Jump to content

Firewind


Recommended Posts

prosto se brinem za sebe :)

 

elem, ne mogu da verujem da im je promakla kontra u ritmu koji krece posle uvodnog rifa Head Up High, tacno se tu cuje da je programiran bubanj, nijedan bubnjar ne bi svirao to, nego bi preskocio, i svirao sledecu, jel primetio jos neko to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
A tek Maniac obrada sto je dobra :)

 

Znachi jest' obrada? Meni prvo zazvucao kao neki EdGuy ripoff :) a onda pre k'o neki disco..i mnogo zarazna pesma jbt...

 

Za razliku od proslog, ovaj me oduva :rockdevil: Gus kralj se vratio! Dodushe, nije kao prva dva, ali vremenom ko zna.. Najjache: Into The Fire, Head Up High (sto me podseca na DIO ovde mjuza..a i vokal lechka), Angels Forgive Me, i...Maniac naravno :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sasvim je moguce da je alogia nekad svirala ali mislim da je pro rock redovno obradjivao tu pesmu

Jeste, u Beceju, secam se dobro, posebno zbog toga sto sam i svirao na tom koncertu ;)

 

Ali kakogod, jos jednom da ponovim, Maniac je (meni licno) najbolja 80s pop pesma svih vremena, najbolja pesma sa Flashdance soundtracka, a obrada, onako... Ako je neko voli, neka potrazi Sargant Fury verziju, to je bas metal a la Axel Rudi Pell.

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da! Mislim da smo bili zajedno na tom koncertu, ako se dobro secam.

Ipak, cudi me zasto je Firewind odlucio da je obradi...mada zvuci dobro.

Jeste, zajedno smo bili!

 

A zasto ju je FireWind obradio, nisu ni u intervjuu odgovorili kako treba (uradih ga za sledeci Butcherian). Pitam, zasto bas tu pesmu, kaze Gus, to je klavijaturista predlozio, nama se svidela ideja, i snimili smo obradu. Toliko o tome :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Извињавамсе на скретању са теме, али кад сам поменуо Кенија Логинса, како се нико не сети да обради 'Danger Zone'? Песма је у старту онако металски настројена.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima Virgin Steele na prvom albumu tu pesmu, al' neshto ne verujem da je obrada :mrgreen:

 

 

Nego, meni apsolutni vrh albuma postade "Head Up High". Prava Helloween optimistichka power pesma, kakvu Weikath ne moze da napishe vec circa 10 godina, i izbacuje stvari tipa "Can Do It" i "Do You Feel Good". Koje su crap chist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...