Jump to content

Najbolje solaže


Guest kArLo

Recommended Posts

PA NIJE DA SEREM,ALI,JEBOTE,MURRAY,OBICNU PENTATONIKU VRTI 25 GODINA...PA I MOJA STRINA BI SE SMORILA!!!!!!!! icon_cool.gif

Murray ne vrti samo pentatoniku i to bi izvalio da si samo malo obratio paznju na njegove solaze ili da se razumes (bez uvrede).

 

Glupo je Murray-a porediti sa bilo kojim gitaristom iz, da se tako izrazim, mladje garde (Vai, Betencourt ili slicno), zato sto je to isto kao porediti Hendrixa i Malmsteena.

 

Istina je da je Jimmy Hendrix promenio istoriju rocka (bar u pojedinim segmetima) svojim sviranjem, ali je takodje cinjenica da je za danasnje standarde tehnicki smesan, ali je tada bio gitarsko otkrovenje.

 

Isto ce tako Malmsteen, Vai, Satriani biti smesni za dvadeset godina kada se pojave neki ko-zna-kakvi ludaci, sa ko-zna-kakvim nacinom sviranja (e to zelim da vidim).icon_biggrin.gif

 

Jednostavno vreme pregazi kako modu, razmisljanja, muziku tako i gitariste i njihovu svirku. To je neminovno.

 

Sto se tice Hammeta on nekad zaista jeste bio dobar gitarista, ali ga je droga maximalno unistila. Sam je par puta izjavio da je droga sastavni deo njegovog zivota. Neka mi kaze neko ko posmrce gram kokaina ili cega vec pred nastup, da mu je trip na bini da svira solo i pljunucu ga u lice icon_da.gif

 

Sve u svemu samo vezbajte i svirajte icon_uhoh.gificon_smile.gif

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Takodje ako su prisutni preslusali Suspended Animation mogu da se uvere u peruccievu kreativnost.Malmsteen je nesto od cega se pocinje ,a onda otkrijes Martija,Gilberta,.....Sto se tice bendovskih gitarista ne mozete njih porediti sa "manijacima" icon_rockdevil.gif ,eto naprimer Gleen Tipton ima fenomenalnu tehniku,ali on svoj solo ukomponuje u pesmu,ne napravi pesmu "Moja solaza od mnogo minuta" ili "Slusajte me ja znam da sviram"...Pesma je na prvom mestu.Kada bi samo Yngwie to shvatio i prestao da vrti istu solazu 20 godina... icon_rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje ako su prisutni preslusali Suspended Animation mogu da se uvere u peruccievu kreativnost.Malmsteen je nesto od cega se pocinje ,a onda otkrijes Martija,Gilberta,.....Sto se tice bendovskih gitarista ne mozete njih porediti sa "manijacima" icon_rockdevil.gif ,eto naprimer Gleen Tipton ima fenomenalnu tehniku,ali on svoj solo ukomponuje u pesmu,ne napravi pesmu "Moja solaza od mnogo minuta" ili "Slusajte me ja znam da sviram"...Pesma je na prvom mestu.Kada bi samo Yngwie to shvatio i prestao da vrti istu solazu 20 godina... rolleyes.gif

Amin za to!!!!

Fala bogu neko da kaze! icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno aktulene kod mene.Testament-The Ballad,Opeth-Window Pane,Deep Purple-Smoke on the water,Pink Floyd-Money,shine on your crazy diamond,

Megadeth-Trust,Countdown to extinction,Metallica-Sanitarium,Whiskey in the Jar

Alice in Chains-Them Bones,Down in a hole,Iced Earth-Watching over me,\

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se slozio za Petrucciev Suspended Animation.

 

Ja obozavam Petruccia ali album mu je sasvim prosecan. Podbacio je definitivno. Sve sto je uradio, to je sto je svirao malo Vai-a malo Satriani-a i mnogo Morse-a! Kao kompozitor u DT, on je fenomenalan, ali kao improvizator, recimo, sasvim je prosecan. To dokazuje i novi G3, ako ste gledali.

 

Sto vreme vise prolazi, Petrucci sve losije svira. Jebo ga onaj tremolo picking!

 

Da se razumemo, covek je kralj, ali navedeno nije samo moje misljenje, tako da...

 

poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravih svrhu teme...

 

Trenutno, moj najbolji lik je Tony Macalpine i solaza iz kompozicije "Inside black", album Planet X-Live from Oz.

 

Njegov stil bih okarakterisao kao zaista beskompromisan i posve bizaran!

To je muzicar koji je tokom godina veoma napredovao, a to se ceni!

 

musik19.gifmusik19.gifmusik19.gifmusik19.gifmusik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih ni spomenuo tu rec da se danas gomila klinaca ne przi samo na Painkillera od cele Judas Priest diskografije,ok jeste to remek delo metala,ali cak jedan od zadnjih albuma koje sam cuo od njh kada sam poceo da ih slusam (pre jedno 7 godina) je bio Painkiller.Prvo sam cuo British Steel koji me je odusevio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina je da je Jimmy Hendrix promenio istoriju rocka (bar u pojedinim segmetima) svojim sviranjem, ali je takodje cinjenica da je za danasnje standarde tehnicki smesan, ali je tada bio gitarsko otkrovenje.

ne vidim sto je hendriks bio mnogo tehnicki loshiji od ovih...

 

ok nije svirao brzo ali brate nije samo tehnika brzina...

 

ima tu stvari.. samo ta svirka je tada bila nesto novo i ko kaze da hendriks nije bio dobar tehnicki, taj je pogresio...

 

verujem da neke stvari ne mozes da odsvirash od njega a sigurno mislis da si bolji tehnicki od njega icon_wink.gif

 

isto vazi i za billy-ja Gibbonsa icon_wink.gif

 

icon_da.gif

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odsvirati Little Wing, ali "kako treba" je sasvim solidan izazov icon_da.gif

mnogo pesama od hendriksa je izazov otsvirati ali identicno... ljudi ne shvataju jednu stvar, a to je da nije samo brzina sviranja jedini element tehnike... nije cak ni najbazniji... icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ti si mi se mnogo promudriop preko noci i pustio muda.... icon_razz.gif

 

to shto vi pricate moze biti iskljucivo posledica preskakanja postupnog sviranja gitare tipa 'hoce da budem speedash josh nisam naucio akorde i ritam'....

Edited by Blacksunray Verb Delikvent

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
isto vazi i za billy-ja Gibbonsa icon_wink.gif

 

icon_da.gif

pivopije.gif

ja sam mozda par puta u zivotu cuo da neko odsvira jebeni "la grange"(a to ono,kao,najpoznatija pesma...ovo ono zezanje...znam ja to da sviram...)...a da to ne zvuci kao kompletno govno...tu se obrukaju i najveci mangupi...

 

a da ne pominjem ove ostale pesme sa voodoo magijom... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...