Jump to content

Recommended Posts

Guest Razbijač-NAAĆI
Postoji nesto vezano za ovaj bend sto me je oduvek zanimalo a nikako se ne setim da proverim...Koji fudbalski klub oni podrzavaju? Ne znam zasto ali mene sve asocira na Chelsea...Pogotovo ona pesmica On the streets...

 

Koji klub pa da podrzavaju...Skrewdriver se nikad nije izrazavao kroz muziku za futbal.

Nemas ti pojma lutkice....go back to school!

Jailbait!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji klub pa da podrzavaju...Skrewdriver se nikad nije izrazavao kroz muziku za futbal.

Nemas ti pojma lutkice....go back to school!

Jailbait!

 

 

Skrewdriwers su Britanci...Skinhedsi... Svako ko zna bilo sta o Britanskoj kulturi zna da je za njih fudbal najvaznija stvar na svetu...Mozda muzikom otvoreno ne podrzavaju ni jedan klub ali sigurno privatno navijaju za neki... Uostalom da znas o kojoj pesmi govorim malo bi drugacije gledao na moje pitanje...Mislim da nema potrebe za vredjanjem...To je stvarno jadno...i detinjasto. :icon_ne:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skrewdriwers su Britanci...Skinhedsi... Svako ko zna bilo sta o Britanskoj kulturi zna da je za njih fudbal najvaznija stvar na svetu...Mozda muzikom otvoreno ne podrzavaju ni jedan klub ali sigurno privatno navijaju za neki... Uostalom da znas o kojoj pesmi govorim malo bi drugacije gledao na moje pitanje...Mislim da nema potrebe za vredjanjem...To je stvarno jadno...i detinjasto. :icon_ne:

 

Radi se o pesmi Streetfight, pesma je nastala kad jos nisu bili NS bend i govori o tucama medju navijacima...

Kasnije, kada su postali politicki bend tj. NS bend, pesma je promenjena i govorila je o dogadjaju kada su komunjare organizovale koncert protiv nacionalizma, doslo je stotinak nacionalista/skinsa i pobilo se sa mnogobrojnijim komunjarama i ostalima...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi se o pesmi Streetfight, pesma je nastala kad jos nisu bili NS bend i govori o tucama medju navijacima...

Kasnije, kada su postali politicki bend tj. NS bend, pesma je promenjena i govorila je o dogadjaju kada su komunjare organizovale koncert protiv nacionalizma, doslo je stotinak nacionalista/skinsa i pobilo se sa mnogobrojnijim komunjarama i ostalima...

 

 

Ala ti imas bujnu mastu! Da mi je samo znati o cemu govoris...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bilo bi bezveze da jedan tako veliki bend ne podrzava ni jedan klub...Valjda ce neki bolji poznavalac moci da mi odgovori na pitanje...

 

Taj bend je mozda podrzavao neki klub ali im je najbitnija bila politika...i ako su podrzavali neki klub, to sigurno nisu stavljali kao nesto jako bitno...pogotovo sto je Stjuartu bio cilj da okupi sve nacionaliste...pa je kasnije pravio cak i drugacije muzicke projekte, da okupi omladinu koja slusa i rok/rokabili, sve je bilo podredjeno politici...

 

Za fudbal su veliki zaludjenici bili Cocney Rejects...koje sam juce slusao a mogao bi i sad da ih pustim :D

 

 

Mada, najvise pristalica medju navijacima, Skrewdriver je imao medju Celzijevim, Head huntersima...pa je vrlo moguce da je gotivio Celzi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stjuart je navijao za Mancester Siti. :)

 

 

Sasvim moguce Mancester siti ima plave dresove...Kao u pesmi... :da: ...Ali bi bilo bolje da je Chelsea...Mislim da su The Business jedan od najpoznatijih bendova koji prave navijacke pesme...Mislim da su oni milvovlovci...A Cock Sparer navija za Vest Hem...A Buzzcocks bi trebalo da su Chelsea...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bilo bi bezveze da jedan tako veliki bend ne podrzava ni jedan klub...Valjda ce neki bolji poznavalac moci da mi odgovori na pitanje...

 

 

poenta skrewdrivera je jedinstvo medju belim narodima.bila bi degradacija za skrewdriver da prave muziku o fudbalu

Share this post


Link to post
Share on other sites

poenta skrewdrivera je jedinstvo medju belim narodima.bila bi degradacija za skrewdriver da prave muziku o fudbalu

 

 

Zasto bi bila degradacija? U Britaniji nije kao kod nas...U Britaniji fudbal nije najvaznija sporedna stvar na svetu vec najvaznija stvar na svetu...Postoje citavi fudbalski kultovi...Svaki pristojan skinheds bilo radnih ili nacista ne propusta utakmice svog lokalnog kluba...Zasto bi podrska svom lokalnom klubu bila sramota i degradacija? To je deo stvarnog,svakodnevnog zivota...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI
Ala ti imas bujnu mastu! Da mi je samo znati o cemu govoris...

 

 

Glupa si ko raspali šifonjer.

Lepo ti kaže čovek, o čemu se radi.

Pesma street fight je nastala '77, i pevana je o životu punkera, ne o navijačima,e a kad je Ian video da je osvešćeni patriota, pesmi je tekst promenjen...i on to govori i na koncertima, uvek je pesmu najavljivao, kao ''this is the song, when we fought with the reds, back then couple years back in place called juvenile gardens, where's held that anti racial festival...there was about hundred of reds, and this song is called ''streetfight'' ''

 

Zato devojcice, Skrewdriver na uši i slušaj o čemu su pevali...

 

Nisu pevali oni o navijačima, lupetaš ko ulitani tetreb, pošto si verovatno čula samo par pesama tipa ''smash ira'' i ''europe awake'', pa ti deluju navijački...poslušaj ti lepo albume ''white rider'', ''voice of britain'' i ''boots and braces''...

 

yu kno no shit!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glupa si ko raspali šifonjer.

Lepo ti kaže čovek, o čemu se radi.

Pesma street fight je nastala '77, ...bla bla bla

 

 

Da si u drugom razredu osnovne skole savladao latinicu i naucio da citas,procitao bi da sam ja govorila o pesmi On the streets a ne o pesmi Street fight.Nije rec o tome zasto je koja pesma menjana vec sta se peva u On the streets! tj. zasto se u toj pesmi pominju bas 'boys in blue'.A pravo pitanje je za koga su clanovi benda navijali (mislim da cak ni ti nisi sposoban da izvalis glupost kako nisu navijali ili bar simpatisali ni jedan Britanski klub) a posto takav Screwdrives guru nema pojma da odgovori na to pitanje,onda neka se ne mesa i neka to prepusti nekom strucnijem...I jos nesto...Ako hoces bez razloga da se izdrkavas na nekog ucini to na svojoj mami ili sestrici a mene ostavi na miru...

Edited by demonical

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...