Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

Hm.

Stvarno će ispasti da privatizujem temu...

Imam, logično, kako bih drugačije mogao da proverim da li ovi navedeni bolje rade u odnosu na neke druge, koje nisam naveo

 

Nikad se ne zna .... icon_mrgreen.gif

 

Kako bih moga' da ti 'otmem' te diskove ? icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

To ti je malo komplikovanija rabota, ali isplati se.

 

Probaj sa ovim pa javi ako jos uvek treba pomoc (posto ovo nije update-ovano neko vreme):

 

http://au.geocities.com/kxcubase/

 

ovo je meni uradilo ceo posao

 

a evo ti i oficialni kX Getting Started Guide:

 

http://kb.kxproject.lugosoft.com/guide/

 

ne znam kakav je. Dok je izasao ja sam vec provalio ono sto mi je trebalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mi to sto KX moze da radi samo na 48k moze praviti probleme? Mislim ja nikad nisam imao problem sa tim, ali neki ljudi na netu se zale da im treba 44.1. Sta ce im?
Probaj sa ovim drugim driver-ima. 48KHz je problem u tom smislu da ćeš tokom rada nešto malo više opteretiti CPU i da ćeš na kraju mix pesme morati da konvertuješ u 44.1 da bi ti bilo upotrebljivo. Ne znam šta si ti čuo da je drugima bilo problem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na KX forumu su ljudi pitali kad ce da urade i podrsku za 44.1 pa sam se ja zapitao sta ce im. Pa umesto da pitam njih pitam ovde. icon_biggrin.gif

Da, video sam da ovaj univerzalni ASIO moze da se pokrene preko KX pa ako mi bude zatrebao instaliracu ga. Svidja mi se sto je mali i radi samo ASIO - ne dira ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U novijoj verziji kx-a (3537 chini mi se) "ima" podrska za 44.1 za ASIO mada samo za playback, snimanje je malo problematichno... mada ja ionako sve radim na 48 tako da mi to i nije bitno.....

 

BTW, kad smo vec kod kx-a, jel ima negde nekih custom dsp - ova za driver,

naravno osim onih sa njihovih linkova... ( Nemam Creamware kartu ali ocu barem da mi driver izgleda kao Scope Fusion hehehehe.... tuga icon_cry.gificon_cry.gif )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oooovaaj...

 

Nemoj se uvrediti ali ovo je veoma, veoma nebulozan post.

 

Roland ne pravi Audio karte uopšte, firma koja to radi za njih je Edirol, i samo pod tim brand-om se pojavljuju muz kartice.

 

A Sonar uopšte ne postoji za Mac-a već samo za PC-ja tako da bi zaista bilo interesantno saznati gde si ti našao kopiju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oooovaaj...

 

Nemoj se uvrediti ali ovo je veoma, veoma nebulozan post.

 

Roland ne pravi Audio karte uopšte, firma koja to radi za njih je Edirol, i samo pod tim brand-om se pojavljuju muz kartice.

 

A Sonar uopšte ne postoji za Mac-a već samo za PC-ja tako da bi zaista bilo interesantno saznati gde si ti našao kopiju?

 

Da, i mene to zanima....

Inace resio sam da kupim M-Audio "kartu" , ne mogu da se sad setim modela

ali je kompletno eksterna i kaci se na fire-wire , neverovatno je jednostavna a zvuk joj je bolji od npr. Lune barem ( po meni ) duplo... jos samo da skupim 450 evara hehehehe..... ali bice pa makar ne jeo 6 meseci... icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko to kanala ima?

 

Model se zove FireWire 410 i eve detalja:

 

user posted image

 

FireWire 410 is a FireWire-compatible audio/MIDI interface that has it all—power, flexibility, compact size and low price. FireWire 410’s 4-in/10-out configuration complete with preamps is perfect for personal recording, routing discrete outputs to a mixer, or directly driving a surround sound system. The on-board ASIO 2-compliant mixer and software control panel provide total routing flexibility—including monitoring with external effects. You also get ultra-low latency software monitoring and near-zero latency hardware direct monitoring—and two headphone outs with independent level controls let you collaborate with a partner anywhere, anytime. FireWire 410 can even be completely bus-powered for total mobile operation (6-pin FireWire port required)

 

Mocno,mocno,.... video sam je na delu kod ortaka i mogu ti reci da je mnogo dobra,.... routing i ostalo je tako perfektno odradjeno , bez komplikacija....

samo cena je malo vijeca, ali ebiga

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako već želiš da potrošiš ešto više para, predlažem ti da ozbiljno pogledaš novu seriju Emu-ovih kartica koja se pojavila pre mesec-dva, što bi rekli najveći "bang for a buck".

 

Inače nisam siguran šta će ti ekstero kačenje na firewire, generalno plaćaš nešto što ti verovatno nije nužno. (pretpostavljam da nemaš dva kompa između kojih ćeš seljakati karticu, ili laptop koji ćeš nositi sa sobom, pa ti zbog toga treba eksterna muzička karta)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako već želiš da potrošiš ešto više para, predlažem ti da ozbiljno pogledaš novu seriju Emu-ovih kartica koja se pojavila pre mesec-dva, što bi rekli najveći "bang for a buck".

 

Inače nisam siguran šta će ti ekstero kačenje na firewire, generalno plaćaš nešto što ti verovatno nije nužno. (pretpostavljam da nemaš dva kompa između kojih ćeš seljakati karticu, ili laptop koji ćeš nositi sa sobom, pa ti zbog toga treba eksterna muzička karta)

Pa u pravu si , ali ova eksterna varijanta mi se svidja, i mnogo je prakticnija...

U svakom slucaju, dok ja skupim kesh, verovatno ce se i cene promeniti tako da cu razmisliti i o necem drugom ( npr. Luna ili neki Terratec EWSS88 MT )

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

npr. Luna ili neki Terratec EWSS88 MT
Terratec sad ima novu seriju phase kartica, pogledaj na www.terratec.net

a mislim da je Emu razbio creamware što se tiče odnosa cena/perfomanse. Pravim baš ovo upoređenje zato što Emu kartice takođe imaju na sebi DSP čip, s tim što se na sve njihove kartice ugrađuju konverteri koji idu i na Pro Tools hardware, tako da je to zvučno za nijansu ozbiljnija varijanta od lune.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...