Jump to content

Tool


nazgaroth

Recommended Posts

Uh, ta tumacenja necijih spotova i pesama su mi cesto jako uzaludna. A narocito kada su u njih upleteni simboli koji su vekovima unazad imali poklonike u raznim civilizacijama. Pa cak i danas u pentagramu mnogi vide druge stvari.

 

Sve sto znam je da sam u intervjuima mnogih kreativaca koje su ljudi pokusali da odgonetnu, mnogo cesce naletao na odgovore "vidis, cudno...ja to uopste nisam mislio kada sam to pisao" nego na one u kojim coveka neko provali.

 

Jebi ga, malo je sizifovski, ali je zabavno icon_smile.gif a i nauci se puno.

Evo linka sa dosta objektivnih informacija o pentagramu ako ikome pomaze.

http://james.jlcarroll.net/symbolism/pentagram.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, ta tumacenja necijih spotova i pesama su mi cesto jako uzaludna. A narocito kada su u njih upleteni simboli koji su vekovima unazad imali poklonike u raznim civilizacijama. Pa cak i danas u pentagramu mnogi vide druge stvari.

 

Sve sto znam je da sam u intervjuima mnogih kreativaca koje su ljudi pokusali da odgonetnu, mnogo cesce naletao na odgovore "vidis, cudno...ja to uopste nisam mislio kada sam to pisao" nego na one u kojim coveka neko provali.

 

Jebi ga, malo je sizifovski, ali je zabavno icon_smile.gif a i nauci se puno.

Evo linka sa dosta objektivnih informacija o pentagramu ako ikome pomaze.

http://james.jlcarroll.net/symbolism/pentagram.html

Pa sta znam... tool bas i nije obican bend, meni barem ne deluje da rade nesto bez razloga. Ipak pricajuci sa ljudima sa stranih foruma koji otprilike znaju svaki delic Maynard-ovog zivota uvidela sam da u stvari nije bas sve tako uzalud... ali avaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jos da sam rekao da su Tool "obican bend" i da sve rade bez razloga pa da te i razumem icon_smile.gif

Ok ajd' da ne krecem sa onim stavom da sam izvukla to iz kontexta, ali meni je tako delovalo... uostalom nebitno je.

Inace spot za Stinkfist su svojevremeno na MTV-u i ostalim muz. televizijama... najavljivali na taj nacin sto su prvo mirisali svoju pesnicu, zbog imena naravno (koje je bilo cenzurisano icon_confused.gif ) je i oznacena kao track#1 sto se da videti u spotu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

сазнадох шта значи "Useful Idiot"

 

"Useful Idiot" је термин који се користи за масоне који нису чистокрвни јевреји и који не могу не могу напредовати до врха пирамидалне спознаје суштинског циља масонства

 

"само масони преко 30-ог степена поседују пуну истину своје политике а сви остали су само корисни идиоти"

 

има логике када се узме у обзир њихова опседнутост слободним зидарством

 

а за спот "Schism" само прочитајте мало о јунгијанству то ће објаснити све мени је требало отприлике 10 секунди

Share this post


Link to post
Share on other sites

' date='12. 9. 2005, 12:19'] pa nastupio si u fazonu da se Danny vishe proserava nego shto svira...

treba li da citiram?

ne. treba da citas pazljivije i sa manje paranaoicnim pristupom...

 

@primevaljahguardian - sorry ako gresim, videcu da nabavim taj broj MD-a pa da postujem intervju

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam ja intervju na jednom od cdova sa svim brojevima md-a....icon_smile.gif

 

od pedala kao sto rekoh ima te tri + pedalu za kontru + za elektronsku kontru

 

i to je to............

 

on je u fazonu da mu to koncentrise energiju..............ali kako god bilo.....neprejebiv je pa sad magija ili ne icon_mrgreen.gif

 

nemojte se svadjati.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...