Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Brutalna kiša i još gori vetar, nevreme ceo koncert bez prestanka, plus neprespavana noć u kombiju, ali ništa nije moglo da pokvari onakav spektakl. :rockdevil: Inače, Seventh son of a seventh son je najbolja live Maiden pesma koju sam čuo do sada, epski performans. :da:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da sam upravo video Lorda Ifija kod glavne železničke, izgleda da se vratio sa turneje :D

Hahah sto mi se ne javi care :))).

Da,to sam verovatno ja bio,sad sam dosao :D.

 

Btw,sinoc po sredini u prvom redu ceo koncert,publika negativna u svakom smislu te reci kao i kod nas,stoka bahata ali izdrzalo se :))).

 

1186388.jpg

 

1186390.jpg

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros se vratih iz Zagreba, uknjizio sam sinoc Maidene po sesti put uzivo. Nisam ih gledao jos od 2010. i Szigeta i u medjuvremenu se gotovo i nista nije promjenilo (osim sto mi Murray izgleda malo neobicno, kao da je malo promjenio frizuru :)) Dakle, institucija i dalje radi punom parom, i dalje odrzavaju prakticno besprijekorne koncerte, u svakom pogledu, od toga koliko trce po bini, pa do raznoraznih scenskih efekata. Juce me je jedino malo smorilo ozvucenje, nekako je bilo preglasno i ne bas najbolje podeseno, barem posmatrano sa pozicije na tribinama na kojoj sam bio, ali mi nije smetalo da uzivam.

U setlisti me je prvo fino obradovao "The Prisoner", sa odlicnim video uvodom, a onda me je u zicu dotakla i bukvalno najezila "Affraid to Shoot Strangers", odlicna antiratna pjesma, meni svakako jedna od omiljenih sa "Fear..." albuma. Nek' sam i nju cuo uzivo, pa sada mogu da im oprostim sve one trupere i ran-tu-d-hilsove uzivo. Po obicaju nisam htio da gledam setlistu unaprijed, mada se dosta toga moglo pretpostaviti sta ce svirati. Nadao sam se da bi mogle da ulete i "Still Life", a posebno "Infinite Dreams", ali nista od toga, jbg. Zauzvrat, svirali su "Seventh Son ..." uzivo i kao sto vec neki ovde napisase ranije, ono je prosto savrsenstvo gledati uzivo, cista epika, od same pjesme do samih efekata na sceni, sa sve mracno nasminkanim Michael Kenneyjem za orguljama na pokretnoj platformi. Perfekcija.

Da na kraju kazem da im je koncert trajao nesto jace od 1h i 45 min, u svakom slucaju ono sto prikazuju na bini vrijedi svake pare koju platis za kartu.

 

Anthrax je svirao prije Maidena i zao mi je sto sam propustio dobar dio njihove svirke. Po drugi put gledam Anthrax uzivo i po drugi put kasnim na njihov nastup, jbg. Par sati pred koncert malo smo cunjali centrom Zagreba, onda oko 18:20 odlucimo da krenemo nazad ka Areni, koja nije uopste blizu centra. U povratku nam se pokvari tramvaj, tu izgubimo dosta vremena, na kraju dopjesacimo do Arene, udjemo oko 20h, kad ono Anthrax vec uveliko svira "Indians". Bas bezveze... Znaci da su poceli ranije, ako sam dobro zakljucio oko 19:30, iako na ulaznici pise da je pocetak programa u 20h. Svejedno, dok sam uzimao majicu na merch standu, cuo sam da sviraju "Got the Time", tako da mi je na kraju preostalo da cujem "TNT", "Fight Em Till You Can't" i za utjehu "I Am the Law" i "Antisocial" (plus sa razglasa Rainbow i "Long Live Rock n Roll" :rockdevil:)

Zagrebacka Arena dosta dobro popunjena, odlicna atmosfera u publici, parter krcat, fan-pit isto, sigurno nekih 15000 ljudi, ako ne i vise.

Za kraj pozdrav ekipi iz Minjinog kombija, islo nas je 20ak ;):srbija:

 

@BruceBruce

U jednom momentu sam te vidio na onom velikom ekranu, prvi red, tetovaze, go do pojasa, klasika ;):rockdevil:

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo se vratio iz ZG...

 

Dakle, Voodoo Six su izdali jako dobar album i radovao sam se da ih vidim i drago mi je što jesam i što sam došao malo ranije zbog njih. Jako dobro, kako sam i očekivao.

 

Anthrax sam prvi put slušao npr. prije više od 20 godina, i tu su oni svih tih godina, ali nikad ih nisam volio (najbliže tome sam bio početkom Bušove ere, Beladonu nikad nisam mogao). Sad sam ih prvi put gledao i vala, bilo je odlično u najmanju ruku! Odlična svirka, atmosfera, pozitiva, zabavno i puuuuno više od onoga što sam mislio da će biti.

 

Maideni.

Paklena atmosfera u Areni, buka, huk i tako to redom. Na početku malo muljavo i preglasno ozvučenje, ali pročistilo se ubrzo.

Uglavnom se slažem sa većinom izrečenog ranije, Maideni i dalje suvereno gaze, poprilično zanimljiva set lista (za njihove standarde), odlični i svirka i nastup. Ukratko, vrijedilo je i svakog dinara i vremena i truda.

A vrijedilo bi isto toliko i da su odsvirali i samo dvije pjesme, Afraid To Shoot Strangers i Seventh Son. Ono je bila čista magija, tokom Seventh Son-a sam se po količini sreće i osmijehu na licu osjećao kao da ponovo imam recimo 14 godina i da Maidene gledam prvi put.

 

U Arenu ušao za jednu sekundu, a izašao za 10, sve je funkcionisalo odlično.

 

Sad u povratku upao u kolaps na auto putu na izlazu iz ZG, bila neka nesreća, dva sata smo stajali u koloni i tokom ta dva sata se pomjerili recimo 5 kilometara. I tek onda kući.

 

I da, u hotelu u kom sam bio noćas umro neki gost, tako da su smo jutros u holu zatekli policiju i mrtvozornika.

 

Danas cijeli dan po ZG, uživanje, fenomenalan koncert sva tri benda sinoć, Seventh jebeni Son uživo... Life's good.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

MOJ REVIEW!

 

Iako sam imao narukvicu za First To The Barrier usao sam isto kada i ostali ljudi bez nje, organizacija cista nula. Vode nema nigde, a obezbedjenje sturo daje svoju. Vecina ljudi je jedva cekala da se zavrsi Voodoo Six da bi gledali Anthrax (i Maidene). Voodoo je smaracina od benda, ali hvala Bogu pa se relativno brzo zavrsio. Izlazi Belladona! Kakav indijanac od coveka, legenda. Anthrax je jedan od bendova koji RASTURAJU uzivo! S obzirom da sam bio u drugom redu, upao sam Belladoni u oko zbog slicnosti nase kose pa je pokazao na njegovu kosu i onda prstom u mene. Konacno, IRON MAIDEN. Najbolji bend ikada, drago mi je sto sam cuo nekoliko njihovih (i malih i velikih) gresaka i shvatio da su i oni ziva bica. U svakom slucaju Maideni su pokazali zasto su NAJBOLJI BEND NA SVETU. Sa mojom Dejv zastavom sam Dejvu izbio oci, pa mi je hvala Bogu namignuo i mahnuo. Da, mahnuo je meni! Koncert je prosao za tren oka, to je prava tuga. The Evil That Men Do sam preplakao kao malo dete. Vatromete i pirotehniku necu ni da opisujem. Ovim putem zelim da se zahvalim svim ljudima sa kojima sam putovao na provodu i prevozu do tamo. I posebno da se zahvalim LordIffy-u koji mi je poklonio Murrayevu znojnicu. Nadam se da cu ih uskoro ponovo gledati.

P.S. CELAVI SLOVENAC KOJI ME JE BESCILJNO GURAO LAKTOM JE RETARDIRAN.

UP THE IRONS!

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah sto mi se ne javi care :))).

Da,to sam verovatno ja bio,sad sam dosao :D.

 

Btw,sinoc po sredini u prvom redu ceo koncert,publika negativna u svakom smislu te reci kao i kod nas,stoka bahata ali izdrzalo se :))).

 

1186388.jpg

 

 

 

Sto ne ponese zastavu?

 

U pravu si za publiku.Njihova publika u opste ne slusa Heavy Metal...tu su samo pozeri bar 80%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto ne ponese zastavu?

 

U pravu si za publiku.Njihova publika u opste ne slusa Heavy Metal...tu su samo pozeri bar 80%

Nisam poneo zastavu iz postovanja prema nekim prijateljima kod kojih sam bio u HRVATSKOJ,nije prikladno bilo...Takodje isti ti ljudi nisu nosili CRO zastavu ovde 2009 a ni 2007 pa ne vidim razloga zasto bih terao uz kurac ako ne moram...

 

A sto se publike tice,bio sam na mnogim Maiden koncertima i skroz razumem guranje kada te ponese ta Maiden energija,jer publika se pretezno ponasa kako bend sa bine prenosi energiju ali ovo namerno guranje i nabijanje ne bi li dokazao da si "najjaci" u masi je tolika kolicina debilizma da sam to samo na ovim prostorima vidjao :).U Poljskoj su bile JAKO grube svirke ali se znalo da je svako tu zbog Maidena i svaki udarac koji sam zadobio je bio u nekim trenucima kad je neko bio ponesen energijom pa me je nesvesno zakacio.A ovo da neko dodje razvaljen od alkohola i gudre sa tim ciljem da gura masu i da tuce iz nekih komplexa sam samo vidjao ovde i u Hrvatskoj.

Edited by Lord Iffy Boatrace
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...