Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Da, bio je to veliki povratak, steta je sto nisu uspjeli da odrze taj zamah kad su kasnija izdanja u pitanju. Brave New World mi je i dalje jedan od njihovih 5-6 omiljenih albuma, odmah nakon SIT, SSOASS, Iron Maiden/Killers i Powerslave.

 

Meni odmah iz SSosAA i Poweslave-a. :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je isto Fear bio prvi album koji sam dočekao da izađe i kupio ga, a za njim i sve ostale kako su izlazili. Prije neki dan pustim par onih najmrtvijih pjesama s njega tipa Apparition, čisto da vidim da li ih i dalje znam napamet... i znam :haha:

Edited by Descender

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje, pošto nisam dogurao dalje od drugog albuma, pa se slabo razumem u njihovu diskografiju... Da li postoji neka kompilacija, EP ili nešto slično gde Bruce Dickinson peva pesme sa prva dva albuma? Mislim na studijski snimak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo nemoj da skidaš ona dva albuma leprousa, i sve će biti u redu. bodome bi takođe mogao da zaobiđeš.

a ako si se već nameračio na mejdene, radi opšte kulture i negovanja tradicije, skini prvo 'somewhere in time' - pošto im je to ubedljivo najbolje albumče.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas, tj. veceras se navrsilo punih 10 godina od kada sam po prvi put u zivotu gledao najbolji heavy metal bend na svijetu - IRON MAIDEN! Bilo je to u Velikoj Gorici kod Zagreba, na stadionu NK Radnik. Tada sam isao organizovanim prevozom iz Sarajeva i bio sam jedini iz tog busa koji je u Hrvatsku usao sa licnom kartom Republike Srpske, sve sa dvoglavim orlovima i cirilicom. Nisu mi pravili nikakve probleme na granici.

Momenat kada je krenula "The Number of the Beast" i kada sam po prvi put vidio Dickinsona uzivo, na najvisocijem podestu na bini, par metara iznad ostalih clanova benda, se ne moze zaboraviti!

 

U to ime:

http://youtu.be/esu5xctFtLQ

 

wZi5GHL.jpg

 

TtWEzwz.jpg?1

 

nXJdqrX.jpg

 

:rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

 

Up the Irons!

  • Upvote 6
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...