Jump to content

Tool


nazgaroth

Recommended Posts

hehe, kad malo bolje razmislim, mogao bih ja kod moje signature lady da idem u lisabon i da budem jedan od prvih koji ce ih cuti uzivo icon_biggrin.gif samo da nadjem pare za avion...jedino (osim para) mi je malo nejasno da li je okej ici sa devojkom na nesto kao sto je tool? ozbiljno, ne znam koliko je to...pa...nije bas kao odes sa ribom na cert...ovo je ipak tool...ili preterujem? icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

TOOL Drummer: 'We Have The Most Retarded President We've Ever Had'

 

Britain's Kerrang! magazine (web site) was granted an exclusive listening session to the just-completed, as yet-untitled fourth TOOL album, which is due out May, and has revealed that anyone expecting the Californian quartet to have gone soft with age willl be sorely disappointed. True to form, TOOL's upcoming opus is a 77-minute, 11-song prog-metal odyssey, packed with plenty of eight minute-plus twisted riff-a-thons, odd-tempo polyrhythms and the bands trademark, eerie interludes. It's also arguably their heaviest, most punishing material since their 1993 breakthrough album "Undertow", according to Kerrang!

 

"We've all been listening to a lot of MESHUGGAH," admitted guitarist Adam Jones. "I see a lot of them in us and us in them, and they really have a very experimental prog side to them. I don't think it was like, 'Okay, right here were going to play like MESHUGGAH,' but more, 'Oh my God, that's come out a MESHUGGAH moment.'"

 

"We have the most retarded President we've ever had, and we're frustrated and that's the reason it's a little heavier this time," drummer Danny Carey told Kerrang! "That level of frustration back like when we first got the band together: we were products of that fucking Reagan thing, we were pissed off and bummed out, we had that angst, and now it's coming forth again: like it or not, we're products of our environment. We're pissed off again."

 

No stranger to weaving social and political frustrations into his tortuously articulate lyrics, singer Maynard James Keenan who released the politically-motivated covers album, "eMOTIVe" with A PERFECT CIRCLE in 2004, has chosen another approach this time around.

 

"I think for me, and this is just personally, the last few years have really been crushing," Keenan told Kerrang! "For me, as an artist, I needed to see on some level if speaking my mind would actually inspire people — you see the sky falling and you feel like you've got to say something. I think of prior TOOL albums 'AEnema' and 'Lateralus', lyrically, I had this idea of trying to share things and push some kind of higher purpose — enlightenment, this global consciousness thing — and everything that's going on nowadays has kind of left me a little disappointed, a little bummed.

 

"So I think on this album I've talked more about my personal stuff, things that I needed to get off my chest," he added. "It's a little cynical and it's almost like coming from a sad place. There's some hope in it, but it's more back to rock and roll basics, just expressing some very big sadness that's from the gut."

 

"This is our blues record, were singing the blues!" joked Carey.

 

"The difference is before, we had that young spunk and we thought we could actually say something and help people realise these things" continued Keenan. "But now, the anger is more of a frustrated anger, and me sitting back and going, 'Okay, I'm going to shut up now, I'm going to stop ranting and trying to be chicken little telling you that the sky is falling, I'm going to just let you guys get hit in the head.'"

Share this post


Link to post
Share on other sites

wow. eto neceg konkretnog icon_biggrin.gif

 

sad samo ostaje da shvatimo zasto bas 10000, posto ovo nije jebeni disturbed, mora biti nekog smisla, zar ne? icon_smile.gif

brate zasto?!

 

zasto niko ne slusa tool cisto zbog muzike nego je sve nesto misteriozno i skriveno i moras da budes mnogo zajeban lik da bi razumeo i sve.... icon_spava.gif

 

dude, no offence ali ovakvim komentarima ubijas mi zelju da cujem novi album... icon_mrtav.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate zasto?!

 

zasto niko ne slusa tool cisto zbog muzike nego je sve nesto misteriozno i skriveno i moras da budes mnogo zajeban lik da bi razumeo i sve.... icon_spava.gif

 

dude, no offence ali ovakvim komentarima ubijas mi zelju da cujem novi album... icon_mrtav.gif

Znas sta je najgore?

 

Kad imas likove koji slusaju tool da bi drugi ljudi mislili da su oni ekstra pametni, mracni i jos stosta slicno... icon_sad.gif

 

Veruj mi, takvi postoje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji je vas problem? pa u slucaju da je ovo naziv definitivno ce imati smisla, razmisli malo? kapiram da nije proseravanje tipa 10000 fists in the air ili kako vec...komentar nije bio u fazonu "uuuu zelim da konacno shvatim sve te chakre" vec jednostavno upit sta 10000 godina moze da predstavlja...nema tu no offense sranja, svi ste vi pametni a neko (kao ja i gomila ljudi koje poznajem i koji zapravo slusaju tool bez drkanja kurca na fotografije i biografije clanova benda) koga moze da interesuje jednostavno znacenje necega (hm, nije li to osnovna poruka koju pokusavaju da prenesu vec 15 godina?) ispada budala...mislim da je odjednom postalo glupo da te nesto zanima, zar ne? "sta ce ti koji kurac znacenje, pravis se pametan"

 

ma uzivajte...btw, ono obavestenje na toolband.com vise ne postoji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

5/26 - Lisbon, Portugal / Superrock Festival

5/27 - Madrid, Spain / Festimad

5/29 - Barcelona, Spain / Razzmatazz

5/30 - Lyon, France / Transbordeur

5/31 - Luxembourg City, Luxembourg / Rockhal

6/2 - Germany / Rock AM Ring

6/3 - Germany / Rock IM Park

6/4 - Landgraaf, Holland / Pink Pop Festival

6/6 - Hamburg, Germany / Sporthalle

6/7 - Berlin, Germany / Columbiahalle

6/8 - Dusseldorf, Germany / Philipshalle

6/16 - Switzerland / Interlaken Festival

6/17 - Vienna, Austria / Nova Rock Festival

6/19 - Milan, Italy / Filaforum

6/21 - Rome, Italy / Foro Italico

6/22 - Bologna, Italy / L R Arena

6/24 - Poland / Katowice Spodek

6/25 - Prague, Czech Republic / T Mobile Arena

6/28 - Paris, France / Le Zenith

6/29 - Belgium / Werchter Festival

7/1 - Denmark / Roskilde Festival

7/4 - Kristiansand, Norway / Quart Festival

7/7 - Gothenburg, Sweden / Metal Town Festival

7/9 - Finland / Turku Festival

 

 

@Z La - jel' idemo?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji je vas problem? pa u slucaju da je ovo naziv definitivno ce imati smisla, razmisli malo? kapiram da nije proseravanje tipa 10000 fists in the air ili kako vec...komentar nije bio u fazonu "uuuu zelim da konacno shvatim sve te chakre" vec jednostavno upit sta 10000 godina moze da predstavlja...nema tu no offense sranja, svi ste vi pametni a neko (kao ja i gomila ljudi koje poznajem i koji zapravo slusaju tool bez drkanja kurca na fotografije i biografije clanova benda) koga moze da interesuje jednostavno znacenje necega (hm, nije li to osnovna poruka koju pokusavaju da prenesu vec 15 godina?) ispada budala...mislim da je odjednom postalo glupo da te nesto zanima, zar ne? "sta ce ti koji kurac znacenje, pravis se pametan"

 

ma uzivajte...btw, ono obavestenje na toolband.com vise ne postoji...

ja sam zato napisao on offence zato sto nisam u fazonu ovde da bacam hejt niti se to odnisilo iskljucivo na tebe, jednostavno mi je bezveze kada vidim da bend koji pravi odlicnu muziku ima takvu situaciju da se njihova muzika gotovo zanemaruje u odnosu na neki "dublji" smisao...

 

anyway mislim da si preterano burno odreagovao na ovo sto sam ja napisao, ne smeta meni sto nekoga zanima sta znaci naziv albuma alinakupilo mi se od gomile tool fanova koji su zaokupljeni necim sto smatraju za tesku filozofiju...

 

a uzgred, mislim otkud znas da disturbed nema isto neko znacenje za taj naziv albuma... icon_smile.gif jeste da su sranje bend ali ne moras da budes dobar da bi se proseravao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha, izvini, ali razmisli o samoj 'no offence' logici. to sto si rekao si mogao da kazes iskljucivo u slucaju da znas da sam seronja/pozer koji se tripuje na tool jer je to kao chudno i neshvaceno i sta-ti-ja-znam, ali posto niti me poznajes niti je ikako teoretski moguce da sam imao neki takav komentar na tool do sada, ne mozes ni da iznosis taj svoj stav, jer ispadas one trick pony koji na sam pomen "znacenja" u kontextu "tool-a" svrstava nekoga u tu neku negativnu kategoriju. elem, tool je bas+gitara+bubanj+vokal. ne obavezno tim redosledom. basista svira, bubnjar lupa/svira, gitarista svira, a vokal peva. e pa fak hiz madr, ako moze da mi se dopadne sta ova trojica sviraju, moze vala i da me interesuje sta covek peva icon_biggrin.gif

a kako mi se veoma dopada kao mjk peva i kako mi je vecina njegovih tekstova ekstremno zanimljiva i kako dobar deo njih nisam jos uvek uspeo da dokuchim, i kako sve sto urade urade sa smislom (ili bas naprotiv, besmislom, ali opet u sluzbi smisla) onda me interesuje sta 10000 godina moze da predstavlja. nista vise icon_biggrin.gif

 

iako ni ja ne volim disturbed, nije bilo u fazonu "mogli su da kazu i milion" nego vise opisno, razlikuju se pesnice/ljudi od godina/vremena. cisto zato, ne mislim da nisu imali poentu sa koriscenjem tog broja...poz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i dok sa nestrpljenjem cekamo maj mesec i novi album da priupitam:

 

jel bi neko ishao sa mnom u Prag 25.juna na konc?

pa da organizujemo neko sranje

vec sam se raspitao za neke stvari

recimo prevoz do Cz + slovachka viza koshta ju zajedno 100vra

toj ceni dodajte recimo 20-30vra za smeshtaj, kao i najvishe 30-40 vra za ulaznicu i josh neshto za troshak...

jedini problem za sada mi je to garantno pismo koje je potrebno da bi boravio tamo

 

zna li neko kakav je protokol oko tog sranja? moze li se bez toga ostati dan dva?

 

edit: kad kazem "prevoz" mislim na bus (60e)

avionom je 230e

Edited by [4]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...