Jump to content

Tool


nazgaroth

Recommended Posts

navaljujem? icon_smile.gif hehe ne navaljujem ja

i ne zelim da vam dokazujem kako i dal ja to kapiram.

samo mi nije bio jasan chovek kad je reko da mu nishta nije jasno i pitala sam shta to konkretno - naravno da kad bi dao neki tachan trenutak u spotu da bi dobii GOMILU razlichitih tumachenja ovde. ali to je zabavno. a ne prozivka.

 

btw, ja ovo kapiram kao prozivanje, ako vam ni to nije jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e bre ti odmah pucas visoko...polako, da krenemo od hush-a icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

a ti marija nemoj da se tripujes, zajebavam se ja malo.......ali ajde bas da ozivimo temu....mogli bi da onako sistematski obradimo svaki spot, pa ako krecemo redom onda....hush icon_mrgreen.gif

 

a ti prva, posto si se ponudila icon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

a i devojcice verovatno vole golog maynarda

 

Zato mi i jesi sumnjiv! user posted image

 

Meni je jasan trip sa chovechuljkom i sto ga ona gomila kugli/atoma zdrobi... ali nemam predstavu sto mu faca pulsira  Kontam da je njima to bio dobar trip...

 

Ajde ovako....mislim da će se svi složiti da je cela stvar o ljudskom napretku,evoluciji ili whatever...odnosno otvaranju trećeg oka. E,sad...imamo onog freaky fish-guy crnju i tog malog pulsara... onaj molekul ili šta god bio ubije malog a crnji je valjda bilo stalo do tog sada spljeskanog malog. Popizdi u početku ali se posle smiri i prevaziđe taj neki bol prouzrokovan gubitkom frenda. Recimo da je to jedan od koraka ka prosvetljenju tj. otvaranju trećeg oka što mu se na kraju i desi. Tako nekako barem ja shvatam.

 

Žao mi je. Analiza spota ne može a da ne zvuči krajnje proserivačko-filozofski. laugh.gif

 

Spot je verovatno najbolji koji sam do sada video.I to slučajeno za jednu od najboljih pesama sa jednim od najboljih rifova...itd. icon_rockdevil.gif

 

laugh.gif

 

A da neko proba da se krajnje žestoko uduva nekim mnogo jakim šitom pa tako pogleda spot i posle (ako preživi) da nam prepriča trip? icon_biggrin.gif

 

Našao sam na netu jednu poprilično zanimljivu analizu pesme; http://www.songfacts.com/detail.lasso?id=3520

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko ja znam, taj crnac je tricky......a najjaci deo u spotu predstavlja masone koji kenjaju na usta oko onog stola....genijalno!!! icon_smile.gif

 

sta mislite, sta je u prison sex-u ono stvorenje sto je kao polu-mashina i okrece mu se glava oko horizontalne ose??? to mi jedino uopste ne ide u glavu???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj pogledacu spot opet, pa cu napisati sutra...

 

 

A sto se parabole tice, ja kontam da molekuli predstavljaju moc, u principu vestacku, proizvod velikog choveka, koju ne moze bas potpuno da se kontrolise, od chega ce neko mali i nevin da strada... icon_mrgreen.gif

 

Masoni kenjaju, ali kenjaju u krug i dopunjuju se zato sto njihova prica ima kao neku celinu, tj. mozda je to laz ali ne mozes naci rupe ( icon_confused.gificon_smile.gif )

 

Zanimljivo je sto u oba dela spota ima seciranje, tj. analiza. Masoni seku plavu jabuku koja nije takva kakva se na prvi pogled chini (ali oni ce opet kenjati kao da znaju), a crnjo sece svog pulsirajuceg prijatelja i taj deo mi malko ispada iz price... Uopste, odnos, crnje i pulsirajuceg je kao: pulsirajuci tu ide za crnjom, prati ga, krije se u njegovoj senci, a crnja ga primecuje tek kad ovaj nastrada, i tad... krene da ga secka... icon_confused.gif

Edited by Herr_Wolf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspostavili smo likove. Crnja&Pulsirajući. Ren&Stimpy. icon_smile.gif Hoćemo seriju!!! laugh.gif

 

A što crnja liči na soma sa onim brkovima? I kakva su mu to leđa?!

 

Od kakve je važnosti onaj list koji na kraju podigne?!

 

Svaka čast za analizu masona. To mi nije ni palo na pamet. pivopije.gif

 

A ona ne-znam-koliko-krakova zvezda u jabuci?

 

A onaj crno-beli početak sa....ne znam ni sam čime....podsetilo me na paraboličnu...pardon,HIPERBOLIČNU kocku koja postoji u 4 dimenzije.

Edited by Millosh_024
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

jabuka - pentagram, sl kadar - hexagram, sl. heptagram

to ne treba komentarisati znajucji da se likovi bave magijom (bar za dannyja sam siguran), dakle simbolika je u tom nekom kontextu

jedinstvo elemenata, jevreji, magija a iznad svega masoni icon_smile.gif

 

list je neshto shto mu je pomoglo da progleda na 3. oko

simbol produhovljenja

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jabuka - pentagram, sl kadar - hexagram, sl. heptagram

to ne treba komentarisati znajucji da se likovi bave magijom (bar za dannyja sam siguran), dakle simbolika je u tom nekom kontextu

jedinstvo elemenata, jevreji, magija a iznad svega masoni

 

Hmmm....da. Mada...pentagram ne označava samo jedinstvo elemenata i vladavinu duha nad njima već i mali milion drugih stvari...od Venere,ženskog simbola pa do masona. O hexagramu i heptagramu ne znam ništa...samo kako izgledaju. laugh.gif

 

A kakve veze imaju masoni sa trećim okom?! ph34r.gif Znam onaj simbol sa piramidom i okom....

 

icon_biggrin.gif

 

 

list je neshto shto mu je pomoglo da progleda na 3. oko

simbol produhovljenja

 

icon_da.gif Pa,jedna od stvari koje su mu pomogle u svakom slučaju.

 

A kada stavi glavu u onaj akvarijum ili šta li je već? Liči na isti gest kao kada masoni ( icon_biggrin.gif ) stave glave na sto.

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kakve je važnosti onaj list koji na kraju podigne?!

To je samo preokret, ja kontam taj deo da lik krece u prirodu, i tu u shumi prepoznaje sebe, i stvari oko sebe, a list je samo simbol momenta prosvetljenja. Neko znachenje bi bilo da treba da se oslobodimo okova civilizacije i okrenemo se vise prirodi, odnosno vratimo joj se, i da se tako mozemo uzdici...

 

Sad, lik ima chuda po sebi valjda da bi se pokazalo da se chovek deformisao od onog sto je pre bio (zasto konkretno brkovi na ledjima? Ne znam, izgleda kul icon_biggrin.gif ), a da se opet vraca svom starom oblicju kad dozivi prosveljenje, odnosno uzdizanje (jer je kontura ipak normalna), i dolazimo do toga da je bitno ono sto je iznutra.

 

Sad sam u guzvi, ostatak cu napisati kasnije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

wow....dobri ste ljudi, dooooooooooooobri :weeeeeeeeeeeee:

 

bas mi je drago da se razvezala prica......mada nemam spot i bas bih hteo da mogu sad da ga odgledam ponovo..........

 

inace dannyjev cale je bio mason......procitao sam negde da ga je mali deni video u toku nekog rituala, cini mi se sa machem.......

 

taj deo koji se dotice magije jedino ne mogu da provalim posto me stvarno mrzi a i nemam koga da cimam da me uputi u te njihove knjige kojima se bave, tako da mislim da mi ti segmenti njihove muzike nikada nece biti potpuno razjasnjeni......i krivo mi je zbog toga......

 

 

spot za schism je nesto najromanticnije sto sam u zivotu video......

 

 

zli brate koja te je ostavila???? aj idemo na neko pivo sutra da tugujemo zajedno icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde ovako....mislim da će se svi složiti da je cela stvar o ljudskom napretku,evoluciji ili whatever...odnosno otvaranju trećeg oka. E,sad...imamo onog freaky fish-guy crnju i tog malog pulsara... onaj molekul ili šta god bio ubije malog a crnji je valjda bilo stalo do tog sada spljeskanog malog. Popizdi u početku ali se posle smiri i prevaziđe taj neki bol prouzrokovan gubitkom frenda. Recimo da je to jedan od koraka ka prosvetljenju tj. otvaranju trećeg oka što mu se na kraju i desi. Tako nekako barem ja shvatam.

ja se ne slazem icon_smile.gif

 

shto se tiche priche o paraboli, pricha je o individualnom razvicu, dakle pojedincu, o smrtnosti i ovom telu tj ovoj formi u kojoj smo sada - ali i prihvatanju smrtnosti i napredovanju tj odvajanju od fizichkog (a onaj mali shto ga spljeska je fizichko a neminovno ce biti spljeskan, smrtni smo) i prelasku na vishi nivo - tu se uplice trece oko i list ponovo i to sve.

 

masoni, seru na usta ali obuhvataju pun krug i u krugu pentagram, heksagram, heptagram - sad to dodavanje je opet simbol progresa (koliko se secam priche o kabali i tim pizdarijama, idesh navishe po brojevima - dodaje se po josh jedna recimo svera postojanja)

 

a ima tu i poruka shta raditi i tako dalje, svaka sitnica u spotu i svaka rech u pesmi bi se mogli razraditi do jaja. al me mrzi da gledam spot ponovo icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uspeh da nabavim pored ostalih njihovih spotova i spot Hush koji me je do jaja odusevio.

A sto se tice problematike njihovih pesama postoje gomile dobrih diskusija na sajtovima, pa evo jednog od meni omiljenih www.songmeanings.net

 

Sto se tice parabole. Parabola u geometriji se krece iz beskonacnosti u beskonacnost. A svima nam je poznat deo we are eternal all this pain is an illusion. A sto se tice spota ja sam ga skontala ovako.... Crnja je covek koji pokusava da spozna zivot, dosegne do nekog znanja i duhovnosti (simbolika on prilazi i opipava drvo -specificnog oblika-) tu su oni atomi koji predstvaljaju princip samodiscipline tj koji ga uci da je ovozemljaska vezanost samo Majin veo ilti iluzija (zato atomi ubijaju ono malo stvorenje, pa vidimo crnju kako kuka i odlazi znaci nema vise vezanosti). Onda krece se sumom, opet drvece, da bi doslo do prosveteljenja i otvaranja treceg oka treba biti lisen kao sto rekoh vezanosti i tu su opet atomi koji ga prate i predsvaljaju princip samodiscipline, onda on uzima list (koji je btw suv, simbol da je necemu prosao rok trajanja, kao sto ce i nama proci jednog dana) shvata to (prosvetljenje) i dolazi do otvaranja cakri (And you will come to find that we are all one mind) kraj spota to najbolje ilustruje.

Ali ovo nije konacno jer i dalje postoje delovi koji me zbunjuju icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

rece mi moj bubnjar kako je citao u nekom 'modern drummeru' intervju sa Dannyjem gde je ovaj objasnjavao po kom sistemu je sastavljen njegov set - kao ima odredjeni broj nekih komponenti na bubnju (pr. 6 bas pedala na 2 bas bubnja) zato sto taj broj ima kao neko simbolicko znacenje....

 

pa rekoh meni je to nevidjeno glupo... brate okej zanima te simbolika brojeva ali bubanj sluzi za sviranje a to je prosto proseravanje no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...