Jump to content

Recommended Posts

Guest Razbijač-NAAĆI
Da si u drugom razredu osnovne skole savladao latinicu i naucio da citas,procitao bi da sam ja govorila o pesmi On the streets a ne o pesmi Street fight.Nije rec o tome zasto je koja pesma menjana vec sta se peva u On the streets! tj. zasto se u toj pesmi pominju bas 'boys in blue'.A pravo pitanje je za koga su clanovi benda navijali (mislim da cak ni ti nisi sposoban da izvalis glupost kako nisu navijali ili bar simpatisali ni jedan Britanski klub) a posto takav Screwdrives guru nema pojma da odgovori na to pitanje,onda neka se ne mesa i neka to prepusti nekom strucnijem...I jos nesto...Ako hoces bez razloga da se izdrkavas na nekog ucini to na svojoj mami ili sestrici a mene ostavi na miru...

 

Полиција глупачо!Полиција!У тој песми помињу полицију!!!to je pesma o bandama, скинсима i policiji i politickom sistemu енглеске осмадесетих. стварно ме нервираш. Јебо те фудбал и навијачи са све фсс делегацијом.

 

Evo ti tekst!

Nisi ti normalna. I da jesi, ne diraj mi osnovnu školu.ja sam je bar završio.

 

Walking down the subway, at the week-end

After a good night on the town

There's gangs over here, gangs over there, there's gangs everywhere

You'd better watch out if your on your own

It's the day of the boys dressed in blue

You'd better watch out if one of them looks at you

 

Chorus:

On the streets, of our towns

On the streets, all around

On the streets, everywhere

On the streets, makes you scared

 

Standing in a concert, having a good time

Paid your money out to see the show

In come the cops, looking for trouble because your white men

Would you believe that this was Britain '84

It's the day of the boys dressed in blue

You'd better watch out if one of them looks at you

 

(Chorus)

 

You never see politicians out there, standing on the streets

They don't care if your kids are fed, or got shoes upon their feet

They don't know what's happening, they don't see what's going on

If they did, they'd all be screaming, what the hell is going on

 

(Chorus)

 

People seem to think, if it's in the Sun, they've got to believe it

Try to tar everybody with the same brush

Remember, birds of a feather, don't always flock together these days

So don't get carried away by the sight of us

 

(Chorus 2x

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto bi bila degradacija? U Britaniji nije kao kod nas...U Britaniji fudbal nije najvaznija sporedna stvar na svetu vec najvaznija stvar na svetu...Postoje citavi fudbalski kultovi...Svaki pristojan skinheds bilo radnih ili nacista ne propusta utakmice svog lokalnog kluba...Zasto bi podrska svom lokalnom klubu bila sramota i degradacija? To je deo stvarnog,svakodnevnog zivota...

 

foodbal je obican sport kao recimo tenis.muzika skrewdrivera govori o bitnim problemima i mislim da bi bilo gubljenje vremena za njih da prave pesme o fudbalu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema razloga za prepirku, devojka voli fudbal pa ju je interesovalo da li su clanovi benda simpatisali i navijali za neki klub...

Naravno da su Skrewdriver bili RAC bend i da im je najbitnija bila politika...

 

Hail Victory je jedna od najboljih pesama...Ruski bend Kolovrat je obradio tu pesmu i stvarno fantasticno zvuci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK,glupa sam...Pogresno sam protumacila reci...mada nisam nesto posebno ni obracala paznju...ja imam obicaj da slusam muziku a ne napamet da ucim biografije pojedinih bendova...U sv.sl.hvala sto si se potrudio da nadjes reci pesme (koliko vidim wikipedija je veoma posecena u poslednjih nekoliko dana),sve da bi dokazao da sam...hm...kako si me sve ono nazivao? Stvarno nemas nista pametnije da radis nego da napadas ljude na forumu? Verovatno nemas muda da to radis uzivo?Tuzno :cry: ... Ali ti i dalje ne znas koji fudbalski klub su simpatisali clanovi benda...(verovatno ne pise na wikipediji?)

Edited by demonical

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI
OK,glupa sam...Pogresno sam protumacila reci...mada nisam nesto posebno ni obracala paznju...ja imam obicaj da slusam muziku a ne napamet da ucim biografije pojedinih bendova...U sv.sl.hvala sto si se potrudio da nadjes reci pesme (koliko vidim wikipedija je veoma posecena u poslednjih nekoliko dana),sve da bi dokazao da sam...hm...kako si me sve ono nazivao? Stvarno nemas nista pametnije da radis nego da napadas ljude na forumu? Verovatno nemas muda da to radis uzivo?Tuzno :cry: ... Ali ti i dalje ne znas koji fudbalski klub su simpatisali clanovi benda...(verovatno ne pise na wikipediji?)

 

 

Sto se mog live performansa tice, i da li nemam muda, ako nikad nisi videla skotske gajde, deder, bbiti cu pazljiv i blagonaklon da pokazem svoje testikale. Kod mene je uvek sto na umu to na drumu, samo se raspitaj po Subotci i detelinari koje Petar Vranješić Peca-Razbijač.

Drugo, ja ne znam sta je wikipedija (ja kompjuter kao vi nemam kod kuce pa da se izvivljavam po forumu nocu i danju), ali sam malopre video, i hvala ti, nisam ni znao da ima takav sajt. Sad mogu da nadjem sve sto me zanima tamo. Nisi ti glupa okej, ali si dilea, jer,kad vec znać za sajt poput toga,mogla si da saznas sve o Skrewdriveru, a ne da se blamiras ovde...

Sto se tice teksta, prekopiro sam ga sa svog empetri cda skrewdrivera, i na njemu imau tekstovi znaš. Inace, ja Skrewdriver slusam mnogo vise od tebe, i da bih znao o njima,u moe vreme neje bilo ovog interneta i te tvoje wikepideje. ja sam skrwdriver kupovo na kasetama, tek kasnie sam dobijo ceo empetri sa sve albumima i video snimkovima od Bobana iz Ritma Nereda. A da l je Ijan navijo za saut hempton, mancester, lidz, ko ga zabole, covek je se borio za prava belaca i svrgavanje komunjara, a ne da se zamlacuje futbalom...onako debel kakav je bio, sumnjam da bi mogao i ista da uradi na terenu.

Ritam Nereda ima pesmu ''Fudbal vining tunajt'' pa se (samo)zadovolji stim.

Za skrewdriver me ne prozivaj, jer ja ih za razliku od tebe slusam, a ne konsumiram ih zato sto sam u nekoj ''punk/oi/sex/pivo'' fazi. Ja sam oduvek bijo i ostao u sex/pivo/haš/pajdo fazi, i tako ce biti dok ne postanem porodican coek i otac u ranim pedesetim,kad se izivim.

Lepo reče Ian, ''Where's Gonna End''.

Pamet u glavu devojcice i slusaj Skrewdriver,a ne poziraj.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bezveze smo pokvarili temu...Sta cu kad volim prave Oi! bendove...I fudbal...

 

I naravno Partizan :pivopije:

 

Mada, kasniji radovi Skrewdriwer...nije to OI, ni malo...vidi se uticaj hard roka i metala...pa su i obradjivali te metal klasike...

Meni se svidja i jedna i druga faza...i OI punk i a rok/metal varijanta...kvalitet je kvalitet...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I naravno Partizan :pivopije:

 

Mada, kasniji radovi Skrewdriwer...nije to OI, ni malo...vidi se uticaj hard roka i metala...pa su i obradjivali te metal klasike...

Meni se svidja i jedna i druga faza...i OI punk i a rok/metal varijanta...kvalitet je kvalitet...

 

 

Ja njih ne smatram za Oi! bend...Oni su za mene RAC...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno...to je najbitnije!

 

Smash the reds!

 

Kad smo vec kod crvenog sljama, odlicna je pesma Red Flags are burning...

 

Ha ha kad smo vec kod komuNJARista juce me ortakinja zvala na Red Union...Naravno nisam otisla...Mada ne bi mi bio problem ali dvesta kinti? Mnogo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogla si da odes i slusas malo pesme o dragom komunizmu :)

 

Svi ti crveni u Srbiji su bas smesni...ali dobro, svako ima svoje...da ne kvarimo temu...

 

Meni je Voice of Britain zakon pesma...naravno, white Power je najbolja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogla si da odes i slusas malo pesme o dragom komunizmu :)

 

Svi ti crveni u Srbiji su bas smesni...ali dobro, svako ima svoje...da ne kvarimo temu...

 

Meni je Voice of Britain zakon pesma...naravno, white Power je najbolja...

 

 

Hm meni After the fire ... Mada ne znam i Screw you je OK...Malo su mi neke pesme spore za moj ukus...Mislim da zato nisam ni posvetila previse paznje ovom bendu...Nemam ja problem sa komunizmom vec sa komunjarizmom...Komunizam kao doktrina i ovako nikada nije bio ostvaren...

Edited by demonical

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, kasnije su pravili sporije pesme, to je taj rok/metal period...

Prva faza je da kazem zivahna...tu je dobra Antisocial..tu su jos bili pankeri...

 

 

A Hail the new dawn je odlicna! I teks i muzika!

 

 

Ok ne moras da nabrajas sve pesme koje znas...Tako mozemo do sutra...Idem da spavam...Sutra imam neka tri kolokvijuma...Blah :mrtav:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sreca pa vi niste smesni... ali dobro, da ne kvarimo temu.

 

Neko se nasao prozvanim :)

 

Vec sam se cudio kako se ne javlja neko da kvari temu :D

 

Ja sam sad pustio Hail Vistory...album mi je u pocetku bio dosadan ali je u principu dobar...naslovna pesma je najbolja...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko se nasao prozvanim :)

 

Vec sam se cudio kako se ne javlja neko da kvari temu :D

 

Ja sam sad pustio Hail Vistory...album mi je u pocetku bio dosadan ali je u principu dobar...naslovna pesma je najbolja...

 

''crveni se osetili prozvani''

 

Pazi, da ne kvarimo temu,sto rece covek,ali, i gro tih ns-ovaca se zajebe, kao recimo Ken McLellan iz Brutal Attack-a,koji nosi one africke mindjuse dugmetare,sto odmah namece i pitanje,sta ce njemu obelezja strane kulture?

 

Drugo, Jonny Joins the Klans, Ian je obradio pesmu (doduse sa drugim tekstom) od Chuck Berry-ja, koji je bio crnac.

 

Sve vam je to deco moja, marketinska navlakusa, oni su troo sa svojim principima, jesu, mozda samo u zavrsetak kicme.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

''crveni se osetili prozvani''

 

Pazi, da ne kvarimo temu,sto rece covek,ali, i gro tih ns-ovaca se zajebe, kao recimo Ken McLellan iz Brutal Attack-a,koji nosi one africke mindjuse dugmetare,sto odmah namece i pitanje,sta ce njemu obelezja strane kulture?

 

Drugo, Jonny Joins the Klans, Ian je obradio pesmu (doduse sa drugim tekstom) od Chuck Berry-ja, koji je bio crnac.

 

Sve vam je to deco moja, marketinska navlakusa, oni su troo sa svojim principima, jesu, mozda samo u zavrsetak kicme.

Ako ces tako 99% stvari koje jedemo ili oblacimo orginalno ne pripadaju nasoj kulturi..To su ipak samo sitni propusti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sopstvena glupost i kontradiktornost se nikako ne mogu svesti na pojam "sitni propusti". Mada, to glupom, neobrazovanom i nesrecnom jedino i preostaje.

 

@ Apatinac

 

Ne kvarimo temu, jer ste vec sami jedni druge krenuli nazivati glupima hahaha...

 

... da ne kvarimo temu.

Edited by en-a-dva-es-o-4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sopstvena glupost i kontradiktornost se nikako ne mogu svesti na pojam "sitni propusti". Mada, to glupom, neobrazovanom i nesrecnom jedino i preostaje.

 

@ Apatinac

 

Ne kvarimo temu, jer ste vec sami jedni druge krenuli nazivati glupima hahaha...

 

... da ne kvarimo temu.

 

Да, да провалили смо већ сви НС људи су глупи, контрадикторни, по дефиницији необразовани, несрећни и вероватно ружни. Ето, да ли је сада у реду? Само не схватам шта тако лепи, паметни, образовани, срећни и никако неконтрадикторни сваки пут траже на оваквим темама? Хоћете на сваких мало да нас потсетите на наш јад или се у вама јавља неко чудно задовољство када сте у нашем друштву - па макар само на форуму? Стварно не разумем вас! Уживајте лепо у животу, проводите се, што долазите на ову тему да се само нервирате? Или можда имате необјашњиву потребу да преко форума кажете злом фашисти да је глуп и необразован? Ау, ево ја сам се жив потресао, нећу моћи да спавам... Мислим, ако је у томе ствар, дођите па то реците људима у лице и ствар готова - није ваљда да се плашите....

 

 

Уосталом, за све наше драге антифа пријатеље један пригодан спот http://www.youtube.com/watch?v=JP1G4PmczXI...feature=related Уживајте

 

А за све фанове Скрудрајвера препоручујем нови Инглиш роуз. Обраде Скрудрајверових песама. Све хит до хита и то још убрзано и препуно енергије, плус Џонскијев вокал. Ма не може да буде лоше!

 

01 - I dont like you

02 - Back with a bang

03 - Boots and braces

04 - Hail the new dawn

05 - Our pride is our loyalty

06 - Race and nation

07 - Mr. Nine to five

08 - Streetfight

09 - White rider

10 - Win or die

11 - Their kingdom will fall

12 - Backstabber

13 - Oh no, here comes a commie

14 - European battle song

 

67bd5a6373619be7fb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sopstvena glupost i kontradiktornost se nikako ne mogu svesti na pojam "sitni propusti". Mada, to glupom, neobrazovanom i nesrecnom jedino i preostaje.

 

@ Apatinac

 

Ne kvarimo temu, jer ste vec sami jedni druge krenuli nazivati glupima hahaha...

 

... da ne kvarimo temu.

 

A ti nikada nisi uradio nista kontradiktorno? Ma da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да, да провалили смо већ сви НС људи су глупи, контрадикторни, по дефиницији необразовани, несрећни и вероватно ружни. Ето, да ли је сада у реду? Само не схватам шта тако лепи, паметни, образовани, срећни и никако неконтрадикторни сваки пут траже на оваквим темама? Хоћете на сваких мало да нас потсетите на наш јад или се у вама јавља неко чудно задовољство када сте у нашем друштву - па макар само на форуму? Стварно не разумем вас! Уживајте лепо у животу, проводите се, што долазите на ову тему да се само нервирате? Или можда имате необјашњиву потребу да преко форума кажете злом фашисти да је глуп и необразован? Ау, ево ја сам се жив потресао, нећу моћи да спавам... Мислим, ако је у томе ствар, дођите па то реците људима у лице и ствар готова - није ваљда да се плашите....

 

 

Уосталом, за све наше драге антифа пријатеље један пригодан спот http://www.youtube.com/watch?v=JP1G4PmczXI...feature=related Уживајте

 

 

Ma hej... stvarno nema potrebe da se trudish...  :da:  Pogotovo kad: "Стварно не разумем вас!"

Razumecete jednom... :pivopije:  Dovidjenja, srecan rad, jer streljanje je ok. Hahahaha...

 

 

Sleep%20Now.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma hej... stvarno nema potrebe da se trudish...  :da:

 

И то што кажеш.

 

 Pogotovo kad: "Стварно не разумем вас!"

Razumecete jednom... :pivopije:

 

Шта ја знам, чисто сумњам да ћемо се ми икада разумети.

 

 

 

Dovidjenja, srecan rad, jer streljanje je ok. Hahahaha...

 

И ја кажем да је ок.

 

Нишани...

 

Пали!!!!!

 

becej.JPG

Edited by Svarog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...