova to mi je najbolje sto je mike napravio)

na ghost reveries grand conjuration govno (ali ostalo solidno)

na watershed je pitanje ima li dobrih pjesama? ima svakako dobre muzike na tom albumu ali ovaj put svi ti razvodjeni prog rok i faux psihodelicni pasazi jednostavo ne piju vodu kod mene. nekako ne mogu da popusim to, zvuci mi fake i neubjedljivo (ali recimo, stvar coil mi je definitivno i stoprocento losa)

 

tako ja stojim po tom pitanju

bez zelje da se upustam u neku posebnu raspravu oko toga naravno jer nisam dosao da trollujem nego samo da kazem sta ja mislim po tom pitanju (svaki bend koji je izdao tako mnogo albuma ima pokoju losiju pjesmu, nema nista lose u tome da priznate da i vas omiljen bend moze da pogrijesi.. ok ok necu da forsiram :D)

znaci mora vam biti jasno da bih mogao mnogo vise teksta da napisem o tome koje su to dobre odnosno najbolje pjesme opeth-a

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slozicemo se da su Morningrise i MAYH keva :) Meni samo nije jasno kako je Blackwater Park bzvz pesma xD Pa jebote gledam na DVD-u,pesma raznosi ,pogotovo kraj......mislim,jebote -> :rockdevil: Ljudi,Opeth ima odlicne i manje odlicne pesme ,nista ispod toga :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smorina od pjesme. Do polovine je dosadna,a kasnije je samo loša.Taman mislis "kraj je",on ubaci jos jedan rif i skrim,pa jos teksta,daj brate.

Bleak i Leper Affinity je ostavljaju u male. 

 

Uništiste me sa tim mačkama. Znaci,bravo.

Edited by In The Flesh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...