Jump to content

Likovni umetnici


dark_lilith

Recommended Posts

Ja Warhol.a nikako ne volim. Inace taj pop art nije moj fah. Nikada mi nije odgovarao svojim nacinom pristupa i estetikom :|

Ista stvar je i s kubizmom. Ne poricem cinjenicu da je Picasso izuzetan umjetnik i jedan od velikana svoga doba i pravca (a i bila bih pateticni idiot da to cinim), ali kubizam kao pravac nikada nisam voljela, niti sam uzivala u tim djelima. Tako da Picasso nije ni medju mojih top 100 umjetnika.

Edited by ~Abigail~

Share this post


Link to post
Share on other sites

Слажем се са Абигејл у две ствари: Не волим поп-арт нити Кубизам. Јесте он (Кубизам) носилац модерног сликарства али се у њему, као и свему осталом, претерало.

Сама основа је истинита тј. може се гледати на тај начин али је постао неразговетан.

Пејзажисти су ми, такође, досадни.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kubizmu (sto i sama rijec kaze) je isuvise geometrijskih oblika za moj ukus, sto povlaci za sobom dosadu i neintrigu.

 

edit: morala sam staviti jedno od meni najboljih Gigerovih ostvarenja

 

user posted image

 

 

O_O

Edited by ~Abigail~

Share this post


Link to post
Share on other sites

И он ми је досадан.

Све његове ствари су исте.

Није ни он баш нешто много експериментисао.

Његов колорит је (има ретких изузетака) истоветан, као и тематика.

Његов таленат је неоспоран, он је врхунски сликар али је осредњи стваралац.

Није у мојим првим редовима иако сам га, у просеку, видео највише од свих осталих.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edgar Dega,zato sto mi je on nesto izmedju impresionistickog i akademskog,i zbog svih onih jebeno dobrih balerina koje su savrseni motivi!

Gustav Klimt,ne umem da opisem zasto,mozda zato sto slika zene bas onakve kakve jesu!

 

Sto se tice nesto ranijih perioda,Mikelandjelo je fenomenalan! Zbog Sikstinske kapele...Davida(uzivo izgleda...woooow,fantasticno!!!) i dosta drugih stvari...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

И он ми је досадан.

Све његове ствари су исте.

Није ни он баш нешто много експериментисао.

Његов колорит је (има ретких изузетака) истоветан, као и тематика.

Његов таленат је неоспоран, он је врхунски сликар али је осредњи стваралац.

Није у мојим првим редовима иако сам га, у просеку, видео највише од свих осталих.

Giger radi na biohemijsku tematiku. Zbog svoga prepoznatljivog stila i dara (neosporivog) upravo i jeste to sto jeste: izuzetan, neobican, intrigantan.

Samo me cudi sto o njemu nije prije bilo price na temi (ili nisam procitala).

 

Ne znam da li si gledao Soma artworks i McCoyeve radove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ово сматрам сликарским савршенством у сваком смислу.

Моне, наравно, Јапански мост.

Један од мојих апсолутних фаворита.

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj izbor, naravno, ukljucuje Moneta...

Da se citiram sa prosle stranice.

 

Da, Monet je i moj apsolutni favorit sto se cjelokupne umjetnosti tice. ;]

Nekoliko njegovih slika, zajedno sa Durerovim, Boticellijevim i Rubensovim, imala sam priliku vidjeti uzivo, odnosno u originalu.

Jedan od najljepsih trenutaka moga zivota. U galeriji se jos osjetio sirovi miris boja i svepristutnost 'duha' umjetnika.

Edited by ~Abigail~

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gotivim i Goya - Crne slike.

E, one nose bas uznemirujucu poruku, Gigerove ne toliko (meni bar) ...

Znam da je stereotip postalo ali mnogo, mnogo gotivim Van Gogh-a ...

Onaj njegov teski, masni potez ...

Uh ...

Obozavam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

mone, dali, pikaso (raniji kubizam) mikelandjelo(jest da se izjashnjavao kao vajar ali je bio i fenomenalan slikar) goya, van gogh,

 

iskreno mislim da je da vinchi precenjen jeste da je bio fenomenalan slikar ali chinimi se da su ga precenili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao da je on jedini slikar koji je postojao ima toliko genijalnih umetnika kao na primer endi vorhol dodushe bavio se pop artom ali veoma je uticao na nash svet shto se o njemu nishta ne govori ili o boticheliju koji je morao da spali vecinu svojih aktova zbog crkve ko shta svi prichaju o da vinciju i o mona lizi kpoja iskreno nije neko remek delo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno se slazem!

Definitivno precenjen!

Zbog cele fame, sve manje ga gotivim, moram priznati.

Bilo da je istina (Da Vincijev kod) bilo da nije ...

Mnogo ga ima na sve strane, ugusicu se od njega.

Da,samo sto moras uzeti u obzir da on osim toga sto je bio jebeno dobar slikar,izucavao je anatomiju(veoma vazna stvar,a pogotovo kad neko to radi u to doba),sklapao masine,bio je totalni freak! I jos mnogo,mnogo drugih stvari!

Zato je on TOLIKO POZNAT,a precenjen sigurno nije...

 

 

I jos jedna stvar.

Poenta svakog poznatog slikara nije u dopadljivosti slike,da li se ona vama svidja ili ne,cinjenica je da je svaki od njih UVODIO NESTO NOVO! Po tome su oni poznati,a ne po lepoti slike,motiva ili neceg desetog... Danas ima bezbroj fenomenalnih slikara,ali ni jedan od njih ne donosi nesto novo,neki novi pravac i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko shta svi prichaju o da vinciju i o mona lizi kpoja iskreno nije neko remek delo

Pomenula si rec iskreno...To je veoma subjektivno...

Znas li konkretno zasto je ta slika toliko poznata?

 

 

A ako pricamo o tehnici slikanja,kompoziciji slike i tim tehnickim stvarim...Stvarno ne mogu da verujem da uporedjujete Boticelija sa Leonardom... Ako je neko gledao Boticelijevu sliku 'Mars i venera' zna o cemu pricam.

 

Naime,na toj slici Mars nema jednu nogu i neproporcionalno je naslikan! Ta greska ukazuje da slikar nije imao pojma o anatomiji.Nesto tako NE SMETE da uporedite sa Mona Lizom koja je jebeno savrsena i bez greske!

 

 

Nemojte misliti da ne volim Boticelija,obozavam ga,al opet posle Da Vincija icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravu si njemu je crtez i postavka bila odlichna proporcije savršene i planovi i k0ompozicija sve bez greshke i jeste izuchavao anatomiju i jeste secirao lesheve zbog toga i sve to stoji ali ja iskreno mislim da je kao umetnik bio precenjen neznam meni je on bio mnogo realan i mislim da nije dovoljno sebe ulozio u te slike da vidimo beshto i sem te realnosti , ja da vincija volim i cenim ali on nema dovoljno radova (chak mislim da ima premalo) da bi bio najbolji slikar na svetu za shta se sada za njega govori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato je on TOLIKO POZNAT,a precenjen sigurno nije...

 

I jos jedna stvar.

Poenta svakog poznatog slikara nije u dopadljivosti slike,da li se ona vama svidja ili ne,cinjenica je da je svaki od njih UVODIO NESTO NOVO! Po tome su oni poznati,a ne po lepoti slike,motiva ili neceg desetog... Danas ima bezbroj fenomenalnih slikara,ali ni jedan od njih ne donosi nesto novo,neki novi pravac i sl.

Nisam doveo u pitanje njegovu inventivnost, niti originalnost, niti bilo sta vezano za taj segment stvaranja. Slikarstvo svakako mnogo duguje upravo njemu, on je prvi poceo da razmislja o coveku na taj nacin, prvi poceo da slika matematicki. Svako ko je ikada bio, makar i na kursu crtanja, zna koliko je to bitno za razvoj tj. "zanatstvo".

Ono sto mene nervira je da se u tolikoj vrevi slikara i umetnika on namece kao prvi.

Ne vidim razlog za to.

Drugo, ne vidim zasto bi se ista uzimalo u alternativu (Van Gogh bolji od Dali-a, Picasso bolji od Matisse-a i sl.), zasto bi to moralo da opredeli coveka u izboru necega sto bi mu se dopalo?

Postoji nesto sto ti prija, zasto traziti da to bude iskljucivo pod ovim ili onim imenom?

Tu lezi problem, po mom nekom shvatanju.

Ne mislim da je bitno favorizovati bilo sta.

Cak smatram da je skodljivo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@priestess-mislis da Leonardo nije dobar slikar...ili sta hoces da kazes time da nije ima dovoljno radova?Ja mislim da to nije merilo...Inace i El Greko je recimo imao jedno delo po kojem je poznat,ostala su prosecna pa se i njemu divimo...

 

@gavrosaurus-Doba renesanse predstavlja prekretnicu u citavoj istoriji umetnosti,od nje pocinje izvesna sloboda,u ovom slucaju slikarstva,novi motivi,aktovi i sl. Onda se tu pojavljuje Leonardo (naravno uz ostale) koji slika FENOMENALNO,bez greske,uz naravno ostale stvari kojima se bavi... On je ta prekretnica u slikarstvu... Zato smatram da zasluzuje da bude medju prvima...

 

I ne smatram da je zasluzio vise paznje od recimo nekom modernog umetnika,tipa Christo koji je umotao Reinchtag u papir ili nekog koji izlaze wc solju kao skulpturu na izlozbi... (Razmisli o tome)

 

A naravno da ne treba favorizovati,to je tako apsurdno,ali ne treba ni podcenjivati...

biggrin.gif

 

P.S. Mada kad bolje razmislim,ne vidim oko sebe tu precenjenost Da Vincija.Ako mi verujes postoje ljudi koji sa 18 godina pitaju ko je naslikao Mona Lizu... ??!!! mad.gif

Edited by A_Scarlet_Witch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace i El Greko je recimo imao jedno delo po kojem je poznat,ostala su prosecna pa se i njemu divimo...

idi istusiraj se hladnom vodom, popiji nesto osvezavajuce ako ti je vrucina udarila u glavu, ili jos bolje, procitaj neku knjigu iz istorije umetnosti i nauci nesto. pa se onda vrati ovde i procitaj ovo sto sam podvukao. el grekove prosecne slike? haha... lik je bio toliko ispred svog vremena da nema modernog slikara koji nije trazio inspiraciju u radu el greka. pikaso je cak imao "plavu fazu" u svom radu koja je trajala ne znam ni ja koliko godina, u kojoj je pokusavao da otkrije i nauci el grekove ideje kojih ima mali milion na svakoj slici.

 

prosecne slike.. wallbash.gif

 

vecina vas se razume u slikarstvo ko sto se moja baba razume u nuklearnu fiziku, i to je sasvim ok. svako ima pravo i treba da kaze sta mu se i zasto svidja ili ne svidja, ali kad pocnete da delite "strucne" kvalifikacije, ko je dobar a no nije dobar, ko je precenjen a ko je potcenjen -> pukeface.gif

 

el grekove slike prosecne. wallbash.gif

jedina slika u dalijevom muzeju u figeresu koja nije dalijeva je upravo jedan el grekov portret. toliko je egomanijak dali zeleo da ima bas el greka u svom muzeju.

 

 

p.s. kad kazete je neko bolji od nekoga, da neko valja ili ne valja, ocekuje se da kazete ZASTO, konkretno ZASTO je to tako a ne da tresete neke pseudo-strucne komentare koji retko imaju veze s mozgom...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok jebote to jeste bruka da neznash ko je naslikao mona lizu

 

neznam mozda ja nemogu da sagledavam to sve objektivno jer ja ipak idem u dizajnersku i non stop nas kljukaju time neznam mozda greshim ali ostajem pri svom uverenju

Share this post


Link to post
Share on other sites

idi istusiraj se hladnom vodom, popiji nesto osvezavajuce ako ti je vrucina udarila u glavu, ili jos bolje, procitaj neku knjigu iz istorije umetnosti i nauci nesto. pa se onda vrati ovde i procitaj ovo sto sam podvukao. el grekove prosecne slike? haha... lik je bio toliko ispred svog vremena da nema modernog slikara koji nije trazio inspiraciju u radu el greka. pikaso je cak imao "plavu fazu" u svom radu koja je trajala ne znam ni ja koliko godina, u kojoj je pokusavao da otkrije i nauci el grekove ideje kojih ima mali milion na svakoj slici.

 

prosecne slike.. wallbash.gif

 

vecina vas se razume u slikarstvo ko sto se moja baba razume u nuklearnu fiziku, i to je sasvim ok. svako ima pravo i treba da kaze sta mu se i zasto svidja ili ne svidja, ali kad pocnete da delite "strucne" kvalifikacije, ko je dobar a no nije dobar, ko je precenjen a ko je potcenjen -> pukeface.gif

 

el grekove slike prosecne. wallbash.gif

jedina slika u dalijevom muzeju u figeresu koja nije dalijeva je upravo jedan el grekov portret. toliko je egomanijak dali zeleo da ima bas el greka u svom muzeju.

 

 

p.s. kad kazete je neko bolji od nekoga, da neko valja ili ne valja, ocekuje se da kazete ZASTO, konkretno ZASTO je to tako a ne da tresete neke pseudo-strucne komentare koji retko imaju veze s mozgom...

Mi smo na faxu fotografije imali predmet istorije umetnosti,tako da mi nemoj pricati o tome...

 

Reci mi koliko ljudi zna uopste za bilo koju drugu El Grekovu sliku osim 'Sahrane grofa Orgaza'? Ostale slike su u senci nje. O tome ti pricam... Prosek u smislu zastupljenosti u istoriji umetnosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...