Jump to content

Koliko instrumenata svirate?


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

nisam sigurna da znam gde da kupis,meni su moji kupili,..mogla sam da biram izmedju toga i harmonike(pravu,ne onu cigansko narodjnjacku,..nisam jos toliko nisko pala icon_mrgreen.gif ),...sta cu,..keva mi se svetila jer su nju naterlai da svira harmoniku kad je bila klinka,iako je zena bila zakleta rokerka i umirala za gitarom

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_da.gif  icon_da.gif  icon_da.gif

 

Isto kao i violina, zar ne?  icon_da.gif

Naravno...znas ti mene icon_wink.gif ...Grapeli je po meni najbolji violinista ikad icon_da.gif

 

EDIT

 

Ustvari meni se violina najvise dopada kada ih ima vise icon_da.gif ...u bilo kojoj vrsti muzike...kada je solo zna malo da me smori...

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi je se gade zbog toga sto se dosta koristi u kafansko-muzicke svrhe...

Al' postoji i stvar koja se zove klasicna muzika

 

ma neeeee,..imas dve vrste,..onu na kojoj sviraju te kafanske melodijice( pukeface.gif ) ta ima jednu stranu sa dirkama a drugu sa onim glupim dugmicima,a prava harmonika ima dve strane sa dirkama.

 

Ali je frula bolja za metal, zivi bili pa docekali

 

paaaaa,kao neki saund efect,da nesto docara,ali nije bas narucito primenjiva,..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma neeeee,..imas dve vrste,..onu na kojoj sviraju te kafanske melodijice(  ) ta ima jednu stranu sa dirkama a drugu sa onim glupim dugmicima,a prava harmonika ima dve strane sa dirkama.

Eto vidi se da ne ideš dovoljno često u kafane icon_wink.gif

Postoji harmonika koja ima samo dugmiće "dugmetara", omiljena među narodnjacima, i klasična koja sa jedne strane ima dugmad a sa druge dirke icon_mrgreen.gif Harmoniku sa duplim dirkama tek treba da izmisle... ph34r.gif

 

Dalapa jel tako?
Jedan lik , gitarista, tezgari sa narodnjacima, tek krenuo (nije urbana legenda, nego priča čovek) i pita harmonikaša na bini odakle će ići sledeću pesmu. Na to će ovaj "Pa jebem li ga, mi tu sviramo iz "L dura". Ovaj odgovara zbunjeno. "čekaj, gde ti je to, nisam čuo za L dur", a ciga harmonikaš će "Ma to ti ja tako pamtim, L dur, to je kad krenem odavde di je slovo L na dalapa" (Harmonika je bila "brand" "Dalapa", naravno, natpis kod dirki icon_mrgreen.gif Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest veseli koljac

Sto se tice Gzimija...lik je inace karao kera kada je bio mali

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

a sada je porastao pa skace sa trafo stanice icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Edited by veseli koljac

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...