Jump to content

Ljute Papričice


Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Snimanje polako privodimo kraju ostalo jos nekoliko pesama vokali i to ce biti to ;) Jedva cekam da zasviramo negde, nazalost trenutno nismo u punom sastavu u Beogradu..Takodje polako updatujemo sajt (menjamo dizajn) , spremamo se za spotove i tako ;) Bice puno toga novog ;)

Edited by Bole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi mi smo se extra proveli u Indjiji , kratko ali sta sada - dobro su odsvirali bilo je mnogo dobro videti ih uzivo ;)

 

I tako privodimo snimanje kraju i jako smo zadovoljni svojim ucinkom na istom ;) Jos malooo jos maloo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro ako ti tako kazes :):cool:

 

Pa druže jel si bio ti možda tamo? Kad se uzme sve u obzir čudi me da nisu potpuno iskulirali Inđiju. Da sam na njihovom mestu ne bih ni svirao na nekoj tamo njivi de je organizacija nula i gde zarađuju nepošteno na imenu benda. Uprkos svemu došlo je da ih čuje 110000 što svakako nije mala cifra složićeš se, ja barem nisam čuo za drugi koncert gde je ih bilo više. E pa ko je kriv svim tim 10tinama hiljada ljudi? Pa Inđija. Jel to bio koncert pepersa? NIJE. I to ti je to. Ko je očekivao više neka ode kod organizacije pa neka im se žali što su prevarili toliku masu daa će biti njihov koncert i još zarađivali nelegalne pare na suvenirima čija je prodaja zabranjena osim ako bend ne odobri. A ja svakako mislim da pepersi nisu to odobrili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SNIMANJE GOTOVO , FINITO, ZAVRSENO :)

Nakon tacno mesec dana snimanja , snimili smo i poslednje deonice koje smo planirali ...Sada se ceka na mix i produkciju koji ce biti jako brzo..Mozda se posle doda jos po nesto ako se ukaze potreba za istim..Eto prosle godine u ovo vreme ovaj trenutak kada imamo snimljen nas prvi album nam je delovao jaaako daleko ali smo ga ipak dostigli ;);):smile: :smile:

Edited by Bole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi sve je to dobro, slusao sam vas par puta i svidja mi se sto ste pozitivni u svakom smislu, malo je takvih bendova posebno onih koji ne sviraju HM. A sad par mojih zamerki koji se odnose na ime benda nadam se da mi necete zameriti ne mislim nista lose govorim iz svoje perspektive i muzicara kojima sam okruzen uglavnom starijih. Predlozio bih vam da promenite ime pogotovo sad kad treba da vam izadje album, sad je prilika za to nadjite neko ime koje oslikava vasu funky muziku, ne svidja mi se sto ste uzeli ime vec postojeceg benda i to mega popularnog i preveli ga na srpski to bi bilo isto kao da se zovete lupam Celicna devica aka Iron Maiden mislim malo je glupo, bez obzira sto vas ljudi znaju i zapamtili su vas kao kao Ljute papricice. Samim tim imenom ne odajete neku ozbiljnost i znam puno matorijih ljudi koji vas nikada nisu slusali a trebali bi i dosli na svirku samo zbog imena. Znam da zvuci glupo ali je stvarno tako. Kapiram da vas uglavnom slusaju tinejdzeri ali ako mislite da vas slusaju i malo ozbiljnji ljudi i muzicari, sta da vam kazem osim da vam je sad prilika da odete jos dalje i ostavite za sobom repove u obliku RHCP. Puno pozdrava ljudi sve najbolje i ne zamerite mi sto sam dao sebi slobodu da ovo napisem to mislim vec duze vreme. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ti nista ne zameramo Hari, naravno da je potpuno ok da das svoje misljenje .Mi smo na tu temu jako puno razgovarali , medjusobno i sa ljudima oko sebe..Evo moje misljenje oko naseg imena:

Po meni se 1. imena stranih bendova ne prevode na jezike , kao ni domacih na strane..(primer. kotrljajuce kamenje npr HA HA ) 2.ime benda ne znaci ama bas nista bez benda i muzike koja stoji iza njega..Znaci ni jedno ime benda koje mi kazes mi ne znaci nista kao sama slova na papiru i znacenje reci vec odmah mislim o tome ko stoji iza njega i sta sviraju..3.ime benda je vredno onoliko koliko ljudi je culo za njega.To su neke tacke mog gledista..Sada cinjenica je da smo mi poceli "karijeru" kao RHCP tribute bend.Ali mislim da je i cinjenica da se ne zovemo Crvene Vruce Ljute Paprike , jer sada kako se zovemo to mozes prevesti i Angry Paprikas npr zar ne,to je sve igra reci ? Mislim eto kasnije smo saznali da je postojao istoimeni bend u Srbiji(narodnjake svirali hehhe) i pre Pepersa.Takodje ljute papricice(za jelo :) ) su svojevrstan brend Srbije,poznati smo po tome. Takodje mislim da je cinjenica da cemo obrade rhcp svirati sve manje na nasim nastupima, i da ce se taj promer menjati i da posle nekog vremena necemo imati nikakve repove ;) A takodje mislim da cemo se svakom daljom promocijom autorskog tipa (znaci ovaj prvi album, tv spotovi itd) pribliziti i onima koji su eto bili odbijeni imenom (sto je po meni negativan pogled na bend - cim trazis manu samom imenu benda a stoje neke cinjenice sa strane) pa ce nadam se isti promeniti misljenje..Ostaje i poslednja stvar.Mi smo se istinski potrudili da ovih godina koliko postojimo da promovisemo bend najbolje sto mozemo i da sto vise ljudi cuje za nas.Kada bi promenili ime mislim da bi se vratili onda na sam pocetak..A i do sada mi nije palo bolje i lepse ime za nas bend od ovog koje imamo ;)

 

nego ljudi , jos smisljamo kako ce nam se zvati prvi album ;) Jel ima neko neku dobru ideju ;) hehehe

Takodje pozivam sve da overe nas potpuno novi i redizajnirani web sajt na adresi : www.ljutepapricice.com a moze i www.ljute-paprichice.com i da se uclane na sajt (forum) i pomognu nam da isti zapocnemo ponovo ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu mi bas jaki argumenti ali nema veze postujem tvoje misljenje, mada se ne slazem da bi krenuli ispocetka ako bi morali da ga menjate jer ste vi tek sad na pocetku pocetak se racuna od prvog albuma :) ovo do sad sto ste radili su samo svirke, a kad krenes da sviras samo svoje stvari to se onda moze nazvati koncertom.

Zasto ga jednostavno ne bi nazvali FUNKY e da za koga izdajete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ime benda je jako dobro, mnogi poznati muzičari su nam rekli da ga zadržimo i ne menjamo pored toga što su to tebi pričali tvoji priijatelji (koji pretpostavljam ni ne slušaju naš bend tako da mi njihovo stručno mišljenje i nije toliko bitno). Uostalom ovo ime je nešto što ljudi pamte i to je neprocenjivo. Izgubili bi veliku publiku da sada promenimo ime. Prljavi Hari pričaš o promeni imena kao da je to laka stvar i dobar savet. Da li si svestan posledica koje ono donosi? Razmisli malo pa napiši zrelu i realnu konstataciju. Mi već imamo određenu grupu fanova i ne bih da je prepolovimo svakako samo da bi se zvali drugačije. Naši tekstovi su na srpskom jeziku i mi imamo specifičnu muziku kojom gađamo naše tržiste i koja se fanovima dopada. Bila bi velika glupost da odjednom "nestane" bend Ljute Papričice i stvori se na primer bend "Funky" što je potpuno neoriginalno i glupo ime za bend po meni. Ali ok, hvala ti na savetima i podršci, kapiram da nisi mislio ništa loše već si samo hteo da budemo bolji bend. Na taj način svakako ne, ali ako imaš još neki savet slobodno postuj ovde jer mi čitamo sve što nam naši fanovi pišu i volimo da komuniciramo sa njima. Pozdrav :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...