Jump to content

Tarot


Mr.Torture

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Tarot prokleto ne moze da omane! Jos jedan heavy gem. Moj neki stav je bio i za Crows i za ovo da ce sad da omanu, jer je prosli bio odlican, kad mi se oni nasmeju u facu i opale ovako nesto:

 

We have seen that the Satan is dead.

Rest in peace, we got your disease.

 

Kakva refrencina :rockdevil: :rockdevil:

OK, realno, CFB mi je bio za dlaku ispod SOPa, pa tako mi je i ovo dlaku-dve ispod proslog... IMHO, ne znam koj' ce im toliko onaj drugi vokal, volim Marcov originalni grubi glas i on mi je 50% Tarota, te mi onaj softy power vokal stvarno ne treba toliko kao dodatak. Ali, recimo da mi je to samo -0.5 ocene...

Kada sam vec na kukanju, da odma' spomenem i ostale minuscice, od pesama samo 2 su mi otprilike lecka dosadnije, od toga jedna "Hell Knows", koja mi se vuce jednostavno, Tarot zna da napravi dobre spore/mid-tempo pesme (sam dokaz je "Magic And Technology" koja dolazi kasnije), ali ova mi se kilavi previse. Druga je "I Walk Forever", koju ne znam zasto su izabrali kao singl, ali meni je potpuno nyah pesma, misljenja sam da ne treba da se pravi pesma samo da bi bila singl, vec od pesama koje ima da se izabere singl, a ova mi smrdi na prvu opciju... Ne znam, dosadna jednostavno.

 

On the other hand - THE PILOT OF ALL FUCKING DREAMS! :rockdevil: Kakva pesma! Da Ritchie Blackmore svira metal, napravio bi ovu pesmu. It's that good. And catchy! "Sleep..." mi je favourite n#2, obozavam onu sredinu pesme, kao da se Symphony X odjednom uhakovao u pesmu :D

 

IMHO, album nema neku himcinu/pesmicinu kao prosla dva (I Rule, You), Pilot je tata pesma, ali ne u tom maniru, ali i pored toga puno dobrih, dobrih pesama, sa songwritingom koji je jos uvek jak k'o Obeliks, i bendom razigranijim na svojim insturmentima od Asteriksa kada popije napitak.

 

Jedva cekam sledecu Nightwish pauzu :rockdevil:

 

9/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Imao sam Tarot na hardu pre jedno 4 godine, nesto ga malo poslusao i orbisao...Tek sam kad je Gravity of Light izasao ponovo obratio paznju na bend, i uopste mi nije jasno sta mi nije bilo u redu sa usima i/ili mozgom pre te 4 godine!

 

Iako vidim da je GoL retko gde izazvao neko odusevljenje, mene je odlican (verovatno jer nisam imao sa cim da ga uporedim), ali zato Suffer Our Pleasures prokleto kida, pratkicno nema ni jednu slabu pesmu! Pyre Of Gods je insta-win :rockdevil:

Edited by Stefan34

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

TAROT — the Finnish group led by NIGHTWISH/ex-SINERGY bassist Marco Hietala — will release a re-recorded version of its classic 1986 debut album, "The Spell Of Iron", under the title "The Spell Of Iron MMXI" on May 6 via Nuclear Blast Records. The band also filmed a video for the new version of its song "Wings Of Darkness", which was originally made available as TAROT's first single in 1986. Check out the clip below.

 

http://www.youtube.com/watch?v=xD1q21dr8tw

 

tarotspell2011.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Takva je bila i moja reakcija kada sam preslusao prvi put, al ne lezi vraze evo opet ga preslusavam, iako sam ga vadio iz recycle bina :mhihi: TAROT je primer koliko dobar vokal moze da izvuce iz, ruku na srce, sasvim prosecnih pesama.

Edited by mrgud

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja se sluzim ali nisam nesto raspamecen.

Interesuje me Angelystorova reakcija na "Loves Not Made For My Kind". :)

A i drugu vokal mi je pfff.... Ne znam, ne bi se zeznuli i da nisu ovo uradili.

 

Slusao album jutros po gradu i kada je krenula ta bio sam vrlo zbunjen dok nije krenuo vokal...a onda sam se u'vatio za glavu kada sam skapirao koja je pesma i sta su uradili sa njom. Strasno. Ne pravi se od '80s W.A.S.P.ish hita ovako dosana midtempo pesmica, to se bre ne radi.

 

Ostatak zvuci manje-vise OK, ali mi ipak uopste ne leze one speedalje u ovom novom groovy/heavy-as-elephant's-shit maniru. Mislim, zvuk je isti k'o na "Gravity" npr., koji mi je odlican, ali ovde taj zvuk mi jednostavno ne ide uz ovo, tol'ko lepse zvuce pesme u originalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ostavih album malo da 'odlezi', pa mu se vrnuh, i OK, malo sam preterao gore, nije los, sam taj materijal po sebi je dobar pa je dobar, ali meni licno mnogo lepsa originalna verzija. Jedina prava losa stvar je unakazavanje "Love" pesme, da se ne ponavljam od gore, ali ostajem pri istome. Bespotrebno glupiranje sa hiticem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 years later...

Something about the current status: Many fans have been asking us when Tarot will play again or record new stuff. We have to say that "There's a serious illness with one of our band mates. Until we know better, the band's on an indefinite hold."

We've done new demos for Tarot and when the situation's gonna be clear, we will come back! Stronger, willing and with raised fists, as we always do!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...