Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Nije stvar samo u albumima koje je snimio, nego Gers svira podjednako dugo u Maidenima kao i Smith, tako da ne bi bilo fer da ga izbace, a i znate politiku Harisa da on nikad nije menjao clanove zato sto je nasao bolju zamenu, nego zato sto su ovi sami otkazivali/pravili probleme/kocili bend....

zasto je onda blaze nestao iz maidena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je da ima jos neko pored mene na ovoj temi da kaze za ovaj album da je REMEK DELO,ja sam to rekao odmah posle 3. slusanja ovog albuma!Sta reci SAVRSENSTVO!

I DANCE OF DEATH je takodje SAVRSENSTVO!

 

 

upravu si, DoD je jedan od najboljih albuma koje sam ja cuo! JEBENO SAVRSENSTVO!

 

Prince of Darkness RESPECT za avatar :D

Edited by vegeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

''For The Greater Good Of God'' je verovatno pesma,

koja označava vrhunac kreativnog stvaralaštva ovog benda. :da:

ja ne znam na kojim si ti drogama bio dok si slushao

 

text je mozda nekome i dobar, zavisi koliko bunike covek pojede, jer je ono skroz nepovezano, ko da covek pise u bunilu... pseudofilozofske teme... sve teme u jednoj pesmi, a na kraju nista, kao nosence poezija

a i onu melodiju sam ja mogao da sklepam u garazi da svuchi jos bolje

 

pa jel to da bude vrhunac njihove karijere? jedino sto valja u celoj pesmi je refren.

pesma je dosadna i monotona, u njoj nema desavanja

 

ne kazem to zato sto traje sta ja znam nekih 10 minuta i sign of the cross traje toliko pa je pesma i dinamicnija i mnogo razradjenija i mnogo pametnije napisana

 

ajde reci mi sta sam izostavio, ustvari reci mi da sam zaboraovio da kazem nesto da valja

 

sto se tiche Dance of Death: to je za mene daleko bolji album koji mi je iako ga uglavnom ljudi ne vole onako nekako bolji od poslednja tri albuma

 

jedino sto stoji je da AMOLAD nije sklepan na brzinu, ali nije smelo da se dopusti da sve radi samo harris

i takodje jedino sto na njemu valja je produkcija, ima tri i po dobre pesme, a to su:

These Colours Don't Run

The Longest Day

Different World

i prva polovina Lord of Light

 

ali evo npr. Benjamin Breeg, Out of the Shadows, Pilgrim su trebali da bez milosti zavrse u arhivi pod lancem i katancem

 

takodje sta mi se nije svidelo je da su na turneji svirali samo novi, pa novi album

 

ali bilo kako bilo, maiden dalje ne bi mogao da se krece u nekom mnogo drugacijem pravcu, znachi oni su prosli sito i reseto i bilo bi glupo i detinjasto ocekivati da pocnu da prave pesme kao sto su run to the hills(ako rezumete na sta tacno mislim)

 

i da se razumemo: ja rado preslusham amolad, ali objektivno govoreci to je za maiden losh album, muzicki bi ga trebalo kompletno preurediti i potporiti, jer ima par izuzetno dobrih textova za koje je greota da budu tako lose spakovani

Edited by The Trooper

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto je onda blaze nestao iz maidena?

 

 

Blaze je sebe smatrao privremenom zamenom jos od 1996. U par intervjua je jos tada rekao da bi bio presrecan da snimi jos jedan album dok se Bruce eventualno ne vrati. Izgleda su oni sve vreme imali neki slican dogovor.

 

Blaze je isto kao i Di'Anno imao problema sa alkoholizmom, a Harris to očigledno netrpi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je u pitanju bio dogovor izmedju Harrisa i Dickinsona da se on vrati u bend posle nekog vremena.

Upravo to. Dickinson je ionako otisao samo zato sto mu je pukao glas od silnih turneja i dranja na bini. Zato i zvuci onako sugavo na "No Prayer" i "Fear Of The Dark". Doduse, mogao bi i sad ponovo na jedno takvo letovanje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad, zavisi da li se ocenjuje samo muzičko umeće članova tribute benda, ili njihov ukupan nastup na sceni.

 

Koje pesme su svirali?

 

ne secam se bas redom al uglavnom number of the beast, run to the hills, the trooper, fear of dark, iron maiden, the evil that men do, the clairvoyant, aces high..

u sustini, nisu maideni, ali bili su ok..

 

a sto se tice bruceovog odlaska i povratka.. nameran ili ne, mislim da je samo dobro uticao na maidene..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mogao juce da odem ali jbg!Siguran sam da su bili cool ali bih te zamolio da ne BOGOHULIS!!!!!Niko nije ni priblizno Maidenima!

 

 

jebiga zajebao si se, propustio si mnogo dobru svirku... svirali su odlicno, priblizno maidenima, ali naravno 5x losije od pravih... sve u svemu jebeno sam se proveo!

 

najvise me je iznenadilo kada su odsivrali the clairvoyant, odusevili su me! I ACES HIGH! ne kapiram sto maideni ne vole to live da sviraju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Full Stop ne radi vise.Imali su "skoro" neku svirku u SKC-u ali to je bilo kao sad ili nikad ali koliko znam u principu taj bend vise ne postoji kao tribute.

 

Jedini bend za koji ja znam a da svira Iron Maiden jeste DEHUMANIZER(sviraju i Black Sabbath ali pretezno Maidene).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest SLO_Cowboy
oni se ustvari zovu IRON MEDIAN, al su ovi izgleda nesto zeznuli..

a i iz slovenije su..

 

Upravu si....to su bili IRON MEDIAN iz Slovenije.

Njihova stranica: www.ironmedian.si i več ima članak iz Beograda.

 

Bili ste super !

 

Pozdrav iz SLO

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam znao da su iz slovenije... super su svirali!nisam znao da su iz slovenije... super su svirali! nadam se da cu ih opet videti uskoro!

 

@SLO_Cowboy - jel mozete plz da okacite jos neki video sa certa? bas bih voleo da vidim snimke pesama The Evil That Man Do i The Clairvoyant! hvala unapred :D

Edited by vegeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...