Jump to content

Velesova knjiga


Recommended Posts

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

prosle godine se kod nas na Filozofskom pojavio izborni predmet Slovenska mitologija.prve godine su 'teli da rade metodologiju prouchavanja mitologije a drugi same matore Slovene...ne znam da li se ishta od toga realizovalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, očekujem da saznaš kako je istorija ''pravljena'' od strane zapada.

 

I ne samo to, već i kako je našim istoričarima stalo da istražuju nešto novo. Samo bi da se zavuku u fotelje, prenose staro znanje i uživaju od plate..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako, sto se cele te garde "srbi narod najstariji" tice (ovaj naziv koristim kolokvijalno, naravno da ne tvrde svi oni da su Srbi najstariji narod), u srednjoj skoli sam se bas zanimao za to, nakupovao podosta knjizica, i mogu reci da mi tu Pesic jos deluje najobjektivnije. Mada, moram reci, da mi je dcela ta prica s Velesovom knjigom mutna, posebno zato sto se nekako kriju te dascice, a i ta veza s Etrurcima i Vincanskim pismom komplikuje celu stvar. Ali opet kazem, ako bih morao nekom da verujem od svih njih, to bi bio Pesic, iako i on ume da se raspline u neke metafizicko-politicke rasprave koje veze s egzaktnom naukom nemaju.

Ali imam recimo knjigu "Slovensko-trojanska misterija" od Branka Vukusica. Jebem ti, koje je to sranje od kvazi-naucnog rada! Satro se frlja s nekim argumentima i dokazima, nigde nijedne fusnote, iznosi netacne i proizvoljne podatke, ocigledno nepoznavanje opste istorije koju osnovci znaju (Amerika otkrivena 1494, Nemanjici prva srpska dinastija i sl.), prepuno nekih politickih insinuacija, hipoteza bez ikavog osnova itd.....

Zao mi je sto nemam nekog kontakta sa evropskim istorijskim centrima, da vidim kakvo je njihovo misljenje o tome, i da li je Pesicev rad zaista toliko cenjen u Italiji ili se to njegovi samo prde, ali trenutno samo mnogo blizi skepsi nego verovanju po tom pitanju. Mada secate li se da je pre 7-8 godina Vesna Da Vinca AKA Jugovic napravila tematski izbor za mis posvecen Vincanskom pismu?! :lol:

A za neke druge knjige u tom fazonui, s glupostima tipa etrurske magijske moci, srpski-jezik Biblije, Srbi-starozavetni narod iz mesopotamije (mishna (znanje na hebrejskom) - izvedenica od mi znamo :) )..........giv mi a brejk.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to su gluposti, to je jasno ali isto tako je jasno da se nisu svi delići istorijske slagalice baš dobro uklopili. Nešto tu ne štima. Da li je vinčansko pismo ozvaničeno u maju 2004. godine?

 

 

 

Ozvaniceno?! Gde? Prvi put cujem za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto vidiš, npr. ja sam to pročitao u knjizi ''Vinčanska Stara Evropa''..mislim da se tako zove, sve te knjige imaju slična imena :)

elem, ova je ozbiljnija jer lik detaljno analizira te ''potvrđene'' migracije Slovena, razmatra okolnosti pod kojim su se odigrale, uslove..bla bla i preporučujem ti je ako je nisi čitao.

Tu piše da je pismo nakon mnogo odbijanja naučnika najzad ozvaničeno pa bi prema tome u nauci to moralo biti novo najstarije pismo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto vidiš, npr. ja sam to pročitao u knjizi ''Vinčanska Stara Evropa''..mislim da se tako zove, sve te knjige imaju slična imena :)

elem, ova je ozbiljnija jer lik detaljno analizira te ''potvrđene'' migracije Slovena, razmatra okolnosti pod kojim su se odigrale, uslove..bla bla i preporučujem ti je ako je nisi čitao.

Tu piše da je pismo nakon mnogo odbijanja naučnika najzad ozvaničeno pa bi prema tome u nauci to moralo biti novo najstarije pismo.

 

 

 

Nemam pojma, po mom mislkjenju, da je to stvarno ozvsniceno na internacionalnom nivou, to bi daleko vise odjeknulo u javnosti......

Share this post


Link to post
Share on other sites

A možda je samo neka grupa naučnika priznala to, pitanje je koliko bi to koristilo zapadu i koliko žele da promene istoriju, koju su tako brižljivo sastavili tokom poslednja 2 veka, najmanje..daleko je ova priča od udžbenika i ozbiljne istorijske analize. Za sada..

Share this post


Link to post
Share on other sites

A možda je samo neka grupa naučnika priznala to, pitanje je koliko bi to koristilo zapadu i koliko žele da promene istoriju, koju su tako brižljivo sastavili tokom poslednja 2 veka, najmanje..daleko je ova priča od udžbenika i ozbiljne istorijske analize. Za sada..

 

 

 

Jaoj, nemoj mi molim te sad i ti o tom germano-nordizmu, krojenju istorije i ostalom.....da, sad ce zli zapadnjaci da zabrane izucavanje slovenske praistorije, i da smeste Slovene u neko zakarpatje da bi oni ispali nepismeni divljaci, za razliku od gospodskih Germana. Koga bre danas boli kurac da li su njegovi preci bili pismeni u 5. ili 9. veku? Ja sigurno necu imati nijedan kompleks manje ili vise ako se dokaze da su Srbi starosedeoci Balkana, ili ako se dokaze da smo se ustvari doselili iz Tunguzije u 18. veku. Ako nekom na zapadu i jeste u interesu da unizava ovaj ili onaj narod, to rade u sasnjosti (sto mi vrlo dobro osecamo).....sad ce neko da falsifikuje srpsku istoriju tokom 200 godina...crvc Milojko! :muzicar:

Ta patka o "germano-nordijskoj" skoli koja namece jadnim prastarim Srbima njihovu verziju istorije je po meni mnogo vise slamka za koju se ti kvazi-istoricari hvataju u nedostatku naucnih argumenata, nego bilo kakvo provaljivanje medjunarodne zavere.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa vidiš, stvar je vrlo prosta :)

Nisu u pitanju ikakvi kompleksi, samo želim da se zna istina, ne samo za svoj narod već za sve narode, Evropu itd.. Svi znamo da je istorija kao ''ozbiljna'' nauka vrlo mlada i da je najčešće služila za političke igre i manipulaciju. Tužno ali istinito. Odakle se pojavila ta ogromna masa Slovena koja je bukvalno preplavila Balkan? Koji je bio motiv te migracije? Zašto se ne radi više na fizičko-tehničkim uslovima potrebnim za takvu migraciju? Zato što se tada otkriva da je takav poduhvat i glup i skoro nemoguć.

Toliko ima nelogičnosti i rupa da me to strašno nervira :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa vidiš, stvar je vrlo prosta :)

Nisu u pitanju ikakvi kompleksi, samo želim da se zna istina, ne samo za svoj narod već za sve narode, Evropu itd.. Svi znamo da je istorija kao ''ozbiljna'' nauka vrlo mlada i da je najčešće služila za političke igre i manipulaciju. Tužno ali istinito. Odakle se pojavila ta ogromna masa Slovena koja je bukvalno preplavila Balkan? Koji je bio motiv te migracije? Zašto se ne radi više na fizičko-tehničkim uslovima potrebnim za takvu migraciju? Zato što se tada otkriva da je takav poduhvat i glup i skoro nemoguć.

Toliko ima nelogičnosti i rupa da me to strašno nervira :)

 

 

 

Da, ali autori koje propagira Pesic i Sinovi vecinu svojih "nacnih" radova posvecuju pljuvanju i raspravljanju o nekoj zapadnjackoj/germanskoj/masonskoj/jevrejskoj/vanzemaljskoj zaveri protiv Srba, a mnogo manje argumentovanom dokazivanju zasto te teorije nisu tacne, i kako oni dokazuj svoje teze. Za prave istoricare treba apsolutno nebitno da bude koji su razlozi zasto je u nauci protezirana ova ili ona teorija. Oni samo treba da iznesu protiv argumente i da je pobiju. Cim pocnu mnogo da sernjaju o politici, zaverama, i nekim nerealnim preuvelicavanjima, oni vise nisu naucnici vec masnipulatori.

Nadji ako mozes dva romana, "Jelena 1993." i "Jelena 1999.", ne secam se imena pisca. Tipican primer ispranog mozga! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...