Jump to content

Jesu


Depraved

Recommended Posts

hocu da ti kazem da bez streetcleaner-a ne bi bilo ni fear factory-a a samim tim ni mnogo stvari danas.

 

plus niko nije bio toliko lud da u to vreme izadje na binu sa ritam masinom, basom i gitarom, i i dalje ozvuci do jaja i ostavi neverovatan utisak.

 

streetcleaner i selfless slusani danas su mozda smesni samo u pogledu produkcije, ideje su i dalje vrh.

 

jesu je unapredjen godflesh upravo u tom modernitetu produkcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to.

A ne razumem spiku oko tog 'modernog pogleda na svet'... Fora je valjda biti svoj, a ne samo up to date. Meni uopšte nije bitno što su Sabbathi sve to radili 30 i više godina unazad, bitno je da su ostavili veliki utisak na mene i da sam se tu negde i pronašao. Slično važi i za Godflesh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi slušao ili... Hm, pa što, šta im fali? Meni su baš dobro legli. Jeste da sve to nekako dosta u Explosions fazonu, ali imaju neku dimenziju viška što ja recimo nisam nalazio kod samih Explosionsa... Ma, ustvari ne znam ni sam, ne razumem se ja u principu mnogo u post rock...

Share this post


Link to post
Share on other sites

check this out:

 

JESU - SILVER (MCD)

 

the Silver EP is an electro-psychedelic symphony born of the pastoral majesty found around Broadrick's country home near the English/Welsh border. An icy-sweet combination of tidal guitar resonance and sweeping electronic atmosphere, the four epic tracks within comprise a panoramic snapshot of Broadrick's stunning sonic prowess. Or, as our man himself puts it: 'It's perfect for drifting off and smoking too much dope.'

 

release date:

2006-04-11

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja sam tek juce preslusao album...

 

mnogo mi se svideo. preslusao sam ceo album pred spavanje. vec za vreme prve pesme me uhvatio karakteristican feel, koji je trajao do kraja albuma bez izuzetka.

 

sasvim sam siguran da kad se slusa ovako spora muzika, mozdani talasi predju u Alpha stadijum vibracije (ili cak Theta), a kad zapadnes u taj stadijum, SVE je do jaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

vidi stvarno.

 

 

-------

skoro da sam šokiran.

ovako bi izgledala pop muzika da se broadrick pita.

 

ovo je NEVEROVATNO iznenadjujuće izdanje.

Holy madre humping shit, kakve pop melodije i kakav šugejz!

ako je ovo najava budućih izdanja, ja sam više nego zadovoljan.

Edited by KRANG

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest حسين

Jesu - Silver

 

Omekšali su dosta. Sve manje i manje godflesh sirovine je umešano u sve ovo i to mi je naročito drago. Produkcija je isto dobila na originalnosti ali Broadrick i dalje ne ume da peva (što ponekad zvuči super). Stvarno je provalio produkciju kako treba. Elem, drone-doom ali na jedan novi način. Dosta harmoničnih elemenata koji jasno demonstriraju da drone-doom platforma nije namenjena namrgođenim teen-mizantropima i da ne mora biti depresivna u svojoj biti.

 

Sve u svemu odličan polučasovni EP ! orangelistening.gif

Edited by حسين

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...