Jump to content

Likovni umetnici


dark_lilith

Recommended Posts

I, da, sad sam se setila:

Da li neko voli/ zna/ ceni Felisijena Ropsa?

Bio je inspiracija i Van Gogu u ranom periodu :da:

 

 

 

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image

 

Covek je bi malo (malo?) bolestan, ali u svakom slucaju, i mozda bas zato - zanimljiv.

Da li je jos neko primetio motiv svinje, na vise slika?

 

Link sa jos slika

 

(ova tamo nema, cini mi se: http://z.about.com/d/altreligion/1/0/M/E/3/blackmass16.jpg )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hiper realizam?

Da mnogo vishe cenim, i volim, da vidim nesto realno nacrtano nego neke bezvezne tripove.

Totalno razumem da kod impresionista i ne znam ni ja vise koga, nije stvar u realizmu, vec u naglashavanju boja, linije i ne znam ni vise sta, ali jednostavno ne volim takve slike.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

inace, jel moze ovo?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/a/ab/Miro2.jpg

 

moj drugi omiljeni slikar, juan miro

 

У даааааа!

Он је и мени екстра лик!

 

IPB Image

 

Рекао бих (на основу ауто-портрета, пејзажа и сл.) да је био невероватно педантна и прецизна особа, у сваком смислу.

Оно: Савршено уређени простор и свака ствар на своме месту.

Невероватан лик, без дилеме.

Edited by gavrosaurus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, у твом стилу - Лавкрафт и његови сарадници!

;)

Невезано за то, нисам нарочито привржен оваквој уметности.

Нисам особити љубитељ ни те рафинисаности али ми ово ипак не одговара.

Ово ми пре делује као хоби, стваралаштво љубитеља сликарства а не самог сликара.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smith je sam jednom napisao da slikarstvo, pisanje i vajarstvo ne posmatra kao svrhu samu po sebi, vec kao sredfstvo pomocu kojeg izrazava svoja licna iskustva, naglasavam iskustva ne osecanja.Sto se mene tice, dao je savrsenu definiciju umetnosti,Just my two shekels...

No, i on i Lovecraft su bili proklete duse.Mada mislim da se umetnost koju je stvorila ekipa oko LOvecrafta ne moze posmatrati pojedinacno, vec kao celina sastavljena od samog HPL, Smitha, pa i ako hocemo da idemo tako daleko, i Kinga i Barkera danas, koji takodje slikaju, ali im nije to primarna delatnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sa tog linka mnogo mi se vise dopadaju skulpture (ili je mozda bolje reci figure) od crteza i slika.

Vidi se da zaista stoji iza tog stava da umetnost nije svrha sama po sebi, vec izraz licnih iskustava.

Ovi radovi u sebi nose... nisam sigurna kako da se pravilno izrazim... neku pritajenu sirovost, kao da predstavljaju neka ekstremna stanja duse, ekstazu. Ali to je samo moj dozivljaj.

I taj dozivljaj mi se dopada, iako sam ljubitelj drugacijih stvari.

Edited by Beauty In Black

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

i ja. :da:

inace, ko zna koliko ima simobla na toj slici i sta je sve "pisac hteo da kaze"...

 

ako nekoga zanima, rembrandt je imao prilicno zanimljiv zivot (nije bio bas "svoj na svome" ;-) ), a nesto od toga je dokumentovano, pa koga ne mrzi, moze da procita nesto od toga ovde, mada su u pitanju arhivski materijali, pa kontam da to smara...

 

 

-------

 

 

a sada nesto sasvim drugacije: sava stojkov

 

 

Stojkov-Monotopy-12.jpg
Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...

јел' знате да постоје једва две сачуване оригиналне фотографије Ван Гога?

једна када је имао осамнаест година, а друга у познијим годинама.

човек је за свој живот продао само једну слику, да би оболео од шизофреније, и умро као

последња скинтица. страшно. али је стварно био велики уметник. ја се дивим Ван Гогу.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmmm...

 

*Jedva dve fotografije,ali autoportreta koliko ti volja. Zar to nije ql?

 

*Za zivota je prodao samo jednu sliku,a uradio ih oko 900.To samo govori u prilog tome da nije radio po narudzbini (o slavnom Pikasu,na primer,ima sila anegdota vezanih za rad narucenih slika),vec samo i iskljucivo za svoju dusu.

 

*A u principu,nije ni morao da ih prodaje.Brat ga je izdrzavao do kraja zivota.

 

*Nije dokazano da je bolovao od sizofrenije.Jedino se sa sigurnoscu moze reci da je bolovao od jednog oblika epilepsije.Nezgodno je to sto su tadasnji 'strucnjaci' za svaku mentalnu neuravnotezenost koristili pojam sizofrenije.

 

*Van Gogh nije umro kao poslednja skitnica.

 

*Jedino se slazem sa tobom u konstataciji da je stvarno bio veliki umetnik.

 

A sada i jedan netipican autoportret ovog fantasticnog slikara:

f_0677.jpg

 

The Raising of Lazarus.

Slika je posebno fantasticna jer ujedno prikazuje Van Goga,njegovo mentalno stanje i njegovu zelju za preporodom,kao i njegov filozofski stav po pitanju religije.

 

I jos jedna,manje poznata,ali opet predivna:

f_0014.jpg

The Green Parrot

Edited by Margaritha

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Smith je sam jednom napisao da slikarstvo, pisanje i vajarstvo ne posmatra kao svrhu samu po sebi, vec kao sredfstvo pomocu kojeg izrazava svoja licna iskustva, naglasavam iskustva ne osecanja.Sto se mene tice, dao je savrsenu definiciju umetnosti,Just my two shekels...

 

Svidja mi se ovo...

Inace od renesansnih naravno Karavadjo, a od nadrealista Magritte. Onda Esher...

Grafike Direr...

 

Volim i nase narodno slikarstvo ima neku dozu nadrealizma kao u snovima, a i podseca me pomalo i na Sagalove slike...

 

Omiljena slika Edvard Munk-Krik. Nju nazalost nisam imao prilike da vidim uzivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...