Jump to content

Najbolje solaže


Guest kArLo

Recommended Posts

Ma nista ne moze da se meri sa Tornado of Souls.

 

dobar.

Definitivno najzahtjevnije solaze koje sam cuo bi bile

od Malmsteena, Michael Angela, i solaze latino jazz gitarista

tipa Al Di meole, Jeff McLoughlina(ne znam tocno kak se pise),

a najljepse i najmelodicnije uglavnom od bendova s dvije

solo gitare: Judas Priest, Megadeth, Iron Maiden, Running Wild,

jer ipak to je,

heavy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

po meni Satriani jebe kevu sa solazama.Ako cemo malo da izadjemo iz metal okvira onda moram da pomenem i Hendrixa,Jeffa Becka...

tu su jos i Hammet,Andre,Marc,itd.

A pesma sa najboljom solazom... sta znam

evo par mojih omiljenih

Metallica - One

Maiden - Alexander the great

Led Zeppelin - Stairway to heaven

....... dosta

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ko to kaze da su najbolje solaze u thrash-u a da nema toliko dobrih solaza u heavy-ju?

Sad ce me verovatno mnogi popljuvati,ali sta mislite o solazi u Final Countdown (meni se iskreno jedino svidja solaza u celoj pesmi,mislim da je ne prevazidjena :-)) I uopste o John Norumovsikm solazama?Isto tako mislim da Heaven's Gate,Crimson i Queensryche glory imaju mnogo bolje solaze od vecine gore spomenutih ,mada mnoga deca ovde ih izgleda jos nisu ni slusala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

e sada ja ovu temu vraćam u život, vadeći je iz 'naftalina'....

dakle, situacija je veoma jasna, ubedljivo najbolje solaže imaju Maideni i neki prog triperi im tu ne mogu prići i TAČKA(.)

sere mi se od iščuđavanja kada mi neko kaže da su Hammetove solaže odlične - čovek ima nekih otprilike manje-više 5 zaista odličnih sola i to su sporije solaže, a za brze nema ni dovoljno tehnike ni feelinga, pretvaraju mu se ili u haos ili u najobičniji trltrl....vijuuuu šablon

e sada Friedman je dobar tehničar i obrazovan je kao muzičar, što se lako čuje, ali ima problema, bar po mom mišljenju, sa osmišljanjem....ne smatram ga dobrim kompozitorom,deluje mi monotono, jedva nekoliko njegovih sola volim - btw. kada smo kod toga Malmsteen je takođe nemaštovit gitarista i preteruje sa forsiranjem brzine i zbog svoje neodmerenosti ispada iz konkurencije, mada ja volim brzo uvek :twisted:

mene iskreno čudi da se nekome sviđaju sva sola iz Five Magics, mislim, uvod je tačno kakav treba da bude, ali ono na pola pesme....ne znam,ne leži mi uopšte....deluje nategnuto....

i ja ovde ne mogu da stignem ni sve da iskomentarišem ali 'ajde pomenuo sam nešto što je sigurno bitno....ajde još da kažem da je u 70.-im tu zakon bio Blackmore, koji je btw. jwdan od omiljenih Malmsteenovih gitarista, odlično je slagao melodije u solima, a koristio je i klasiku ponegde....

e sada krajnje subjektivno za mene je jedna od najlepših solaža koje sam ikad čuo prvi solo koji svira Murray iz Powerslave-a - neverovatno....a od brzih najjače su mi sve iz Caught Somewhere

....festival strašnih solaža i brža, takođe Murrayova, iz Fear-a....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
dakle, situacija je veoma jasna, ubedljivo najbolje solaže imaju Maideni i neki prog triperi im tu ne mogu prići i TAČKA(.)....

e dobro kad je samo tebi jasna...obozavam kad neko ovako stavlja tacku slovima...i pri tom kaze neverovatnu glupost...maiden-i imaju dobre solaze...???eh...oko ovoga se ne vredi raspravljati...pustis coveka da zivi u nekom svom svetu...gde vruc sneg pada odozdo...i maiden-i kraljevi solaza... icon_mrtav.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...