Jump to content

Tool


nazgaroth

Recommended Posts

To je zato sto si kloshar icon_razz.gif Jedini bend koji moze da im prismrdi po ritmichkoj strukturi (a da pritom ipak ima smisla) je Death.

 

A ja bi' rek'o da je ono izas'o novi album...(biggreens.gif) mada ne mogu da nadjem review nigde... icon_confused.gif

Nije to novi album, to je kao neki unauthorized biography...

Postoji i maximum slipknot, cisto radi poredjenja...

 

Inace, nije ni tako nov, izasao je 2003...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se kompleksnosti tiče,dodao bi tu i Emperor. mhihi.gif

 

E,da...uporedite kompleksnost kompozicija kod Tool-a i kod APC-a. Ima li uopšte ikakvih dodornih tačaka?

Nisam slusao APC toliko mnogo kao Tool ali otprilike jedina dodirna tachka je Maynard, APC je vise u fazonu smorenog psihodelicnog roka i meni pre ide u kategoriju bendova kao sto su Radiohead ili Coldplay, a Tool ubacuje sve i svasta tako da ne bih mogao da ih strpam nigde...

APCu je zena basista icon_rolleyes.gif mislim sta reci vise o kompleksnosti icon_razz.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam slusao APC toliko mnogo kao Tool ali otprilike jedina dodirna tachka je Maynard, APC je vise u fazonu smorenog psihodelicnog roka i meni pre ide u kategoriju bendova kao sto su Radiohead ili Coldplay, a Tool ubacuje sve i svasta tako da ne bih mogao da ih strpam nigde...

APCu je zena basista rolleyes.gif mislim sta reci vise o kompleksnosti icon_razz.gificon_smile.gif

Paz je svirala bas (i jos neke gudace...) samo na prvom albumu apc-a...

A o kompleksnosti....

Pa recimo da je zavrsila akademiju i svira otprilike tuce instrumenata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paz je svirala bas (i jos neke gudace...) samo na prvom albumu apc-a...

A o kompleksnosti....

Pa recimo da je zavrsila akademiju i svira otprilike tuce instrumenata...

Da, da... Zavrsila akademiju... sve one to kazu...

Ma garant je neko iz benda hteo da je kresne i kad je to odradio nasli su pristojnog basistu icon_wink.gificon_smile.gif

 

Shalim se, ovo je bio trash shovinistichko-svinjski komentar icon_mrgreen.gif

 

Mada, to za akademiju ne mora nesto preterano da znachi, Justin, chini mi se, nije zavrshio nishta vezano za muziku pa je chovek smislio Schism, 46 & 2, The Grudge itd. i uz Les Claypoola je najoriginalniji basista EVER. Kad vec zagazismo u to, da li neko mozda ima onaj njegov prethodni bend? Mislim da je nesto vezano za "Peach" ili je samo to... nisam siguran...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za progresivnost jeste tachno i tuzno...

A sto se price tice, imaju jedinstvenu, zanimljivu i dobru ritmichku strukturu (KOJA IMA SMISLA), isto kao i Death... Nisam ja pricao nista o zajebanosti... Kad se naviknes na neparno nije nikakav problem svirati.

A jazz je za folirante  icon_mrgreen.gif

 

A na konto price Tool vs. Death prednost dajem Toolu jer je mnogo raznovrsniji bend, Death na momente zna da smori, a i da se ne lazemo samo zadnja tri albuma valjaju, (a i Toolove najbolje pesme su pojedinacno bolje od najboljih pesama Deatha), kao muzicari su svi tu negde...

Mada nije lako da poredim ovako dva benda koja volim i cenim, pogotovu sto nisu ni u istom fazonu...

 

(btw. ne javljam ti se za dzem jer sam uzeo da lovim uslov pa sam se asocijalizovao... a i tegle nisam nabavio  icon_smile.gif )

serem ti se na diplomu mozgojebologa u zemlji srbiji....

 

dalje - shuldi je bolji muzicar od svih u toolu, posebno od kolege gitariste....ukoliko nisi kenjao da je tesko, onda ok, razumesmo se....

 

aranzmani i uklapanja deonica su ubedljiviji kod deatha, doK je koD toola vise spoj energicnih i atmosfericnih deonica, koje su idejno dosta jednostavnije za uklapanje....

 

EDIT: neoprostiv greh toola je manjak tj. potpuni nedostatak solo deonica koji je u pozitivnom kontekstu na strani smrta....

Edited by Blacksunray Verb Delikvent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da... Zavrsila akademiju... sve one to kazu...

Ma garant je neko iz benda hteo da je kresne i kad je to odradio nasli su pristojnog basistu icon_wink.gificon_smile.gif

 

Shalim se, ovo je bio trash shovinistichko-svinjski komentar icon_mrgreen.gif

 

Mada, to za akademiju ne mora nesto preterano da znachi, Justin, chini mi se, nije zavrshio nishta vezano za muziku pa je chovek smislio Schism, 46 & 2, The Grudge itd. i uz Les Claypoola je najoriginalniji basista EVER. Kad vec zagazismo u to, da li neko mozda ima onaj njegov prethodni bend? Mislim da je nesto vezano za "Peach" ili je samo to... nisam siguran...

izvini, cenim coveka, al' jednostavno nije tako originalan....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak mislim da bi bilo kakva diskusija o A PERFECT CIRCLE trebala da bude...ne ovde. icon_wink.gif

 

A što se tiče ovog škola-ili-ne, pa...uporedite samo Hendrix-a i Vai-a, Hendrix se smatra za boga gitare a veze nije imao sa notama ili bilo čime drugim teoretskim a Vai je isto bog a uz to drži teoriju u malom prstu. Ili talent ili trud...odnosno i jedno i drugo.

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

jao stex picko izblamiraj me jos jednom onako i.......ne znam....al bas sam lepo ispao ne li? icon_smile.gif

 

i ja ljudima ne uzimam majce....ono sto sam ja tebi uzeo nije bila majca. nego nevinost!!!!!!!

 

dobro.

 

bila je majca, ali pisalo je tool na njoj, jel?

 

e.

 

tool je mama.

i tata.

i prachovek.

 

tako da sto bi pricali o komplexosti uopste? aj ovo-ono, verovatno ima pojedinacno boljih muzicara na ovoj planeti, ali ovi su bre ljudi svi ka' jedan...bre taj nivo frekvencije, bre...a....bre....idem da spavam....izasao lateralus na vinilu.....preporucujem.....ja cu da narucim cim skupim kes......samo jos i gramofon da kupim icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti si gluv glup mlad ostrascen i studiras psihologiju.... icon_smile.gif

A ti studiras prvu godinu filozofije zadnje 3 godine... i... imas mali qrac icon_smile.gificon_uhoh.gifwallbash.gif

 

Ne, ok, dosta glupila, ajd' mi reci za kog rok ili metal basistu bi mogao da kazes da je originalniji od Justina (osim mozda Lesa)? Da li si obratio paznju na bas linije kao takve kod Toola? I da li mozes da razgranichish subjektivan utisak (tj. da ti bend nije nista posebno) od objektivnog utiska?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ok, dosta glupila, ajd' mi reci za kog rok ili metal basistu bi mogao da kazes da je originalniji od Justina (osim mozda Lesa)? Da li si obratio paznju na bas linije kao takve kod Toola? I da li mozes da razgranichish subjektivan utisak (tj. da ti bend nije nista posebno) od objektivnog utiska?

moj favorit, Ryan Martinie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...