Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Bobane,svaka cast :pivopije:

Danas, tj. veceras se navrsilo punih 10 godina od ... IRON MAIDEN... u Velikoj Gorici kod Zagreba

Ne seri da je proslo 10 godina od tad...?

Jebote,ladno...

 

Sad kad sam video ovo "Give Me Ed...'Til I'm Dead Tour" sam poceo da se secam svega...

Bio sam i ja na tom koncertu Maiden-a.Nije mi bilo prvi put da ih gledam (nesto ranije sam ih gledao u Budimpesti),ali ono sto me je privuklo da idem na taj koncert u Zagreb je vest koju sam cuo u radio emisiji koju je vodio Darko Flego,a to je da ce predgrupa Maiden-ima biti WASP!Vise me je to privuklo (WASP do tada nisam gledao uzivo) i tako sam resio da odem po prvi put u zivotu u Zagreb.

 

Koncert je bio u utorak,toga se secam (datuma i godine se ne bih setio da Ognjen nije naveo).Dva dana pre toga,u nedelju,je Srbija pobedila Hrvatsku u finalu evropskog prvenstva u Kranju (u Sloveniji) 9:8.Ko se seca toga,zna da su posle utakmice izbili veliki neredi,sto na samoj utakmici,sto kasnije u Srbiji (porazbijani centri Beograda i Novog Sada,uz kamenovanje hrvatske ambasade u BG-u i paljenja njihove zastave,itd.).

 

Uglavnom,dogovorio sam se sa drugom,koji je izbegao iz Hrvatske (iz Tenja,kod Osijeka),da idemo na to.Ukratko razgovor tog jutra:

- Pa jel idemo?

- Lazo,jel si ti video sta je bilo prekjuce u Kranju?

- Video sam.

- I ti jos uvek hoces da ides u Zagreb?

- Pa jebote,idem na koncert,ne idem da ratujem.Nece me valjda ubiti tamo?

- Ja ti ne bih preporucio da ides.Javi se ako se vratis ziv.

Sto se ne bih vratio ziv,pomislio sam.Ali nisam ni sanjao sta ce biti u Zagrebu...i to tamo gde sam se ponajmanje nadao - na koncertu.

 

Da skratim pricu,dosao sam u ZG,napio se usput ko svinja (jedva sam stajao na nogama) :alkos:

Skoro da rec nisam tamo progovorio,samo sam pratio masu kuda ona ide,pa i ja sa njima.Sa zeleznicke na u neki gradski bus,pravo u Veliku Goricu.Kupio kartu na ulazu,usao i usput saznam razocaravajucu vest - ono za WASP nije bila istina.Nece nastupiti.Nego je predrupa bila neko americko sranje zvano Murder Dolls.Sranje :puke:

 

Oni zavrsili i napokon Maiden-i izlaze na binu.To se cekalo :rockdevil: (kad vec WASP-a nema)

Pici svirka sve u 16 i tu negde na pola koncerta krenu oni The Clairvoyant :rockdevil: A to mi je omiljena pesma sa Seventh Son-a.Bio sam negde stajao napred po sredini i kad je to pocelo progurao sam se koliko sam mogao (mislim da sam bio 4.-5. red recimo) i ja frajer,onako pijan i sav u zanosu,sam se "odao"...digao sam tri prsta u vis :haha: I tako ceo Clairvoyant (koja bas i nije kratka pesma)...

 

...sto se pokazalo kao kobna greska.S'obzirom koliko sam "nizak" to je videlo 90% stadiona.

Nedugo posle te pesme se skupila neka grupa oko mene i...udri.Prvo sam uspeo da im nesto umaknem (prema centru terena),ali su me stigli,srusili i udri,i udri,i udri.Malo je...zajebano kad si sam,a grupa se namerila na tebe da te lincuje.Udarali su me onako bas krvnicki,bez pardona.Sve uz neizostavno "Majku ti ĆETNIĆKU","Jebala te SRBIJA" i sl. :)

 

U jednom trenutku,vec na izmaku izdrzljivosti (glava mi vec bila razbijena,lice polupano,sav unakazen),sam pomislio "Jebote,STVARNO cu ostaviti svoje kosti ovde,u jebenom Zagrebu" :)

 

A najgore je sto znas da u toj situaciji ne mozes da ocekujes nikakvu pomoc.Od nekog sa strane ili policije ili bilo koga.Provalili su da si Srbin u Zagrebu i tu ti BAS NIKO nece pomoci.Samo molis boga da jos neko ne uleti.

 

Epilog (tuče;posto do kraja tog dana,tj. do ujutru je bilo jos svasta;ali dugo bi trajala prica):sto zbog toga koliko sam iskrvario,sto zbog njihovog udaranja do besvesti,sto zbog sto se tome nije nazirao kraj...sam izgubio svest.Sto je bila srecna okolnost po mene,posto su likovi mislili da su me ubili (lezao sam krvav/prebiven i nisam se mrdao),pa su me ostavili takvog (ili su se mozda uplasili kad su shvatili da su me ubili?Ko ce ga znati...).

 

To se sve desavalo za vreme nastupa Maiden-a.Gomila ljudi okolo je videla sta se desava,ali niko nije reagovao.

Za-ma-lo da se ne vratim ziv (ko sa pocetka ove price),ali eto,preziveo sam nekako :bigblue:

 

Tako da...ni ja nikada necu zaboraviti taj koncert Maiden-a u Velikoj Gorici :srbija::pivopije:

 

 

P.S. - U jebote,ala ovde sad rokaju gromovi napolju...ko blesavi :ph34r:

  • Upvote 10
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lazare, crni sine :D Eto vidis da smo mi i hrvatski Maiden fanovi "blood brothers" :)) Salim se, mada znam da to onda nije nikako bilo za salu, jbg

 

Tacno, pricalo se da ce kao predgrupa tada svirati WASP, mada sam ja, cini mi se, par dana pred polazak vec nekako saznao da nema nista od toga.

Zanimljivo je da su nas na tom koncertu uskratili za jednu pjesmu. Nisu odsvirali "2 Minutes to Midnight", iako su je svirali na toj turneji. Prica medju fanovima je bila da su morali malo ranije da zavrse koncert kako bi na vrijeme stigli na let nazad za London, jer se navodno zagrebacki aerodrom ranije zatvarao. :)

 

@BruceBruce

Svaka cast, Up the Irons!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prica medju fanovima je bila da su morali malo ranije da zavrse koncert kako bi na vrijeme stigli na let nazad za London, jer se navodno zagrebacki aerodrom ranije zatvarao.

Pa...ne znam koliko je to istina,posto je njihov tour bus izasao sa tog stadiona (meni je u secanju ostalo da je to bio neki hipodrom?) jedno dva sata (sat ipo minimum) posle koncerta.Bio sam jos uvek tu,pa sam video.

Da im se bas zurilo verovatno bi krenuli ranije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo te iskulirao :haha:. Čestitam, inače

Hvala hvala :).

Ma ja sam inace to odradio bas na pocetku DOCTOR DOCTOR INTRO-a al je moj prijatelj iz HR koji mi je inace kum forsirao ovog tipa da usnimi jer je bio pored njega....hahah svakako lepo je imati u arhivi za secanje ovako nesto!

 

Sutra PIESTANY SLOVAKIA! Imate na TOPFEST.SK live stream pa mozete baciti oko sutra sta se dogadja tamo :). UP THE IRONS a izvestaja ce biti po povratku. :rockdevil:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo dodjoh iz Slovacke,jebote BOG!!!!Ja apsolutno nemam reci za ovako nesto,POTPUNA DOMINACIJA,PEGLANJE,MASAKR NA BARIJERI,jedan od najboljih Maiden koncerta na kojima sam prisustvovao,posle 13 godina su svirali u Slovackoj mozda je to i razlog ovoliko nabrijane atmosfere!!!

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@m-16

Hvala matori,samo da me posluze sreca i zdravlje da izguram nastavak turneje i bicu prezadovoljan za ovu godinu :).

 

@Vic

Zapravo to i nije bio klasican festival,vise je bio IRON MAIDEN doveden od strane tih organizotora njihovog TOPFEST-a,na toj bini gde su Maideni svirali su samo Maideni i predgrupa Voodoo Sixx imali pristup i niko vise a na ovoj pored su peglali ti bendovi za "zagrevanje" i DJ afterparty za nastavak te zajebancije.Tako da je ovo bila neka slicna prica onoj kad su RHCP doveli ovi iz STATE OF EXIT organizacije.A danas je tamo isto zezanje kad su vec postavljene bine i ima standova da uzmu ljudima jos kesa jer je to tamo "atrakcija" :)...

Edited by Lord Iffy Boatrace

Share this post


Link to post
Share on other sites

колико видим, мора да се телефоном скине нека од оних дебилних апликација (онај икс-реј и остало смеће) да би ти наводно стигао неки код, који мораш да укуцаш на сајт да би гледао концерт :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...