Jump to content

Nikolaj Velimirović


Recommended Posts

Dovoljno govori da Hitler nije bio ni malo naivan covek.KC je vrlo mocna institucija kako duhovno tako i politicki i imala je jos tada pipke u vlastima i politici sirom sveta, sto znaci moc, uvek se govorilo da je papa medju 5 najmocnijih i najuticajnijih ljudi na svetu, sto i jeste tacno!Klirici su bili politicki aktivni svestenici itd itd...Koliko sam skontao Hitler je malo kasnije shvatio uticaj religije na coveka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikolaj Velimirovic je bio anti-semita, podrzavao je naciste i izjednacavao Svetog Savu sa Hitlerom. Zato je on izdajnik i sramota za Srbiju.

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif uzmimo u obzir da je ovo sve ziva istina 100%.. sta si onda ti u odnosu na nikolaja? icon_smile.gificon_smile.gif

 

 

pogotovo kad dodjes do dijela `izdajnik i sramota za Srbiju` icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada polemisem sa tobom, ne zelim da budem fin. Ti znas zasto.

 

Ako te neko napadne, prirodno je da ces se braniti.

Nije stvar da neces, nego je stvar da ti za to nisi ni sposoban. Jednostavno, ja bih moaao tebe da izvredjam, da ti kazem da si ustasa, sto i jesi, ali zasto bih to radio? Elem, ja iznesem cinjenicu. Ti z aove 2 i po godine nisu u stanju da baratas cinejnicama nego samo izbacujes parole i lazi. Kad smo pricali o tome d asu nmacisti bili dominantni muski homoseksualci tvoj fegot ego s ejako bunio, no dobio si reference. Linkove i nazive knjiga gde su objavljena svedocenja i dokumenti. Ne, to nije istina, ja to ne vidim, culi su se pateticne negacije. To je jevrejska propaganda zakukavao si. A nije, izvori su bili anglo-saksonski i nemacki. Sada nemas ni jedan argument da opravdas besmislicu po kojoj je toliko najsurovije ubijanje Srba, a Francuzi gde je takodje postojao pokret otpora nisu ubijani na isti nacin kao Srbi koji su eliminisani zajedno sa Jevrejima i Romima jer su ideoloski bili svrstani u kategoriju onih koje treba istrebiti. Ne postoji nista sto moze da promeni tu cinjenicu ma koliko se tvoja sitna izdajnicka licnot trudila da to opravda i da minimizuje. Stvarno si bedan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif uzmimo u obzir da je ovo sve ziva istina 100%.. sta si onda ti u odnosu na nikolaja? icon_smile.gificon_smile.gif

 

 

pogotovo kad dodjes do dijela `izdajnik i sramota za Srbiju` icon_smile.gif

Niko ne spori da je on bio vrhunski intelektualac niti mu se osporava status mislioca. Ali mislioci mogu biti u pravu, a mogu biti i u krivu. U Norveskoj je ziveo jedan vrhunski pisac i iintelektualac. Zvao se Knut Hamsun. Sta vise dobio je Nobelovu nagradu za knjizevnost nekoliko fodina posle prvog svetskog. Licno volim njegove knjige. No, Knut je za vreme rata podrzao naciste. Posle rata nisu ga tukli, sikanirali, medijski proganjali ili nesto slicno sto bi mu ovde priredili. Norvezani. a stvarno jesu ljudi od stila, su svi odreda uzeli njegove knjige kojesu imali, iz kucnih biblioteka, ali i iz javnih ustanova, doneli do njegove kuce i bacili mu u dvoriste. Dakle skoro sve njegove knjige koje su postojale u Norveskoj. On jeste bio ogromno ime, ali je pogresio i Norvezani su mu to zamerili i kriticki se odredili. Nikolaj je isto veliko ime koje je imalo veliki problem. Nije bio dobar covek. ne moze se biti dobar covek i opravdavati zlocin. Kazu ovde da su Patrijarh Pavle i Sinod tu merodavni? Onaj isti Patrijarh koji je svojevremeno na pitanje zasto Nikolaj nije kanonizovan odgovorio "A kakav je to svetac koji je pusio?" Crkva nije nesto monolitno, u crkvi postoji puno struja. Postoje ljudi u Patrijarsiji, recimo da sam ja to licno cuo u privatnom razgovoru, koji kazu da u crkvi postoji ama bas svasta. Kanonizacija Nikolajka je rezultat poklapanja interesa jedne struje u crkvi i politicke volje izvan crkve. Meni je to u istom rangu sa kanonizacijom Alojzija Stepinca u Hrvatskoj.

Nikolaj je bio veliki mislilac i, na zalost, veoma los covek. I to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нећу да учествујем у овој политичкој расправи више, само да одг Гаргамелу.

 

Људи на које сам мислио су апостоли, а људи данас. А људи који су њихове речи преносили су у то веровали, а можеш да прочиташ крај откровења, па да видиш шта следи онима који речи промене.

 

Ја немам никакве предиспозиције, ни генетске ни било какве, и то није ароганција кад кажем да оно што ја знам ти неможеш. Скроз си промашио оно што ти причам. Нема Богоспознаје без Богооткровења (откривења ОД СТАРАНЕ БОГА). ,,Што око не виде, и ухо не чу, и у срце човеку не дође, припреми Бог онима који га љубе" (1 Кор 3, 9). Значи никакве предиспозиције, већ само Божија милост.

 

Нисам арогантан, баш супротно. Ти си овде арогантан, јер мислиш да ТИ све знаш (макар боље од свих нас глупих Хришћана) да све можеш и да ти ништа нетреба од нас Хришћана, зато што ти већ знаш да то ништа не ваља.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izdajnici su oni koji su pomagali nacistima da ubijaju Srbe.

Јел то значи да кад бих ја сада помогао некоме да убије Кандићку, Вучо, Тадића, да ли би ја издао Србију?

Нису сви ,,Срби" по презимену Срби.

 

Најпрецизнија дефиниција Србина је- ,,по крви Аријевац, по имену Србин, по презимену Словен, а у души и срцу Хришћанин"

Edited by праратник

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сад нисам баш схватио ово са Исусом и мачем. Јел и то мешаш Хришћанство са хипи покретом?

Небитно, ал за такве само једно питање, да ли је кнез Лазар био анти-хришћанин што није окренуо образ турцима, него кренуо против њих? И да ли је због тога назван у народу цар Лазар?

 

Авва Пимен одобрава лични сукоб (тј одбрану)- ,,први пут побегни, други пут побегни, трећи пут буди мач".

 

Мислим што се тиче овог питања, да би свако кога занима, требало да прочита књигу ,,о супростављању злу силом" од Ивана Иљина, из библиотеке Руски боготражитељи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Најпрецизнија дефиниција Србина је- ,,по крви Аријевац, по имену Србин, по презимену Словен, а у души и срцу Хришћанин"

 

U dusi i srcu hriscanin?Ne bih rekao.Ako cemo vec o nasim korenima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

О Боже, каквог ли поста.

 

Свима који нису Хришћани, а имају жељу да нешто прочитају срдачно препоручујем овај линк http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Osno...zi/Dijalozi.htm

 

А што се тиче тог паганизма итд, таман и да одговорим оном лику што је негде дао цитат са википедије. Википедија је уопштено добра енциклопедија, и има стварно доста ствари, и то доста тачних ствари, али ако се не варам, у тамо исто стоји мит о колико већ милиона јевреја погинулих у Холокаусту.

Што се тиче повести срба пре седмог века- нису се тада доселили на балкан. Да кренемо од овога. Јесу аутохтоно становништво европе (словени, и велико племе Срба). И НИСУ примили Хришћанство у седном веку. Зашто су свети Ћирило и Медотије, када су дошли међу Србе нашли већ преведен цео нови завет и псалтир? Зашто папа (у 10ом веку) у писму каже да су срби ,,посисали млеко вере на самом почетку", а сам почетак је био са апостолима!

размислите мало...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da su i ranije primili hriscanstvo to opet nista ne menja!

 

I koji se to covek tako lako odrice svoje vere kao sto vi kazete pa su sloveni oberucke prihvatili krst?

Da li biste se vi sada odrekli vase vere i primili novu, bez borbe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije stvar da neces, nego je stvar da ti za to nisi ni sposoban. Jednostavno, ja bih moaao tebe da izvredjam, da ti kazem da si ustasa, sto i jesi, ali zasto bih to radio? Elem, ja iznesem cinjenicu. Ti z aove 2 i po godine nisu u stanju da baratas cinejnicama nego samo izbacujes parole i lazi. Kad smo pricali o tome d asu nmacisti bili dominantni muski homoseksualci tvoj fegot ego s ejako bunio, no dobio si reference. Linkove i nazive knjiga gde su objavljena svedocenja i dokumenti. Ne, to nije istina, ja to ne vidim, culi su se pateticne negacije. To je jevrejska propaganda zakukavao si. A nije, izvori su bili anglo-saksonski i nemacki. Sada nemas ni jedan argument da opravdas besmislicu po kojoj je toliko najsurovije ubijanje Srba, a Francuzi gde je takodje postojao pokret otpora nisu ubijani na isti nacin kao Srbi koji su eliminisani zajedno sa Jevrejima i Romima jer su ideoloski bili svrstani u kategoriju onih koje treba istrebiti. Ne postoji nista sto moze da promeni tu cinjenicu ma koliko se tvoja sitna izdajnicka licnot trudila da to opravda i da minimizuje. Stvarno si bedan!

Necu na fin nacin da polemisem sa tobom jer znam ko si i znam sta si. Shaka govana od 100 godina. Izrod..mene bi bilo sramota da glumim patriotizam,a u isti mah cepam drzavu.

 

Govno si, i to ti necu reci samo ja vec i svi ljudi koji postuju na politickim temama i kojima je Srbija u srcu.

 

Nacisti homosexualci? Pa, prijatelju, drug Svarog ti je lepo odgovorio kakvom si se literaturom sluzio. Ti zelis ovde da isprovociras nas koji smo patriote i NS. I to si svojevremeno izjvio. Ti si jedan jebeni bolesnik koji ima taj hobi. Kad si jednom ispao glup, rekao si da ti je cilj da isprozivas blekere koji se loze na nacizam. Po tebi, oni su nalozeni i glupi i ti za njihovu provokaciju neces birati sredstva. Ajde odjebi picka ti materina autonomaska...na celu ti pise ko si. Mozes da mi kazes da sam ustasa i da sirim ustasku propagandu...ljudi citaju moje postove i znaju ko sam i sta sam, a dobro znaju kakvo si ti djubre.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Те књиге што пишу комуњаре и јевреји су таква глупост да искључују једна другу.

Када хоћеш некога да скрнавиш тада му подмећеш да је педер, сатаниста, да је имао секс са својом сестром итд. И ко је блесав поверује у све то. Мене ако занима НС ја одем на сајт правих и најјачих нс партија и видим шта они хоће, питам, узмем њихове новине итд. А овде један паметњаковић боље зна од самих нс људи за чега се они боре. И износи такве глупости које је читао у комунистичкодемократској пропаганди да је мени смешно то читати.

Ево један мали пример, на једном реакционарскочетничком сајту се повела прича о скинсима и нс покрету, ту ови четници кажу како српски нс више воле хрватске нс него Србе четнике. Ја лепо одем на сајт Расоналиста Србије да видим шта они кажу о томе, кад они толико воле хрвате да се на нјихов форум не може ући ако је IP из хрватске!

Питам колегу скинса а он ми каже како је српски Крв и Част ишао у иностранство да бије хрватске тзв. нс. Уосталом свим српским нс групама је главна парола Србија Србима! То звучи баш усташки.Паметноме доста.

Али овде има будала који ће и даље тврдити супротно тако да је свака даља расправа сувишна. Можда неко зна боље од мене шта сам ја данас ручао, на овом форуму је све могуће.

Тотем, свака част, сви ми националисти морамо да се ујединимо, Хаг, шиптари,корупција, педери, наркомани, профитери, курве, лажљиви политичари, комунисти, све су то ствари које су погубне по Србију и у којима се сви националисти слажу.

Само сам морао нагласити да су нам демократске САД и Енглеска којима влада јудеомасонерија и којима је Дража веровао а ови га шутнули, непријатељи и да

је сада ново време.

И читај Љотића, видећеш да си погрешио, не можеш га звати усташом кад му је

православље у свакој другој речи.Ипак морам признати да сам и ја слично мислио пре више година.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu na fin nacin da polemisem sa tobom jer znam ko si i znam sta si. Shaka govana od 100 godina. Izrod..mene bi bilo sramota da glumim patriotizam,a u isti mah cepam drzavu.

 

Govno si, i to ti necu reci samo ja vec i svi ljudi koji postuju na politickim temama i kojima je Srbija u srcu.

 

Nacisti homosexualci? Pa, prijatelju, drug Svarog ti je lepo odgovorio kakvom si se literaturom sluzio. Ti zelis ovde da isprovociras nas koji smo patriote i NS. I to si svojevremeno izjvio. Ti si jedan jebeni bolesnik koji ima taj hobi. Kad si jednom ispao glup, rekao si da ti je cilj da isprozivas blekere koji se loze na nacizam. Po tebi, oni su nalozeni i glupi i ti za njihovu provokaciju neces birati sredstva. Ajde odjebi picka ti materina autonomaska...na celu ti pise ko si. Mozes da mi kazes da sam ustasa i da sirim ustasku propagandu...ljudi citaju moje postove i znaju ko sam i sta sam, a dobro znaju kakvo si ti djubre.

Ma da, kad ne umes da objasnis kakva je to korist bila po srbe i kakav je to cudesan cin ljubavi bio da ih ubijaju po Dahauu i Jasenovcu, onda prelazis na uvrede. Mada, sto ja to i pitam? Ti zapravo i nisi Srbin, ti si cvijet hrvatske nacije. Jesi se vec obrezao, a jarane Rumenige?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sam Hrvat javno bih to priznao. najveca sramota za coveka je da se stidi onoga sto jeste. Ja te probleme nemam za razliku od tebe. Ja nisam menjao misljenje. Seti se samo sta si sve bio..okultista edukator, smrdljivo govno satanisticko, vodja pagana, ratnik Mirka Jovica, poznanik mnogih skinheadsa u Srbiji i svetu i ko zna sta jos ne...

 

U Jasenovcu su stradali Srbi..isti oni koje ti pljujes. Ustaska politika se oslanjala na Vatikan, a ne na Hitlera. Pa, sam Hitler nije mirisao Pavelica. Ti to znas. Da ne ponavljam pricu o potpisivanju Pakta...Necu da se ponavljam.

 

Gwydione, pa ti si se hvalio po forumima da si jevrej i da si obrezan. Ti ih uzdizes u nebesa, stavljas ih na prva mesta. To moze samo bolestan covek. Sticem utisak da si se ti vise puta preobratio nego sto imas godina.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ne spori da je on bio vrhunski intelektualac niti mu se osporava status mislioca. Ali mislioci mogu biti u pravu, a mogu biti i u krivu. U Norveskoj je ziveo jedan vrhunski pisac i iintelektualac. Zvao se Knut Hamsun. Sta vise dobio je Nobelovu nagradu za knjizevnost nekoliko fodina posle prvog svetskog. Licno volim njegove knjige. No, Knut je za vreme rata podrzao naciste. Posle rata nisu ga tukli, sikanirali, medijski proganjali ili nesto slicno sto bi mu ovde priredili. Norvezani. a stvarno jesu ljudi od stila, su svi odreda uzeli njegove knjige kojesu imali, iz kucnih biblioteka, ali i iz javnih ustanova, doneli do njegove kuce i bacili mu u dvoriste. Dakle skoro sve njegove knjige koje su postojale u Norveskoj. On jeste bio ogromno ime, ali je pogresio i Norvezani su mu to zamerili i kriticki se odredili. Nikolaj je isto veliko ime koje je imalo veliki problem. Nije bio dobar covek. ne moze se biti dobar covek i opravdavati zlocin. Kazu ovde da su Patrijarh Pavle i Sinod tu merodavni? Onaj isti Patrijarh koji je svojevremeno na pitanje zasto Nikolaj nije kanonizovan odgovorio "A kakav je to svetac koji je pusio?" Crkva nije nesto monolitno, u crkvi postoji puno struja. Postoje ljudi u Patrijarsiji, recimo da sam ja to licno cuo u privatnom razgovoru, koji kazu da u crkvi postoji ama bas svasta. Kanonizacija Nikolajka je rezultat poklapanja interesa jedne struje u crkvi i politicke volje izvan crkve. Meni je to u istom rangu sa kanonizacijom Alojzija Stepinca u Hrvatskoj.

Nikolaj je bio veliki mislilac i, na zalost, veoma los covek. I to je to.

hahah ali ti jos uvijek nisi odgovorio na moje pitanje icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

 

 

ajd sad opet neku tesku filozofiju udari icon_smile.gif

 

 

 

 

Rumenige:

Gwydione, pa ti si se hvalio po forumima da si jevrej i da si obrezan. Ti ih uzdizes u nebesa, stavljas ih na prva mesta. To moze samo bolestan covek. Sticem utisak da si se ti vise puta preobratio nego sto imas godina.

 

 

icon_smile.gif ovo postaje zanimljivo

 

 

 

Edit:

 

Ej Varg, komicno mi je to vise s paganizmom.. ajde, dobro, to su nasi korijeni. ali ne smijemo zaboraviti da smo u pocetku bili i neandertalci - nije da neki nisu rodjeni eto danas takvi icon_smile.gif

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lele, pa bre ljudi cemu tolika svadja!

Ajde bez vredjanja.

 

Ako sam ja uspeo da se smirim i prestao da se svadjam, verujem da mozete i vi.

 

--------------------------------------------------------------

 

Podatke jos prikupljam, procitacu i to o Ljoticu i njegove knjige, ali tesko da cu menjati svoj stav i svoj patriotizam.

 

A i ovo sto se delimo na ove, one itd. Sto bi rekli zapadnjaci "Srbima niko nije potreban, sami ce se medjusobno poubijati"

 

no.gifno.gifno.gifno.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сад нисам баш схватио ово са Исусом и мачем. Јел и то мешаш Хришћанство са хипи покретом?

Небитно, ал за такве само једно питање, да ли је кнез Лазар био анти-хришћанин што није окренуо образ турцима, него кренуо против њих? И да ли је због тога назван у народу цар Лазар?

 

Авва Пимен одобрава лични сукоб (тј одбрану)- ,,први пут побегни, други пут побегни, трећи пут буди мач".

 

Мислим што се тиче овог питања, да би свако кога занима, требало да прочита књигу ,,о супростављању злу силом" од Ивана Иљина, из библиотеке Руски боготражитељи.

Ja ne odlucujem da li cu ici u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, vec po tome koliku svetinju branim!

Odbrana je Sveta, ali opet izgubismo? Zasto to?

Zato sto je izgleda samo knez Lazar i vlastela bila pobozna, a ostali narod i dalje je drzao do paganizma, eto zasto, slicno je i danas, svi su hriscani samo imenom, a dobro znamo da su dela i tvorenje volje Bozije ono najvaznije u hriscanstvu.Svi govore da su Turci stigli kao kazna Bozija.Ja bih tebi preporucio srpski narod kao teodul!

Ili Vracanje duse u cistotu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sam Hrvat javno bih to priznao. najveca sramota za coveka je da se stidi onoga sto jeste. Ja te probleme nemam za razliku od tebe. Ja nisam menjao misljenje. Seti se samo sta si sve bio..okultista edukator, smrdljivo govno satanisticko, vodja pagana, ratnik Mirka Jovica, poznanik mnogih skinheadsa u Srbiji i svetu i ko zna sta jos ne...

 

U Jasenovcu su stradali Srbi..isti oni koje ti pljujes. Ustaska politika se oslanjala na Vatikan, a ne na Hitlera. Pa, sam Hitler nije mirisao Pavelica. Ti to znas. Da ne ponavljam pricu o potpisivanju Pakta...Necu da se ponavljam.

 

Gwydione, pa ti si se hvalio po forumima da si jevrej i da si obrezan. Ti ih uzdizes u nebesa, stavljas ih na prva mesta. To moze samo bolestan covek. Sticem utisak da si se ti vise puta preobratio nego sto imas godina.

O cvijetu hrvatske nacije, ti jos uvek ne mozes da mi objasnis kakvu su to Srbi imali korist od toga sto su ubijani u logorima zajedno sa Romima i Jevrejima, dok Francuzi i neki drugi evropski narodi nisu sistematski unistavani u tim istim logorima? To je bio jako cudan izliv naklonosti nacista u odnosu na Srbe? Toliko su nas voleli da su zeleli da nas sistematski istrebe? Ja mogu da budem ovo, ili da budem ono, ali to nema nikakve veze sa cinjenicom da ti lupetas. Bedno je ne biti nesto, a tripovati da jesi. Pripadas, samo po krstenici jer su u stvari ustasa, narodu koji su nacisti ubijali. Sada, posle toliko godina ti tripujes da si nacista i pokusavas da opravdas te zlocine? Sta je sledece, Jevreji sa kukastim krstovima i sieg heil?

Na zalost nisam Jevrejin, no bio bih ponosan da jesam. Adaptivniji, sposobniji i medjusobno solidarniji narod verovatno ne postoji na planeti. Oni koji ih mrze, mrze ih samo zato sto su nesposobniji od njih. Zapravo, tragicno je mrzeti bilo koga. Mrznja je uvek odraz inferiornosti, a ljudi koji moraju da nekog mrze kako bi sebe izdigli u svojiim ocima su dno dna. Zato kad krene pljuvanje po Jevrejima, a 95% antisemita u Srbiji nije nikad ni upoznalo Jevrejina, onda

ja po pravilu kazem da sam Jevrejin. I generalno se pokaze da su ti koji mrze Jevreje samo jadne budale. Sta vise, evo da te potpuno informisem ja se nisam prestavljao samo kao Jevrejin. Ja sam govorio da sam Jevrejin peder, nekad i da sam mesavina Jevreja i Roma, te da sam osnivac novog pravca u blek metalu koji se zove cionisticki gej blek metal(CGBM). Cak ad hoc improvizovao i tekstove u koji slave silovanje germanskih devica i u kojima Mojsije sodomizira Odina. Plus paljenje germanskih suma naravno. Da, bio sam dodao i opis omota na kojima transvestiti sa velikim nosevima burgijama buse vikinske brodove. Za divno cudo "o kako smo veliki naciji" su to sve primili kao fakticku cinjenicu i krenuli da vredjaju i prete. Znas, evo obradovacu te jer ocigledno nisi i najgluplji. Bilo je zabavno kad sam dobio ponudu, od nekog bleekra koji se nije izjasnjavao po pitanju ideoloske opredeljenosti, da moja, naravno izmisljena, grupa SIS

(Shalom Israel Shekinah) da intervju o CGBM za neki blek metal fanzin iz neke selendre ?!? Dakle, kak orekoh nazalost nisam Jevrejin. Ali, ako ce ti ulepsati dan, imam blisku rodjaku koja je meleskinja. Riba na kvadrat, Svi ovi sa YUM-a bi se satrlo da je smuva kad bi je videli.

Sve u svemu, svet se menja veoma brzo. Ideologije od pre 60 gdina su se pokazale kao skroz nefunkcionalne, neprirodne i apsolutno stetne po Srbe. Nikolaj je bio produkt svoga vremena. To vreme je proslo. Danas se stvara novi svet bez granica i bez podela. Svet u kojem neko vredi zato sto je kvvalitetan kao licnost, a ne zato sto je ovako ili onako podesan. Znam da mrzite taj svet, ali niko vam nije kriv kad ste skroz prosecni i ni po cemu kvalitetni? Dokazite se u bilo cemu, pa ce vas neko ceniti. Zbog lupetanja, ispranog mozga i kolicine izbacenih parola necete biti cenjeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne odlucujem da li cu ici u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, vec po tome koliku svetinju branim!

Odbrana je Sveta, ali opet izgubismo? Zasto to?

Zato sto je izgleda samo knez Lazar i vlastela bila pobozna, a ostali narod i dalje je drzao do paganizma, eto zasto, slicno je i danas, svi su hriscani samo imenom, a dobro znamo da su dela i tvorenje volje Bozije ono najvaznije u hriscanstvu.Svi govore da su Turci stigli kao kazna Bozija.Ja bih tebi preporucio srpski narod kao teodul!

Ili Vracanje duse u cistotu

taj rad otprilike.....

 

 

nije bitna bitka, nisu Srbi isli u bitku da bi je dobili nasigurno, nego i obraz da spasu. danas kvazi-patriote i ljubitelji mira gledaju na Lazara kao suludog vojskovodju, ubicu, bla bla... ne mozes danas ljudima objasniti da se branila Svetinja, da se brani i danas, i obraz i cast i sve ostalo.. i da je bolje umrijeti tako casno nego ko crv se povlaciti iz dana u dan u ivlaciti redom svakom zapadnjaku u guzicu..

Look at my men! Their courage hangs by a thread! If this is to be our end, then I would have them make such an end, as to be worthy of remembrance!

 

a to jeste.. narod je bio podijeljen, kao i danas, mada cini mi se danas vise.. zato i Vladika kaze `daj Boze da se Srbi sloze, oboze i umnoze`..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...