Jump to content

Deceased


DETH

Recommended Posts

E taj intervju sa Stanom iz RIPA je isto super,kao da Fowley prica :). A i ta kuca je vrh,sve sto sam cuo a da je izaslo za njih je stvarno izvanredno.Mada,izgleda du su crkli,nema apdejta na sajtu...Bole,znas li ti nesto o tome,ti mi rece da si trejdovao sa njima...?

Ne pamtim kad sam se poslednji put cuo sa Stanisom, mislim prosle godine negde, kada je izasao Witchburner, posto sam bio cuo da je on izdao. Pogresna informacija bila. Poslednje sot znam da je izdao je bio bas Witchburner EP "German Thrashing Metal". Nisam se trejdovao s njim, poslao mi je skoro sva izdanja koja je imao na originalima za recenzije i za to sam mu vecno zahvalan. Iz njegovog kataloga mislim da samo nemam Morningstar "Hell", prvi Usurper, October 31 "Meet Thy maker" (njihovo izdanje) i prvi Lordes Werre EP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Virginia-based old-school thrash metallers DECEASED have posted the following message on their official web site:

 

"Our new album 'Surreal Overdose' has been pushed back until the end of the year. We won't get in to start recording it until fall of 2007 at the earliest. We are taking our time with writing the songs which are coming along nicely. No word yet on when this new CD will be released.

 

"We will be re-releasing 'Fearless Undead Machines' as a two-CD [set] in the near future. The album has been out of print for a while and we want to do something extra with this re-release. The first CD will have a re-mastered version of the album. The second CD will contain demo versions of songs, studio outtakes, and live versions of the songs. The accompanying booklet will tell the story of the making of the album, from rejected artwork to funny stories that happened while in the studio. The first 100 copies will include a zombie/DECEASED logo metal pin and a patch to coincide with the 10-year anniversary of this album. More related merchandise will be available soon. Look for an announcement here when it does happen!

 

"We will start playing shows again next spring. We are currently working in our new live guitarist Shane Fuegel, who is coming along great. Once we are ready with him, we will be playing a lot of shows. Chicago, California, Florida, New York, and a whole lot of other places that haven't been confirmed yet."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Virginia-based old-school thrash metallers DECEASED have posted the following message on their official web site:

 

"Our new album 'Surreal Overdose' has been pushed back until the end of the year. We won't get in to start recording it until fall of 2007 at the earliest. We are taking our time with writing the songs which are coming along nicely. No word yet on when this new CD will be released.

 

 

 

Grrrrrrr

:mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Skinuh Deceased na preporuku gosn grejva...and boy, am I glad I listened to him :D

 

Luck of the corpse - aaaa..kak'a je bre ovo death/thrasherana!!! :rockdevil: Possessed springs to mind..extra mi se svidja zvuk, znachi sve se do jaja cuje, ukljucujuci i bas..vokal je imho sasvim solidan, perfektan za ovakvu muziku, no mozda fali neki catchy line i sa njegove strane..ali tu su riffovi. O kakvi riffovi!!! Cenim da mi je za sada Futuristic Doom najjaca pesma na albumu..ne mog da izbacim onaj bas iz glave..pa cak i vokal je pamtljiviji neg na ostalim pesmama..Cemetary's full ima majka prelaz..Decrepit Coma i Feasting on Skulls takodjer medj boljima..ma..jedino sto mi se malo Birth By Radiation ne uklapa, uprkos par dobrih riffova..cudna..ali sve u svemu album za 10ku!

 

Dalje jos slusah onaj 13FS EP..voivod pesma ovde najslabija hehe...Robotic Village mi je za sada najjaca Deceased pesma..pravi thrash masakr! And da dodam samo..onaj solo na kraju Nuclear exorcist - mordor running wild worship ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuh Deceased na preporuku gosn grejva...and boy, am I glad I listened to him :D

 

Luck of the corpse ,Radiation 13FS EP..

 

:pivopije: dobrodosao u vode ovog kultnog benda,znao sam da ce ti se kao coveku sa istancanim ukusom ovo svideti.

 

a ako su ti se svidela ta 2 sto si naveo - nemas pojma sta te ceka,ali bukvalno

necu da ti kvarim uzivanje u istrazivanju,ali prave stvari tek treba da cujes :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blueprints mi..stvarno ne ostavi neki trag...uvodna je solidna..triangle...into the bizzare..al sta znam..mnogo mi se vise svideo Lak ov d korps..koji mi se actually momentalno svideo..al Bprints...nyah. simply nyah...IMHO a step down..

 

Ali..Fearless Undead Machines - j.e.b.o.t.e. :rockdevil:

 

The Silent creature je jedna od onih problematicnih pesama..prvo treba da se prebrodi onaj uvodni minut i da se klonis rewind dugmeta...isto to se desava vec posle prvog refrena...sve je jos gore kad prodje cela pesma :) :) Nikak da se bacim na drugu jel'te...ne znam...genijalshtina. Bubnjevi na ovom albumu jebu kevu. Jedna od bolje odradjenih ritam sekcija koje sam chuo. Ubaci na to kilo thrash/heavy riffova...i dobijes jednu azdaju od albuma! Kaze thrash...jer ovaj album je stvarno minimalno death metal..pa chak je i silent creature power thrashy pesmica :D Ma sta god..ovo je jedan perfektan tehnicki (horror)metal album.

Kontaminacija - kewl intro(e odavde je Manowar trebao da gleda kak se to radi (Gods of war ;) )za jednu od ludjih pesama ovde...naslovna pesma jel'te...jebote onaj intro je kao Agent Steel meets Dark Angel supervised by Rolf Kasparek...Riffovi i soloi ovde su really something! A tek prelazi...reci su suvisne ovde. Jos jedan interlude(slabiji)...followed by jos jedna majka od pesme..fantazija riffovi..a pre-chorus mislim da mi je najjaci(melodija+vokal "An infectious scream rings through the air..."), i takodje veoma catchy refren..a jos kakav je finish pesme..ccc.totalni overwhelming.

Graphic Repulsion krece sa death/thrash riffom..prve dve strofe okej..oko 2.minuta krece preplitanje sporijih delova i onda ludilo od prelaza. INTO BATTLE! :rockdevil: Al ovde su vokali zrbzani na nekim mestima extra...Sve u svemu, dodje mu jedna od ""slabijih"" pesama na albumu. Jebiga, prljava konkurencija. "Mysterious Research" - jos prelepih melodija i predobrih riffova..neverovatno je da na ovom albumu vazi pravilo - sto duza pesma to bolja. Koliko takvih ima?! Pa dobro.."Beyond Science" malo kvari ovo pravilo..najkraca pesma ovde, mnogo dobar main riff, i jedan od zaraznijih refrena "..And screaming out(wooooaaaa :) ) "Save us from the dead!!" :rockdevil:

Unhuman Dream-najslabija pesma...onaj intro se mnogo oduzi...a i sama pesma posle nema nekih impresivnijih delova..stvari se popravljaju pri kraju. "Psychic" - pravi melodic metal onslaught hehe, nisam do sada komentarisao lirike, koji se vrte oko zombija jel'te, ali su extra kvalitetni, extra, dakle na sprskom "specijalni", a na ovoj pesmi kanda i najjaci uz Silent Creature. Jos jedna od boljih pesama. Destiny je okej zavrsnica albuma, od 9 pesama(-interludi) recimo da je 5 po kvalitetu otprilike..i ima delova koji do jaja podsecaju na stariji Deceased...

 

Anyway..da sam ovaj album prvi chuo od benda..ne znam na kom forumu bih trazio temu heh. Fantazija..simply, klasika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad bih ti preporucio da prvo poslusas live album-up to tombstones!!!, da njime zaokruzis ovo sto si do sada slusao.taj live je izasao u periodu nakon supernatural addiction ,ali sve pesme,izuzev the premonition,su starije i mislim da nema potreba da govorim koliko dobro zvuce.silent creature je jos bolji uzivo.

inace,feraless undead machine albumom bend je nacinio pomak u stilu muziciranja.pesme postaju melodicnije,duze i polako gube death odrednice koje su svakako imali na prva dva albuma i sve vise integrisu u zvuk klasicne heavy(neko ce reci power)elemente.

meni su supernatural i as the weird jos bolji od fearlessa,ali silent creature je najomiljenija pesma kao i unwanted memories (it always ends in tears)

i moram vec jednom da uganjam ova tri albuma na originalima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, nije jedina koja je valjala..ali nakon onih 40tak minuta AC/DC worshipa, ta kad je krenula, ja sam se nashao u shoku :) Stvarno podobra pesma...

 

Pa...pre ovih aprilskih koncerata u BG nec sigurno(mozda na sajam automobila jedino dodjem)..al skinucu vec ja sam..ili se vec snac..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veci mi je utisak ostavio FUM, ali i pored toga Supernatural je a fine piece of art. Kad vec rekoh art...moram odmah pohvalim cover koji me je odushevio kada sam ga video i lepo je videti da bend odaje tribute jednom od najboljih pisaca ever :rockdevil:

 

Mjuza je blizu FUMa, ne mogu je nazvati istom, jer ovde ima svezih ideja, ali na trenutke stvarno ima nekih 'gothenburg' delova ovde..melodic death, nesto tipa Edge Of Sanity, sto je naravno very good. Lirici vise nisu tol'ko okrenuti zombijima, ali jos uvek horrorwise..posebno bih izdvojio "A Very Familliar Stranger". Ali..lyricsi su ovde na neki nachin mach sa dve oshtrice, i jedna od labavijih spona albuma. Ima catchy momenata skoro u svakoj pesmi sto se tiche vokala, ali eto npr AVFS ima taj fazon da je cela prica ispricana u 5 minuta pesme, sto bas i ne fukcionise najbolje, mozda bi uz neku midtempo muzku, al uz one brzinske riffove mi nekak ne ide. Tu i na jos par pesama, chini mi se da jednostavno, ima previse lirika. A mozda ja samo trazim dlake na jajima... Al nekako, eto, King D mnogo bolje radi to prichanje priche kroz pesme, nikada ne preterujuci sa kolichinom rechi, zadrazavajuci zaraznost i pritom uspevajuci da isprica pricu. Na same vokale nemam primedbe Fowleyev vokal mi je oduvek extra odgovarao.

 

Na muziku..pa jedina "primedbu" iznesoh gore, osim toga...nemam rechi. Najbolja pesma albuma, bez premishljanja "Chamber Of The Waiting Bird". Lele, kakvi riffovi. I veoma jak "na prepad" prelaz :mrgreen: K'o da im Shuldiner pozajmi ono... "Premonition" je veoma catchy i liricharski i melodichki..ova me bas podseca na EOS. AVFS, iako srah gore..isto spada medju jache pesme albuma..u stvari, da zakljuchim da album jos uvek nije izdvojio neku pesmu koju zelim da preskocim. Prosto receno.

 

Za pola jajeta mi je jachi FUM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veci mi je utisak ostavio FUM, ali i pored toga Supernatural je a fine piece of art. Kad vec rekoh art...moram odmah pohvalim cover koji me je odushevio kada sam ga video i lepo je videti da bend odaje tribute jednom od najboljih pisaca ever :rockdevil:

 

pored slicice u desnom uglu covera,znam da je i druga pesma na albumu inspirisana jednom njegovom pricom,a poslednja-elly's dementia filmom vestica iz blera :rockdevil:

 

inace,ovo bi trbalo da mi stigne za nedelju dve:

 

6512_216.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Овакве ствари ми уопште нису занимљиве. Лепо две одвојене плоче да се набаве, тако и никако другачије.

Инале, ја сам почео да их слушам отпозади и запрепастио сам се како су звучали на "Luck Of The Corpse" кад сам га набавио.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...