Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

Da izvinete, serete obojica! Sad jos krenite da prosipate da je minimalizam minimalizma u YU grupi ili Ribljoj corbi jos veca umentnost, pa da odem da skocim kroz prozor. Skolovaniji ste od mene, pa necu dalje da se prepirem sa vama. Ne smaram muziku EKV-a muzicki vrednom, a vi me lupajte po usima do sutra, ako hocete, ali me necete ubediti da je bilo sta sto baja sa sestoakordnim znanjem na zadnjem sedistu drlja na gitari, a svi ostali u autobusu na srednjoskolskoj ekskurziji pevaju - nekakav kvalitet.

Secracone, kada bi seo na klavijaturu, uhvatio bi sve moguce kombinacije, permutacije i varijacije akorada koje postoje. A kada bismo stavili 3 ili 4 klavijature jednu do druge, sta bismo tek onda dobili? Mozda bi to trebalo to da probamo u naucne svrhe! icon_smile.gif

Yamaha PSR serija je zakon, a mi mlatimo neke krseve i zavidimo... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da izvinete, serete obojica! Sad jos krenite da prosipate da je minimalizam minimalizma u YU grupi ili Ribljoj corbi jos veca umentnost, pa da odem da skocim kroz prozor. Skolovaniji ste od mene, pa necu dalje da se prepirem sa vama. Ne smaram muziku EKV-a muzicki vrednom,

...

Brkaš subjektivno sa objektivnim...

 

A ako ovde iko sere, onda si to ti... icon_smile.gif

Da te poznajem samo po postovima, bih pomislio da si neki govnar žešći. icon_smile.gif

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali me necete ubediti da je bilo sta sto baja sa sestoakordnim znanjem na zadnjem sedistu drlja na gitari, a svi ostali u autobusu na srednjoskolskoj ekskurziji pevaju - nekakav kvalitet.

jok, nego je kvalitet kad neko snimi 30434532 slojeva razlicitih instrumenata i melodija koje veze s mozgom nemaju pri tome se trudeci da ne svira nista manje od petozvuka, i u ritmou koji je "nemoguce" prebrojati. e da, jos jedna stvar: obicno to prave ljudi u zakasnelom pubertetu kojima i dalje iskacu bubuljice nejebice. icon_smile.gif a ko ih slusa? nekoliko istih takvih geekova koji sluisaju "elitisticke" i "intelektualne" bendove koje niko "ne razume", sto pomenutoj publici daje osecaj da su nesto posebno (posto ih ima malo). pa ti vidi sta vise vredi, to ili pesme od 3 akorda koje ljudi pevaju na eksurzijama 20 godina nakon sto su se pojavile. pa da pocnemo od a-mola. icon_wink.gifwallbash.gif

 

da ne bude zabune:

secem se ja I na neke "komplikovane" bendove ima to svojih cari, ali gro tih ljudi bi dupe dali kad bi mogli da napisu pesmu kao sto je... ne znam sad mi pade na pamet "perfect day" (lou reed). ako imas sta da kazes, 3 akorda su dovoljna. ako nemas sta da kazes onda ti nije dovoljno ni 333 (ili 666? icon_wink.gif ). sad sam se ja prosr'o ko grlica, ali to je poenta. icon_smile.gif

 

aj ziv bio pivopije.gif

Edited by Gargamel

Share this post


Link to post
Share on other sites

khm, mislim da se i ja slazem sa Secracon-om...

Evo ja vec sviram nekoliko meseci EKV na keyboard-u i ne mogu ti reci da je nesto tesko, isto tako i da je naivno i jadno... EKV mozda po tebi nije neka muzicka vrednost, ali ukusi su razliciti, kao i razmisljanja i bezveze je diskutovati o tome. Velika je uzivancija svirati njihove pesme (bar meni) a jos lepse kada isto tako i publika koja te slusa i gleda, uziva u tom spektaklu... to je bit EKV-a a i njihovih tribute-a (i think so)

Magi jeste talenat, i tacno je da nije pokazala svo svoje umece sa EKV-om, ali retko koji klavijaturista je zaista pokazao svoje umece svirajuci rock... samo zato sto su "pozadina"... a i ako im se ubaci neki solo, to se danas prevodi jednom rukom, nista vise... icon_da.gif

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali retko koji klavijaturista je zaista pokazao svoje umece svirajuci rock... samo zato sto su "pozadina"...

Jedan od retkih je sigurno Jon Lord...hamm mu je uvek u prvom planu, a nosi citavu pricu... aka "kako se istaci pored namcora gitariste i dobrog vokala" icon_smile.gif Ali to je hammond...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da izvinete, serete obojica! Sad jos krenite da prosipate da je minimalizam minimalizma u YU grupi ili Ribljoj corbi jos veca umentnost, pa da odem da skocim kroz prozor. Skolovaniji ste od mene, pa necu dalje da se prepirem sa vama. Ne smaram muziku EKV-a muzicki vrednom, a vi me lupajte po usima do sutra, ako hocete, ali me necete ubediti da je bilo sta sto baja sa sestoakordnim znanjem na zadnjem sedistu drlja na gitari, a svi ostali u autobusu na srednjoskolskoj ekskurziji pevaju - nekakav kvalitet.

Secracone, kada bi seo na klavijaturu, uhvatio bi sve moguce kombinacije, permutacije i varijacije akorada koje postoje. A kada bismo stavili 3 ili 4 klavijature jednu do druge, sta bismo tek onda dobili? Mozda bi to trebalo to da probamo u naucne svrhe! icon_smile.gif

Yamaha PSR serija je zakon, a mi mlatimo neke krseve i zavidimo... icon_smile.gif

Ne shvataš. Kada se kaže da sa 3 akorda nije lako, misli se na to da nije lako napraviti zanimljivu i prepoznatljivu pesmu. To je kao kada bi ti neko dao zadatak da improvizuješ solažu u nekom najklasičnijem krugu tipa 1 4 5 ili 2 5 1, sa nekom od prostijih bluz skala ili pentatonikom. Zvuči prosto ? Jeste prosto, ali je u takvim uslovima jako teško proizvesti nešto originalno i trajno ... Kada bi imao jako mnogo slobode, tipa sviraj sa kojom god želiš kombinacijom modusa, i sa pratnjom koja se nikada ne ponavlja, to bi bilo teško, jer moraš imati veliko znanje, ali izvan toga nije izazov. Veliki muzičari se često vraćaju na minimalizam jer ih ograničenja inspirišu i prosto zavole jednostavnost ... a ne zato što nemaju pojma da sviraju ili manje vrede od nekih virtouza ... nikada ne pokušavaj da muzičare kvalitativno ređaš na jednodimenzionoj skali, to je besmisleno ...

 

@lord6finger

 

Hail Jon Lord, lord of Hammond organ ;p

 

bez zezanja, u rok muzici, to je čovek sa najvećim mudima za klavijaturama .... ma sa najvećim mudima uopšte icon_smile.gif

 

@Tinea

 

Fakat je da su u realnosti današnje muzike klavijatursti potrebniji kao pratnja nego kao solisti. Previše je gitarista mrsomuda koji ne pokušavaju da nauče da sviraju pre nego što počnu da sviraju jako brzo, a nijedan instrument ne može se toliko podesiti prema zvuku drugih kao klavijature ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan od retkih je sigurno Jon Lord...hamm mu je uvek u prvom planu, a nosi citavu pricu... aka "kako se istaci pored namcora gitariste i dobrog vokala"  icon_smile.gif  Ali to je hammond...

i mislila sam na Lorda icon_da.gif

 

on je najjaci klavijaturista na svetu... nema mu ravnog...

samo ima i on dobru muzicku pozadinu... jbt, koliko mi je zao sto nisam upisala srednju muzicku sad.gif bar bi mogla da cepam klasiku ko zmaj icon_da.gif

 

@SoulForged- I agree!

Edited by Tinea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li čula nekad za onu izreku : "Nikad nije kasno da daš sve od sebe"

 

... nemoj sad da se nešto bedačiš i da gledaš iza sebe, nego sedi za dirke i udri u ostalom imaš 20 godina a ne 40 ...

 

Neko mi reče da je Lord dosta forsirao Baha, valjda mu se i otud razvila ljubav prema orguljama icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest tsepesh

E sto se tice zablude "kasno je" - nije istina! Bas nikad nije kasno! Gostovao je u Kovinu, David Grimes, americki klasicni gitarista, i odrzao koncert. Lik przi klasicnu, i po zavrsetku koncerta pitao sam ga kad je poceo da svira gitaru, a on kaze u 21. godini, a da pre toga nije 'vatao gitaru! A sad ima oko 40 i predaje na univezitetu Fullerton u Kaliforniji. Eto tako. biggrin.gif

Zato, ako imate volju, ne oklevajte! Srednju muzicku imate pravo redovno da upisete do 21. godine.

 

A sad, ljudi pomozite mi, please!

 

Gde da nadjem farbe za X5D? Trebaju mi farbe za metal svirku, tipa Children of Bodom, solaze, leadovi i sl.

Uzeo sam ga skoro, to mi je prva ozbiljnija klavijatura, i jos uvek ga nisam skroz provalio, a ne mogu da nadjem farbe koje mi trebaju.

Aj molim vas, treba mi za cetvrtak za probu. biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko mi reče da je Lord dosta forsirao Baha, valjda mu se i otud razvila ljubav prema orguljama icon_mrgreen.gif

Pre Purple-a, Lord je svirao bluz sa Art Wood-om (bratom Ron Wood-a iz Stonsa). Orgulje je poceo da svira kad je cuo Jimmy Smith-a, inace najjaceg jazz orguljasa. Ko nije slusao Smith-a, preporuchujem. Osnovna skola za blues fraziranje na hammond-u...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srednju muzicku imate pravo redovno da upisete do 21. godine.

AAAaa sranje imam još 6 meseci !!!

 

U stvari nemam ni zvanično završenu nižu ... prokleti NATO icon_mad.gificon_mad.gificon_mrgreen.gificon_mrgreen.gif

 

oh well ...

 

@lord6finger

 

thx for the tip, baš ću probati da nabavim

Edited by SoulForged

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest tsepesh

Racunaj na to, da su prijemni za umetnicke skole u maju.

Dakle ako bi krenula sad da se spremas, imas oko 4 meseca biggrin.gif

Jedino sto ne znam kakvi su zahtevi za upis, da li je neophodan uslov zavrsena niza. Znam da za akademiju nije potrebna srednja, ali se u tom slucaju polazu dodatni ispiti - harmonija, kontrapunkt itd.

 

A to sto sam rekao do 21. godine, to je samo za redovno skolovanje. Postoji i vandreno, odnosno tzv. privatno - u dogovoru sa profesorom spremate ispite i izlazite na ispit u nekom od rokova i koji naravno placate. E sad, za neke predmete imate pravo da prisustvujete redovnoj nastavi, i to valjda samo za one koje vam profesori dozvole, a za instrument i valjda solfedjo, nemate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg imam i ja x5d ali zaista nemam pojma gde da nadjes farbe... ako ih nadjes javi mi... mada, imas dosta farbi za Bodome, ionako Janne najvise koristi Harp i Brightness... i Strings...

ujedno kada udjes u Prog farbe, imas da izaberes da li ces single ili double i tu je cesto skroz drugaciji zvuk... pa probaj sa tim da experimentises!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest tsepesh

@SoulForged: E ne znam sto sam utripovao da si zensko. Sorry biggrin.gif

Takodje, moguce je da sam pogresio za godine - u informatoru pise "kandidati koji su stariji od 21 godine", tako da se to onda verovatno racuna do nepune 22., pa imas jos vise od godinu dana. Ali ipak proveri.

 

@Tinea: Ma da, sad sam tek provalio - resetovao sam klavijaturu, tj. vratio je na fabricka setovanja i tu nasao dosta farbi koje mi mogu posluziti. Hvala u svakom slucaju.

Samo jos nesto - kako da iskljucim dinamiku biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadji program koji hoces da editujes(pazi, mora biti PROG jer je COMBI samo kombinacija programa koji su vec setovani, i tu je edit drugaciji), udji u EDIT pa motaj desno dok ne naidjes na VDA1 V.SENS, ("stranica 09A")... parametar AMP=+50 (ili koliko vec je default za boju) oznacava dinamiku i moras ga podesiti da bude 00 (nula)... Ako koristis dva oscilatora za boju, iliti double, onda moras podesiti dinamiku i za drugi oscilator, a to je dva klika desno, na stranici 11A VDA2 V.SENS, koji isto moras spustiti na nulu...

Ako sam bio jasan, drago mi je, a ako ne jebiga icon_smile.gif

Edited by lord6finger

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Nope, sory icon_wink.gif

 

Pozajmio sam od prijatelja X5D i povezao ga sa kompom, pa me zanima, ima li na netu neki software s kojim cu lakse moci da editujem farbe, i da li ima negde da se skinu vec gotove i da se ubace u klavijaturu, ili barem neka upustva. Farbe mi najvise trebaju za CoB svirku, tu su uglavnom neki leadovi, a posebno me zanima ona farba iz uvoda Downfall-a. Kako nju da napravim?

u x5d-u vec imas do jaja zvuke za bodome!!!!!

od combi zvukova-moon stone,ako ti kljava nije polovna,

i u a i u ge banci imas isto pregrst prilicno bodomskih zvukova!!!!

Meni je x5d fenomenalna kljava!!!!jeste da ima puno,puno boljih ali ova ni u cemu ne oskuduje!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...