Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

Lorde potpuno si u pravu sto se tice Tuomasa,ja sam znao da koristi taj stalak ali nisam bio siguran,i sad uzeh slicice i pogledah.Jako mi se svidja stalak,samo nije to za nas (ne racunam tebe u ovome "nas" icon_smile.gif ).Treba prvo krenuti sa necim solidnim,pa kasnije polako.E ovo za Karmu da se prestala proizvoditi nisam znao,bas ti hvala.Ma sto se tice tih oscilatora,sinteze i svega ostalog,E Sad Cu Ja Da branim svog magarca,Najbolji je x5d icon_smile.gif .Salim se naravno.Nije najbolji,ali...je MALI I JEBITACAN !!!

 

P.S.Sta mislite kolika ce Karmi biti cena za godinu,dve ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada, taj popust ne znači da je Sky dobronameran, već da je Karma prestala da se proizvodi i sad žele da se otarase toga što pre dok ne počne da joj opada i cena na tržištu tako da ko zna koliko dugo to stoji kod njih na lageru i ko je sve pozirao za spotove na njoj.

Ovo se zove "sindrom kiselo grozdje" icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif ...Daj ne seri, Djedo, i ti bi uzeo karmu za 1000e da ih imas. Pala joj je cena jer su izasli novi modeli sa jos sarenijim ekranom i kojekakvim turbo-laserskim sranjima...To sto se svi zajebu pa uzmu klavijaturu odmah, a svakoj za godinu dana padne cena za 500evra, to je zato sto su uglavnom klavijaturisti bolesni da svoje komplekse leche potrosenim parama u Mitrosu i SkyMusicu. Ako poznajete bilo kog klavijaturistu narodnjaka, jasno vam je o cemu pricham.

Nista lose ne mislim o skupoj opremi, ali ja na klavijature gledam kao i na ostale tehno-stvari u zivotu(mobilni, tv, komp...), tj. one sluze tebi a ne ti njima!!

 

A da je Sarma bolja od Triton LEskovca, JESTE!! Ako nista drugo, ima vise kontrolera za budalasanje sa bojama icon_smile.gif I ima je i tvoj idol Jordan Rudess...

 

 

musik20.gif

 

  i nema scasi port (valjda služi kao midi port da se povežeš sa kompom samo je mnogo brži)

 

SCSI port sluzi za vezivanje periferne jedinice(flopi, CD-rom ili hard disk)...Nego kad ce bre ta karma violent.gif ?? icon_smile.gificon_smile.gif

 

Poz! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh drago mi je da se konačno javili ovi malo kompetentniji

 

 

Nije frka za konja, deluje ok sve što pričaš icon_wink.gif ...

 

btw Za popust mi je jasno da nije iz dobre namere, al puca mi kobas na tri dela meni bitno da je popust icon_smile.gif

 

 

Hm to sa 4 oscilatora vs 2 sam pročitao na nekom forumu, a i likovi koji rade u raznim radnjama su to potvrdili, naravno i jedno i drugo su slabi izvori informacija, ali koga inače mogu da pitam?

 

Kad sam spomenuo da je stvar buđava, nisam mislio da je karma mnogo bolja(al jeste malko icon_mrgreen.gif), već da su obe buđave u poređenju sa pravim tritonom, al kolko para tolko muzike. Takođe nervira zato što je to jedino (pored aranžera naravno) što narodnjaci kupuju, dok sam probao po radnji, jedan lik je došao i kupio.

 

Kolko boja ima? Treba mi za narodnu "muziku".

Dobro uzimam icon_wink.gif

trak pare i uze čovek

 

u stvari , da mene pitaš, sve su buđave od momenta kad sam ustao od Motifa Es u mitrosu icon_cry.gif

 

 

 

Samo mi reci zašto je le više orijentisan na sviranje? Ima li još neki feature koji mi je promakao? I kakve probleme sa bagovima ima tvoj drug? Baš nešto gadno? . . Mada opet šta da uzmem sa budžetom do 1100 eu? (da ne objašnjavam zašto kupovina mora pasti uskoro ...) Ima li topline za te pare _ icon_mrgreen.gificon_mrgreen.gificon_mrgreen.gif nije da mi ne treba, mada sam imao nešto sledeće u planu za toplinu ...

 

 

@Ilija

 

Pazi, x5d ti je ko Suzuki Maruti, mali a jebe kevu. Nek kaže neko da taj auto ne valja ... da vidite šta ja radim kroz gužve po BGu sa tim čudom, danas sam tako izjebo Audi TT na putu za Adu da to nije normalno icon_smile.gif

 

 

@lord6finger

 

Karma će u ponedeljak. Evidentno nema bolje (a novo) za te pare . . .

 

 

poz svima i naravno

živeli

pivopije.gif

Edited by SoulForged

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne Damnjane, nema to veze sa kiselim groždjem, jer sam ja mog Tritona uzeo još pre godinu dana, tako da ako postoji taj sindrom mogao bi da se nazove zakasneli post-sindrom kiselog groždja. icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Da imam sada 1000 EUR, nikad ne bih uzeo Karmu pored Tritona. Ali je verovatno da ću i ja prodati ovog mog Leskovčanina pošto je ponuda pri kojoj uštediš oko 400 EUR (taman da ti ostane za jednu PCM karticu i EXB MOSS) i više nego dobra, ali otom-potom. Neću ništa posebno izgubiti čak i da je ne uzmem

 

Kao što sam i rekao, pošto je cena 999 EUR za Karmu, naravno da je isplatljivije uzeti Karmu nego uzeti Triton Le za iste pare, ali je isto činjenica da su joj spustili cenu jer je prestala proizvodnja Karme.

 

Uostalom šta misliš što kažu da cena važi "dok traju zalihe"?!?

 

Odakle tebi da je moj idol Rudess?!? icon_mrgreen.gif

 

Baš naprotiv, Kevin Moore bi mi pre tu legao nego Jordan ako ćemo već oko DT-ja.

 

PS - Uostalom JR ima Triton rack (2x) a ne Karmu evotigana.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

PS - Uostalom JR ima Triton rack (2x) a ne Karmu evotigana.gif

Ima Triton Rackx2 i ima i KARMU!!! Ako si gledao "live at budokan" DVD, lepo covek kaze sta ima u racku i to i pokaze: 3x K2600r, 2X Triton Rack i Karmu koja stoji na racku i koja je vezana za onaj K2600 na kom svira evotigana.gifevotigana.gifevotigana.gif

Ne kazem da je dobra ako je on ima, ali Triton LE nisam video da iko ima...

 

Ne znam da li ti je idol, ali znam da se lozis na DT icon_uhoh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@SoulForged: Motif ES jeste super, ali je skup i po meni, nema svrhe bacati toliko para na jednu klavijaturu koja nije nešto mnogo ispred ostalih.

 

a za Karma-Le: pazi, Karma je isto što i Classic Triton samo bez samplera i sa dodatim realtime knobovima i tako to, tako da tu nije ništa uskraćeno za razliku od Triton Le. U suštini isto sr***e drugo pakovanje samo sa 4IFX više i 128 preseta manje icon_mrgreen.gif

 

Kad kažem više "orijentisana" za sviranje poenta leži u tome da su sami preseti više svirački nego "arpegiator"-ski i sl. kao što je to slučaj kod Karme, ali u suštini, isti je generator zvuka u pitanju, isti interface itd. (takodje su i medjusobno kompatibilni, s tim što recimo ako kopiraš sa Karme na Triton Le imaćeš samo 1IFX iskopiran a ne svih 5, logično).

 

Isto tako, na Leskovačninu ne možeš da se toliko osloniš na knobove i sl. jer je dosta uskraćen u odnosu na Karmu po pitanju on-board kontrola tako da to vodi ka tome da moraš da sviraš a manje da "uvrćeš" icon_mrgreen.gif

 

Što se tiče bagova, to je bila neka priča pre godinu-dve tako da verujem da su novije verzije sistema sve to ispravile.

 

Moja najtoplija sugestija ti je da ideš na Karmu kad je već toliko jeftina, a možda ti se i ja pridružim uskoro icon_mrgreen.gif

 

Što se tiče topline, nije to toliko strašno, nećeš ti već sutra da snimaš sa Madonom icon_mrgreen.gif Ali jeste strašno kada znaš za nešto bolje iz kraja 80-tih icon_mrgreen.gif

 

Ako tražiš toplinu, juri analogne stvari icon_da.gif

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

E što mi komplikujete život, ja taman odgovorim jednom, pa onda vidim da je u međuvremenu još neko postovao, pa onda editujem svoj post (da ne bih pravio post za postom) i pola ga izmenim, i dok se vratim opet je neko nešto rekao. evotigana.gif

 

Onaj lik iz radnje na Konjarniku, reče da Triton R može da se dobije za nešto oko 1k eura. Sad, ja nemam master, a i ne znam je li baktanje malo sa tim rekovima ...

 

Ma zajebi ti radnju uzeći ja karu i udri, ko da ću nešto da se proslavim sa sviranjem, pa mi bitno šta ću da uzmem icon_smile.gif

 

Mada nikad se ne zna ph34r.gificon_smile.gif

 

 

 

thx na savetima, zpo i

laku noć

Edited by SoulForged

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kazem da je dobra ako je on ima, ali Triton LE nisam video da iko ima..

 

Heh, sam LE govori za sebe. Light Edition, iliti budžet varijanta. A šta će nekome kao što je on koji može da ima šta god poželi i kad god hoće budžet varijanta kad može lepo da uzme pravu verziju?

 

Le ima klavijaturista Thunderstone-a evotigana.gif ali nebitno. I ja bih kupio Extreme ili Studio da ne razmišljam o parama, prenosu opreme, uslovima u kojima se svira, popravkama itd, to je sigurno.

 

PS - Ne, ne ložim se na DT klavijature.

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

Triton Rack je sasvim OK stvar, pogotovu što je 120-polifona. Ali, razmišljaj o uslovima u kojima ćeš svirati kada treba da se montiraš na binu u roku od 3 minuta i tako to.. Iskreno, rack jeste idealna varijanta jer uzimaš generator zvuka a ne plaćaš mehaniku svaki put kada kupiš klavijaturu, ali za naše uslove, bojim se da je to malo neizvodljivo koristiti besprekorno. Lako je Rudess-u kada ima čoveka koji razmišlja samo o klavijaturama iza sebe i brine se ukoliko dodje do problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, baš toga se bojim što govoriš, već vidim sebe kako se gubim među rekovima i nešto sjebem i pesma ode u tri lepe icon_smile.gif .... A iz publike:

 

"Vraćaj pare Džukelo !!!"

 

ko kad je onim likovima na svirci (beše demoM) prsla žica, jedan lik je ladno stvarno to viknuo icon_smile.gif

 

aj poz

odo ja da knjavam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, baš toga se bojim što govoriš, već vidim sebe kako se gubim među rekovima i nešto sjebem i pesma ode u tri lepe icon_smile.gif .... A iz publike:

 

"Vraćaj pare Džukelo !!!"

 

ko kad je onim likovima na svirci (beše demoM) prsla žica, jedan lik je ladno stvarno to viknuo icon_smile.gif

 

aj poz

odo ja da knjavam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eksrtremni je najjakiji ,al sad mi ne treba nista bolje.

 

@Lordring:Jer sam se ja utripovao,ili nisam.Gledao sa vas jedan live nastup i koristio si neku jamajku mislim da je bila psr3000 ili ta neka serija.Ako jesi, tvoje misljenje o njoj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno trip. Nikad nisam koristio jamajke. Moja prva kljava je T3, a pre toga nisam nigde ni svirao icon_smile.gif

 

Možda na prvom nastupu/promo Draconica u bašti KST, znam da je bilo neko kid-stuff jamajka na koju je bio povezan X5DR, ali se sećam da na kraju nije ni radio kako valja icon_smile.gif

 

Volim Korgove, mada i starije serije Rolanda. Sad sam skoro nabavio Juno-D iz potrebe (jer me mrzelo da čekam Alesisa QS8.2 još mesec dana) i predivno se pokazao. Lead koji skroz može da parira JD800/990 seriji, fin hammond, orgulje takodje itd.. Jednom rečju: ono što mi je trebalo kao sekundarna klavijatura. Bolje i od X5D-a! icon_mrgreen.gif a usput su mi ostale pare za stalak i zvučnu (M-Audio Delta Audiophile 192)

 

Što se mene tiče, ja sam završio sa digitalijom za naredne 5 godine.

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta jeftinije, zavisi sve od opcija koje nosi sa sobom ali uglavnom su 50% jeftiniji od keyboard verzija.

 

edit: imam ga i dalje. Ne odvajam se od njega. Bilo mi je mnogo smešno kada je T3 film izašao sa poprilično sličnim logom kao na mojoj T3-jci icon_smile.gificon_smile.gif

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta jeftinije, zavisi sve od opcija koje nosi sa sobom ali uglavnom su 50% jeftiniji od keyboard verzija.

 

edit: imam ga i dalje. Ne odvajam se od njega. Bilo mi je mnogo smešno kada je T3 film izašao sa poprilično sličnim logom kao na mojoj T3-jci icon_smile.gificon_smile.gif

Thanx.

 

Jel dolazis na Demether u Zrenjanin 05.08?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...