Jump to content

Potražnja muzičara


Recommended Posts

@zile_kondic...jel to tribute ili autorski bend?

Za sad smo tribute, da bi nas masa prihvatila, jebote, u NS svi sviraju SAMO thrash i death (bez uvrede)..., radimo tek 5 meseci, ali bash ozbiljno...chim pochnemo sa svirkama,a to ce biti uskoro, kontam da cemo mnogo manje obradjivati, a ako budemo obradjivali, bice neke jache power/prog pesme tipa Symphony X, Dream Theater, Angra...A polako nas dvojica gitarista radimo na autorskim pesmama. Polako ali sigurno :D Samo kazhem, imamo frke s pevaljkom, Ivanom, on je iz Banja Luke, a planirao je za stalno da se doseli u NS, sad ima neku frku, nem pojma/

 

Ajd poz, i da nedjete prokletog bubnjara...zar ih je toliko malo u BG????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ih ko govana isto i mojih kolega bassista ali uvek postoji problem sto ima jako malo odlicnih bubnjara i bassista.Oni svi misle da su to instrumenti koje moze njihova baba da svira,dobro jeste tako ako hoces da sviras krompire(na bassu) i jedan ritam na bubnjevima bez prelaza,ali kad bi odslusali Pastoriusa,Lolu Andrijica ili bubnjare kao sto su Ratko Divjak,S.S.Kepa,Cobham,Paice,Bonham shvatili bi da to nije samo za babeXD

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zile_kondic : hvala na lepim zeljama i takodje ti zelim puno srece

@livnica: pa pazi mozda ih i ima kao govana ali sam novajlija u bgdu pa ne znam gde da ih fizicki potrazim...a za nedostatak zaista dobrih bubnjara si u pravu

@sharkey: ovde ti je buraz sve moguce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan mali savet...u NS, najbolji bubnjari su oni za koje niko ni ne zna...ili jako malo ljudi zna...ili jednostavno se ne busaju, koji sviraju iz ljubavi prema muzici, a ne da bi startovali ribe...oni pravi, dobri bubnjari za koje svi znaju, su jednostavno prezauzeti...evo nash bubnjar svira u NEW MYTHOLOGY-ju oji nastupa na finalu demo expressa, zatim je svirao i sa AUTOSTOPERIMA, i josh s nama...

Raspitaj se medju poznanicima u kaficu/klubu u koji izlazish, znaju li nekog dobrog bubnjara...da nema bend ili ima samo jedan bend...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo da znaju da samo citaju tablature.Da su skidali sluhom ja bih ih odmah svrstao u dobre muzicare.

 

Nije ti to prijatelju nikakvo merilo, aj' skini ti neku Tool pesmu bez tablatura... Ili nekog slicnog ko se ne pridrzava skroz muzickih standarda. A jedna stvar ti je dobar sluhista, druga dobar izvodjac, a treca dobar kompozitor.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo skinuo sam Shcism,veruj mi ja sve skdam preko sluha pa makar trajalo 100 godina,doduse kod mene sve pesme osim Jazz i Smaka i jos nekih takvih bendova skidaju se za max 30min,veruj mi ne lazem ovo stvarno radim!

Imas pravo za tu podelu ali ja sam rekao prvi stepen da budes pocetni muzicar jeste da skidas preko sluha sve lake kompozicije(u smislu harmonije i ritma) e a posle dolazi tehnika(meni zapravo sve jedno da li sviras prstima ili trzalicom,jer svaka tehnika ima svoju + stranu,npr. sviranjem trzalicom ti poboljsava timeing u sviranju ili ti tacnost a prstima ti uglavnom poboljsava tehnicke delove tjs. mogucnosti sviranja tonova) a kompozitor e to je za master muzicare koji shvataju svoj instrument(funkciju i tehniku) i znaju muziku(harmoniju,ritam...).

Ali iskreno zar nije manje bassista koji skidaju preko sluha?Zar nije vise bassista koji sviraju krompire sa trzalicom, umesto da imaju neki groove pa makar bila samo jedna nota?Zar nije vise bassista koji ne znaju da sviraju prstima?Pa makar bilo sporo znas da ti idu tacno kako tebaju kaziprst i srednji prst.

Mnogi misle da se preko noci postaje extra muzicar.Zapravo muzicara su pomesali sa celeb zvezdom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo skinuo sam Shcism,veruj mi ja sve skdam preko sluha pa makar trajalo 100 godina,doduse kod mene sve pesme osim Jazz i Smaka i jos nekih takvih bendova skidaju se za max 30min,veruj mi ne lazem ovo stvarno radim!

 

Nekad cu videti kako sviras pa cu ti onda reci da li ti verujem ili ne. Da li si skinuo samo onaj rif ili celu kompoziciju? I nekako mi je tesko da poverujem da ti je lakse da skines Tool nego Smak... A kad nesto skines, kako znas da je to sto ti sviras tacno?

 

Ali iskreno zar nije manje bassista koji skidaju preko sluha?Zar nije vise bassista koji sviraju krompire sa trzalicom, umesto da imaju neki groove pa makar bila samo jedna nota?Zar nije vise bassista koji ne znaju da sviraju prstima?Pa makar bilo sporo znas da ti idu tacno kako tebaju kaziprst i srednji prst.

Mnogi misle da se preko noci postaje extra muzicar.Zapravo muzicara su pomesali sa celeb zvezdom.

 

Istina, malo je basista koji skidaju na sluh, i mnogo cesce se, bar u metalu, sviraju "krompiri" nego groove, ali bas koliko sam ja primetio vecina ljudi potencira sviranje prstima. U muzici kao sto je metal brzo sviranje prstima je izgleda prihvaceno kao najvece merilo kvaliteta basiste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da upravo to!Imam jedan program Band in a box i uglavnom imas stilove sviranja e pa stavio sam hevy metal stil i bass tamo samo svira 16tine i to toniku.E ali ja mislim da moze i dalje od samo toga npr. kao kod nekih pravaca bass svira riff isti kao gitara ili izmisli se riff koji se const. vrti samo sto mu dodajes ukrase.

Merilo za svakog bassistu je da zna da prati i da ne ispada iz ritma i dodao bi tacno upadanje u rupe.E sad da li ce on improvizovati na ritmu,solirati,razdrkavati se to je njegova stvar.

E da za Smak dovoljno da procitas moj potpis i eto sve ti ljudi lepo kazu...pokusaj ti da skines Domaci Zadatak,ja jesam i vezbam ga svaki put da bi mogao u onom tempu da ga sviram.Ima onda Balet,Alo,Ulazak u Harem(brza verzija),Nebo je samo drum bez dna...vidi odslusaj.

Lepo sto si rekao ''Nekad cu videti kako sviras pa cu ti onda reci da li ti verujem ili ne'' i sa tim se slazem.

Kako znam da je tacno pa lepo kadd skidas preko sluha udubi se i cuces svaku notu,sto bolji sluh to ces moci jace da cujes samo bass.

Nema muzike samo od tablatura i krompiraXD

Edited by Livnica

Share this post


Link to post
Share on other sites

LJUDI>>>TEMA!!!...Livnice...imash temu za basiste, pa se tamo raspravljajte :D Ne kazhem da rasprava nije ok, shta vishe, i dopada mi se tvoje pominjanje Domaceg zadatka, kao pesme 30 godina van vremena...stvarno, smak je neponovljiv...

Al neko ce da nas/vas/mene/tebe tovari za spamovanje, jer prichate o nechemu o cemu vec postoji vazna tema...mislim da znash, i da vec postujesh tamo.

 

Nishta vishe...poz...i da...ako naletite na nekog dobrog power metal pevacha...da je iz novog sada...javi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bendu potreban ozbiljan KLAVIJATURISTA (musko, zensko) za stalan rad, po mogucstvu sa vokalnim sposobnostima (uglavnom prateci)... Bend je orjentisan ka tezga varijantama, sa vec uhodanim repertoarom... svira se najvise disko, pop, funky, tu i tamo blues i rock...

 

kontakt na PP (Igor)

ili na mob 064/292 333 5 - Marjan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebni lead gitarista i bubnjar koji bi svirali Testament,a mozda i jos nesto...

 

Ajde tehnicari javljajte se!!! :muzicar:

 

na PM

 

P.S. A sta znaci "svirati krompire"?

Ajde basisti,ubacite i nas smrtnike u vasu diskusiju :zeleni:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bend Inhuman Form ponovo trazi gitaristu, jer smo upravo danas( tj. pre par minuta :) ) okoncali saradnju sa dosadasnjim, koji je dosao negde na leto. Nije dosao 2 probe uz vrdanje, i to je to, kraj. Tako da ponovo trazimo nekog ko je voljan da svira. Svira se neki Death Metal( nije brutal ali ni razvodnjeni) sa dosta primesa( ima tu i 'nasih' ritmova, narodnjaci sinak :) ), imamo svojih autorskih desetak, uvezbali smo 3-4 do sada. Moje misljenje je da je nas materijal cudan da se tako izrazim. Nije suvise tehnicki ali ni lak za sviranje. Aranzmani su kompleksni. Snimanje demoa je u pripremi , radi se i omot. Znaci, pozeljno je min 2 godine na instrumentu i pozeljno je da kandidat moze da svira i neke malo zahtevnije solaze( posebno u obradama).

 

Sviramo i covere, cisto jer nemamo jos dovoljno svojih; svira se Death, Carcass, Morbid Angel, Sodom.

 

Fucking \m/

 

Kontakt na pm ili na 064/2182054 - Uros & 063/7282410 - Bata( I am the black wizards);

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...