Jump to content

Studiji za probe


sevast

Recommended Posts

koji je taj G2? Jel glava + kutija ili kombo?

Pa kombo...Sta ti mislish kolko ja para imam???Zezam se...Ne stvarno,oba pojacala su kewa...Ja licno nemam potrebu za procesorom...Samo se ucackam i udri...Sta da ti kazem,dodji i probaj!!!

 

Jos jednom kontakt telefoni:

011/386-1735

063/313-010

DARKO

 

STUDIO NA CRVENOM KRSTU!!!OPREMA: PEAVEY bubanj,PEAVEY STUDIOPRO112, RANDALL G2series, NEMESIS&EDEN bass amp, lampasko predpojacalo za vokal i kjlave...SKROZ NOVA OPREMA!!!!

 

5OOdin. - 2h

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja sa tri benda u kojima sviram idem u LION - OK je mi studio i godinama idem tamo. Oprema je kul, bubanj Yahama Stage Custom peva, ostatak opreme je OK, ima i neki budjavi Zoom prodza za vokal zakacen za mixer, preko kod bacam delayeve, phaser i reverb na dobos (jedan bend cepa neki triphop dub, sa gomilom noise krljanja i rok rifova, a u jednom cepamo samo bubnjar i ja - dzitra), mada je sam procesor ocajan i vrlo ogranicen - ali, ko me 'be kad nemam svoju8 orpemu i za to.

Jedini razlog zasto bas tamo uvek idemo, iako je proba 700 kinti, to zato sto Boban super snima probe nekim Shureovim mikrofonom, te ako malo gajbi taj snimak provuces kroz neki kvalitetniji aranzerski program (Nuendo 3, FLS 5 i jace, ALive, sta god malo bolje) i PSP Vntage Tube Warmer, neki bolji EQ (malo cepnes visoke + regulises srednje + malo basova) + sta ti je po volji od dekranih VSTova - dobije se kvalitet osrednjeg demo snimka. Najbitniji mi je jasan i kvalitetan snimak probe - dva od tri benda se baziraju uglavnom na free improvizacijama na gotove temice. Ovako imas zabelezenu probu do jaja.

 

Zna li neko neki drugi studio gde snimanje ulazi u cenu probe i da je jeftiniji od 700 dina? Irelativno kvalitna oprema? Probao bih...

 

pozd!

Share this post


Link to post
Share on other sites

NOVI STUDIO NA CRVENOM KRSTU!!!Potpuno akusticki obradjen ,NOVA OPREMA, KLIMA... Od opreme: lampasko predpojacalo za vokale i klavijature. Od git. pojacala: RANDALL G2 seriju i Peavey StudioPro112, a za bass: Nemesis&Eden...Bubnjevi su takodje Peavey...(nesto skromniji,ali ipak novi i imaju lep zvuk). Cena probe je 500din. Za jos detalja javite se na PP...Telefon za zakazivanje proba:

 

011/386-17-35

063/313-010

 

Darko

Edited by gUrNuL

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

NOVI STUDIO NA CRVENOM KRSTU!!!Potpuno akusticki obradjen ,NOVA OPREMA, KLIMA... Od opreme: lampasko predpojacalo za vokale i klavijature. Od git. pojacala: RANDALL G2 seriju i Peavey StudioPro112, a za bass: Nemesis&Eden...Bubnjevi su takodje Peavey...(nesto skromniji,ali ipak novi i imaju lep zvuk). Cena probe je 500din. Za jos detalja javite se na PP...Telefon za zakazivanje proba:

 

011/386-17-35

063/201-608

 

Darko

Edited by gUrNuL

Share this post


Link to post
Share on other sites

NOVI STUDIO NA CRVENOM KRSTU!!!Potpuno akusticki obradjen ,NOVA OPREMA, KLIMA... Od opreme: lampasko predpojacalo za vokale i klavijature. Od git. pojacala: RANDALL G2 seriju i Peavey StudioPro112, a za bass: Nemesis&Eden...Bubnjevi su takodje Peavey...(nesto skromniji,ali ipak novi i imaju lep zvuk). Cena probe je 500din. Za jos detalja javite se na PP...Telefon za zakazivanje proba:

 

011/386-17-35

063/201-608

 

Darko

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam sebe cula super... (verovatno zato sto inace imam jako prodoran glas :D ) ali inace je prostorija lose kreirana... zvuk se razliva totalno... gitare se uvek nekako prejake... bubanj je ok... bas se cuje ne znam ni ja gde a vokal je svuda po prostoriji ali nejasan...

meni je najbolji studio u kom sam bila studio koji drzi Nikola iz Negativa.. ubedljivo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cula si se super kad nemate rezuce gitare. Kapiram da pevas neki pop ili slicno, neki rokic?

 

To je manje zahtevno. Da, slazem se, prostorija je idzuzena a uska, i pojacala nekako nisu dobro postavljena, a nema ni neku izolaciju, zvuk se razliva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro... donekle si upravu... radili smo whitesnake,talisman... itd... ne mogu se setim..

 

ali brate kada su se pa rezeci glasovi culi...? ikada... uvek se nekako stope jer prave neprirodne frekvencije koje se poklapaju sa frekvencijama gitara.. normalno da ce se slabije cuti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa fora je znati, jbg, cuje se ne brini. Ja sa mojima imam kao neko iskustvo, isli smo po dosta studija, naucili smo malo da brckamo po misketi, mada jebes ga, od studija do studija su razlicite :). Te ova ima delay, ona nema. Te ova ima i srednje i visoke i basseve za podesavanje, ova ima samo visoke i basseve, te su ovoj efekti tu i tu, a onoj tamo i tamo. Ali bar ono osnovno, tipa ti visoki, basevi i srednji - to znamo da podesimo kako nama odgovara. A u Shelteru se nije culo.

Recimo, uvek valja malo delay-a na clean ili scream glas( ne na growl), cisto da lebdi iznad ostatka( ne reverb - delay). Recimo imas screamove...najvise imaju srednjih...ako odvalis srednje na gitari, pojesce ti 'celokupan opseg' srednjih, kapiras, i naravno da se nista ne cuje, nije sve u volume-u, trebalo mi je neko vreme da to skapiram, Isto tako, ako odvalis basseve na gitari, neces cuti bass pedalu. Sve je povezano. Nije to bas nauka, ali ima sve svoje.

 

U svakom slucaju, Shelterovci menjajte razglas ili sta vec ;)

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

e' date='7. 12. 2006, 00:11' post='1248639']

Boki, ja ovo ne bih trpeo :no:

 

Da im brisem postove :bigblue: ?

Sto je dobro kad imas vezu kod moderatora. :)

 

Ma upadao sam ja na probe raznim bendovima u Shelteru i nije lako namestiti zvuk ali ima bendova kojima sam razumeo svaki ton i cuo vokal. Hang recimo ima predrkane gitare i tri razlicita vokala i sve se culo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NOVI STUDIO NA CRVENOM KRSTU!!!Potpuno akusticki obradjen ,NOVA OPREMA, KLIMA... Od opreme: lampasko predpojacalo za vokale i klavijature. Od git. pojacala: RANDALL G2 seriju i Peavey StudioPro112, a za bass: Nemesis&Eden...Bubnjevi su takodje Peavey...(nesto skromniji,ali ipak novi i imaju lep zvuk). Cena probe je 500din. Za jos detalja javite se na PP...Telefon za zakazivanje proba:

 

011/386-17-35

063/313-010

 

Darko

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...