Jump to content

Firewind


Recommended Posts

Sve su na fazon Wall of sound ko sto rece Grob... Bem li ga, na prvo slusanje mi se svidja generalno, mada ovo i nije power metal, ovo je neki klavijaturni heavy metal/hard rock. I to klavijaturni je pitanje, jer je mnogo manje ima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslušah album dva puta... šta ga znam, nije mi nešto naročito. Nije on loš ovako generalno, ali nema mi ni jednog upečatljivog momenta, nema prepoznatiljivih melodičnih refrena i sl., a čini mi se i da su malo "usporili". U svakom slučaju, osetno slabiji od prethodna 3, bar po mom mišljenju. Možda mi bolje "legne" nakon još kog slušanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nakon nekoliko slusanja su mi jako pomesani utisci. album mi se jako dopada, iako mi je slabiji od prethodna dva. catchy momenti su smanjeni, ritam usporen, ima osetno vise hard rocka, ali kvalitet je tu i dalje. naslovna stvar mi je jedino slabija, ostale sve prolaze, a narocito bih izdvojio: Wall of Sound (koja mi je sve bolja), The Undying Fire i Another Dimension. trebace vremena da se slegnde, ali za sada jako solidno izdanje, definitivno ce se slusati jos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još malo detaljnjije - Wall of sound vam je odličan reprezent onoga što vas očekuje na albumu, dakle brže i mračnije.

 

Pitam se da nije taj tvoj promo sa nekim drugim (boljim) verzijama pesama? :haha: Meni ovo apsolutno suprotno tvom utisku. Kamo lepe srece da ima neka brza...

 

Bas mi pitom rani utisak, ravno mnogo ovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pitam se da nije taj tvoj promo sa nekim drugim (boljim) verzijama pesama? :haha: Meni ovo apsolutno suprotno tvom utisku. Kamo lepe srece da ima neka brza...

Pa evo slaže se recimo ovaj čovek sa mnom:

 

Sve su na fazon Wall of sound ko sto rece Grob...

 

A kako nema brzih sunce ti, Another dimension, Few against many...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije mi FAM nesto brza pesma. "Another Dimension" vec moze kao odgovor :] Kako bilo, brzine ovde manje nego alkohola u Jelen Freshu. Ide se vise na rockish/catchy vibe, a ama bas nista ne ostaje u glavi. Jedino ima nade za "Destiny", a i ona mislim da mi je najbolja samo zato jer se nastavlja na najgoru pesmu na albumu :]

 

Album em bez muda, em bez zaraznosti. Uz "Allegiance" najslabiji njihov, i iznad toga nemoguce da mi se izdigne, jedino moze da se izkristalise dal' gori ili bolji od pomenutog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dosta cudan / neobican ovaj novi Firewind album. Nakon prvih par slusanja sam se zapitao "Gdje nestade onaj bend koji je kao iz rukava prosipao melodicne i razbijacke (non-gay) power metal hitove?" Nakon toga, valjda zbog daljnjeg preslusavanja, utisak o albumu se popravio, tako da ga mogu slusati bez neke negativne emocije i otpora. Prvih 6 pjesama su mi tu negdje podjednako dobre, ali ipak se za nijansu izdvajaju "The Undying Fire" i "Glorius", koja u sebi ima malo naznaka onoga sto mene asocira na Firewind kakav volim. Ostalih 6 pjesama na albumu takodje solidno, ali dosta neutralno i slabije od prve polovine albuma.

Generalno, album zvuci isuvise modernizovano i picnuto i pomalo mracno, kao kada neki malo imucniji pripadnik neke subkulturne grupacije alternativnog usmjerenja odluci da i dalje ostane u istom okruzenju, ali zato nabaci na sebe neki markirani sako i fensi crnu kosulju. Tako nekako dozivljavam novi album.

Sve u svemu, slabiji je od "Days of Defiance", a kamoli tek od "The Premonition", ali dobro, bitno je da ako nista nije nikakav debakl u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Ostadose bez pjevaca, Apolla. Steta.

 

Today we are in the unfortunate position to announce that Apollo has decided to step down permanently from the vocal duties in FIREWIND. For the past few years it was evident that Apollo could not keep up with FIREWIND’s ever growing and demanding touring & promotional schedule. Several times we've had to recruit replacements in order to continue touring the world and keep playing for our fans. We're lucky enough to have worked with some of the best Metal singers out there!

 

Although we're sad to announce Apollo's departure and we sure will miss him, at the same time we feel that the show must go on! FIREWIND is a band that has gone thru lots of ups and downs the past 10 years, but is still going strong!

 

With that said, we're happy to announce that Kelly Sundown Carpenter (Adagio, Beyond Twilight, Darkology) will be singing for us on the upcoming N. American tour with Turisas! This guy's a phenomenal singer and we can't wait to get out there and Rock! We're looking forward to our return in America. See you all soon!”

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

FIREWIND, Greece's leading metal band spearheaded by guitar-wizard and Ozzy Osbourne band member Gus G., will be releasing a new live album entitled "Apotheosis - Live 2012" on June 24th, 2013 via Century Media Records in Europe, celebrating the 10th anniversary of the band in style.

 

Here is the complete tracklisting for the release:

 

FIREWIND - "Apotheosis - Live 2012"

 

1. Head Up High

2. Wall Of Sound

3. Allegiance

4. Few Against Many

5. The Departure

6. Heading For The Dawn

7. Losing My Mind

8. World On Fire

9. Guitar Solo 2012

10. SKG

11. Between Heaven And Hell

12. Piano Solo

13. Edge Of A Dream

14. Mercenary Man

15. Glorious

16. Maniac

17. Falling To Pieces

 

dRl4IkI.png

 

http://www.centuryme...794&IdCompany=3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 5 months later...

не слушам бенд, али ми ортак синоћ пустио овај снимак и изневеровао сам

 

 

болештина кад Кационис крене да свира у исто време мелодију на клавијатурама и на гитари

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Jebo ga solo album, onaj prvi je bio krsina a izmedju toga i sviranja sa Ozijem malo vremena ostaje za Firewind. Few against many je na kraju bio slabiji od svog prethodnika koji je bio slabiji od Premonition... Tuzno ali izgleda da je ovaj bend otprdeo svoje uglavnom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...