Jump to content

Najbolje solaže


Guest kArLo

Recommended Posts

Ti si ocigledno zamislio da si pravi Marty 

 

Heh jedino u cemu smo ja i pravi Marty slicni je kosa icon_smile.gif ...a inace od svih gitarista najmanje njegovih stvari znam da sviram...pesme mu nekako nisu zanimljive za sviranje, sta znam...ali uvek volim da ga slusam icon_da.gif

 

Ok,slazem se sa tobom za sve osim za Murray-a  ...Mozda i nadjemo neki zajednicki jezik do kraja ove teme 

 

Sve je moguce icon_smile.gif ...Mareja niko ne sme da mi dira...zbog njega sam pocho' da sviram gitaru a i dan danas uzivam u njegovim solazama bilo da ih sviram ili slusam icon_da.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sta da se ljutim, potpuno si u pravu icon_smile.gif ...ali zato svakim danom tezim da budem neko i nesto...

 

Sta? Sedis kuci i skidas Satriania?

I, kad budes dovoljno dobar i kad skupis dobru ekipu radices sta?

 

Kad sam rek'o da je Satriani ljubomoran na Kirka mislio sam na pravog chicha Satcha, i to zbog one chuvene izjave da mu je to najgori uchenik. Dakle najgori uchenik koji je n puta poznatiji, bogatiji i koga ce mnogo, mnogo vishe ljudi videti kao gitarskog idola. Na to sam mislio.

 

A chinjenica je da Maideni sviraju jedno te isto, zar to ne kazu i oni sami, kako su ostali dosledni, iskreni, verni sebi, isti itd. mrred.gif

Edited by Herr_Wolf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis,Wolf,to jeste tacno sto si ti rekao,jeste Kirk poznatiji,ali Satch pravi mnooooooooogo bolju muziku,nema sta...Oni koji se ne razumeju u gitaru reci ce da je Kirk najbolji,a oni koji se razumeju stvarno znaju ko je Satch... icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta? Sedis kuci i skidas Satriania?

I, kad budes dovoljno dobar i kad skupis dobru ekipi radices sta?

 

Sta ovo treba da znaci? ...jel ti mene nesto prozivas ili sta? ...i otkud ti znas da ja nemam "ekipu" ...vec sam ti jednom rekao zbog cega ne sviram "aktivno"...ne sviram zbog jebenih para...nemam vremena da se zaludjujem i da gubim vreme sa svirkama kada cu ionako vrlo brzo otici u Ameriku...ustvari vec bi i bio u Americi da nije iskrso' problem sa jebenom vojskom...mislim glupo mi je sve ovo da pisem jer ce se ljudima ciniti kao da se ja tebi nesto pravdam...ali ono ti se izgleda prilicno trudis da me iznerviras...

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih pre skidao Satcha kuci nego svirao tribute Metallica,ma koliko god postao slavan od toga...Inace,Kirk se mnogo pogorsao,nakupio se para i bole ga stojle sad da vezba,dok cika Saki svakim danom pravi sve bolju muziku.Marty,ja ipak tvrdim da se ti razumes u gitaru,nego sto se pokacismo oko Dave-a jebenog... icon_smile.gif A ako hoces mozemo na jedan jam party dok ne odes u vojsku icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam rek'o da je Satriani ljubomoran na Kirka mislio sam na pravog chicha Satcha, i to zbog one chuvene izjave da mu je to najgori uchenik. Dakle najgori uchenik koji je n puta poznatiji, bogatiji i koga ce mnogo, mnogo vishe ljudi videti kao gitarskog idola. Na to sam mislio.

 

Ne znam ko vas je to slagao ili gde ste to pokupili, ali Satch to nikada nije izjavio...no nebitno

 

Poznatiji medju glupim klincima svakako jeste, ali koga zabole za to...ljudi kojima je jedan Kirk Hammet uzor-idol sta vec nikada nece biti dobri muzicari i najverovatnije nece ostaviti ama bas nikakav trag u muzici...ili si ti ubedjen da ce se neko secati Kirka kroz jedno 20-30 godina...kada se sve lepo slegne ljudi ce najverovatnije biti u sledecem fazonu...

 

Pera - Jebote kakav je bend Metalika bila, to je bruka brate icon_rockdevil.gif

Zika - Da, samo sto su imali onog bangavog gitaristu koji je sve kvario icon_smile.gif

Pera - Jamesa?

Zika - Ma ne moronu, Kirka no.gificon_smile.gif

Pera - A da da, cuveni Kirk icon_smile.gifpivopije.gif

Laza - Ajde ne serite Kirk je bio opasan gitarista icon_evil.gif

Zika i Pera - icon_rolleyes.gif

Marty+30 - Ma jebala vas Metlica i Kirk u paketu...Dave Murray konza icon_rockdevil.gif

 

A sto se tice para, to necu ni komentarisati...

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih pre skidao Satcha kuci nego svirao tribute Metallica,ma koliko god postao slavan od toga...Inace,Kirk se mnogo pogorsao,nakupio se para i bole ga stojle sad da vezba,dok cika Saki svakim danom pravi sve bolju muziku.Marty,ja ipak tvrdim da se ti razumes u gitaru,nego sto se pokacismo oko Dave-a jebenog... icon_smile.gif A ako hoces mozemo na jedan jam party dok ne odes u vojsku icon_da.gif

Za jam-ovanje sam uvek icon_da.gificon_wink.gifpivopije.gif ...apropo vojske...trebao bih da idem negde sredinom septembra...a i icicu civillno...nema sanse da cu da se sisam icon_smile.gif ...doduse nadam se da ce mi usvojiti zalbu i da ce mi pomeriti sluzenje za decembar kako bih mogao da odem na Vai-ja u Budimpestu....

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ponedeljak treba da idem do vojnog odseka tako da cu posle toga biti slobodan...a u kakvom cu "svirackom stanju" biti najvise zavisi od ishoda te posete icon_smile.gificon_smile.gif

 

 

Inace sviram Ibanez JS1000...evo i slicice...

 

user posted image

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi 'vako Marty (da ne citiram sve postove), prvo necu da te prozivam (jer si jachi od mene icon_mrgreen.gif ), moja kritika je isla na to sto ti otprilike sedis kuci i pametujes na yumetalu, upucen si u pricu, u sviranje, radio bi nesto ali osim neobaveznog jammovanja ne radis nista, prosli put si na ovu temu poceo pricu o tome kako ne bi svirao u tribjut bendu i to je otislo na neku desetu stranu, mislim necu ja sad nesto tebe da kompromitujem, ali me je zanimao razlog...

 

I kazes problem pare? A meni si se smejao sto se shtekamo za snimanje demoa no.giforangelistening.gif

 

 

A na ono Satch vs. Kirk, to se pricha po yumetalu, nije sigurno od mene poteklo icon_smile.gif

Mozemo mi svi ovde da znamo da je Satch tata svih gitarista, ali na nas petoricu docice 1000 ljudi koji ce reci to za Kirka... Mozda cak nece ni reci Kirk nego "onaj iz Metalike". Na to mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi 'vako Marty (da ne citiram sve postove), prvo necu da te prozivam (jer si jachi od mene icon_mrgreen.gif ), moja kritika je isla na to sto ti otprilike sedis kuci i pametujes na yumetalu, upucen si u pricu, u sviranje, radio bi nesto ali osim neobaveznog jammovanja ne radis nista, prosli put si na ovu temu poceo pricu o tome kako ne bi svirao u tribjut bendu i to je otislo na neku desetu stranu, mislim necu ja sad nesto tebe da kompromitujem, ali me je zanimao razlog...

 

Pa dobro ako te je zanimao razlog mogao si da me pitas na lep nacin a ne da me prozivas...jer ja ne sedim samo kuci i sviram...ja uglavnom stalno radim...doduse ispred kuce kod caleta u radionici icon_smile.gif ...svirao sam i ja aktivno pre jedno godinu-dve ali sam onda ispizdeo...sto zbog degenerika sa kojima sam svirao sto zbog cinjenice da sam 3 godine svirao na krs opremi...Yamaha Pacifika + tranzistorsko pojacalo od 15W icon_smile.gif ...e onda sam se lepo zaposlio i sada imam mog JS-a, JSX-a najkvalitetniji effects procesor na planeti, gomilu pedala i jos mnogo mnogo veoma kvalitetnih i skupih stvari mhihi.gif ...tako da nema potrebe da me sazaljevas icon_smile.gif ...a inace u poslednja 3 meseca sam u tolikim govnima da mi nije ni do sviranja u kuci a kamoli javno ili u studiu sa bendom...toliko sam "dobro" raspolozen da svaki dan imam zelju nekome da prospem mozak...pre svega ovog, tj. kada nisam bio ovako isfrustriran sastavljao sam pesme svake nedelje...apropo tog mog "ne rada" koji si spomenuo...i imam prilican broj veoma solidnih snimaka...

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

apropo tog mog "ne rada" koji si spomenuo...i imam prilican broj veoma solidnih snimaka...

Da ti odgovorim na zen nachin:

"Ako orah padne u shumi, i nikog nema da to vidi, da li je on zaista pao..." orangelistening.gif

 

Enivej, nou hard filings aj houp, to sto radish u garazi te chin troo likom metalac.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako sve u svoje vreme, nigde mi se ne zuri icon_smile.gif ...evo obecavam da cu kada odsluzim vojsku odmah formirati Tribute to Tribute band sa renomiranim Tribute muzicarima icon_smile.gif ...nego da li bi ti bio zainteresovan za neki Primus-Tool-Shred-Fusion projekat...posto bi u takvom bendu jos i mogao aktivno da sviram...to bi potpuno odgovaralo mom trenutnom raspolozenju icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, pazi kad sam ja tebi hteo da predlozim nesto slichno icon_smile.gif

Otkad si mi dao one Primuse, primio sam se na shljepanje nikad gore, skoro uopste ne vezbam ono ortodoxno sviranje basa, samo slap/pop i sa trzom (bez komentara ljudi, molim) icon_mrgreen.gif

 

Aj, samo da dam uslov i mozemo da radimo nesto tako, i ajd' ono, da ne smaramo temu, nastavicemo na pp.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Malmsteen ne gresi icon_uhoh.gif ...jes' gledao ti novi G3...pa cak i posle tog silnog dub-ovanja opet zvuci krajnje brljavo...

 

 

hey, Marty, zasto ne otvoris temu o OMALOVAZAVANJU I PODSTICANJU NA MRZNJU LIKA I DELA Y.J.M-a??

 

 

 

Tebi ili je krivo sto je bolji od tebe ili...???

 

 

Y.J.M have been MISTREATED!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Edited by Sabbath_Priest

Share this post


Link to post
Share on other sites

hey, Marty, zasto ne otvoris temu o OMALOVAZAVANJU I PODSTICANJU NA MRZNJU LIKA I DELA Y.J.M-a??

 

 

 

Tebi ili je krivo sto je bolji od tebe ili...???

 

 

Y.J.M have been MISTREATED!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

E,znas kako,brate,nije to omalovazavanje...To su nasa gitarska misljenja,je l' tako Marty?

Objasnicu ti u cemu je stvar...Yngwie se pojavio na scenu pocetkom 80-tih sa nekim novim,svojim stilom koji bi bio mesavina Blackmore-a i njegovih klasicnih uzora tipa Paganini i tako to...Svaka njemu cast sto je to uveo,to stoji...Ali,kad preslusas sve njegove albume,to je kao da si slusao jedan isti album vise puta(ovo se odnosi najvise na njegove solo deonice)...On vise nema mastu i kreativnost,svira sve tako jebeno isto...Gledaj G3 u Denveru,kad su sva trojica na bini...Pa Vai i Satch su ga pojeli!A znas zasto?Zato sto njih dvojica sviraju bluz pesmu i jako dobro soliraju u bluz fazonu,a ovaj,debeli,gleda da svira sto brze,jer misli da ce tako da ih zajebe...

Jos jedna stvar kod njega ne valja:kurci se kako je najbolji gitarista na svetu...

To nema veze sa mozgom icon_smile.gif .Na njega mogu da se loze samo klinci koji ne znaju da drze gitaru jer ih fascinira brzina.Danas svaki drugi gitarista moze da svira kao on,ali treba imati svoj stil...Uzmes od nekoliko gitarista fore,pomesas sa svojim i eto ga tvoj stil!Tako su svi radili,i Hendrix,I Page,i Becker,nebitno sad...Nije sve u brzini...

Ja volim gitariste tipa Van Halen,Nuno(Extreme),Marty Friedman itd.Oni su specificni,jer,oni na sporu pesmu,Za razliku od Malmsteena,sviraju spore i melodicne solaze,gledaju da budu sto raznovrsniji.

Pouka celog mog sranja sad je:"STO RAZNOVRSNIJI GITARISTA,TO BOLJI"

I ne mora uopste da znaci da je Malmsteen bolji od Marty-ja...ko zna musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...