Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

za pochetak cu da opravim sintisajzer... icon_smile.gif ako ga nadjem icon_smile.gif

lol

 

ima li shkola za klavijature na netu icon_smile.gif ozbiljan sam, ali tako smeshno zvuchi...

 

mislim to, skale, akordi.. i tako to.. icon_smile.gif

ako mene pitash.ja bih ti preporucio da zavrsis 3-4 godine muzicke(mozes i ubrzano).bice ti mnooooooooogo lakse!a ti uporedo sviraj i vezbaj klavijature.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ne primaju.Onda mora ici na redovne privatne casove,a to mu neodgovara jer su oni uzasno skupi.

Leshino ne bih se slozio sa tobom jer ja nemam zavrsenu muz.,a znam mnogo toga za svoje vreme sviranja.Znaci ne mora uvek da ti neko govori,mozes i sam(mozda ne sve,ali dosta toga).Samo polako.Napravis sebi raspored.Nemoj nikako da uzmes sve od jednom da vezbas.Polako.Jedan po jedan akord.kasnije ces skale.Tesko je dosta na pocetku kad ucis sam (licno iskustvo),ali kasnije kad skontas neke stvari ide ti sve od sale.Samo je naj vaznije strpljenje.Ja sam eto otisao kad Damjana na dvocas i covek mi je objasnio moduse i eto prosirilo mi se znanje.Rekao mi je jos par dobrih saveta -HVALA - i eto snalazis se kako umes i nakraju ti se to isplati.I gledaj da se posvetis tom instrumentu.Nemoj da posle tri nedelje vidis nekog gitaristu na TV-u i kazes e sad cu uzeti gitaru.Izaberi instrument koji mislis da ti pripada i da ga volis i onda przi po njemu.Ja sam imao iskustva sa klavijaturama od svoje 5 god. samo sto me do svoje 16 to nije interesovalo.Onda sam odlucio da se upoznam sa teorijom.Pa sam onda upao u bend....i tako.Napisah referat,ali barem je kod mene tako.I ja sve sto sam radio,radio sam sam niko mi nije pomagao .Ne bih da se hvalim,ali ja sa skoro 2 godine ozbiljnog iskustva sa klavijaturama pravim pesme (uskoro cete ih cuti,pa cete komentarisati),samo je potrebna volja i strpljenje i naravno TRUD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Debelo bih podvukao sve što je Ilija rekao, (uz blagu dopunu) neki od veoma poznatih muzičara su bili samouki. Ali treba biti osetljiv na taj izraz. To ne znači da ne treba nikada da se posavetuješ sa nekim ili uzmeš po neki čas (makar ne formalno, pitaj brata, druga, teču, strinu, nekog ko je svirao klavir za cake). Iz knjiga možeš odlično da naučiš o teoriji, a to je veoma bitno. Moraš znati šta sviraš, i moraš biti u stanju da ono što imaš u glavi odsviraš, onda je jedina granica koja ti je ostala tvoja mašta i to je nešto najlepše u muzici. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeću Fantoma X7 izgleda (imam veoma dobru ponudu za njega, znatno ispod cene, a prikupio sam još kinte). Tako me košta isto kolko i Plavi zloća, a znatno mi se više dopada kako zvuči. Čak su neki preseti bolji i od Korgovih ekspanzija koje su kod ekstremnog preinstalirane, a Rolandovi SRX ekspovi su tek neviđeno dobri albeit skupi .....

 

Mislim kad ih uporedim za 1600 (1700 za još 15 dirki) prilično su dobre i jedna i druga, i ekstremni je ekstra icon_mrgreen.gif , ali mislim da je mogućnost proširenja kod rolanda odnela prevagu

 

Sorry lordrinže nije da ne cenim tvoje mišljenje, ali ovo je mog izbor. Uleteo sam u klavdže i shvatio da mi se više sviđaju rolandove boje od korgovih.

 

Čim se završi ispitni rok, uzimam, pre toga ne bih smeo no.gif

 

 

 

živeli

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je cena normalna za ono što dobijaš uz Fantom a ne +2000 kakva je prava tržišna cena - isplati se. Ima potencijala, ali nikako nije za nekog ko je početnik u synth-modelovanju.

 

Ja ti rekoh, nijedna od HI-END klavijatura nije loša, ali kada bih mogao da biram - Fantoma bih ostavio kao poslednju alternativu.

 

Da sam na tvom mestu (koliko kapiram, imaš 1700 EUR) kupio bih Karmu i uštedeo za XV-5050 modul (koji je tu negde malo ispod 1000 EUR) i bio bih veoma srećan icon_mrgreen.gif

 

Tako bi od obe kompanije imao ono najoptimalnije icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to zvuči nice, al tom varijantom kupuješ najgore dirke, Karmine su odvratne (A i ne bih sebe zbunjivao modulima za početak)

 

Jes problem malo da se nađu ti stariji Rolandi(moduli se lako nalaze), za neke od njih se tvrdi da su najtopliji rompleri ikad, čini mi se da sam taj modul našao za 600 evra, ako te interesuje. Mada imaš Junetinu sad, šta će ti icon_mrgreen.gif

 

Ovako imam klavdžu sa interfesom koji mi skroz odgovara(i ima brdo sempling rama, videću koliko igranje s tim može dobra da donese) i 76 odličnih sint dirki, ima dosta dobrih boja i nešto loših, verovatno ću nešto kasnije uzeti jedan SRX (06 ili 07), a i čekam da cena tritonovog modula zaista baš padne (ima jedan trenutno za 800 eu), Motif ES u reku mož se nabavi za 1200 eu, to su mi opcije za budućnost (za godinu dana i kusur) a sve će to pasti osetno sada kad izađe Fusion i posle winter nama ko zna još šta ...

 

Slažem se da je 1700 malo mnogo za 1 klavijaturu, al kao i kod kompova, proporcionalno s porastom cene raste i sama stopa rasta, pa su na kraju 20% bolje stvari duplo skuplje.

 

Jebga kako sam komplikovan jedva sam se i za ovo odlučio - bitno da sam preseko. mhihi.gif

 

Kako ide tvoja prodaja Tritončeta? Ako već nisi, veće su ti šanse u pisanim oglasima, ne znam kolko su narodnjaci ovladali internetom icon_smile.gif

 

Poz svima

pivopije.gif

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

XV-5050 ti je nov modul. Sadrži JV farbe kao i Fantom X farbe. A Junetina.. heh.. za te pare jebe X5D, ali nije to sad ko zna šta. To je jedna najobičnija basic klavijatura bez preterano dubokog edita. Čak je i rompler icon_smile.gif

 

Mada ono što sam tražio to sam i dobio od njega - all-around farbe, fenomenalne leadove, drugačije padove (u odnosu na KORG) tako da je OK.

 

Ali, klavijature nisu ono što su nekad bile no.gif

 

A ne prodajem ja Tritončeta toliko intezivno. Ne bih da se ispalim da dodjem u Sky Music sa 1000 eur i da kažu da nemaju više Karme. Ipak treba misliti i na live nastupe icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ... znači ipak ne možeš da izguraš stvar sa T3/Junetinom

 

 

Pazi, uzmi u obzir onog lika iz Blockouta koji prodaje svoju, takođe znam jednog čoveka koji bi je možda prodao, a radila mu je 10 sati max. Ja sam u početku bio u fazonu da kupim novu, al u Sky-ju su im Karme veoma izdrndane, vožene po kojekakvim festivalima (poslednji put kad sam bio sećam se da sam čekao da mi lik donese da probam, imala je veoma upečaljivu ogrebotinu ni manje ni više nego posred displeya, onako cela dijagonala. Oni to samo prepakuju i prodaju ti kao "novo" - novo, doduše kod njih imaš garancije, a i ona u Artistu je u možda boljem stanju ... ( U Artistu 850 eu za onaj Alesisov 8.2 je bargain, najjeftiniji sint sa klavirskom dirkom koji sam video u životu, a boje uopšte nisu za bacanje !!) Uzeo bih je samo zbog dirke kao kontroler, čoveče pa kontroleri 88 koštaju preko 500 eu, dodaš 300 evra za neke fine farbice.

 

 

Inače ne boj se oni to ne mogu da prodaju nikom, a eto ti 4 mesta gde mož da je nabaviš. Čuo sam da obaraju cene puno zato što žele da uzmu OASYS, e to će biti prizor icon_da.gif

 

BTW Drago mi je da čujem da june ima dobre lidove, znači da ću i ja moći ovde da napravim takve kad se ispraksiram (dobar deo starih farbi na Fantomu su iz Juno serije), malo sam se brinuo za te agresivne lidove kod njega, a i horovi bi mogli biti raznovrsniji. Hemond ne valja (crkvene orgulje su keva doduše). Sve ostalo je dobro u najgorem slučaju.

 

 

živeli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Fantomu X7 nemaš NIJEDAN preset horova koji se može upotrebiti. Nije valjda Alesis QS8.2 pao na 850eur?!?

 

Kada sam ga ja u martu/aprilu gledao bio je +1000eur. To je sasvim fina spravica mada je malo komplikovana za editovanje jer nemaš software (bez kojeg bi rad na Juno-D bio nezamisliv)

 

Napomena: Juno-D nema veze sa Juno serijom!

Junetine su bile dobre analogne sprave a ovo je najobičnija digitalija kvazi-analogno orijentisana icon_smile.gif

 

PS - Roland je poznat po dobrim leadovima, zapravo, mnogo je bolji u odnosu na KORG, tako da ako na njemu ne napraviš šta želiš onda nigde nećeš moči. Toliko mi se dopao lead sa Junetine da sam stekao utisak da Roland u svoje klavijature ugradjuje BOSS DS-1 distorziju kao efekat icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Fantomu X7 nemaš NIJEDAN preset horova koji se može upotrebiti. Nije valjda Alesis QS8.2 pao na 850eur?!?

 

Eh sad, nećemo se gađati tramvajima. Slažem se da su mu horovi Ahilova peta, zato i razmatram SRX 06 za posle. Al ima kolko tolko upotrebljivih od onih standardnih Ahhova i Ohhova. A onaj Sad Ceremony nije loše napravljen, mislim da bi on mogao da upadne u neki atmosferični momenat. Ali to je to ...

 

Inače da, 8.2 je pao na 850 eu, Čini mi se da je lik rekao nešto oko 1000, ali daću ga za 850.

 

Inače tamo imaju i jedan pokvaren Ion. Malo je problem sa tim Američkim spravama što su kvarljive, a ko će to da popravi ovde? Korga i Rolanda ćeš uvek prodati ili popraviti ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Analogne sprave nikad ne bih nosio live. To su uglavnom vredne spravice i kao takve imaju samo jedno mesto - studio! icon_smile.gif

 

Uostalom, Alesis, kao i sve druge firme koristi neke standarde za mikroprekidače i slične kvarljive stvari tako da ti to ne bi bio problem

 

I da, jebote, šta je Korg XLR? icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Analogne sprave nikad ne bih nosio live. To su uglavnom vredne spravice i kao takve imaju samo jedno mesto - studio! icon_smile.gif

 

icon_da.gif

 

Ionako je na ozvučenju kakvo je kod nas (mada uopšte uživo) teško razaznati razliku između prave analogije i njene emulacije, čemu muka i novci kad će eventualno neki naslušani kolega iz publike jedini uočiti razliku ... A i interfejs za analogne sprave je malo zajebano koristiti uživo, ko će bre da obrće onolke potenciometre icon_smile.gif

 

To sam ja Ion razmatrao čisto onako ... a i čini mi se da mu ne radi svaka druga dirka, to je baš zajeban kvar icon_smile.gif

Edited by SoulForged

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slučaju. Ion je 50x bolji nego recimo KORG MS2000B. Korg od Polysixa nije izbacio ništa dobro, eventualno Wavestation i to je to, tako da sam malo skeptičan kad je KORGov proboj u anAlogiu ( icon_smile.gif ) u pitanju dok je Alesis već odavno orijentisan kako za analogne sprave kako VA tako i prave analogne tako i za FM/PM modulaciju icon_wink.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko mi se dopao lead sa Junetine da sam stekao utisak da Roland u svoje klavijature ugradjuje BOSS DS-1 distorziju kao efekat icon_smile.gif

nice intuition icon_mrgreen.gif

 

Upravo pročitah na fantomajzdu da je to upravo slučaj, bukvalno imaju prekopirane bossove efekte za distorziju !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja par laičkih pitanja.

 

Jel može neko da mi napiše nešto ukratko o Yamahi S03 i Roland E-16?

Šta preporučujete kao socijala varijantu za tezgarenje (pop), novo ili polovno i koliko je to para?

 

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupih Yamahu DGX-305. Jebeš ga... posle Casia CA-100 bilo šta je dobro, a ova ipak ima 76 dirki. icon_smile.gif Klavir je dobar, ostalo manje-više.

Koji je najbolji način za povezivanje klavijature na komp (a da ne bude MIDI)? Direct box, mikseta, preamp? Sve zajedno? Stiže mi ovih dana Behringerov DI Box iz Amerike (istina, uzeo sam ga zbog gitare ali verovatno će moći da se upotrebi i za klavijaturu), a videh i jako jeftine Behringerove miksetice na eBay-u. Vredi li to uzeti? Izlaz iz gitare mi je dosta slab, verujem da će isto tako biti i sa klavijaturom, pa kapiram da bi jedna mikseta možda mogla da odradi stvar kako valja + DI box pre nje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...