Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Da malo promenimo temu, evo top 5 najgorih pesama Maidena, po mom mišljenju. Naravno, računao sam samo pesme sa albuma, a ne razne singlove, obrade i zajebancije:

 

1. Hooks in You

2. Weekend Warrior

3. The Assasin

4. The Angel and the Gambler

5. Drifter

 

 

 

Za mene Maideni nemaju loshu pesmu... al inache nije mi jasno shto turi Weekend Warriora na ovu listu ? Pa pesma jebe kevu kolko je dobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za mene Maideni nemaju loshu pesmu... al inache nije mi jasno shto turi Weekend Warriora na ovu listu ? Pa pesma jebe kevu kolko je dobra.

 

Ni meni nije jasno za Weekend Warrior kao i za Hooks In You, obe su odlične pesme. Meni je uvek bila najgora Mother Russia i ostaće mi najgora, a ni Angel & the Gambler nevolim baš.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo promenimo temu, evo top 5 najgorih pesama Maidena, po mom mišljenju. Naravno, računao sam samo pesme sa albuma, a ne razne singlove, obrade i zajebancije:

 

1. Hooks in You

2. Weekend Warrior

3. The Assassin

4. The Angel and the Gambler

5. Drifter

 

Moje misljenje je da je Drifter neopravdano na listi, cinjenica je da je to jedan od klasika benda, i da su je tokom prvih turneja svirali na bisu i neretko cuvali za kraj, nijedna pesma iz tog perioda, tj do 90 godine ne bi smela da bude na listi, takodje mislim da Hooks In You ne treba da bude na spisku, ako ni zbog ceg drugog, onda zato sto je zajebancija i zato sto je Smithova pesma :mrgreen:

 

 

ako mene pitas, izostavio si Reincarnation of Benjamin Breeg (ovo je moje misljenje, kao da sam ja jedini koji ne gotivi pesmu), Fates Warning, i par pesama sa Virtual XI koje nisu vredne pomena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reincarnation of Benjamin Breeg?

Mozda je muzika slabija od ostalih ali text i atmosfera koju ta pesma ima je strasna... Ima veoma jak tekst tako da mi je muzika potpuno odgovarajuca. Koliko je muzika losa text je dobar pa neka bude na nuli. :bigblue:

 

Kad god neko kaze nesto lose za IM uvek se nadju desetorica da mu se iskake kako je glup i gluv...u ovom slucaju tu ulogu preuzimam ja :)

 

Salim se malo, ali one gore pesme HOOKS IN YOU i dr. stvarno jesu bezveze, ali Reincarnation of Benjamin Breeg je mnogo jaka stvar... + ima veliku prednost sto je mozda i pesma koja najvise odstupa od maiden formule...bas je retro i bluzi !!! Ima to nesto i Deep Purple u nagovestajima i svega i svacega...

 

....inace ceo poslednji album, pesma po pesma(osim prve) kao i celina jeste MAGIJA!!!! Album koji mi je do izlaska predstavljao samo mokri san!!! :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za mene Maideni nemaju loshu pesmu... al inache nije mi jasno shto turi Weekend Warriora na ovu listu ? Pa pesma jebe kevu kolko je dobra.

asassin i weekend warrior su stvarno dobro ne znam kako dolazi do njih

angel and the gamble, jeste dosadan zbog ponavljanja ali je tema stvarno dobra

 

drifter... drifter je smejurija, mislim ono nije pesma ono je zezov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo promenimo temu, evo top 5 najgorih pesama Maidena, po mom mišljenju. Naravno, računao sam samo pesme sa albuma, a ne razne singlove, obrade i zajebancije:

 

1. Hooks in You

2. Weekend Warrior

3. The Assasin

4. The Angel and the Gambler

5. Drifter

Drifter? Ja je zaista obožavam, smatram je jednom od najboljih pesama sa Killers albuma, riff na početku je jeziv! Sjajna stvar, jako dobar tekst takođe, sve u svemu super. Mislim da ti je ostatak izbora u redu. Po meni:

 

1. Childhood's end

2. The Apparition

3. The Fugitive (da, nisam fan albuma Fear of the dark)

4. Twilight zone

5. The Assasin

6. Don't look to the eyes of a stranger (ali instrumentalna sekcija i dalje rastura!!!!)

7. Age of innocence

8. Chains of misery

9. The Mercenery

10. Quest for fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drifter? Ja je zaista obožavam, smatram je jednom od najboljih pesama sa Killers albuma, riff na početku je jeziv! Sjajna stvar, jako dobar tekst takođe, sve u svemu super. Mislim da ti je ostatak izbora u redu. Po meni:

 

1. Childhood's end

2. The Apparition

3. The Fugitive (da, nisam fan albuma Fear of the dark)

4. Twilight zone

5. The Assasin

6. Don't look to the eyes of a stranger (ali instrumentalna sekcija i dalje rastura!!!!)

7. Age of innocence

8. Chains of misery

9. The Mercenery

10. Quest for fire

 

 

 

U brate evo sad gledam ovu listu i poprilichno sam iznenadjen... Age Of Innocence ? ej bre to mi je jedno vreme bila omiljena pesma sa DOD albuma... A i ove pesme sa FOTD albuma koje si naveo takodje kidaju. Mislim ok svako ima svoj ukus al opet ne znam, nemojte me pogreshno shvatiti ali za mene Maideni nemaju loshu pesmu.

Edited by -powerslave-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahahahahah. Kako sam se pokidao kada sam prvi put na početku albuma čuo to ''AI''! Još se sećam.

Uzgred, meni je Fallen angel mnogo bolja od The Mercenery, ima rasturački rif, zarazni refren i tri solaže. Kod The Mercenery mi se ne dopada što se refren toliko ponavlja, mislim, radije bih slušao i ''Don't you think I'm a saviour...'' od ''Show them no fear...'' Takođe, ne znam da li nekome smeta to što nakon solaža, u trenutku se čuju samo bubnjevi i Bruce, a tek u drugom taktu se ubacuju i ostali instrumenti. Taj deo me naročito iritira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nakon solaža, u trenutku se čuju samo bubnjevi i Bruce, a tek u drugom taktu se ubacuju i ostali instrumenti.

Meni je to omiljeni deo pesme... :)

Mada OK ja sam jedan od onih koji ne razumeju POWERSLAVE album i i dalje stojim da je sem Aces High,2 minutes to Midnight i Powerslave sve pesme uradjene u totalno istom fazonu. Pa ce sad hejt da padne an mene. :)

Brave New World ce mi uvek zauzimati posebno mesto u srcu i svaku pesmu cu moci da slusam u po doba dana i noci kao i SOMEWHERE IN TIME....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima neke čudne modulacije i promene akorada. Prvi minut mi je dobar ali kasnije mi postaje uvrnuto. Ne znam zašto.

 

 

Refren je keva u toj pesmi, uvek mi se svidjao...

 

Mada OK ja sam jedan od onih koji ne razumeju POWERSLAVE album i i dalje stojim da je sem Aces High,2 minutes to Midnight i Powerslave sve pesme uradjene u totalno istom fazonu. Pa ce sad hejt da padne an mene. :)

Brave New World ce mi uvek zauzimati posebno mesto u srcu i svaku pesmu cu moci da slusam u po doba dana i noci kao i SOMEWHERE IN TIME....

 

 

Hejt nego shta hahahhah, ej bre tako neshto da kazesh za album koji mi je dugo vremena stajao na avataru mislin stvarno... ali Flash Of The Blade, The Duellists, Rime Of The Ancient Mariner...gde bre to isti fazon ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drifter? Ja je zaista obožavam, smatram je jednom od najboljih pesama sa Killers albuma, riff na početku je jeziv! Sjajna stvar, jako dobar tekst takođe, sve u svemu super. Mislim da ti je ostatak izbora u redu. Po meni:

 

1. Childhood's end

4. Twilight zone

7. Age of innocence

8. Chains of misery

10. Quest for fire

 

Childhood's End, uh jebote... aj necu da komentarisem :mrgreen: , ali Chains Of Misery, jedna od boljih pesma sa FotD, ne znam..

 

Heheh da taj deo je ekstra... mislim da je to Nicko rekao...

 

pa naravno da je Nicko, ko drugi :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi fanovi hoće da me biju kada kažem da je Childhood's end jedina pesma od Maidena koju NIMALO ne volim.

 

A Powerslave je najbolji heavy metal album ever. Ima sve što oćeš - hit singlove, instrumental, naslovnu numeru, trinaestominutnu kompoziciju i još par dobrih rockera. Moj favorit je uvek sa tog albuma bio Back in the village, i nikada nisam našao istomišljenika u tom pogledu. Jebem ti život, kako je to zarazna stvar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

AMOLAD je za mene odvratan album i najgori od Maidena do sada. Nadam se da ce sledeci biti bolji. Sa AMOLAD-a je za mene najbolja pesma Benjamin Breeg, mozda i jedina dobra.

666, Powerslave i Piece Of Mind su za mene top 3 albuma i tim redosledom.

 

Ne secam se ko je zapocheo ovu raspravu, ali je zasrao :D, jer ovom nece biti kraja do concerta. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...