Jump to content

Blind Guardian


Recommended Posts

Pa pazi, nije problem u tome sto oni nece da dodju, problem je u tome sto kod nas nema ko da ih zove. Da ih neko cima da dolaze ovamo, ne bi bilo nikakvih problema, boli bendove kurac sto se ovde ratovalo pre 6 godina, dolazili bi oni u 90% slucajeva. Znaci mi nemamo organizatore i promotere velikih koncerata. Metal populacija u BG-u (i Srbiji uopste) je itekako mnogoljudna, i svakako bi se koncerti bendova tipa Blind Guardian, Stratovarius, Kamelot, Nightwish itd visestruko isplatili organizatoru a bogami i bendu koji dolazi, samo nikako da neko razume da je moguce zaraditi i na bendovima koji se ne zovu Metallica ili Iron Maiden. Samo me jako cudi kako mogu da zovu 6 puta manje bendove koji sviraju mnogo extremniju muziku (Gorgoroth, Carpathian Forest, Cannibal Corpse, Krisiun, Nile, Destruction itd itd itd) i da im ti bendovi em ne dolaze, em i kad dodju na svirci bude po 100 ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, ja bas mislim da se samo Maideni, Metallica i bendovi tipa Rammstein i Korn ovde isplate... zato sto npr, da neko zove Guardiane, ili evo Helloween u Januaru...

Od ukupnog boroja metalaca oduzmi one koje ne vole npr. taj bend koji dolazi ( Helloween), onda jos oduzmi sve one koji 'slusaju samo black' sve gothicarke kojima Helloween nije 'dovoljno tuzan'.. Onda od preostalog broja oduzmi 75% 'metalaca' kojima ce 800, 1000, 1500, 2000din da bude MNOGO ( jebote to nije ni 30e ) i dobijes da ce bi na svim tim bendovima bilo pa.... ako bude 2-3000ljudi, dobro je...( primer Megadeth )...

Ako se uzme u obzir da Nightwish kosta 200.000eura, Blind Guardian nesto manje od 20.000 ( po informacijama koje ja imam ) Kamelot je sigurno dosta skuplji jer su iz Amerike, Bodomi su sigurno preko 30 000....

+ Troskovi organizacije + zakup prostora + = Tesko da se ista osim Metallice i mozda Megadetha ovde isplatilo ( znam da To Die For i Paradise Lost nisu... )

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jes, ali sta fali da dodje 2000 ljudi na koncert? Nije to malo. Mi kad gledamo Rock In Rio na kom je bilo vise stotina hiljada ljudi 2000 zvuci stvarno smesno, ali kad pogledas pred koliko ljudi ti bendovi koji nisu ultra poznati i van metal krugova 2000 je sasvim OK. A Gardijani su jedan od bendova koji u Srbiji imaju dosta mnogobrojnu i tvrdu bazu fanova, tako da bi tih 2-3 hiljade doslo na koncert ma kolika karta bila. Ja bi za BG dao i 200 evra, nije bitno uopste, prodao bi bubreg da ih gledam ovde.

 

A ako dolazak BG-a kosta SAMO JEBENIH 20.000 evra, to je onda fenomenalno koliko smo mi glup narod sto ih ne dovodimo. Pa to mu onda dodje da karta recimo moze da bude 20 evra (1700 kinti) i da na koncert dodje 1000 ljudi, i vec su troskovi pokriveni. Znaci svaka karta preko tih 1000 je cist profit. A garantujem da bi se prodalo vise od 1000 karata. Jebiga, glupi smo pa smo glupi wallbash.gif Ne znam, sto se mene tice mogli bi da se organizujemo pa da zickamo tih 20 000 evra po gradu + sami da dodamo pa da ih dovedemo vec na ovoj turneju icon_biggrin.gif

 

Mada jebiga, trudim se da na to gledam sa vedrije strane, ako ne budu dosli ovamo necemo imati hiljade novopecenih "fanova" koji ce da opustose felix i da se prave da su mnogo dirnuti Gardijanovom muzikom iako imaju 2 albuma na kompu koja nisu bas lepo preslusali, a uz to i ne znaju ko je Hansi Kursch i '91 su godiste. Takav slucaj smo imali sa Megadethom.

 

Na kraju krajeva, ja cu gledati Guardian dosli oni ovde ili ne.

Edited by GolluM

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, nema ko da ih zove....cula sam pricu da je pokojni djindjic zvao i stounse i maidene....i da su maideni trazili manje para....a covek se opredelio za stounse, racuna da su maidenei anonimna grupa....ne znma koliko je ovo tacno...

ali, poenta je da ljudi ovde ne znaju skoro nista sto se tice metal muzike...takva je svest ljudi...metallica, guardiani....njima sve isto...zato nema poziva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma daj.....

1.nema ko da ih zove....

2.neobrazovani novopeceni metalci?sta je to? ako mislis na klince koji su u fazonu "ja sam sada presao na zesci zvuk, slusam linkin park" i sl., oni se ne racunaju...

3.zasto bi ih neko sa foruma zvao? postoje ljudi ciji je posao da zovu bendove, ali je fora sto ti ljudi ne znaju za te bendove koje mi volimo....jbg, tako stoje stvari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada jebiga, trudim se da na to gledam sa vedrije strane, ako ne budu dosli ovamo necemo imati hiljade novopecenih "fanova" koji ce da opustose felix i da se prave da su mnogo dirnuti Gardijanovom muzikom iako imaju 2 albuma na kompu koja nisu bas lepo preslusali, a uz to i ne znaju ko je Hansi Kursch i '91 su godiste. Takav slucaj smo imali sa Megadethom

Ja volim takve...

zbog takvih se proda vise karata sto znaci da organizatori ostanu u plusu => nama vise koncerata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma daj.....

1.nema ko da ih zove....

2.neobrazovani novopeceni metalci?sta je to? ako mislis na klince koji su u fazonu "ja sam sada presao na zesci zvuk, slusam linkin park" i sl., oni se ne racunaju...

3.zasto bi ih neko sa foruma zvao? postoje ljudi ciji je posao da zovu bendove, ali je fora sto ti ljudi ne znaju za te bendove koje mi volimo....jbg, tako stoje stvari...

1.kako nema ko da ih zove kada valjda u ovoj drzavi ima ljudova koji bi to mogli?

2.Nije stvar u tome koliko je ko "tchroo"vec da li slusaju metal,pa cak i oni slusaju..... ph34r.gif

3.pa nisam smatrala da ih zove neki clan sa foruma,nego sam se ponadala da neko ko u [ ovoj drzavi ima ljudova koji bi to mogli?]i koji su uticajni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja volim takve...

zbog takvih se proda vise karata sto znaci da organizatori ostanu u plusu => nama vise koncerata...

Dabome. Ne živi ni grand produkcija od true fanova, nego od nepismenih seljobera koji se teško snalaze sas padeži, al zato sigurno znaju da bi jebali Seku Aleksić icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.kako nema ko da ih zove kada valjda u ovoj drzavi ima ljudova koji bi to mogli?

2.Nije stvar u tome koliko je ko "tchroo"vec da li slusaju metal,pa cak i oni slusaju..... ph34r.gif

3.pa nisam smatrala da ih zove neki clan sa foruma,nego sam se ponadala da neko ko u [ ovoj drzavi ima ljudova koji bi to mogli?]i koji su uticajni

u ovoj drzavi REEEEEETKO ko radi nesto korisno.....mogu ljudi, ali im se ne isplati, kapiras? tako stoji poredak stvari...depresivno, znam...

 

a sto se klinaca tice: ma oni ni ne znaju sta je metal...ozbiljno...koliko sam samo istripovanih klinaca srela u majicama raznoraznih grupa, a nemaju pojma da su im ti natpisi na majicama ustvari imena grupa...nego oni videli da je fora da ql ljudi nose te majice i da takvi ljudi sebe nazivaju metalcima, pa kao, hajde i oni...to je jedan od primera...ili klinke koje zamaste kose i otkriju crni krejon, pa onda spopadaju starije momke i ljuste alkohol samo tako...misle to neka fora...daj bre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

u ovoj drzavi REEEEEETKO ko radi nesto korisno.....mogu ljudi, ali im se ne isplati, kapiras? tako stoji poredak stvari...depresivno, znam...

 

a sto se klinaca tice: ma oni ni ne znaju sta je metal...ozbiljno...koliko sam samo istripovanih klinaca srela u majicama raznoraznih grupa, a nemaju pojma da su im ti natpisi na majicama ustvari imena grupa...nego oni videli da je fora da ql ljudi nose te majice i da takvi ljudi sebe nazivaju metalcima, pa kao, hajde i oni...to je jedan od primera...ili klinke koje zamaste kose i otkriju crni krejon, pa onda spopadaju starije momke i ljuste alkohol samo tako...misle to neka fora...daj bre...

pazi u pravu si!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sto se klinaca tice: ma oni ni ne znaju sta je metal...ozbiljno...koliko sam samo istripovanih klinaca srela u majicama raznoraznih grupa, a nemaju pojma da su im ti natpisi na majicama ustvari imena grupa...nego oni videli da je fora da ql ljudi nose te majice i da takvi ljudi sebe nazivaju metalcima, pa kao, hajde i oni...to je jedan od primera...ili klinke koje zamaste kose i otkriju crni krejon, pa onda spopadaju starije momke i ljuste alkohol samo tako...misle to neka fora...daj bre...

Apsolutn se slazem.....pogotovo ove klinke sa masnom kosom....koji neukus i foliraje no.gif jednom sam imala priliku da se upoznam sa jednom,koja kosu za 10 dana nije oprala,i ponosila se time da ime najvishe u najcesce stavlja krejon ispo oka.....aaaa,luzers? wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutn se slazem.....pogotovo ove klinke sa masnom kosom....koji neukus i foliraje no.gif jednom sam imala priliku da se upoznam sa jednom,koja kosu za 10 dana nije oprala,i ponosila se time da ime najvishe u najcesce stavlja krejon ispo oka.....aaaa,luzers? wallbash.gif

jebote devojko, jel` si ti nepismena ili glupa?!

 

il` ne znas da koristis tastaturu?

Edited by Evil Spirit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...