Jump to content

Pozorište


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

''Opasne veze'' su gore od ''Tri sestre'' za koje je kritika bila sledeća:

 

''Da je Čehov mogao da vidi kakva je predstava napisana na osnovu njegove drame, verovatno bi se zapitao: Da li sam ja načinio ovako dosadnu i praznu dramu?''

 

Zaobići, u širokom krugu. Baciti Napalm-bombu, namenjenu TV Pink (jer sam imala utisak da gledam nešto iz ružičastog programa na maloj sceni narodnog teatra).

 

Međutim, ''Tri sestre'' ipak i dalje obitavaju na velikoj sceni.

Čudo, kako se sva rukotvorenija V. Ognjenović lako zapate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

nedavno sam gledala neku predstavicu-koreografijicu ive dimcheva - july 2007.

jeftina produkcija, ne previse inventivna, ali veoma opustajuca. dok sam gledala predstavu, shvatila sam da je u toj predstavi mnogo vece uzivanje glumiti, nego biti u publici. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi komad poznate dramske spisateljice intimniji je od svih dosadašnjih . „I sama je rekla da je to njena ispovedna drama“, napominje za „Blic“ reditelj Dejan Mijač. „To je komad o unutarnjim, intimnim nemirima koji se ne tiču društva ni istorijskog trenutka nego ljudskog bića. Sam pojam ‘barbelo’, kako je i Biljana napisala u jednom tekstu, jeste prapočetak i krajnje ishodište. Ono što je čovek pre nego postane dete, u embrionu i nakon smrti. U religijama to određuju kao ‘prah - prahu’.“

U konglomeratu ljudskih priča smenjuju se radosti, tuge, ljutnje, zazori... A o tome šta će izvući u prvi plan, Mijač kaže: „Ekskluzivni apel da ne zaboravljamo da osim onoga što nas definiše kao socijalnu životinju postoje i neke druge potrebe, recimo potreba za ljubavlju.“

Nižu se scene i replike u kojima se na razne načine otvara (možda i zatvara) i pitanje materinstva. Ono je, napominje reditelj, jedna od dominantnih tema kojom se Biljana u ovom komadu bavi. „Savremena žena danas u Srbiji, a i u belom svetu, odriče se materinstva zarad lagodnijeg življenja, valjda. Kao da je materinstvo neko neprirodno opterećenje. Međutim, ono je, Biljana kaže, suštinska potreba. Treba samo slediti prirodni impuls. U komadu i psi igraju važnu ulogu. Ljudi, to znamo, kroz pse kompenzuju stvari. Jer tu, da tako kažemo, nailaze na bezuslovnu ljubav. A ne moraju da imaju takve obaveze kakve bi imali prema detetu. Pas je samo njihov i socijalno ne pripada celom društvu. Dete valja spremiti za život koji nije ni lak ni jednostavan. Ono treba da bude osposobljeno da u tom životu živi, a da ipak ostane čovek. Zatim, tu je i tema pomirenja. Jedna od junakinja komada je devojka koja je izgubila kompas u životu da bi ga kasnije našla u pomirenju.“

 

http://queeria.com/interview.aspx?id=6164

 

I spolja i iznutra gledano,ova zemlja,kao neko ludo pasce,stalno juri svoj rep. Isti problemi koji se stalno otvaraju ,isti jazovi koji zjape,isti ljudi koji zazvalavise deleci istorijske savete kao samare,i levo i desno, ova zemlja je jedno kuce na LSD-u , koje sumanuto juri u krug ,jureci da uhvati svoje halucinacije".

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

gledala sam predstavu Hadersfild, pa film.

ma bre ne moze nijedan film da zameni pozoriste...

zilion puta mi je bolja predstava!

uopste nema nikakvu veliku tezinu glogovcev monolog u filmu... za razliku od predstave

 

a gledam skakavce 24. i chicago 3. februara (cini mi se)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...