Jump to content

Nikolaj Velimirović


Recommended Posts

Срби сем православне другу повест ни немају.

"The Serbian identity is based on Orthodox Christianity and on the Serbian Orthodox Church, to the extent that some Serb nationalists claim that those who are not its faithful are not Serbs. This is wrong: conversion of the south Slavs from paganism to Christianity took place before the Great Schism, the split between the Greek East and the Catholic West."

 

Izvor: Wikipedia

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. odakle ti to da je Isus doneo samo mir, 100000000 ponavljam i sam je rekao, da je doneo i mac.

nisam ja rekao da je isus "doneo" bilo sta.

ja sam samo prepisao ono sto pise u bibliji.

 

2. pohodi na jerusalim nisu bili pljackaski nego verski.

vera je bila opravdanje koje je visim ciljem trebalo da maskira konkretne ovozemaljske razloge i interese, i ne sumnjam da su inicijatori pohoda imali materijalne koristi od toga.

 

3. O verskim ratovima mozemo da pricamo do sutra

nemojmo, molim te. tesko da mogu da zamislim dosadniju temu.

 

4. Ako su oci adekvatne za dokazivanje ( pogotovo vera kad je u pitanju ) jadno ti religisko opredeljenje ili bilo sta sto smatras da je culima dato da mogu izneti adekvatan dokaz.

ja najiskrenije ne razumem ovu tvoju recenicu, jednostavno ne kapiram sta hoces da kazes.

pretpostavljam da hoces da kazes da je bog van nasih cula i da se on njima ne moze poimati. ok, ja kad kazem 2+2=4, ja ne moram da vidim te brojeve, oni su apstraktni, ali ih moj razum ipak poima. cula su samo senzori, mozak je ono sto obradjuje podatke. dakle, ako ti nekako osecas da postoji isus, bog ili sta vec, tako i ja imam pravo da sa istom kolicinom verodostojnosti tvrdim da bog ima oblik dvoglave kornjace sa 5 ruku ili tako nesto slicno. icon_smile.gif dakle, kako da znamo sta je istina?

 

Protiv koga se borim, ok protiv tih koji bi da mi menjaju tradiciju i tlo pod nogama, protiv onih koji bi da mi nametnu svoju kulturu i nihovu ne(veru)

Borba se vodi i perom a moze i macem.

nemoj da se ljutis, ne mislim nista lose, ali mi se cini da ti imas potrebu da se boris protiv nekog neprijatelja kome pripisujes neke imaginarne osobine. tako sam sebi licis na viteza koji se bori za pravu stvar ili tako nesto.. ok, ja mislim da je to prirodno, ali ja tog tvog neprijatelja ne vidim. umesto njega, vidim mnogo konkretnije stvari koje neposredno uticu na nase zivote. nazalost, ne treba nam djavo spolja, kad se ovako cvrsto uvukao medju nas. to je hitnije i bitnije, po meni.

 

i ko bi da ti menja tradiciju i kako on to moze da ucini? ima ljudi koji su u najcrnje doba komunizma slavili slave i isli u crkvu, pa nista.. ili gde ces jaci primer od toga da smo 500 godina bili pod turcima pa se tradicija i dalje odrzala. to se ne moze unistiti jer tradicija je posledica svesti o poreklu i nije to nesto sto mozes da unistits. ja danas za inat necu da slavim nikakve bozice, slave i ostala crvena slova jer mi je muka da gledam kako ljudi od neceg lepog prave najobicniji modni trend, a pri tome ne osecaju ni trunku hriscanstva u sebi. danas je slavio bozic, sutra ce da ukrade, prevari, zajebe i radi sve ono sto dobar covek ne bi trebalo da radi. ta tradicija se danas kod nas pretvorila u svoju suprotnost, a to je trend. tradicija se danas koristi kao vezivno tkivo medju ljudima i sredstvo kojim se samo obelezava pripadnost i potpuno se gubi iz vida ono sto je tu bitno: jebes tradiciju, crkvu, religiju ako si ti kao covek govno. (ne mislim na tebe bukvalno, naravno)

 

Ako je pravoslavlje ljudska izmisljotina, ti si onda misao majmuna.

?

jel ovo neki vid uvrede ili logickog corsokaka? ne razumem..

 

 

------------------

 

Да је људска измишљотина, не би потрајало 2000 година,

to nije argument. i religija starog egipta je trajala x hiljada godina, pa to ne znaci da su postojala bozanstva sa glavama zivotinja i ljudskim telima.

 

не би Христос било име које зна 99 одсто људи на свету,

?? 99% ljudi na svetu zna za paju patka, a on je izmisljotina.

 

не би Библија била најчитанија књига свих времена.

opet nikakav argument. odakle ti podatak koja je najcitanija knjiga svih vremena? i da je najcitanija, to ne znaci da bibliju nije napisao/izmislio covek.

 

primeti jednu stvar: ja ne pokusavam da osporim tvoj stav, ja pokusavam da kazem da ni ti ni ja ne znamo, niti mozemo da znamo istinu.

 

 

Баш је занимљиво како сви имају одбојност према Хришћанству, назвао бих то синдром неверног Томе.

a ja bih ovakve teze nazvao "izigravanjem zrtve". koji su to "svi"? i sta to znaci, da ako svi imaju odbojnost (??? ma koji to svi??), to znaci da ta manjina ima pravo (sindrom elitizma tipa "vi masa ne razumete, samo mi odabrani znamo istinu")? koji je to dokaz? i naravno da sam neverni toma, sta ima lose u tome? taj neverni toma je jedan od apostola, i tako neveran je daleko dogurao. icon_wink.gif

 

 

А то само са Хришћанством. (па онда и са другим верама).

religijama. icon_wink.gif naravno da sumnjam. jel sad ja treba da verujem da je nekom muhamedu pre 1400 godina alah govorio na uvce? i treba da verujem da to taj muhamed nije izmislio? evo, sad ja mogu da kazem kako mi bog diktira ove reci u tastaturu, a ti si neverni toma. icon_smile.gificon_smile.gif

 

Толико ствари примате вером, да ни сами нисте свесни. Ти незнаш да је Х2О вода, али неко ти је рекао, и ти си убеђен да је то тако.

hmmm... mozda bi trebalo da se raspitas pre nego sto potegnes ovakav argument. h2o je model molekula, i NIKO ne tvrdi da je to definitivno tako. nauka napraduje, odbacuje stare modele i zamenjuje ih novim i NIKO NIKAD nije rekao da je DEFINITIVNO utvrdio strukturu materije i da ju je potpuno razumeo. to je (jedna od) razlika izmedju nauke i vere. inace, imaju nauka i vera neke zajednicke stvari...

 

Ти ниси видео када је почео први светски рат, али несумњаш у годину коју прочиташ у уџбенику.

pise u udzbeniku, moja baba mi je rekla (jer je to dozivela), izvori svih zaracenih strana se slazu oko datuma pocetka rata.. e sad, moguce je da su se svi oni zajedno sa mojom babom dogovorili da lazu, ali priznaces da je verovatnoca za to jako, jako mala.

 

 

,,За оне које верују, доказ није довољан, а за оне које нежеле да верују, ниједан неће бити довољан"

nema tu sta da se zeli ili da se ne zeli. da je neki lik predamnom razdvojio more, ne bi bilo veceg vernika od mene. icon_wink.gif

 

А иначе, можеш да нађеш књигу ,,Чуда у 20ом веку", као и гомилу књига са записаним Божијим чудима, ал- да не повљам цитат...

nekad se pomracenje zemlje smatralo cudom i delom vise sile. mnoge stvari su nekad bile cudo a danas se uce u osnovnoj skoli.

 

desilo se nesto neobjasnjiivo, pa neko kaze "kako je to moguce osim ako nije bozja ruka u pitanju". to je besmislica i logicka nebuloza. icon_smile.gif

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam ja rekao da je isus "doneo" bilo sta.

ja sam samo prepisao ono sto pise u bibliji.

 

 

vera je bila opravdanje koje je visim ciljem trebalo da maskira konkretne ovozemaljske razloge i interese, i ne sumnjam da su inicijatori pohoda imali materijalne koristi od toga.

 

 

nemojmo, molim te. tesko da mogu da zamislim dosadniju temu.

 

 

ja najiskrenije ne razumem ovu tvoju recenicu, jednostavno ne kapiram sta hoces da kazes.

pretpostavljam da hoces da kazes da je bog van nasih cula i da se on njima ne moze poimati. ok, ja kad kazem 2+2=4, ja ne moram da vidim te brojeve, oni su apstraktni, ali ih moj razum ipak poima. cula su samo senzori, mozak je ono sto obradjuje podatke. dakle, ako ti nekako osecas da postoji isus, bog ili sta vec, tako i ja imam pravo da sa istom kolicinom verodostojnosti tvrdim da bog ima oblik dvoglave kornjace sa 5 ruku ili tako nesto slicno. icon_smile.gif dakle, kako da znamo sta je istina?

 

 

nemoj da se ljutis, ne mislim nista lose, ali mi se cini da ti imas potrebu da se boris protiv nekog neprijatelja kome pripisujes neke imaginarne osobine. tako sam sebi licis na viteza koji se bori za pravu stvar ili tako nesto.. ok, ja mislim da je to prirodno, ali ja tog tvog neprijatelja ne vidim. umesto njega, vidim mnogo konkretnije stvari koje neposredno uticu na nase zivote. nazalost, ne treba nam djavo spolja, kad se ovako cvrsto uvukao medju nas. to je hitnije i bitnije, po meni.

 

i ko bi da ti menja tradiciju i kako on to moze da ucini? ima ljudi koji su u najcrnje doba komunizma slavili slave i isli u crkvu, pa nista.. ili gde ces jaci primer od toga da smo 500 godina bili pod turcima pa se tradicija i dalje odrzala. to se ne moze unistiti jer tradicija je posledica svesti o poreklu i nije to nesto sto mozes da unistits. ja danas za inat necu da slavim nikakve bozice, slave i ostala crvena slova jer mi je muka da gledam kako ljudi od neceg lepog prave najobicniji modni trend, a pri tome ne osecaju ni trunku hriscanstva u sebi. danas je slavio bozic, sutra ce da ukrade, prevari, zajebe i radi sve ono sto dobar covek ne bi trebalo da radi. ta tradicija se danas kod nas pretvorila u svoju suprotnost, a to je trend. tradicija se danas koristi kao vezivno tkivo medju ljudima i sredstvo kojim se samo obelezava pripadnost i potpuno se gubi iz vida ono sto je tu bitno: jebes tradiciju, crkvu, religiju ako si ti kao covek govno. (ne mislim na tebe bukvalno, naravno)

 

 

?

jel ovo neki vid uvrede ili logickog corsokaka? ne razumem..

Referat necu da pisem proslo je to vreme kad sam pisao satima jedan post, nema svrhe.

 

1. kazes prepisao, procitaj bibliju, a i ne samo nju da bi spoznao hriscanstvo

 

2. oprvdanje za sta, a odakle ti dokazi?

 

3. Zasto onda pominjes verske ratove

 

4. To sto ne razumes toliko o poznavanju epistemologije, malo i filozofije za citanje ne bi skodilo, tu ces naci o pouzdanosti cula i njihovih dokaza u donosenju samog suda.

 

5. Imaginarni, NATO nije imaginaran zar ne, ili me mozda cula varaju icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif (Moguce) Salu na stranu, govorim o globalizmu.

 

6. Tebe nervira moda, i mene. zamisli danas homoseksualizam je u 50% slucajeva iz mode, ALI DANAS, ti pominjes nesto sto je staro 2000 godina.

 

7. Pa ako te nije Bog stvorio, ili ako nismo stvoreni onda tvoja misao potice od majmunceta ( Evolucija )

Ili imas mozda neku drugu teoriju?

 

Toliko.

 

Ps:2+2 nisu 4 icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. kazes prepisao, procitaj bibliju, a i ne samo nju da bi spoznao hriscanstvo

citanje nije dovoljno da bi se spoznalo hriscanstvo. citanje nije dovoljno ni da se spozna elementarna fizika... uopste citanje je samo informacija, a u njenoj interpretaciji je kljuc poimanja. mada, sve to zavisi sta ti podrazumevas pod "spoznati".

 

2. oprvdanje za sta, a odakle ti dokazi?

istorija... uvek se islo u pohode i osvajanja iz jednog razloga: dobit/profit.

 

3. Zasto onda pominjes verske ratove

kao prost primer.

 

4. To sto ne razumes toliko o poznavanju epistemologije, malo i filozofije za citanje ne bi skodilo, tu ces naci o pouzdanosti cula i njihovih dokaza u donosenju samog suda.

matriks, a? icon_wink.gif

 

5. Imaginarni, NATO nije imaginaran zar ne, ili me mozda cula varaju    (Moguce) Salu na stranu, govorim o globalizmu.

globalizam pogadja sve religije. cak i tamo gde je islam bio bas zapek'o, mladje generacije (mozda i tvoje godiste) prestaju da bivaju vernici na onaj nacin na koji su to bili njihovi dedovi.

ta globalizacija je cudna stvar. nesumnjivo ima lose strane, cini svet dosadnim, monotonim, i forsira stanc "robu", ali opet nosi sa sobom i neke dobre stvari.. da ne tupim sada, nije to tema.

 

6. Tebe nervira moda, i mene. zamisli danas homoseksualizam je u 50% slucajeva iz mode, ALI DANAS, ti pominjes nesto sto je staro 2000 godina.

pa jebemu sve, ne znam sta da ti kazem na ovo. ja mislim da se ne moze biti homoseksualac iz mode.. to ti je kao sa hranom. ili volis pasulj ili ne volis. icon_wink.gif ne verujem da ce neko sa uzivanjem da primi "guzni milokliz" (© by ja!), ili da uvali paju tipu ako u tome stvarno ne uziva i ako to ne zeli. nekako mi to deluje prilicno tesko.. meni se cini da danas pedera ima isto koliko ih je uvek i bilo, samo su sad isplivali na povrsinu jer dosla to neka vreme kad se na pederisanje ne gleda sa kamenom u ruci, sto je po meni ok. neko se tako rodio, sta da mu radis. meni je to za zaljenje, iskreno receno.

 

sto se tice religije/tradicije i mode, moguce je, zar nisam objasnio sta sam hteo da kazem? danas kod nas gomila ljudi je naprasno pocela da drzi do tradicije samo zato sto je to moderno, i hriscani su samo po nekoj kvazi-formi i odaljili su se od same ideje hriscanstva (ili joj, u najvecem slucaju, nisu ni bili skloni).

 

7. Pa ako te nije Bog stvorio, ili ako nismo stvoreni onda tvoja misao potice od majmunceta ( Evolucija )

Ili imas mozda neku drugu teoriju?

brate, jel ti to od mene ocekujes da kazem istinu o tome kako je nastao covek??? zaista i najiskrenije ti kazem da ne znam kako je nastao homo sapiens.

 

poz

 

 

p.s. pivopije.gif

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nekad se pomracenje zemlje smatralo cudom i delom vise sile. mnoge stvari su nekad bile cudo a danas se uce u osnovnoj skoli.

 

desilo se nesto neobjasnjiivo, pa neko kaze "kako je to moguce osim ako nije bozja ruka u pitanju". to je besmislica i logicka nebuloza. icon_smile.gif

Takodje, ne zaboravi da ubuduce uzmes u obzir i sva cuda istocnjackog sveta, tela nekih budistickih svestenika koja ne trunu, kao ni tela nekih pravoslavnih. Tu je budisticki svestenik Thich Quang Duc koji se spalio 1963-e, a cije srce nije izgorelo ni nakon naknadne kremacije, tako da se sada cuva kao relikvija.

icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne toteme, imas ljude koji nose mac i vole da se nazivaju hriscanima, a medju onima koji (kako kazes) kenjaju o postenju je bio i otac religije, isus icon_wink.gif

Krstasi, ima ih danas...... mrzi me o tome, ajde o ovom krsenju pravilnika gospodine Robine Hude pre nego ti spucam ban objasni svoj poremecen post?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

poremecen?

ban? 

 

u jebo te...cekaj jel ovo momenat kad treba da cvilim biggrin.gif

 

polako bre covece, pricamo...ajde ti meni pojasni zasto je to poremecen post da bih ja mogao tebi da objasnim sta te zanima.

Prvo me nervira tvoje Robin Hud shatro stanje, drugo za mnoge ovde Isus je bog i ti ga nazivas nekim ko kenja o postenju?

Jebe mi se sta ces da odgovoris, i da li ces da Hudises po forumu, a pogotovo da li ces da cvilis smatraj se upozorenim pred ban icon_twisted.gificon_twisted.gificon_twisted.gif

Idem sad.

 

PS: Ban, nista strasno uvek mozes da promenis nik

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo me nervira tvoje Robin Hud shatro stanje

 

ako mi zbog ovoga spucas ban makijaveli ce ustati iz groba i poljubiti te biggrin.gif

 

 

drugo za mnoge ovde Isus je bog i ti ga nazivas nekim ko kenja o postenju?

 

pokusaj da razumes:

 

Meni je upala u oko tvoja podela hriscana na one koji nose mac i one koji kenjaju o postenju. Napisao si tako. meni je to totalno bizarno, pa sam zato to tvoje i quotovao. Veruj mi da ja lik i delo isusa ne dozivljavam kao kenjatora, vec naprotiv, o njemu imam veoma visoko misljenje. zasto ti tako delis hriscane, to verovatno ti znas. Mozda si hteo da kazes nesto sto nisam shvatio, vrlo verovatno...ali meni je jednostavno ta podela zvucala bizarno. Ispade da hriscanin koji prica o poshtenju, jednostavno kenja. huh.gif mene uvek zbuni kada cujem tako nesto od jednog hriscanina i to je sve. Jel sad jasnije?

Ispravi me ako sam pogresno razumeo, a ti mene sigurno jesi.

 

 

Mislim ban... nebitno banuj me, bitno je da se razumemo.

Edited by Metalbeer

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Прочитао сам првих пар, мрзи ме ово остало...Можда кад будем уплатои нет...

 

pise u udzbeniku, moja baba mi je rekla (jer je to dozivela)

 

Кажу Апостоли: Проповедамо оно што наше очи видеше, и уши чуше.

 

Зашто је вероватноћа да они лажу ећа него да лажу ти људи око светског рата.

 

primeti jednu stvar: ja ne pokusavam da osporim tvoj stav, ja pokusavam da kazem da ni ti ni ja ne znamo, niti mozemo da znamo istinu.

 

па видиш, ја ЗНАМ истину. А ти НЕМОЖЕШ да знаш истину. Лепо каже Свети Николај- мала знања се добијају учењем, а велика вером и поштењем. Без Бога неможеш да спознаш Бога- кажу свети оци. У преводу ја знам, али не зато што је производ моје памети, или размишљања.

 

h2o je model molekula, i NIKO ne tvrdi da je to definitivno tako

 

Поента је била да ти ниси уопште сумњао у ту информацију, и да је једноставно прихатио као истиниту.

 

da je neki lik predamnom razdvojio more, ne bi bilo veceg vernika od mene.

 

значење речи веровати је- прихватити нешто као истину, без видљиве потврде о томе! (исто као што си урадио са Х2О, и ти и милиони других)

 

je besmislica i logicka nebuloza.

 

Е, видиш ово је проблем свега. И доказује да са тобом нема поенте расправљати. Већ сам рекао- много волите да причате, а мало читате, а најмање да слушате. Да ли прочитао књигу коју сам поменуо? Да ли си је икад видео? Да ли си икад чуо за њу? Али теби опет твоја арогантност, (гордост, да ставим богословски термин) даје за право да дајеш овакве изјаве. Исто то и са твојим некаквим ,,оспоравањем" Хришћанства, а да се ниси потрудио да отвориш и да прочиташ Библију, и да попричаш са стручнијим лицима (клириком). То је незаинтересованост и чиста лењост. А ако је већ тако, онда, брате. немој кењати другима о ономе о чему незнаш!

(сад ће да крене сујета- одкуд зи знаш да ја незнам, па онда гордост и бунт- шта ти има мени да солиш памет, ја сам посисао сву мудрост света, итд, итд, итд... ццц)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

h2o je model molekula, i NIKO ne tvrdi da je to definitivno tako
icon_confused.gif Jesi li cuo ti za elektronski mikroskop? Ili si mozda propustio taj cas u skoli?

 

Али теби опет твоја арогантност, (гордост, да ставим богословски термин) даје за право да дајеш овакве изјаве.
Vidis upravo tvoje izjave su odlika gordosti. Ti si taj koji smatra da su svi koji se ne slazu sa tvojim pogledom na zivot budale. Ponasas se kao da si svemoguci i sveznajuci entitet cije misljenje je apsolutna istina. Hm... pa ti ustvari smatras da si Bog... Zar to u Hriscanstvu nije greh? icon_razz.gif

 

P.S. Ovo je muzicki (da ne kazem metal) forum. Ajde prvo iznesi neko svoje misljenje na nekom od muzickoh podforuma, predstavi se, pricaj neobavezno sa ljudima na "Sve & Svasta" itd. pa onda ovde vodi "rat protiv nevernika". Cisto da neko ne pomisli da si dosao ovde samo da bi provocirao... icon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Па не слушам метал, тако да на тим подфорумима немам шта да радим.

 

Ја не мислим да сам свемогући, ни свезнајући, и врло сам свестан да врло мало могу, и да још мање знам.

Немислим да су сви који се не слажу самном будале. Ја немам ништа против тога што се ви не слажете самном, нити покушавам да неког натерам да размишља као ја.

 

Свети Јован Златоусти је рекао- позвани смо да посведочимо, а не да наметнемо. И ја управо то и радим.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Немислим да су сви који се не слажу самном будале. Ја немам ништа против тога што се ви не слажете самном, нити покушавам да неког натерам да размишља као ја.

OK, onda mozemo na pivo (pod uslovom da naijas za Zvezdu). icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pijes pivo i ne navijas za Zvezdu?! Nadam se da vam je jasno da to znaci RAT!

 

Copyright © for "Nadam se da vam je jasno da to znaci RAT!" by Bugs Bunny (aka Dushko Dugoushko) and Warner Bross. All rights reserved.

 

icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Свети Владика Николај је понос и дика Србије. Да, рекао је да се Хитлер ухватио посла кога се прихватио и Свети Сава, како он сам каже ,,посла који приличи једном генију и светитељу". То је рекао 1935е године на Коларчевом универзитету. Такође је написао у књизи ,,Национализам Светог Саве"- да мач сме да име докле иде граница отаџбине, а не иде граница отаџбине докле може да иде мач. Зато је и провео рат у Дахау-у, јер је Хитлер знао да више нема симпатије врха Србске интелигенције (како је сам Фирер рекао) и духовности. (зато је само и сам врх стављен у логор- само Свети владика, и тадашњи патријарх.)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U logoru je sa njima bio i jedan francuski biskup i nisu bili u delu u kom su bili ostali zatvorenici. Imali su poseban status, hranili su se hranom kojom su se hranili i Nemci, sta vise nemacki oficiri, mogli su da nose svoju odecu i nisu morali da idu na prinudni rad. Imali su provilegije, da nisu pitanje je ko je drugi imao pravo da pise knjigu u logoru. Nisu docekali oslobadjanje Dahau-a, jer su ih sklonili pre toga. Da Nikolaj nije napustio nacisticke ideje govori i to da je govorio posle smrti Dimitrija Ljotica, jos jednog srpskog izdajnika i jos jedne srpske sramote. Just my two shekels!

Share this post


Link to post
Share on other sites

А што се тиче тзв анти-семитизма, он је само мало опширније образложио речи Исуса Јеврејима ,,Ваш је отац ђаво, и ви дела вашега оца чините". Али ти наравно ниси читао Стари Завет, па наравно незнаш да су најгоре увреде на рачун Јевреја изнели управо Јевреји, припадници тог народа. И наравно да незнаш ни шта су они причали, и да нису причали разне ствари, зато што им је било досадно, па су хтели мало да пљују свој народ, него зато што је то била (и јесте) истина.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest, ti ces da mi pricas o starom zavetu. Hoces da ja tebi citiiram sta su govorili neki vizantijski hriscani o Srbima, sta vise sta je lajalo ono djubre Konstantin Porfirogenit pa su to reciklirali ustase u ovom ratu tvrdeci da rec Srbin dolazi od izraza za roba? Jevreji su, ako nisi znao, velicanstven narod i oni su kljuc duhovnosti i nebeskih vrata. A Isus je rekao d aje dosao d asezakon sprovodi, a ne da se ukine. A zakon je jevrejski. I on je bio Jevrejin i Car Judeje, Dakle svog naroda koji je voleo i cenio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

BTW, Isus nij egovorio o Jevrejima vec o farisejima i carinicima. Kao kad bi ovde neko od Srba govorio o SPS-u, a posle neko rekao da se to odnosilo na Srbe kao na narod. Ako nisi znao laganje je smrtni greh, zato pazi sta radis laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...