Jump to content

Najbolje solaže


Guest kArLo

Recommended Posts

 

Najbolje solaze??? Hm,cekaj da se konsultujem sa

mojom listom...

To bi bile:

Testament-Legacy,Electric Crown,Disciples Of The Watch,

First Strike Is Deadly,Return To Serenity

King Diamond-The 7th Day Of July 1777, Eye Of The Witch,

House Of God, Little One,Emerencia(je isto jako dobar solo)

Takodje Jeff Waters,Paul Gilbert,Marty Friedman,Chuck Schuldiner R.I.P.

imaju mnogo dobre solaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

MISLIM DA SU SE NEKI OVDE MALO ZAJEBALI...KAKO MOZE DAVE MURRAY DA PRAVI DOBRE SOLAZE KAD JE SMESAN KAO ONAJ FRULAS OZ KNEZ MIHAJLOVE?A DA NE PRICAM ZA SOLO CHILD IN TIME(BLACMORE JE TEK POSLE BIO COOL GITARISTA,OD RAINBOW...)...TO JE TADA MOZDA BILO GOTIVNO...DA LI JE KO OVDE SLUSAO GRUPU EXTREME?SLAZEM SE DA JE SYKES DO JAJA,PA I ZAKK,PA I RANDY,ALI IOMMI....PAGE...NEMAM RECI...ONI JESU PROMENILI ROCK SVET,ALI NEMAJU NAJBOLJA SOLA,DEFINITIVNO....GDE JE VAN HALEN OVDE?A GARY MOORE?A MARTY FRIEDMAN?IMA IH JOS 1000,ALI AJDE,DA NE SMARAM MNOGO...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da i ja iznesem svoje misljenje....

Slazem se sa lemmy-em, kada veliki broj gitarista svira petntatoniku, zasto ne bi i dave? Mzda mu neke solaze lice jedne na druge, ali cinjenica je da je covek i dobar tehnicar, kao i da ima solidnu kreativnost. Mada, pored Dave-a meni su omiljene solaze Adrian Smitha, Slasha, Steve Vai-a, Dimebag Darel-a, Joe Satriani-a, kao i Baneta Jelica icon_smile.gif (Pogodite za koga sam ipak lagao laugh.gif )

Share this post


Link to post
Share on other sites

MA,JEBIGA,KAO NE VRTI...STALNO ISTI PENIS VRTI...A I DA NE VRTI VISE,OPET SU MU SOLA BABSKA

Ma aman ljudi covek ne vrti samo jebenu pentatoniku icon_smile.gif ...ponovicu jos jednom...BEBOP bre icon_smile.gif

 

Ova rasprava me je asocirala na jednog momka koji me je ubedjivao da Eric Johnson takodje samo svira pentatoniku icon_smile.gifno.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne ulazim u problematiku sa tehnikom, najlepse solaze su mi Metlicine, rade ono sto treba da rade, lepo zvuce, melodicne su i upadaju na pravom mestu... Ne bih sad znao da izdvojim neku posebno... Mozda Unforigiven...

Od heavy solaza jako mi se dopala solaza u Rebellion od Gravediggera icon_smile.gif

Ali ozbiljno, highlight pesme, albuma i benda icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

A obozavam i Slayerove solaze histerisao sam na koncertu za vreme svake biggreens.gif

Nikad ne lice na originalnu, ali zato lice medjusobno icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Edited by Herr_Wolf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam rekao za pesmu,nego za solo uopste.Prve ploce Maidena su mozda i najbolje,ali sa najmuljavijim solazama.Run to the Hills je takav primer,dobra pesma,a solo za decu,cak se ne razume sta tu svira...Bla...Kod Kirk Hammeta se na prvim Metallica plocama bar cuo svaki ton,kod Maidena ne.Inace,vise volim Maiden mozda,ali to su cinjenice.I nije to los ukus,nego objektivan.Danas su sola tehnicki bolje odsvirana sto se Dave-a tice,ali to je opet taj isti,smesni troprstaski stil...Kao,svira nesto brzo,a to ustvari nije nista kad se uspori...Pa pre cu da slusam Malmsteena(mada me i on ubija u pojam koliko smara,ali ne gresi)........ icon_da.gif Niko ne govori znaci da su Maideni losa grupa i da imaju lose rifove,to ne bi bilo tacno.Ali,ajde,kad ste vi pametni,izdvojite mi neki Dave-ov solo da je dobar skroz...A da su 80-te...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebote,do dan danas mi nece biti jasno zbog cega se oko ovakvih stvari vredi raspravljati.

Kada je neko jebeno dobar gitarista,onda je dobar.Nema boljega.Samo zavisi sta se kome svidja.

Npr.sretnes dve prelepe ribe.Nemozes reci "Ova je lepsa".Nemozes,zato sto su obe lepe.Mozes reci "Ova mi se vise svidja".

 

Na kraju krajeva,brljavili ili ne,Dave Murray,Kirk Hammet,Kerry King i ostali ljudi po kojima pljujete ovde su se u zivotu dokazali,i napravili stvari koje vecina nas ne moze ni pomisliti,i nikada ih nece napraviti.Bar ih zbog toga postujte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko od toga da ih pljujem,nije to...Nego rekoh da se ne slazem sa misljenjem onoga koji je rekao da je Dave jedan od onih koji prave najbolja sola...Izneo sam svoje misljenje,koje je mozda malo strogo,ali takvo je...Mislim,covek nabrojao i Sykesa i sta ja znam koga,i pored njih stavi Murray-a,sto nije realno...Inace Maideni kao Maideni su veoma jaka grupa i jako bitna za hm,u to niko ne sumnja!!!Ali,ne mora da znaci ako je grupa do jaja da je i gitarista te grupe do jaja,tj. da pravi do jaja solaze.Zameram Murray-u sto svira sve slicno od 80-te do danas,i to se i cuje i vidi po njegovom prstoredu.Rekao sam da su tehnicki njegova sola sada bolja i preciznije odsvirana.

A ima toliko do jaja gitarista koji su poceli karijeru 80-tih,neke su i pomenuli na ovoj temi.U poslednje vreme najvise slusam Friedmana,one spore albume,i to pred spavanje,da lepo sanjam icon_razz.gificon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko od toga da ih pljujem,nije to...Nego rekoh da se ne slazem sa misljenjem onoga koji je rekao da je Dave jedan od onih koji prave najbolja sola...Izneo sam svoje misljenje,koje je mozda malo strogo,ali takvo je...Mislim,covek nabrojao i Sykesa i sta ja znam koga,i pored njih stavi Murray-a,sto nije realno...Inace Maideni kao Maideni su veoma jaka grupa i jako bitna za hm,u to niko ne sumnja!!!Ali,ne mora da znaci ako je grupa do jaja da je i gitarista te grupe do jaja,tj. da pravi do jaja solaze.Zameram Murray-u sto svira sve slicno od 80-te do danas,i to se  i cuje i vidi po njegovom prstoredu.Rekao sam da su tehnicki njegova sola sada bolja i preciznije odsvirana.

A ima toliko do jaja gitarista koji su poceli karijeru 80-tih,neke su i pomenuli na ovoj temi.U poslednje vreme najvise slusam Friedmana,one spore albume,i to pred spavanje,da lepo sanjam icon_razz.gif  icon_da.gif

Ok, ti Dave-a smatras za pickin dim, bar sto se solaza tice, i to je tako. Ok tvoje misljenje. I ja mrzim da mi neko soli pamet da je paganic,nordic i ostala black metal muzika najjaca i da 'samo treba da se razume'. Ja inace nikad necu voleti black metal ali ga postujem jer je cinjenica da ima ljudi koji to vole.

P.S.

Vidis da je bolje bez Caps Locka icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Edited by demarko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je vaznije da je solo lep i da ima sustinu tj.neko osecanje. Za to su maideni kraljevi.... njihove solaze nisu teske u odnosu na Satrijanija, Petruzzi-a i slicnih ludaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...