Jump to content

Astralna projekcija


Recommended Posts

rekoh vec totemu ali podelicu to i s vama...dakle , imala sam iskustva odvajanja duha od tela,takoreci ,nisam osecala svoje telo uopshte,ne znam dali li vi govorite o tome , mrzi me da chitam prethodnih 5 strana.To odvajanje od tela mi se dogadja u stanjima transa u koje zapadam nakon par vezba disanja ili na neki drugi nachin (ex,jednom sam spontano pala u trans meditirajuci na Ansuz , Odinovu runu).U svakom sluchaju ,tokom gledanja u rune samo moje telo bira rune ,tada uopshte nisam svesna kretenja svojih ruku i osecam da lebdim negde  .A onako ,mislim da je astralna projekcija pojavljivanje nasheg tela tj.njegove slike na drugom mestu i postoje neke vezbe za to kod Slavinskog shto josh uvek nisam pokushavala , josh sam mala 
Ne možeš da budeš "mala", nekim ljudima je lakše nekima teže da postignu projekciju i da ovladaju njome. U svakom slučaju razne mistifikovane priče kako se nekom desilo ovo ili ono strašno na astralu su budalaština, ne može ništa da ti se desi.

Ne znam za ikakve konkretne "vežbe Slavinskog", možda misliš na Knjigu (ili ako ćemo realno knjižicu) Milana Gligorijevića o astralnoj projekciji. To je ok rukopis.

 

A to što si ti ispričala je najverovatnije eksteriorizacija , ako se dobro sećam termina, tj stanje u kome se svest odvaja od tela i posmatramo nekim unutrašnjim okom sebe sa strane. Prilikom toga astralno telo ne napušta fizičko.

 

 

hm.......hoce li ovde neko reci nesto iz iskustva?
Ja dapače specijalno pazim da kad pričam ne odem dalje od onoga što mogu iskustveno da potvrdim. A ne znam šta bi ti hteo? Da ti neko pripoveda neke "avanturističke" priče sa "astralnih putovanja"?

 

Neko je pomenuo vutru, a šalu na stranu, ona zaista ima svoje mesto kao pomoćno sredstvo u nekim tehnikama, ali se ne uzima tako kako se inače uzima, i ne sa ciljem da "uradi" nekoga u bilo kom smislu. Dapače, često se koristi kao vrsta otežavajuće okolnosti, kao i alkohol, da bi se radilo na "volji".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko je pomenuo vutru, a šalu na stranu, ona zaista ima svoje mesto kao pomoćno sredstvo u nekim tehnikama, ali se ne uzima tako kako se inače uzima, i ne sa ciljem da "uradi" nekoga u bilo kom smislu.

Da veoma je dobra,pogotovu kod potpunog odvajanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma što se tiče halucinogenih supstanci, ja sada imam problem više nemogu da se kontrolišem i bukvalno šetam po vremenskoj osi gore dole, u početku nije bilo tako ali sada to umnogome osećam valjda sam postao koliko toliko svesniji i više kontrolišem svoje projekcije, tako da me droge skroz slude na astralu i nemogu da svesno da utičem na sled događaja... zato sam prestao da upražnjavam taj sport...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne možeš da budeš "mala", nekim ljudima je lakše nekima teže da postignu projekciju i da ovladaju njome. U svakom slučaju razne mistifikovane priče kako se nekom desilo ovo ili ono strašno na astralu su budalaština, ne može ništa da ti se desi.

Ne znam za ikakve konkretne "vežbe Slavinskog", možda misliš na Knjigu (ili ako ćemo realno knjižicu) Milana Gligorijevića o astralnoj projekciji. To je ok rukopis.

 

A to što si ti ispričala je najverovatnije eksteriorizacija , ako se dobro sećam termina, tj stanje u kome se svest odvaja od tela i posmatramo nekim unutrašnjim okom sebe sa strane. Prilikom toga astralno telo ne napušta fizičko.

 

 

Ja dapače specijalno pazim da kad pričam ne odem dalje od onoga što mogu iskustveno da potvrdim. A ne znam šta bi ti hteo? Da ti neko pripoveda neke "avanturističke" priče sa "astralnih putovanja"?

 

Neko je pomenuo vutru, a šalu na stranu, ona zaista ima svoje mesto kao pomoćno sredstvo u nekim tehnikama, ali se ne uzima tako kako se inače uzima, i ne sa ciljem da "uradi" nekoga u bilo kom smislu. Dapače, često se koristi kao vrsta otežavajuće okolnosti, kao i alkohol, da bi se radilo na "volji".

Da makar cuo i lazi, teoriju imam i ja u svojoj biblioteci shodno tome vrati se na pocetak i procitaj drack-ov post

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra teorija je nastala na osnovu nečije prakse.

Nečije izlaganje na osnovu lične prakse, ako je dobro, zvučaće kao teorija.

 

I šta ti je tu problem?

Pitao je čovek ko se bavi time i kakva iskustva je ko imao.

 

Iz svega što je pisano, onaj ko zna vrlo jasno može da utvrdi ko se bavio time, da li je i ko je imao kakva iskustva. .

Za ostale je ovo informativna tema, ili jednostavno gomila istripovanih likova koji haluciniraju gluposti... što ne mora biti daleko od istine, naravno.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

rekoh vec totemu ali podelicu to i s vama...dakle , imala sam iskustva odvajanja duha od tela,takoreci ,nisam osecala svoje telo uopshte,ne znam dali li vi govorite o tome , mrzi me da chitam prethodnih 5 strana.To odvajanje od tela mi se dogadja u stanjima transa u koje zapadam nakon par vezba disanja ili na neki drugi nachin (ex,jednom sam spontano pala u trans meditirajuci na Ansuz , Odinovu runu).U svakom sluchaju ,tokom gledanja u rune samo moje telo bira rune ,tada uopshte nisam svesna kretenja svojih ruku i osecam da lebdim negde icon_smile.gif .A onako ,mislim da je astralna projekcija pojavljivanje nasheg tela tj.njegove slike na drugom mestu i postoje neke vezbe za to kod Slavinskog shto josh uvek nisam pokushavala , josh sam mala icon_smile.gif

..verovatno ste ovo vec rekli ali kao shto rekoh ,mrzi me da chitam proshle postove

ps.slazem se s Dushanom S ,i materijalna i astralna stvarnost su jedno samo ih mi poimamo odvojeno.....

Ne bi mnogo da serem, ali smatram da sam solidno informisan; samim tim da mi je duznost da reagujem kad procitam ovako nesto.

 

Ko hoce ovim da se bavi, trebalo bi da dobro zna sta radi, jer previse cesto se ljudi izgube. Covek ne bi trebalo da se upusta u ovo ako nije upoznat sa svim uslovima. Bezbedan je rad samo u alfa stanju, svako ko ulazi u teta stanje bi morao da bude svestan rizika. Takodje i razloga upustanja u celu pricu (ako to neko radi iz kompleksa i zbog ega, nece se dobro provesti, a i to nije lek za komplekse). Sto se tice iskustva, imam ga sasvim dovoljno da bi ovo mogao da tvrdim sto sam napisao. Sa ovim se ne salim.

 

A sto se Slavinskog tice, 1010011010 i ja smo se lepo slozili da je zivot prekratak da bi se citao slavinski; on u svojim knjigama ima previse netacnih stvari, kao i pogresno napisanih rituala i sl. Sve u svemu, potreban je OGROMAN oprez kod citanja Slavinskog i prethodno veliko znanje; kad se sve sabere, treba da znas sve o cemu on pise pre nego sto pocnes da ga citas. Samim tim cilj citanja Slavinskog moze da bude samo upoznavanje njegove licnosti i pretpostavljanje toga sta je on hteo tim da postigne sto je pogresno napisao neki ritual (ili je jednostavno budala, ne ulazim u to).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па на већини тема се само у почетку води нормална расправа, касније се тема "истроши" па да почне мало спама...

А што се тиче техникА зашто су потребне технике потребна ти је једна техника и њена практична примена рад на њој па тако и воља и труд уложен на самој...Уколико мислиш да је потребно научити теоретски што више метода па ће онда све само од себе грдно се вараш, практика то је најбитније...

По мени најбитнија техника за почетак је техника контроле сна, што због самог духовног развоја и лаганог освајања своје психе, што због лагане припреме на сам доживљај...

По мени почетнику не треба техника са којом се баца на астрал за неколико минута па то би изазвало потпуни шок, незнам ко би то прихватио без последица...

 

И да ствар на коју заборављају многи овде, почетници питају за методе још увек су у фази капирања самог појма астрала планирају да лете духовним крилима, а извини те зашто нико непита о сврсисходности астралних пројекција и чему поента, зашто желите да се пројектујете...

Астрална пројекција није искуство одласка на концерт у Мађарску па да после причате ортацима и ортакињама како је било...Тако желео бих да чујем мало и о сврсисходности...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto se Slavinskog tice, 1010011010 i ja smo se lepo slozili da je zivot prekratak da bi se citao slavinski; on u svojim knjigama ima previse netacnih stvari, kao i pogresno napisanih rituala i sl. Sve u svemu, potreban je OGROMAN oprez kod citanja Slavinskog i prethodno veliko znanje; kad se sve sabere, treba da znas sve o cemu on pise pre nego sto pocnes da ga citas. Samim tim cilj citanja Slavinskog moze da bude samo upoznavanje njegove licnosti i pretpostavljanje toga sta je on hteo tim da postigne sto je pogresno napisao neki ritual (ili je jednostavno budala, ne ulazim u to).

Ovo je off topic, ali prilično interesantno mi je bilo da pročitam ovo.

Između ostalog zato što je slavinski objavio samo jednu jedinu knjigu koja se bavi ritualnom magijom, i to pre skoro 30 godina. U njoj su opisane neke osnovne stvari koje možeš da nađeš opisane i u drugim knjigama. Tako da ne vidim zašto bi bilo ko bio oprezan sa bilo kojom knjigom Slavinskog.

 

Uopšteno ne volim kada ljudi šire paranoju, pa pričaju kako se ovome ili onome ne znam šta loše desilo tokom izvođenja ne znam čega. I na ovoj temi je bilo par momenata kada je neko potezao neke negativne posledice nestručnog petljanja u Astralnu pr. To je u stvari prilično zabavno, sa obzirom da je prilično teško ovladati istom.

Većina "užasnih stvari" koje su se dešavale ljudima prilikom "magijskih" procesa su čista halucinacija osoba koje očajnički žele neki rezultat ili posledicu, pa makar i negativnu, tek da bi bile bliže "tajnama" i imale šta da pričaju.

 

Back on topic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je off topic, ali prilično interesantno mi je bilo da pročitam ovo.

Između ostalog zato što je slavinski objavio samo jednu jedinu knjigu koja se bavi ritualnom magijom, i to pre skoro 30 godina. U njoj su opisane neke osnovne stvari koje možeš da nađeš opisane i u drugim knjigama. Tako da ne vidim zašto bi bilo ko bio oprezan sa bilo kojom knjigom Slavinskog.

 

Uopšteno ne volim kada ljudi šire paranoju, pa pričaju kako se ovome ili onome ne znam šta loše desilo tokom izvođenja ne znam čega. I na ovoj temi je bilo par momenata kada je neko potezao neke negativne posledice nestručnog petljanja u Astralnu pr. To je u stvari prilično zabavno, sa obzirom da je prilično teško ovladati istom.

Većina "užasnih stvari" koje su se dešavale ljudima prilikom "magijskih" procesa su čista halucinacija osoba koje očajnički žele neki rezultat ili posledicu, pa makar i negativnu, tek da bi bile bliže "tajnama" i imale šta da pričaju.

 

Back on topic...

Претпостављам да мислиш на књигу Кључеви психичке магије, да и ту има пуно дебилитета, можда човек није једноставно капирао неке ствари или их је лоше преводио и разумевао, али колико ме сећање служи мислим да је лоше протумачио мантру кабалистичког крста а и терајући пентаграм је мало уназадио као и циркулацију ауре ако се добро сећам то је то што се тиче ритуала а што се тиче грешака по питању самог тумачења неких ствари и изношења врло шудних чињеница са тим књига обилује... Иначе има и финих ствари у тој књизи и у још књига са његовог почетка... Али период Беле Гностичке Цркве и касније стварно нежелим да тумачим...

и да да се извиним и ја на оф топику icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

BTW. danas mi je svratio gotze kao porucen, i doneo dve knjige, a mozda ga je i neko od vas naterao icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

knjige

1. the astral body and astral phenomena ---------- Arthur E. Powell

2. the study and practice of astral projection -------- Dr. Robert Crookall

 

Isuse!

 

Citao sam i ranije neke knjige na Srpskom ali ovo sto sad citam hm...... ljudi ko se bavi ovim mnogim se opasnostima izlaze.

 

Mada ok mene vise interesuju filozofske teme i religija tako da cu ovde od sad samo nadgledati

pozdrav

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Između ostalog zato što je slavinski objavio samo jednu jedinu knjigu koja se bavi ritualnom magijom, i to pre skoro 30 godina. U njoj su opisane neke osnovne stvari koje možeš da nađeš opisane i u drugim knjigama. Tako da ne vidim zašto bi bilo ko bio oprezan sa bilo kojom knjigom Slavinskog.

 

Uopšteno ne volim kada ljudi šire paranoju, pa pričaju kako se ovome ili onome ne znam šta loše desilo tokom izvođenja ne znam čega. To je u stvari prilično zabavno, sa obzirom da je prilično teško ovladati istom.

Većina "užasnih stvari" koje su se dešavale ljudima prilikom "magijskih" procesa su čista halucinacija osoba koje očajnički žele neki rezultat ili posledicu, pa makar i negativnu, tek da bi bile bliže "tajnama" i imale šta da pričaju.

Stvar je u tome sto su kod Slavinskog rituali dosta slicni, ali ne i isti kao u drugim izvorima. O posledicama takvih izmenjenih rituala ne zelim ni da diskutujem.

 

Da ti skrenem paznju; koliko sam video (ostavljam mogucnost da sam te lose procenio, ne poznajem te licno) ovo sto sam pisao nije tebi namenjeno. To je pre svega bilo namenjeno ljudima koji zele da pricaju o "tajnama". Jer je to opasno. Ne mora da bude kobno opasno, ali i moze. I te 'halucinacije' nisu naivna stvar, jer su prvi i vrlo bitan korak ka ludilu. I te osobe, kad zakorace, imaju dobru sansu da se ne vrate. Da ponovim, to verovatno nije tebi bilo namenjeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar je u tome sto su kod Slavinskog rituali dosta slicni, ali ne i isti kao u drugim izvorima. O posledicama takvih izmenjenih rituala ne zelim ni da diskutujem.
To je i dalje par rituala iz knjige stare 30 godina (pošto u drugim knjigama rituala nema), pa me interesuje da li si probao da uradiš neki od tih rituala tako izmenjen, pa si imao negativne posledice? Jer čovek je možda izmenio neke rituale namerno jer je smatrao da bi tako bolje funkcionisali. U stvari najveći broj njegovih radove i jeste nastao inovatorski, kombinovanjem i menjanjem postojećeg obično vođen nekim konkretnim uvidom.

Pitam te ozbiljno jer su ovi postovi na forumu prvi put da ikada od ikoga čujem da je imao probleme zbog rituala iz te knjige, pa me intersuje da li se radi o pretpostavkama jer su rituali menjani, ili je neko od vas dvojce probao pa imao probleme, i kakve.

 

Da ti skrenem paznju; koliko sam video (ostavljam mogucnost da sam te lose procenio, ne poznajem te licno) ovo sto sam pisao nije tebi namenjeno. To je pre svega bilo namenjeno ljudima koji zele da pricaju o "tajnama". Jer je to opasno. Ne mora da bude kobno opasno, ali i moze. I te 'halucinacije' nisu naivna stvar, jer su prvi i vrlo bitan korak ka ludilu. I te osobe, kad zakorace, imaju dobru sansu da se ne vrate. Da ponovim, to verovatno nije tebi bilo namenjeno.
Pa u pravu si da treba biti oprezan... Ali ja bih možda to rekao drugačije...Treba imati obe noge na zemlji, i veliku dozu kritičnosti i zdrave pameti. u tzv. "duhovnosti" ima najviše prevare i budalaštine, i najviše nestabilnih ličnosti u odnosu na bilo koju drugu oblast ljudskog delanja i mišljenja. Postavlja se sad pitanje da li bilo šta vredi ljudima koji se preterano tripuju na celu priču a psihološki su nestabilni.

Jer za magijski rad se traži duh naučnika, to je najbolja kombinacija, kao što se za vrhunsko naučno istraživanje traži duh vizionarstva i duhovnosti kao u slučaju ljudi kao što su bili Tesla ili Ajnštajn.

 

Претпостављам да мислиш на књигу Кључеви психичке магије, да и ту има пуно дебилитета, можда човек није једноставно капирао неке ствари или их је лоше преводио и разумевао, али колико ме сећање служи мислим да је лоше протумачио мантру кабалистичког крста а и терајући пентаграм је мало уназадио као и циркулацију ауре ако се добро сећам то је то што се тиче ритуала а што се тиче грешака по питању самог тумачења неких ствари и изношења врло шудних чињеница са тим књига обилује... Иначе има и финих ствари у тој књизи и у још књига са његовог почетка... Али период Беле Гностичке Цркве и касније стварно нежелим да тумачим...

и да да се извиним и ја на оф топику 

Stičem utisak da nisi dobro informisan, ili si čak dezinformisan. Bez ljutnje. Žika je pokupio mnogo negativnog publiciteta tokom svog rada.

Nedavno sam od ortaka tokom koncerta Metallice za vreme pesme "Sad but true" ( a on je inače racionalan i vrlo ok lik) čuo komentar kako je "njegov ortak iz kraja bio kod tog Slavinskog na nekom kursu i onda ih je sve provalio da su satanisti, a inače ova pesma od Metalike im je himna jer ima satanistički tekst" itd. Čuo sam još takvih gluposti. Sad but true, zaista

no.gif

 

 

Totem će nam pretpostavljam oprostiti što idemo i dalje u off topic, pamtimo mi o čemu je tema, vratićemo se na nju ubrzo...valjda icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stičem utisak da nisi dobro informisan, ili si čak dezinformisan. Bez ljutnje. Žika je pokupio mnogo negativnog publiciteta tokom svog rada.

Nedavno sam od ortaka tokom koncerta Metallice za vreme pesme "Sad but true" ( a on je inače racionalan i vrlo ok lik) čuo komentar kako je "njegov ortak iz kraja bio kod tog Slavinskog na nekom kursu i onda ih je sve provalio da su satanisti, a inače ova pesma od Metalike im je himna jer ima satanistički tekst" itd. Čuo sam još takvih gluposti. Sad but true, zaista

no.gif

Чему би се љутио могуће да сам дезиформисан...

 

Мада мени искрено интезив и остале ствари неделују баш привлачно, могуће да је човек скапирао да од нечег треба да се живи, откуда ја знам...

Иначе њему свака част што се тиче његовог труда да испише све књиге то ту и тамо ценим... Такође ценим и његову па ту и тамо пресију да онај који чита ради што више практично и сврсисходно...

А секташење и сатанизам ма дај бре ипак имам бар мало свести и образовања да похватам ствари

 

Да иначе што се ритуала тиче и пробања самих ја увек дуго копам и уколико видим да се на много места ствари поклапају то упражњавам... Ја искрено ни због једног ритуала који сам извео нисам имао неких опасних проблема осим вишкова енергије, мало срљања и путовања не места где још небих требао да битишем због своје духовне незрелости... Али здрав разум је ипак победио и побеђује... Такође по питању ритуала, понеки пут их и сам формулишем и обликујем али уколико описујеш ритуал опиши га у изворном облику па додај своју напомену по мени је тако о.к а не да тврдиш да је то баш тај ритуал како тврди Славински а ухвати и мало га измени и доради...

 

И да вратићемо се на тему и нема потребе Мишко да се љути јел тако ph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je i dalje par rituala iz knjige stare 30 godina (pošto u drugim knjigama rituala nema), pa me interesuje da li si probao da uradiš neki od tih rituala tako izmenjen, pa si imao negativne posledice? Jer čovek je možda izmenio neke rituale namerno jer je smatrao da bi tako bolje funkcionisali. U stvari najveći broj njegovih radove i jeste nastao inovatorski, kombinovanjem i menjanjem postojećeg obično vođen nekim konkretnim uvidom.

Pitam te ozbiljno jer su ovi postovi na forumu prvi put da ikada od ikoga čujem da je imao probleme zbog rituala iz te knjige, pa me intersuje da li se radi o pretpostavkama jer su rituali menjani, ili je neko od vas dvojce probao pa imao probleme, i kakve.

 

Postavlja se sad pitanje da li bilo šta vredi ljudima koji se preterano tripuju na celu priču a psihološki su nestabilni.

Nisam pokusavao uopste da uradim ni jedan kabalisticki ritual, smatram da nemam potrebu za tim, a i zanimaju me druge stvari, nego kabala. Ali ne mogu da verujem da generacije ljudi koji su praktikovale kabalu nisu uocile ono sto je Slavinski uocio. Pre svega zato sto je kabala toliko stara, i sto postoje (jevrejske) 'organizacije' koje su tome mnogo posvecene, i postoje osobe koje se samo kabalom bave. Mislim da su ti rituali bas onakvi kakvi treba da budu, i tu nema sta. Mozda sam ja previse oprezan, ali uvek cu radje biti previse oprezan nego da ulecem u te vode nepripremljen.

 

Drugi pasus je lepo recen. Sta ja znam. Da li ista ikad ima smisla?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Setio sam se par lepih primera da objasnim svoju odbojnost prema promenama 'starih recepata':

 

Alister Krauli ima negde opisan ritual koji je prakticno iskopiran kabalisticki ritual - ja ne znam tacno kako se zove, ali crtaju se 4 pentagrama prema 4 strane sveta, i ima jos toga. U kabalistickom ritualu se pentagrami crtaju plavom bojom, a kod kraulija je to crvena.

 

Jedan od primera koji sam zapazio kod Slavinskog: dok prica o drvetu zivota, on spominje kako postoji centralni, levi i desni stub; pri cemu kaze kako je leva negativna strana a desna pozitivna. Ovo je greska, jer na drvetu zivota ne postoji pozitivna i negativna strana - ova dva stuba se dopunjuju i treba da budu u ravnotezi (osim valjda u satanizmu). Odredjivanjem jednog stuba kao negativnog a drugog kao pozitivnog dolazimo do ocigledne neravnoteze.

 

Spomenuo bi kad pricam o mogucim greskama i zloupotrebama i da recimo u transcidentalnoj meditaciji (valjda se ovako pise) ti imas mantru koju znas ti i tvoj ucitelj; koju ne smes reci nikome. Zamisli da neko zeli da zloupotrebi rec koja ti sluzi svaki put kad meditiras. Zato se ja strogo drzim zacrtanih stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan od primera koji sam zapazio kod Slavinskog: dok prica o drvetu zivota, on spominje kako postoji centralni, levi i desni stub; pri cemu kaze kako je leva negativna strana a desna pozitivna. Ovo je greska, jer na drvetu zivota ne postoji pozitivna i negativna strana - ova dva stuba se dopunjuju i treba da budu u ravnotezi (osim valjda u satanizmu). Odredjivanjem jednog stuba kao negativnog a drugog kao pozitivnog dolazimo do ocigledne neravnoteze.

 

Spomenuo bi kad pricam o mogucim greskama i zloupotrebama i da recimo u transcidentalnoj meditaciji (valjda se ovako pise) ti imas mantru koju znas ti i tvoj ucitelj; koju ne smes reci nikome. Zamisli da neko zeli da zloupotrebi rec koja ti sluzi svaki put kad meditiras. Zato se ja strogo drzim zacrtanih stvari.

Ok, razumem tvoju logiku, mada ovo što si pomenuo za slavinskog je stvar toga kako će nešto biti objašnjeno. To je kao da ja objašnjavam razliku između dobra i zla sa spiritualne tačke gledišta nekome, i onda se ti ubaciš i kažeš "netačno, dobro i zlo su iluzija ljudskog uma". Pa bilo bi tačno, ali sa druge strane istina je i to da dobro i zlo postoje, u određenom smislu je i jedno i drugo tačno. Isto tako, ako postoji ravnoteža između dve strane na drvetu života, to je ravnoteža polarnosti, pa tvoja izjava da se ova dva stuba dopunjuju i da treba da su u ravnoteži u stvari i nije u suprotnosti sa onim što je Žika rekao.

 

A takođe nije me mrzelo da iskopam knjigu, da se podsetim šta je to on tada pisao.

Bojim se da si zaboravio na čitav ogroman pasus u kome on upravo obrazlaže to što si ti rekao, npr., da je pogrešno davati stubovima moralne kvalitete, i da je potrebna harmonija, kao i da hermetizam ne teži isključivo "pozitivnoj" strani već izbegava ekstreme, i da je ta srednja staza prikazana na drvetu života srednjim stubom, itd, itd.

Pročitaj opet knjigu icon_wink.gif

 

A uostalom, i da je nešto izmnio, meni je to ok. Ta cela "tradicija" koju ti pominješ ne bi postojala da neko nije eksperimentisao i rušio neku stariju tradiciju. I žika i Kruli su bili inovatori.

Jedino za Krulija odvajkada ide priča kako je menjao namerno rituale...

 

A što se tiče TM-a, off topic od off topica, icon_mrgreen.gif , teško da bi ti se išta desilo da se neko dokopa tvoje lične TM mantre, pošto je TM sjajan ako recimo hoćeš da spustiš krvni pritisak, ili da se dobro relaksiraš. Definitivno nije sredstvo duhovnog razvoja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...